در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کدام فصل یادآور روز قیامت است

  1 بازدید

  کدام فصل یادآور روز قیامت است را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ایرنا

  رویش مجدد طبیعت در فصل بهار یادآور زنده شدن انسان در روز قیامت است

  رویش مجدد طبیعت در فصل بهار یادآور زنده شدن انسان در روز قیامت است

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از شنوباس ماموستا حاج سیدمصطفی خاتمی در خطبه های امروز نماز جمعه با بیان اینکه طبیعت و نفس انسان شاهکار خلقت خداوند متعال است گفت: خداوند با آفرینش انسان و سپس خلقت آسمان و زمین عظمت و بزرگی خود را به نمایش گذاشته و حقا آفرینش هستی نشانی شفاف برای وجود پروردگار است.

  امام جمعه اشنویه با اشاره به فرا رسیدن فصل بهار و رویش مجدد طبیعت گفت: همواره در فصل بهار طبیعت بعداز ماهها خزان و زمستان نو شده و رویش مجدد پیدا می کند، موضوعی که به نحوه زنده شدن انسان در قیامت شباهت بسیاری دارد.

  ماموستا خاتمی اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) رویش طبیعت و زنده شدن مجدد آن را در فصل بهار نمونه ای برابر با زنده شدن انسان در روز قیامت دانسته و از انسانها خواسته با مشاهده بهار از کردار خود و روز قیامت یاد کنند.

  امام جمعه اشنویه در بخش دیگری از خطبه های امروز از مردم خواست با فرا رسیدن سال نو دلهای خود را تازه کرده و از هرگونه خشم و کینه خالی کنند،

  وی افزود: با فرا رسیدن سال نو و شکفته شدن سرسبزی در طبیعت لازم است ما انسانها نیز دلهای خود را از سیاهی کینه و نفرت خالی کرده و کسانی که با هم کینه و عداوتی دارند، آشتی کرده و سال نو را با صمیمیت و مهربانی آغاز کنند.

  ماموستا خاتمی گفت: بر کسی پوشیده نیست که لذت بخشش هزاران برابر از لذت انتقام است و انسانها با بخشش و مهربانی که نشات گرفته از طینت پاک انسانی است نزد خدای متعال پاداشت بزرگی دریافت می کنند.

  ماموستا خاتمی در پایان خطبه های آخرین نماز جمعه سال 94 فرارسیدن بهار و سال نو را به همه مردم تبریک گفت و برای روح فوت شدگان سال 94 فاتحه فرستاد و به ذکر دعای یا مقلب القلوب و الابصار پرداخت.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.dana.ir

  مدیر محترم سایت www.dana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید