توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد

  1 بازدید

  کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  عجیب ترین حیوانات دنیا ؛ حیوانی که ریه ندارد و نمی خوابد ! آیا میدانید ؟

  کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد؟

  به نظر شما کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد؟ اصلا مگر امکان دارد حیوانی نتواند بخوابد؟ یعنی این حیوان در طول ۲۴ ساعت نیازی به استراحت ندارد؟ در این مقاله به بررسی عجیب ترین حیوانات دنیا و حیوانات عجیب و خطرناک ، حیوانات عجیب و خطرناک می پردازیم پس تا انتها با همراه باشید.

  به نظر من که چنین چیزی امکان ندارد چرا که حتی حیوانات هم برای تا مین آب و غذای مورد نیاز خود باید دائما در حال تلاش باشند بنابراین این تلاش در نهایت به استراحتی چند ساعته نیازمند است. مطالعات دانشمندان در چندین سال اخیر نشان داده است که جانور بی خواب  فیل است و جانور بدون ریه کرم خاکی است .

  فیل،کرم خاکی

  به گزارش اسپوتنیک فیل ها بی خواب ترین موجودات روی زمین هستند. آن ها یا هرگز خواب ندارند و یا اگر هم‌ بخوابند کمتر از ۲ ساعت استراحت می‌ کنند. بنابراین در روی کره زمین استثناهایی وجود دارد که انسان را شگفت زده کند.

  جالبی این موضوع این است که جانور بی خواب هیچ گاه خسته نمی شود و از این بی خوابی رنج نمی برد. هم چنین مطالعات دیگ نشان داده است که فیل ها در باغ وحش حدود ۷ ساعت می خوابند اما در طبیعت خواب ان ها حتی به ۲ ساعت هم‌ نمیرسد. جانور بدون ریه نیز کل عمر خود را بدون استفاده از اندامی به نام ریه می گذراند.

  Elephant، فیل، ریه، عجایب، عجیب ترین حیوانات

  مطالعات دانشمندان در رابطه با جانداران بی خواب و بدون ریه 

  دانشمندان پس از  چندین سال  در رابطه با مطالعه  این موضوع که کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد؟  ارتباط جالبی را پیدا کردند و آن هم رابطه ای بین جثه حیوانات و بی خوابی آن ها بود.

  بدین ترتیب مطالعات نشان داد که اکثر حیوانات عظیم الجثه مثل فیل به عنوان یک جانور بی خواب شناخته می شوند که این قانون می تواند اکثریت پستانداران را در بر گیرد. همان طور که گفته شد کرم خاکی  جانور بدون ریه است. حال بیایید مقایسه کنیم که ریه چیست و نقش ان در زندگی جانداران چگونه است؟

  کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد

  نقش ریه و عملکرد آن

  در کل ریه یکی از اعضای حیاتی بدن جانوران است که با نام های دیگری مثل جگر سفید و شش هم شناخته می شود. این عضو برروی قفسه سینه قرار دارد. شش ها جنسی شبیه به اسفنج دارند و کار حمل اکسیژن را انجام می دهند. در بدن هر جاندار نیز دو شش وجود دارد. حالا برای یافتن پاسخ این سوال که کدام حیوان ریه ندارد و نمی خوابد؟ همراه ما باشید.

  کرم خاکی به عنوان جانور بدون ریه شناخته شده است. این جانور از طریق پوست تنفس می کند و در زیر خاک زندگی می کند. بنابراین همان طور که دلیل زندگی فیل مشخص شد دلیل زندگی بدون ریه نیز مشخص است و گفته می شود که جانورانی که در روی زمین کمتر از سایر جانوران سلول دارند در نهایت متابولیسم آن ها کمتر است و ریه ندارند.

  عجیب ترین حیوانات دنیا ” نداشتن ریه “

  به طور کلی نداشتن ریه علاوه بر کرم خاکی شامل تمامی موجوداتی می شود که کمترین ارتباط بین سلول های آن ها و محیط اطراف مشاهده می شود‌ . به طور کلی دستگاه تنفس در جانوران حاکی از ورود اکسیژن و انجام متابولیسم و خروج کربن دی اکسید از بدن است که گفته می شود آه کشیدن باعث عملکرد بهتر شش ها می شود.

  اما کرم خاکی به عنوان یک جانور بدون ریه تنفس پوستی انجام می دهد. ریه تمامی حیوانات ساکن خشکی شش و ریه تمامی موجودات آب زی را آبشش می گویند که در کل وظیفه آن ها انتقال اکسیژن است اما نوع عملکرد متفاوت است. حشرات نیز به عنوان جانوران با تنفس نایی شناخته شدند. حال به پاسخ سوال کدام حیوان ریه ندارد و نمیخوابد؟ دست یافتید؟

  منبع مطلب : www.far30club.ir

  مدیر محترم سایت www.far30club.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کدام حیوان ریه ندارد؟

  چ حیوانی ریه ندارد و نمی خوابد | درمانگاه شبانه روزی سلیم

  همه روزه(حتی ایام تعطیل)بصورت تمام وقت
  تهران، علی آباد، بلوار دستواره، نبش کوچه ایمانی، پلاک 99

  شماره تماس: 54471

  55336830-9

  فکس: 55312326

  تلگرام و اینستا:
  [email protected]

  منبع مطلب : salim-clinic.ir

  مدیر محترم سایت salim-clinic.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید