توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ۰۹۹۳ همراه اول است یا ایرانسل

  1 بازدید

  ۰۹۹۳ همراه اول است یا ایرانسل را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  همراه اول - شماره های جدید دائمی و اعتباری

  همراه اول - شماره های جدید دائمی و اعتباری

  از دی ماه 1397، شماره‌های جدید اعتباری همراه اول با پیش شماره 0992 در کلیه نقاط فروش همراه اول در سراسر کشور عرضه می گردد.
  شماره‌های جدید اعتباری با پیش شماره 0992، به صورت سراسری و با پیش شماره یکسان در کل کشور در دسترس متقاضیان است و تمام ویژگی های شماره‌های اعتباری فعلی همراه اول را دارند.
  عرضه شماره‌های جدید در بازار، همراه با سیم کارت های نسل 4 (یوسیم) بوده و لذا خریداران محترم این شماره‌ها می‌توانند از اینترنت پر سرعت نسل 4 و 4.5 همراه اول بهره مند شوند.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا به صفحه تعرفه سیم کارت‌های دائمی و اعتباری و مراکز توزیع و فعال سازی این سیم کارت‌ها مراجعه کنید.

  منبع مطلب : mci.ir

  مدیر محترم سایت mci.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شماره‌های تلفن در ایران

  [۱]

  شماره‌های خطوط ثابت[ویرایش]

  شرکت مخابرات ایران IR-TCI[ویرایش]

  آشنای اول نام تجاری شرکت ارتباطات ثابت ایران است که زیر مجموعه شرکت مخابرات ایران می‌باشد. شرکت مخابرات ایران که بیش ۹۸ درصد شماره‌های تلفن ثابت ایران را در اختیار دارد، در سال‌های اخیر نام تجاری آشنای اول را برای خود برگزید. هرچند که نام تجاری آشنای اول در میان مردم چندان شهرتی پیدا نکرد و مردم این شرکت را با نام خودش یعنی مخابرات ایران می‌شناسند.

  طرح همکد سازی خطوط تلفن ثابت ایران، با همکدسازی خطوط استان تهران در آذرماه ۱۳۹۰ آغاز شد و پس از سه سال، با همکدسازی همه استان‌ها به پایان رسید. آخرین استانی که همکدی در آن اجرا شد، استان ایلام بود که همکد سازی آن در تاریخ ۱۳ آذر ۱۳۹۳ به انجام رسید.[۲] در واقع پس از اجرای این طرح، به جای اینکه هر شهرستان دارای یک پیش‌شماره تلفن راه دور باشد، هر استان دارای یک پیش‌شماره تلفن راه دور است و برای شماره‌گیری تلفن ثابت یک شهرستان به شهرستان دیگری در همان استان، نیازی به گرفتن پیش‌شماره نمی‌باشد. در حال حاضر تماسهای بین شهری در تلفن ثابت ایران معنا ندارد و تماسها یا درون استانی یا برون استانی هستند.

  پس از اجرای طرح همکدسازی برای همه شهرستان‌های درون یک استان، کد ثابت اختصاص داده شده‌است. رقم‌های اول سمت چپ یک شماره تلفن، نشان دهنده شهرستان مربوط می‌باشد. برای نمونه، در خراسان رضوی، اگر سه رقم اول یک شماره تلفن ۳۴۶ باشد، آن شماره مربوط به شهرستان فریمان است.

  پیش‌شماره شهرستان‌های خراسان رضوی (به جز مشهد)، با یک کد سه رقمی در ابتدای شماره، تعیین می‌شود.[۳]

  پیش شماره‌های تلفن ثابت شهرستان‌های استان اصفهان (به جز شهر اصفهان) با یک کد سه رقمی در ابتدای شماره تعیین می‌شود. برخی از پیش شماره‌های سه رقمی به بیش از یک شهرستان اختصاص یافته‌اند که در جدول به صورت مورب نشان داده می‌شوند.[۴]

  تلفن ثابت آسیاتک AsiaTech[ویرایش]

  در سال‌های اخیر شرکت انتقال داده‌های آسیاتک نیز با دریافت مجوز ارتباطات ثابت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران، اقدام به راه اندازی سرویس تلفن ثابت بر بستر IP و نسل جدید شبکه تلفن ثابت موسوم به NGN نموده‌است. این اپراتور ارتباطات ثابت پیش شماره‌های اختصاصی خود می‌باشد که مجزای شماره‌های شرکت مخابرات ایران است. البتّه برای شماره‌گیری شماره‌های این شرکت هم از همان پیش‌شماره راه دور استان‌ها که در شماره‌های مخابرات ایران رایج است استفاده می‌شود. آسیا تک دو نوع اشتراک به مشترکان خود ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها برای خطهای با قابلیت جابجایی درون استانی (تغییر مکان خط نه حرکت مانند شبکه موبایل و ارتباطات سیار) و دیگری با قابلیت جابجایی کشوری می‌باشد. پیش شماره‌های مورد استفاده برای این دو نوع خط متفاوت است.[۵]

  سایر اپراتورهای تلفن ثابت در ایران[ویرایش]

  با برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر توسعه رقابت در زمینه ارتباطات ثابت و سیار و تقویت بخش خصوصی در این زمینه، به بیشتر شرکت‌هایی که قبلاً با مجوز PAP در زمینه اینترنت ADSL فعّال بودند، مجوز شبکه ارتباطات ثابت یا FCP داده شد تا بتوانند در زمینه کلیه ارتباطات ثابت فعّال باشند و رقابت در این زمینه شکل بگیرد.[۶] این شرکت‌ها با مجوز مذکور قادر خواهند بود به‌طور جداگانه اقدام به ایجاد شبکه فیبر نوری نموده و نسبت به واگذاری خطوط اقدام نمایند. پیش‌شماره‌هایی نیز توسّط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران به شرکت‌های مذکور واگذار شده‌است. تاکنون شرکت آسیاتک اقدام به ایجاد شبکه به صورت محدود نموده‌است؛ و اپراتور ارتباطات ثابت شاتل هم سرویس تلفن ثابت را هم برای استفاده خانگی در قالب سرویس شاتل تاک خانگی و شاتل تاک ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها ارایه می‌کند و هم سرویس تلفن ثابت ویژه سازمان‌ها با عنوان شاتل تاک سازمانی ارایه می‌کند که از طریق این سرویس شرکت‌ها و سازمان‌ها بزرگ می‌توانند بدون محدودیت از خدمات تلفن ثابت شاتل استفاده کنند. سایر شرکت‌ها فعلاً با مساعدت وزارت ارتباطات در حال ادغام خود با یکدیگر هستند تا بتوانند با شرکت مخابرات ایران در زمینه ایجاد شبکه‌های ارتباط ثابت به رقابت بپردازند.[۷] این بدان مفهوم است که در آینده نه چندان دور سر شماره‌ها و پیش شماره‌های بیشتری در ارتباطات ثابت ایران وجود خواهد داشت. به دلیل اینکه این سر شماره‌ها هنوز فعال نشده یا تخصیص داده نشده‌اند، فعلاً در این لیست آورده نشده‌اند.

  پیش شماره‌های تلفن همراه[۸][ویرایش]

  ۴ اپراتور سراسری و ۲ اپراتور منطقه‌ای تلفن همراه در ایران وجود دارد که در زیر فهرست شده‌است. سایر پیش‌شماره‌ها مربوط به اپراتورهای مجازی تلفن همراه(MVNO) است. پیش‌شماره همه اپراتورهای مجازی در ایران با ۰۹۹۹x یا ۰۹۹۸x آغاز می‌شود.

  اپراتورهای اصلی تلفن همراه[ویرایش]

  پیش شماره‌های اپراتور همراه اوّل که قدیمی‌ترین اپراتور تلفن همراه در ایران است، که پیش شماره‌های آن بیشتر با ۰۹۱x آغاز می‌شوند. بر اساس شهرستان و استان تقسیم‌بندی شده‌است[۹]و هر پیش‌شماره به یک یا چند استان (برای استان‌های با جمعیت کمتر) اختصاص داده شده‌است. البتّه پیش شماره‌های ۰۹۱۰ ، ۰۹۹۰ ، ۰۹۹۱ و ۰۹۹۲ از این قاعده مستثنی هستند و سراسری می‌باشند.

  اوّلین سری پیش‌شماره واگذار شده همراه اوّل که تقریباً تاریخ تلفن همراه ایران با آن آغاز شد، ۰۹۱۱ بود که اولین سری پیش شماره‌های تلفن همراه در ایران هم محسوب می‌شود. بعد از اتمام پیش‌شماره ۰۹۱۱ شرکت ارتباطات سیار ایران در سال ۱۳۸۰ مبادرت به توزیع سیم کارت با پیش‌شماره ۰۹۱۳ نمود. دلیل انتخاب پیش‌شماره ۰۹۱۳ بعد از ۰۹۱۱ مشخص نمی‌باشد. در دی ماه ۱۳۸۲ طی یک فراخوان و به جهت منطقه سازی پیش شماره‌های همراه اول، فرمت شماره گذاری به 091x تغییر کرد. به‌طور مثال منطقه یک به صورت ۰۹۱۱ و منطقه ۲ به صورت ۰۹۱۲ و …

  در رابطه با پیش‌شماره ۰۹۱۰ نیز شرکت همراه اول در ابتدا با تعریف نوع جدیدی از سیم کارت دائمی با مبلغ ودیعه کمتر از سیم کارتهای دائمی رایج و محدودیت هزینه قبض شروع به توزیع سیم کارت دائمی جدید با پیش‌شماره 0910x نمود که برای هر منطقه از کد همان منطقه در حرف x استفاده کرد. به‌طور مثال در استان گیلان با فرمت ۰۹۱۰۱ یا در استان تهران با فرمت ۰۹۱۰۲. سپس با ورود سیم کارت اعتباری در سال ۱۳۸۶ و عدم استقبال از سیم کارت دائمی از سیم کارتهای ۰۹۱۰ برای سیم کارتهای اعتباری نیز استفاده نمود.

  تالیا اولین اپراتور تلفن همراه خصوصی در ایران بود. تالیا تنها سیمکارت‌های اعتباری ارائه می‌دهد. تعداد مشترکین فعال تالیا در سال‌های اخیر به شدّت افت کرده‌است.[۱۰] شماره‌های تالیا تقسیم‌بندی منطقه‌ای ندارند.

  ایرانسل دوّمین اپراتور بزرگ تلفن همراه بعد از همراه اول در ایران است. شماره‌های ایرانسل منطقه بندی ندارند. امّا این شماره‌ها بر اساس نوع اشتراک دائمی و اعتباری تقسیم‌بندی می‌شوند. هرچند که بیش از ۹۰ درصد مشترکان و شماره‌های ایرانسل از نوع اعتباری هستند، امّا ایرانسل این امکان را به مشترکان اعتباری خود می‌دهد که با حفظ شماره و پرداخت تفاوت قیمت سیمکارت اعتباری و دائمی، خط خود را به نوع دائمی تبدیل کنند. به همین دلیل ممکن است برخی از شماره‌های ایرانسل از نوع اعتباری به نظر بیایند ولی در واقع دائمی‌باشند که این موضوع تنها با بررسی پرونده خط یا شماره‌گیری کد دستوری مربوط به خطوط دائمی امکان‌پذیر است. البتّه ایرانسل پیش‌شماره ۰۹۰۲ خود را با برند iSim متمایز کرده و تنها به خطوط دائمی اختصاص داده‌است. اولین سری سیمکارت‌های ایرانسل با پیش‌شماره ۰۹۳۵ به مشترکان واگذار شد و از نوع اعتباری می‌باشد. پس از آن سایر پیش‌شماره‌هایی که با سر شماره ۰۹۳x آغاز می‌شدند به مشترکان اعتباری واگذار شد. البته در این میان پیش‌تر، سه پیش‌شماره ۰۹۳۱، ۰۹۳۲ و ۰۹۳۴ به ترتیب به اپراتور منطقه‌ای اسپادان، اپراتور سراسری تالیا و اپراتور منطقه‌ای تله‌کیش تخصیص داده شده بودند.

  رایتل سومین اپراتور تلفن همراه ایران است. این شرکت خطهای خود را تنها بر اساس نوع اشتراک آن دسته‌بندی کرده‌است. پیش‌شماره ۰۹۲۰ رایتل به خط‌های دائمی اختصاص دارد. هرچند که رایتل هم امکان تبدیل خط‌های اعتباری خود را به دائمی با تفاوت قیمت خطهای اعتباری و دائمی، فراهم کرده‌است. به همین دلیل ممکن است خطی با پیش شماره‌های دیگر رایتل باشد و به نظر برسد که اعتباری است امّا در واقع دائمی باشد.

  اپراتورهای منطقه‌ای تلفن همراه[ویرایش]

  اسپادان نام تجاری شرکت مشارکتی مخابرات سیار اصفهان است زیر مجموعه شرکت مخابرات استان اصفهان می‌باشد و یک اپراتور منطقه‌ای است و تنها در استان اصفهان فعالیت می‌کند. این شرکت تنها اشتراک اعتباری ارائه می‌دهد. تعداد مشترکان اسپادان در سال‌های اخیر به شدّت کاهش یافته بود و این اپراتور تقریباً غیر فعّال شده بود. در حال حاضر اپراتور اسپادان منحل شده و به عنوان اپراتور تلفن همراه فعالیت نمی‌کند. امّا پیش‌شماره ۰۹۳۱ همچنان بلاتکلیف بوده و به شرکت دیگری واگذار نشده‌است. شرکت مذکور نیز در شرف ادغام با مخابرات ایران است. اسپادان امکان تبدیل خط‌های اعتباری به دائمی را فراهم نکرده‌است.

  اپراتور منطقه‌ای جزیره کیش که با نام تجاری تله‌کیش فعّالیت می‌کند، تنها اشتراک دائمی را به مشترکین خود ارائه می‌کند.[۱۱]

  اپراتورهای مجازی تلفن همراه[ویرایش]

  آپتل نام تجاری شرکت تجاری نگین ارتباطات آوا (نگین تل) است. این اپراتور مجازی در حال حاضر تنها اشتراک دایمی را به مشترکان خود ارائه می‌کند.

  آذرتل دومین نام تجاری شرکت نگین ارتباطات آوا (نگین تل) است. این اپراتور سراسری در حال حاضر تنها اشتراک اعتباری به مشترکان خود ارائه می‌دهد و مرکز آن آذربایجان شرقی و در تبریز است.[۱۲]

  سامانتل نام تجاری شرکت کیش سل پارس است که زیر مجموعه شرکت پرداخت الکترونیک سامان می‌باشد. این اپراتور مجازی دو نوع اشتراک دائمی و اعتباری را ارائه می‌دهد.

  لوتوس‌تل نام تجاری شرکت پارسیان همراه لوتوس است که زیر مجموعه شرکت تجارت الکترونیک پارسیان می‌باشد. این اپراتور مجازی تنها اشتراک اعتباری را به مشترکین خود ارائه می‌دهد.

  شاتل موبایل نام تجاری شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل است که زیر مجموعه گروه شرکت‌های شاتل می‌باشد. این اپراتور مجازی در حال حاضر تنها اشتراک اعتباری را به مشترکان خود ارائه می‌دهد. این اپراتور اعلام کرده که پیش‌شماره ۰۹۹۸ را ارائه خواهد داد. در آغاز کار و در اولین سری واگذاری‌ها، صرفاً پیش‌شماره ۰۹۹۸۱۰ و ۰۹۹۸۱۱ برای کسانی که می‌خواستند ثبت نام کنند، در دسترس بود.[۱۳] خود اپراتور هم اعلام کرده‌است که در مرحله اول شماره‌های کد یک پیش‌شماره ۰۹۹۸ واگذار می‌شود.[۱۴] همچنین در سند طرح شماره گذاری(Numbering Plan) ایران که به اتحادیه جهانی مخابرات ارسال شده، تنها ۰۹۹۸۱ ذکر شده‌است.[۸]

  شرکت ارتباطات آرین تل به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه گروه بزرگ آرین با سهامداران ایرانی و خارجی است. این شرکت به‌عنوان دارنده مجوز اپراتور مجازی نوع اول (Full MVNO) تلفن همراه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قصد دارد تا در راستای ارزش آفرینی برای مشتریان خود با بکارگیری بهترین فناوریهای ارتباطی و اطلاعاتی و ابداع خلاقانه ترین راهکارهای جامع، محصولات و خدمات خود را با استفاده از پویایی ونوآوری و توجه به اصل مشتری مداری ارایه نماید.

  سیمکارت انارستان نام تجاری شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین است که زیر مجموعه شرکت توسعه مدیریت راهبردی امین در زمینه اپراتور مجازی با تمرکز بر سرویس‌های ویژه گروه سنّی کودک و نوجوان و دانش آموزان می‌باشد.[۱۵] این اپراتور مجازی تنها اشتراک اعتباری به مشترکان خود ارائه می‌دهد. انارستان علاوه بر سیم‌کارت‌های با پیش‌شماره اپراتور مجازی خودش، سیم‌کارت‌های انارستان همراه اول را هم به فروش می‌رساند که همان سیمکارت‌های اعتباری با پیش شماره‌های اپراتور همراه اول می‌باشد امّا سرویس‌های انارستان بر روی آن فعّال شده‌است.

  اپراتورهای پیامک انبوه[ویرایش]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Telephone numbers in Iran». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۳ خرداد ۱۳۹۰.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ورود کدهای جدید موبایل به بازار تلفن همراه/ جدول پیش شماره‌های موبایل

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Fati 29 روز قبل
  0

  ۰۹۹۳ همراه اول است با‌ایرانسل

  Valinejhad 9 ماه قبل
  2

  ایرانسل

  کوزگون جبجی 1 سال قبل
  1

  اگر میشد قیمت شماره همراه اول ۰۹۹۲ قیمش ۷۰ تومن‌میشد نه اینکه ۱۰۰۰۰۰ چند تومن^

  برای ارسال نظر کلیک کنید