در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  یارانه ۱۰۰هزاری کی واریز میشود

  1 بازدید

  یارانه ۱۰۰هزاری کی واریز میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پاسخ سازمان برنامه درباره یارانه 100 هزار تومانی / واریزی‌های کرونا کی انجام می‌شود؟

  پاسخ سازمان برنامه درباره یارانه 100 هزار تومانی / واریزی‌های کرونا کی انجام می‌شود؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، دولت از این ماه موظف است که یک یارانه و وام را به لیست واریزی‌های خود اضافه کند.

  با اعمال محدودیت‌های کرونایی از ابتدای آذر ماه، دولت برای کمک به معیشت خانوارها دو سیاست حمایتی را در پیش گرفته و طبق گفته رئیس‌جمهور، برای نزدیک به ۳۰ میلیون نفر تا پایان سال در هر ماه، ۱۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود و برای ۱۰ میلیون خانوار وام یک میلیون تومانی کرونا در نظر گرفته شده است.

  این دو سیاست حمایتی جزو مصوبات اقتصادی ستاد ملی کروناست، اما دو نهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه‌وبودجه به عنوان متولیان اجرای این طرح‌ها هنوز ابلاغیه‌ای را از سوی دولت دریافت نکرده‌اند.

  در این خصوص رئیس روابط عمومی سازمان برنامه‌وبودجه به تجارت‌نیوز گفت: هنوز ابلاغیه‌ای در خصوص از سوی دولت ارسال نشده است.

  روابط عمومی وزارت کار نیز همین موضوع را عنوان کرد و گفت: مصوبات دولت برای حمایت از خانوارها در دوره محدودیت‌های کرونایی هنوز به وزارت کار ابلاغ نشده و تا زمان ابلاغ این دستورالعمل باید صبر کنیم.

  در خصوص وام کرونا طبق گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، وظیفه شناسایی خانوارها به عهده وزارت کار است و این وزارتخانه همانند دور قبلی یک پیامک به سرپرستان خانوار می‌فرستد. در این پیامک از سرپرستان خانوار پرسیده می‌شود که اگر مایل به دریافت مرحله دوم وام کرونا هستند کد تایید را بفرستند.

  اما در خصوص واریز وام یک میلیون تومانی به گفته او، حداکثر تا پایان هفته سوم آذر ماه این وام واریز می‌شود.

  از آنجایی که دولت یارانه معیشتی را در روز دهم و یارانه نقدی را در روز بیستم هر ماه واریز می‌کند، احتمالا یارانه 100 هزار تومانی را در پایان ماه واریز کند. در محدودیت‌هایی که در ابتدای سال اجرا شد نیز دولت یارانه کرونا را در پایان هر ماه واریز کرد.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یارانه نقدی و توزیع کالا جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی خواهند شد؟

  یارانه نقدی و توزیع کالا جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی خواهند شد؟

  دولت با یارانه نقدی و کالا می تواند به جبران گرانی های ناشی از نبود ارز دولتی در تامین کالای مورد نیاز جامعه اقدام نماید. یارانه معیشتی جدید به ۶۰ میلیون ایرانی برای تامین کالاهای اساسی خود تعلق می گیرید. یارانه جدید به دنبال کمک به اقشار متوسط و کم درآمد جامعه از طریق اعطای یارانه خرید کالاهای اساسی است. یارانه جدید از مهرماه پرداخت می شود.سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

  یارانهیارانه توزیع کالا

  لطفعلی بخشی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه تهران در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۰ و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: تنها کاری که دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ یعنی در آخرین ماه های حضور خود به درستی دنبال کرد، حذف ارز جهانگیری یا همان ۴۲۰۰ تومانی است که از همان ابتدای کار و مشخص شدن اثر غیر کاربردی آن باید در دستور حذف قرار می گرفت که متاسفانه در دو سه سال گذشته محل توزیع رانت فراوانی با عنوان حمایت از اقشار ضعیف جامعه شد.

  وی در ادامه گفت: در دو سه سال گذشته به کرات بر این موضوع تأکید شد و شواهد نشان داد که ارزی که به عنوان ارز دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومان به برخی داده شد نه تنها کالاها را با قیمت پایینی به دست مصرف کنندگان نمی رساند، بلکه مصرف کننده با همان نرخ ارز بازار آزاد مجبور به خرید کالاها و اقلام اساسی مورد نظر خود بود.

  بخشی در ادامه خاطر نشان کرد: دولت در سال های گذشته می توانست به جای پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی این مبلغ را به جای اعطای رانت به عده معدودی به گروه های ضعیف و کم برخوردار جامعه پرداخت می کرد.

  استاد اقتصاد خاطر نشان کرد: دولت می توانست به جای پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهایی که هیچ گاه با قیمت ارزان به دست مردم نرسید همین مبالغ کمک یارانه هایی که دولت و مجلس برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه مطرح کرده را فقط به دهک های ضعیف جامعه پرداخت می کرد که هم منابع ارزی کشور در جهت هدف گذاری شده و حمایت از معیشت مردم هزینه می شد و هم اینکه رانت گسترده ای بین برخورداران و نزدیکان به قدرت توزیع نمی گردید که شاهد ناتوانی مردم در خرید مایحتاج عمومی و کاهش قدرت خرید جامعه باشیم.

  عضو هیئت علمی دانشگاه علامه در پاسخ به اینکه دولت به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی به مردم یارانه نقدی بدهد یا کالا خاطر نشان کرد: برای جبران گرانی های ناشی از نبود ارز دولتی در تامین کالای مورد نیاز جامعه دولت هم می تواند به مردم یارانه نقدی پرداخت کند و هم کالا. اما با توجه به محدویت های دولت در عرضه کالا و انعکاس های بد رسانه ای و تبلیغی صف کشیدن ها برای دریافت کالاها بهتر است دولت به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی که به وارد کنندگان می داد همان مبلغ را به صورت پول نقد به مردم بدهد تا انعکاس خبری و رسانه‌ای این موضوع  خسارت جدی به وجهه دولت و حکومت وارد نکند، ضمن اینکه احتمال بروز هر گونه فسادی در بازار با خرید و فروش کالاها از بین می رود و مردم می توانند بنا به نیازهای خود براساس میزان یارانه دریافتی خود خرید کنند و اقلام مورد نیاز خود را تامین کنند.

  یارانه

  با یارانه جدید چقدر غذا می‌شود خرید؟

  اما یارانه جدید چقدر مواد غذایی نصیب خانواده‌های ایرانی می‌کند؟ قیمت مواد غذایی در بازار ایران جهش قابل توجهی را تجربه کرده است. این روزها قیمت یک کیسه 10 کیلوگرمی برنج هندی در بازار ایران به 200 تا 208 هزار تومان رسیده و قیمت یک کیلوگرم برنج نیم‌دانه در فروشگاه‌های اینترنتی از 22 تا 30 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

  قیمت یک کیلوگرم گوشت گوساله در بازار تهران حداقل بین 70 تا 80 هزار تومان، قیمت هرکیلوگرم مرغ بین 16 تا 18 هزار تومان و قیمت یک شانه تخم مرغ بین 38 تا 40 هزار تومان است.

  به این تریتب اگر یک خانواده 4 نفره 240 هزار تومان یارانه مواد غذایی دریافت کند، با این یارانه فقط می‌تواند سه کیلوگرم گوشت گوساله در ماه یا یک کیسه برنج هندی یا شش شانه تخم مرغ خریداری کند.

  وی افزود: طرح تأمین کالاهای اساسی با توجه به گرانی و کمبود کالا یک حرکت ارزشمند است و قطعا بر روی تثبیت قیمت‌ها اثر دارد، اما قطعا برای کاهش قیمت‌ها باید شیوه‌های دیگری را دنبال کرد.

  شهبازی تصریح کرد: افرادی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند به هر نفر ۱۲۰ هزار تومان و یک خانوار ۵ نفره ۶۰۰ هزار تومان یارانه کالایی دریافت می‌کنند و می‌توانند حداقل کالاهای زندگی را تأمین کنند.

  نماینده مردم نهاوند در پاسخ به این پرسش که آیا خانواری که بیش از ۵ نفر جمعیت دارند یارانه کالای بیشتری دریافت می‌کنند یا خیر، گفت: ما متوسط را در نظر گرفته‌ایم. خانوار ۶ الی ۷ نفر استثناء است. مجلس قانونی را تصویب کرده و دولت باید اجرا کند.

  یارانه

  وی با بیان این که یارانه کالایی به ۲۰ میلیون نفری که تحت سازمان‌های حمایتی هستند کامل و به ۴۰ میلیون نفر باقیمانده با ۵۰ درصد تخفیف اختصاص داده می‌شود.

  غلامحسین کرمی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز اظهار داشت: دولت به زودی فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می کند مردم می‌توانند از این فروشگاهها فقط با اعتبار که به کارت های آن‌ها داده می شود، کالا تهیه کنند.

  وی تصریح کرد که سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.

  یارانه

  منبع مطلب : www.mosalasonline.com

  مدیر محترم سایت www.mosalasonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نسرین قادری 24 روز قبل
  0

  با سلام ببخشید من ۳۰درصد سهام عدالت را فروختم وام تعلق نمیگیره به من

  نسرین قادری 24 روز قبل
  1

  باسلام ببخشید من که ۳۰درصد سهامم را فروختم وام تعلق نمیگیره سهام عدالت

  منصور 5 ماه قبل
  0

  با اطلاعی که اینجانب دارم. انشالله آخر همین ماه واریز میشود.

  مهدی 5 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید