توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کد غیرفعالسازی رومینگ همراه اول

  1 بازدید

  کد غیرفعالسازی رومینگ همراه اول را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  همراه اول - رومینگ

  همراه اول - رومینگ

  در نقاط مرزی به علت پوشش آنتن شبکه های تلفن همراه کشورهای همسایه همواره احتمال انجام مکالمه در داخل کشور از طریق شبکه ایشان وجود دارد. لذا درهنگام سفر به این مناطق، از داشتن آنتن شبکه اپراتوری تلفن همراه اول : (IR – TCI) یا (IR – MCI) ویا (43211) اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام به برقراری تماس نمایید.در صورت برقراری ارتباط از طریق شبکه تلفن همراه کشورهای همسایه هزینه های رومینگ بین الملل مطابق با تعرفه آن کشور محاسبه خواهد شد.

  برای اطمینان می توانید شبکه همراه اول را به روش دستی جستجو نمایید:

  Menu > Setting > Phone setting > network select > Manual > IR-TCI

  منبع مطلب : mci.ir

  مدیر محترم سایت mci.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه رومینگ همراه اول را غیرفعال کنیم؟

  رومینگ همراه اول | فعال سازی رومینگ همراه اول – لغو رومینگ همراه اول

  رومینگ همراه اول | فعال سازی رومینگ همراه اول – لغو رومینگ همراه اول

  هنگامی که به مسافرت خارج از کشور می روید با مشکل ارتباط با تلفن همراه و بالارفتن سرسام آور هزینه تماس مواجه می شوید زیرا از محدوده سرویس دهی سیم کارت خود خارج شده اید ، برای رفع این مشکل و استفاده از سیم کارت خود می توانید از سرویس رومینگ استفاده کنید . در مقاله امروز گروه مشاوره هیواتک قصد داریم روش فعال سازی سرویس رومینگ همراه اول و قطع رومینگ همراه اول را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم .

  خواندن مقاله : ارسال و دریافت فکس با موبایل ( فکس همراه ) را نیز به شما عزیزان توصیه می کنیم .

  سرویس رومینگ برای سیم کارت های دائمی و اعتباری قابل استفاده است . رومینگ همراه اول سیمکارت های دائمی در 112 کشور از طریق 271 اپراتور و سیمکارت های اعتباری در 56 کشور از طریق 86 اپراتور قابل استفاده است . یکی از مزیت های سیمکارت اعتباری قابلیت فهمیدن میزان شارژ است . سرویس رومینگ سیم کارت های اعتباری و دائمی قبل از آخر مرداد 1393 ، به طور اتوماتیک فعال است . برای فعال سازی سیم کارت های دائمی بعد از مرداد سال 1393 می توانید از کد #291*10* استفاده کنید و یا به مراکز تلفن ثابت مراجعه کرده و با پر کردن فرم سرویس رومینگ را فعال کنید . سرویس رومینگ تنها در کشور های طرف قرارداد قابل استفاده است برای اطلاع از لیست کشور های طرف قرار داد به سایت www.mci.ir مراجعه کنید .

  روش شماره گیری هنگام استفاده از سرویس رومینگ :

  برای برقراری تماس با موبایل : 9121234567  0098 و برای برقراری تماس با تلفن ثابت : 2112345678 0098

  نکات سرویس رومینگ که باید قبل از سفر بدانید
   

  ** قبل از سفر افزایش اعتبار دهید : در سیم کارت های دائمی برای افزایش اعتبار و یا بستانکاری می توانید به دفاتر همراه اول و یا سایت همراه اول قسمت همراه من مراجعه کنید . حرف B را به شماره 990009 ارسال کنید و قبض بستانکاری با مبلغ مورد نظر دریافت کنید . با استفاده از کد #1* و انتخاب گزینه بستانکاری و پرداخت مبلغ مورد نظر اعتبار خود را افزایش دهید . در سیم کارت های اعتباری نیز به حالت همیشه به افزایش شارژ اقدام کنید .

  ** در حالت رومینگ بسته های اینترنتی فعال نیست : برای اطلاع از قیمت های اینترنت رومینگ به سایت www.mci.ir مراجعه کنید . روشن کردن گوشی و دریافت پیامک در تمام کشور های طرف قرار داد رایگان است .

  ** هزینه مکالمه به صورت دقیقه محاسبه می شود : حتی اگر زیر یک دقیقه صحبت کنید هزینه یک دقیقه کسر می شود .

  ** مراقب هم پوشانی باشید : نقاط مرزی به دلیل هم پوشانی اپراتور های دو کشور دچار اختلال می شوند ، باید از طریق settings به اپراتور های ایران متصل شوید ( IR-TCI ، IR-MCI ) .

  ** رومینگ پرواز : در هنگام پرواز نیز می توانید از سرویس رومینگ استفاده کنید برای انجام این کار رومینگ خود را روشن کنید ، شبکه On Air را جست و جو کنید و از آن استفاده کنید .

  برای قطع رومینگ همراه می توانید از کد #292*10* استفاده کنید ویا از طریق تنظیمات گوشی خود اقدام کنید .
  - وارد قسمت settinges شوید .
  - Mobile network را انتخاب کنید .
  - گزینه dataroaming را خاموش کنید .
  - در قسمت network mode گزینه WCD MA /GSM را انتخاب کنید .
  - در قسمت Network operator وارد operator name شوید و یکی از گزینه های IR-MCI و یا IR-TCI را انتخاب کنید .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvatech.com

  مدیر محترم سایت www.heyvatech.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید