در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کرونا انگلیسی چه علائمی دارد

  1 بازدید

  کرونا انگلیسی چه علائمی دارد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  احتمال انتقال ویروس انگلیسی به هر کشوری وجود دارد

  احتمال انتقال ویروس انگلیسی به هر کشوری وجود دارد

  به گزارشخبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، اظهار داشت: با این میزان تغییر ژنتیک در این ویروس، میزان چسبندگی تاج‌های ویروس بیشتر شده، بنابراین میزان سرایت آن هم افزایش داشته است.

  سخنگوی ستاد ملی مقابله باکرونا، با اشاره به اینکه تاکنون اطلاعات کاملی درباره میزان کشندگی این ویروس منتشر نشده است، گفت: میزان اثرگذاری داروها و حتی واکسن‌های فایزر و مدرنا برای این ویروس زیر سوال است و این ویروس مردم انگلیس را در آستانه سال نو تحت تأثیر قرار داده است.

  رئیسی ادامه داد: این ویروس از ۳۰ شهریور در انگلیس و بیشتر در جنوب و جنوب شرق انگلیس البته با مرکزیت لندن، شناخته شد و بالاترین آمار شناسایی را داشته است.

  معاون بهداشت وزارت بهداشت، گفت: در انگلیس از ۳۰ شهریور تا هفته سوم آذ ر، حدود یک هزار و ۱۰۸ بیمار را با تغییرات ژنتیکی شناسایی کردند و همزمان در دانمارک و استرالیا هم تعداد کمی از این ویروس پیدا شد. بنابراین ترس از گسترش این ویروس در اروپا وجود دارد و به همین علت کشورهای اروپایی راه‌های خود را با انگلیس مسدود کردند تا جلوی سرایت آن را بگیرند.

  وی درباره احتمال انتقال این ویروس به ایران، افزود: ویروسی که از طریق تنفس منتقل می‌شود احتمال انتقال آن به هر کشوری وجود دارد که این بستگی به میزان رفت و آمدها دارد.

  سخنگوی ستاد ملی مقابله باکرونا، گفت: در ایران پروازها را به انگلیس و بالعکس قطع کردیم و همچنین برای مسافران از تمام کشورهای اروپایی که قصد سفر به ایران داشته باشند اقدامات سختگیرانه در نظر گرفتیم از جمله باید با تست منفی وارد کشور شوند و در فرودگاه هم تست خواهند شد و حتی با منفی بودن تست آنها باید ۱۴ روز در منزل قرنطینه شوند.

  وی درباره میزان آمادگی کشور در مقابل این ویروس، افزود: در ابتدا باید از انتشار و ورود افراد دارای این بیماری جلوگیری کنیم و با توجه به اینکه این ویروس نوعی از کووید جهش یافته است، بنابراین دوره ۱۴ روزه قرنطینه را در نظر می‌گیریم.

  سخنگوی ستاد ملی مقابله باکرونا گفت: افرادی که در ۱۴ روز گذشته وارد کشور شدند را بررسی کردیم و اگر علائمی داشته باشند از آنها مراقبت می‌کنیم.

  وی تصریح کرد: ما دو نوع تست کووید ۱۹ در کشور داریم و راه شناخت این ویروس علاوه بر علائم بالینی، همین تست‌های موجود است.

  رئیسی با اشاره به اینکه تمام پروازهای داخلی را کنترل می‌کنیم، افزود: راه مقابله با این ویروس یا مشابه آن، رعایت مقررات بهداشتی است.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  از "کرونای انگلیسی" چه می‌دانید؟ - ایسنا

  از

  دکتر علیرضا جانبخش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تغییرات جدید ویروس کرونا گفت: متاسفانه این نوع ویروس کرونا که به کرونای انگلیسی معروف شده، با تغییرات ژنتیکی که پیدا کرده رفتارهای متفاوتی در بحث بیماری زایی و سرعت انتقال بیماری از خود بروز داده است.

  وی افزود: ویروس کرونای جدید قدرت چسبندگی بیشتری به سلولهای تنفسی پیدا کرده و از طرفی قدرت ورود این ویروس به سلولهای تنفسی هم افزایش پیدا کرده است.

  جانبخش تصریح کرد: این دو سبب شده تا این ویروس از قدرت انتقال بالاتری برخوردار بوده و با سرعت بیشتری  منتشر شده و ایجاد بیماری کند.

  این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: متاسفانه تغییرات صورت گرفته در ویروس کرونا موجب شده تا بیماری زایی این نوع ویروس جدید در کودکان بیشتر باشد.

  جانبخش خاطرنشان کرد: کرونای فعلی که در همه دنیا همه گیر شده، کمتر کودکان را درگیر می‌کرد و در صورت درگیری هم قدرت ایجاد علائم شدید را نداشت، اما ویروس کرونای انگلیسی قدرت بیماری زایی بیشتری در کودکان پیدا کرده است.

  وی افزود: خوشبختانه طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی تاکنون تفاوتی در شدت کشندگی این ویروس جدید با ویروس کرونای فعلی مشاهده نشده، اما با توجه به اینکه تغییرات و رفتارهای ویروس قابل پیش بینی نیست، این نگرانی وجود دارد که در آینده میزان کشندگی این ویروس افزایش یابد.

  این متخصص بیماریهای عفونی یادآور شد: باید مدنظر داشت که با توجه به افزایش قدرت ابتلای این نوع ویروس، طبیعتا افراد بیشتری درگیر بیماری کرونا شده و به تبع افزایش تعداد مبتلایان، قطعا تعداد موارد مرگ و میر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش پایگاه اینترنتی فوربز (forbes) گونه جدید این ویروس بیش از هزار نفر را در جنوب انگلیس آلوده کرده است و موارد ابتلا به اندازه چشمگیری در حال افزایش است.

  بسیاری از مردم این سوال را مطرح می کنند که آیا این گونه جهش قادر است راحت تر گسترش یابد، می تواند باعث وخیم تر شدن علائم شود و بالقوه  واکسن های جدید را بی تاثیر کند.

   «مت هنکاک» گفت: مشخص نیست که شیوع در جنوب انگلیس تا چه حد ناشی از گونه جدید است یا اینکه جهش ها منجر به تغییر در رفتار ویروس شده است.

  وی خاطر نشان کرد: فعلا هیچ چیزی برای پیشنهاد نسبت به این گونه جدید ویروس کرونا وجود ندارد و مشخص نیست آیا این گونه جدید می تواند باعث بدتر شدن بیماری و یا بی تاثیر کردن واکسن ها شود یا خیر. 

  این گونه جدید VUI-۲۰۲۰۱۲/۰۱ نام دارد و با مجموعه ای از ۱۷ تغییر یا جهش تعریف می شود.از نظر تئوری ، تغییرات در  پروتئین «اسپایک» ممکن است منجر به عفونی تر شدن ویروس و انتشار راحت تر آن در میان افراد شود.

  به گزارش بی.بی.سی ، سه فاکتور موجب نگرانی در مورد این گونه جدید کووید-۱۹ می شود؛ اول اینکه گفته می شود این گونه جدید سریعتر از نسخه های دیگر گسترش می یابد - بطوریکه ۷۰ درصد عفونی تر است.

  همچنین گفته می شود که رایج ترین نسخه این ویروس در انگلیس است و سوم اینکه تغییراتی در پروتیین «اسپایک» آن ایجاد شده است.

  از سوی دیگر پایگاه اینترنتی اسپوتنیک نیز گزارش داد که مقامات سازمان بهداشت جهانی ضمن توضیح درباره دلایل پیدایش و ویژگی‌های کرونای جدید در انگلیس، خواستار حفظ آرامش مردم این کشور شدند.

  «سیلوی برایان» از مقامات ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت:  احتمال اصلاح ویروس با افزایش انتقال افزایش می یابد. علاوه بر این، از آنجا که ویروس کرونا ویروس حیوانی است، به تدریج در طی جهش ها با بدن انسان سازگار می شود، بنابراین برای هر جهش شناسایی شده، لازم است مشخص شود که چه ویژگی های جدیدی به دست می آورد، آیا تغییرات عمده‌ای رخ می دهد یا فقط یک تحول طبیعی است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر، سازمان بهداشت جهانی تأثیر جهش جدید SARS-CoV-۲ را در مرگ و میر مشاهده نمی کند. این سازمان همچنین شک دارد که سویه جدید در بی تاثیر کردن واکسن ها اثر داشته باشد.

  برایان ابراز امیدواری کرد که محدودیت های اعمال شده در انگلیس قبل از شروع واکسیناسیون های گسترده باعث کاهش سرعت گسترش جهش جدید شود. با این وجود، وضعیت همچنان نامشخص است و این احتمال وجود دارد که کشورها مجبور به اعمال اقدامات احتیاطی اضافی شوند.

  عملیات تزریق واکسن کرونا از سه‌شنبه ۱۸ آذر در سراسر انگلیس آغاز شد. دولت این کشور امیدوار است که تا تابستان سال آینده جمعیت ۶۶ میلیون نفری این کشور واکسینه شوند.  

  تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر در سراسر انگلیس به کرونا مبتلا شده اند که حدود ۶۷ هزار نفر فوتی داشته است.

  امروز عضو گروه مشاوره‌ای تهدیدهای ویروس‌های تنفسی جدید و نوپدید (Nervtag)، گفت که تاکنون بیش از ۴ هزار جهش Sars-Cov-۲ مشاهده شده که به نظر می‌رسد تعداد انگشت‌شماری از آنها از اهمیت برخوردار هستند.

  اخبار منتشره از دیروز اینگونه عنوان می کنند که گونه‌ جدید کشف‌شده در جنوب شرق می‌تواند تا ۷۰ درصد بیشتر قابل انتقال باشد و مقدار R (عدد تکثیر پایه ویروس) را ۴ دهم درصد یا بیشتر افزایش دهد. اما با توجه به داده‌های که تاکنون به دست آمده، به نظر نمی رسد که خطر بیماری شدید یا نرخ مرگ و میر را افزایش دهد.

  استوارت نیل استاد ویروس‌شناسی در کالج کینگ لندن هم اظهار داشت: داده‌های گردآوری‌شده تاکنون، با این درک سازگار است که این گونه واگیردارتر است، یا می‌تواند با کارایی بیشتری گسترش پیدا کند، اما تایید آزمایشگاهی نداریم. بیشترین نگرانی دانشمندان در حال حاضر، تغییر در پروتئین سنبله‌ی این گونه است - بخشی از ویروس که به آن اجازه‌ می‌دهد تا از طریق برهم‌کنش با گیرنده‌ای به نام ACE۲، به سلول‌های ریه، گلو و حفره‌ی بینی نفوذ کند. جهش در پروتئین سنبله ممکن است به ویروس مزیت رشد دهد.  از طرف دیگر، می‌تواند واکسن را از انجام وظیفه باز دارد.

  در اروپا تاکنون کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، ایتالیا، سوئیس، پرتغال، بلژیک، اتریش، بلغارستان، دانمارک، ایرلند، فنلاند، رومانی، سوئد، کرواسی، هلند ، لهستانلتونی لیتوانی استونی اعلام کرده اند از اواخر دیروز یک شنبه پروازهایشان را از مقصد انگلیس متوقف می‌کنند و برخی تردد های زمینی را هم محدود کرده اند.

  کشورهایی غیر اروپایی از جمله السالوادور، ایران، کلمبیا، ترکیه ، مراکش،آرژانتین ، پرو و عربستان نیز از اعمال محدودیت های پروازهای انگلیس به کشورهایشان خبر داده اند.

  کانادا اعلام کرد پروازها از انگلیس را برای ۷۲ ساعت تعلیق کرده است.

  اکنون با توجه به اینکه دانشمندان ویروس شناس اطلاع درستی از رفتار این ویروس جهش یافته و میزان خطر آن ندارند و از سوی دیگر تزریق واکسن آغاز شده و  به پیش می رود بهتر است با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی مدت زمانی که واکسن به ما برسد و نیز کاهش قابل توجه شیوع بیماری ناشی از تزریق واکسن دیده شود خود و سایرین را از خطر احتمالی این ویروس جهش یافته نجات دهیم.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید