توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یارانه 120 کی واریز میشود

  1 بازدید

  یارانه 120 کی واریز میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  یارانه 120 هزار تومانی و 100 هزار تومانی امشب واریز می شود/پرداخت به 4 شرط

  یارانه 120 هزار تومانی و 100 هزار تومانی امشب واریز می شود/پرداخت به 4 شرط

  یارانه ۱۰۰ هزار تومانی کرونا سرانجام ساعت ۲۴ امشب به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

  به گزارش کاماپرس، بعد از تعطیلی ها و محدودیتهای جدید کرونایی، دولت اعلام کرد یک وام و یک کمک معیشتی جدید برای خانوارهای کم درآمد و بدون حقوق ثابت در نظر گرفته است. وام یک میلیونی کرونا در دو مرحله و برای حدود ۷ میلیون از خانوارهای کم درآمد واریز شد و طبق گفته روابط عمومی وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی ممکن است این وام برای خانوارهای جا مانده هم تا چند روز دیگر پرداخت شود. اما خبر جدید این است که یارانه کمک معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی سرانجام امشب به حساب خانوارهای مشمول واریز می شود.

  اخبار مهم مرتبط را بخوانید

  یارانه معیشتی کرونا برای افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی، از امشب و به مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد.مرکز اطلاع‌رسانی سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به دنبال تفاهم حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب در آمد آن‌ها مختل شده است، مقرر شد:

  – به افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود.
  – به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد:

  ۱-افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آن‌ها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند.

  ۲- افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آن‌ها بیمه پرداز نباشند.

  ۳-افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمد حداقلی برخوردار نباشند .

  ۴- افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند.

  برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این وجوه از آذرماه به مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد. اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت ۲۴ روز ۲۷ آذرماه ۱۳۹۹ به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یارانه جدید 120 هزار تومانی به یارانه 220 هزار و 500 تومانی اضافه شد

  یارانه جدید 120 هزار تومانی به یارانه 220 هزار و 500 تومانی اضافه شد

  بر اساس مصوبه مجلس دولت موظف شد ماهانه مبلغ 120 هزار تومان برای خرید کالای اساسی به حساب افراد کم درآمدی که پیش از این بر اساس طرح یارانه معیشتی یارانه 220 هزار و 500 تومانی  می گرفتند، واریز کند.

  به گزارش کاماپرس، یارانه کالای اساسی سرانجام در مجلس به تصویب رسید تا از فشار تورم بر اقشار کم درآمد کم کند اما این یارانه فقط به افرادی تعلق می گیرد که پیش از این در فهرست شمول یارانه معیشتی بودند. پیش از این برخی گمانه زنی ها حکایت از آن داشت که یارانه خرید کالای اساسی به یارانه 45 هزار و 500 تومانی که اقشار گسترده ای از جامعه آن را دریافت می کنند، افزوده می شود اما بر اساس مصوبه مجلس این فرض اشتباه از آب درآمد.

  یارانه 120 هزار تومانی مصوب مجلس یک بار توسط شورای نگهبان رد شد. دلیل رد این مصوبه مشخص نبودن منابع تامین یارانه مذکور اعلام شد. نامشخص بودن منابع این طرح پاشنه آشیلی بود که دولت هم روی آن انگشت گذاشته بود و به همین دلیل با این یارانه مخالفت می کرد. مجلس در آخرین تحول، مصوبه خود را اصلاح و منابع آن را شفاف سازی کرد تا شورای نگهبان نیز مهر تایید خود را بر آن بزند. اکنون این قانون باید توسط دولت اجرا شود(این خبر در 29 آبان ماه 1399 به روز رسانی شده است)

  یارانه جدید شامل چه کسانی نمی شود؟

  یارانه خرید کالای اساسی مشمولانی کمتر از یارانه 45 هزار و 500 تومانی دارد . به عبارت دیگر اگر بعد از افزایش قیمت بنزین، یارانه دیگری به حساب شما واریز نشده است ، یارانه جدیدی که دیروز در مجلس برای خرید کالای اساسی مصوب شد نیز به شما تعلق نخواهد گرفت.

  این انتقادی است که دولت در برابر آن سکوت کرده و همچنان معتقد است روشی که برای تخصیص یارانه معیشتی بعد از گرانی بنزین برای تشخیص کم درآمدها به کارگرفته روشی کارآمد است. این درحالیست که بسیاری افراد و اقشار با وجود نیاز مبرم به حمایت دولت از شمول یارانه معیشتی و یارانه خرید کالای اساسی محروم مانده اند.

  اخبار مهم مرتبط را بخوانید:

  یارانه جایگزین کوپن شد

  روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی یارانه جدید پرداخته و نوشته است: بر اساس آنچه نمایندگان در جلسه علنی دیروز به تصویب رساندند، دولت مکلف است به جای کوپن-  که در طرح اولیه آمده بود- به‌صورت ماهانه یارانه‌ای مشخص برای تامین کالای اساسی به کارت اعتباری یارانه نقدی سرپرستان خانوار واریز کند.

  به این ترتیب، یارانه کالای اساسی سومین نوع از یارانه‌ای است که دولت موظف است به مردم بپردازد. پیش از این دولت بر اساس قوانین بودجه سنواتی و از محل درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح قیمت سوخت، دو نوع یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی و همچنین یارانه معیشتی را به مشمولان می‌پرداخت و حالا، یارانه کالای اساسی نیز تا ۶ ماه (نیمه دوم سال ۹۹) به‌صورت ماهانه بر آن افزوده می‌شود.

  60 میلیون نفر یارانه جدید می گیرند

  به نوشته روزنامه دنیای اقتصاد، مشمولان یارانه کالای اساسی همان هایی هستند که در بند ۳۱ جدول تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۹ آمده است؛ یعنی همان افرادی که در فهرست دریافت‌کنندگان یارانه طرح معیشت (حاصل از اصلاح قیمت بنزین در سال ۹۸) قرار دارند و تعداد این افراد ۶۰ میلیون نفر است.

  همچنین رقم مورد نظر برای یارانه کالای اساسی در این مصوبه ۱۲۰ هزار تومان برای هر یک از افراد سه دهک اول از جمله افراد «تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی»، «سازمان بهزیستی»، «رزمندگان معسر» و «افراد با درآمد کمتر از حداقل حقوق و دستمزد» و مبلغ ۶۰ هزار تومان برای هر یک از افراد سایر دهک‌ها است.

  (در جداول زیر جزئیات میزان یارانه دریافتی خانوار از یک تا پنج نفره آمده است.)

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعلام زمان پرداخت یارانه جدید / چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی می‌گیرند؟

  اعلام زمان پرداخت یارانه جدید / چه کسانی یارانه 120 هزار تومانی می‌گیرند؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، یارانه خرید کالاهای اساسی پس از گذشت یک ماه از تصویب کلیات آن در مجلس، امروز تصویب نهایی شد.

  براساس این طرح دولت موظف است حداکثر یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون شبکه توزیع کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها خصوصاً نیازمندان را با استفاده از شبکه توزیع کالا با قیمت مورد تأیید سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با نرخ ارز ترجیحی(4200 تومانی) از طریق کالابرگ یا کارت الکترونیکی با اولویت تولیدات داخلی در اختیار مردم قرار گیرد.

  مبلغ این یارانه به‌ازای هر نفر 60 هزار تومان است اما خانوارهایی که سطح در آمد آنها کمتر از مبلغ حداقل دستمزد است، از دو برابر یارانه سایرخانوارهای مشمول بهره‌مند می‌شوند. این خانوارها را وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می‌کند.

  حداکثر یارانه خرید کالا چقدر است؟

  زمان اجرای این طرح شش ماهه است یعنی این یارانه در شش نوبت واریز می‌شود، برای 20 میلیون نفر تحت پوشش نهادهای حمایتی به ازای هر فرد 120 هزار تومان پرداخت خواهد شد که این فرد در مجموع 720 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

  برای 40 میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور با درآمد پایین مبلغ یارانه 60 هزار تومان است که در مجموع شش ماهه 360 هزار تومان دریافت خواهد کرد.

  سقف پرداخت این یارانه برای پنج نفر است، یعنی یک خانوار پنج نفره تحت پوشش کمیته امداد یا بهزستی تا پایان سال سه میلیون و 600 هزار تومان و دیگر خانوارها یک میلیون و 600 هزار تومان یارانه یارانه برای خرید کالاهای اساسی دریافت خواهند کرد.

  همچنین یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه و یارانه نقدی در روز بیستم هر ماه پرداخت خواهد شد.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید