توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان

  1 بازدید

  کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  کتاب رستاخیز مردگان؛ کتابی که خوانندگانش را دیوانه می‌کند (+عکس)

  کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان و یا کتاب دیوانه کننده القابی است که روی این کتاب نهاده اند. نام دیگرش اما الضعیف است. نویسنده اصلی این کتاب فردی بدوی اهل شام به نام عبدل ال حضرت در سال ۶۹۹ نوشته شده است.

  به گزارش برترین ها، بعد از آنکه کتاب رستاخیز مردگان توسط ال حضرت به پایان رسید. بدن تکه تکه شده اش پیدا شد. دلیل و نحوه قتل نامعلوم بود. کتاب اصلی (نمونه دیگری از این کتاب توسط اچ پی لاو کرفت نوشته و در ژانر وحشت روانه بازار شد) شامل ۷ جلد است. و در ارتباط با آینده بشریت پیشگویی هایی در آن گنجانده شده است. بنا به ادعایی تعدادی از پیشگویی های نوستر آداموس برگرفته از این کتاب است.

  کتاب رستاخیز مردگان

  مدرکی از سال ۱۴۸۷ توسط راهب وارمیوس (olaus wormius) بر جای مانده است. او طبق این نوشته به کتاب بسیار خطرناکی اشاره میکند. این کتاب مرموز خواننده را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. وارمیوس در یکی دیگر از نوشته هایش می گوید: وقتی ترجمه کتاب رستاخیز مردگان به دستم رسید. مقداری از آن را مطالعه کردم و بلافاصله آنرا در آتش سوزاندم. چون حقایقی در آن فاش میشود که هنوز هیچکس برایش آماده نیست. به زمان بسیار زیادی برای درکش محتاجیم!

  اما ترجمه ای که راهب واریوس ادعا میکرد در آتش سوزانده است. سال ۱۵۸۶ در پراگ یکبار دیگر پیدا شد. اما در دستان فردی که همه او را به عنوان جادوگر میشناختند. دکتر جان دی و دستیارش ادوارد کلی، بنا به شایعه ها این دو بعد از پیدا کردن این کتاب سعی در زنده کردن مردگان! کردند.

  کتاب سپس بوسیله فردی کلکسیونر به نام الیاس اشمول به کتابخانه بودلین آکسفورد هدیه داده شد. از این کتاب دو نسخه دیگر در کتابخانه های موزه بریتانیا و واتیکان موجود است. نسخه کتاب نکرونومیکون کتابخانه بودلین در سال ۱۹۳۴ ناپدید شد. گفته میشود هیتلر به علت علاقه زیادش به متافیزیک به نحوی این کتاب را بدست آورد و بعد از آن دیگر ردی از آن نسخه در دست نیست.

  کتاب رستاخیز مردگان

  نسخه موجود در موزه بریتانیا در سال ۱۹۴۰ از فهرست خارج و به انبار منتقل شد. سپس همراه جواهرات سلطنتی خانواده پادشاهی در گالر قلعه حفاظت شده قرار گرفت. آنچه این کتاب را خطر ناک جلوه میدهد. تنها بخش دیوانه کننده آن یعنی بخش صدمات فیزیکیش نیست. بلکه حقایق نوشته شده در کتاب رستاخیز مردگان آنقدر بی پرده و بی رحمانه است.

  که باعث فرو ریختن تمامی باورها و ذهنیت فرد در ارتباط با زندگی میشود. و تنها برای انسانی که کتاب را مطالعه میکند. تاریکی و یک هیچ بزرگ به ارمغان می آورد. یعنی اگر فرد از خواندن این کتاب به مرز جنون نرسد. مجبور است در بی هدفی و تاریکی مطلق زندگی کند.

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دانلود کتاب رستاخیز مردگان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  بنا به درخواست کاربران سایت ونوس بوک کتاب رستاخیز مردگان را هم برای دریافت قرار دادیم که شما می تواند کامل ترین نسخه کتاب رستاخیز مردگان در سراسر نت را در همین قسمت دریافت کنید.

  ۹۰ درصد تخفیف ویژه به مدت محدود!

  ارزش اصلی: ۵۰,۰۰۰ تومان

  قیمت با تخفیف: فقط ۴,۹۰۰ تومان

  کتاب رستاخیز مردگان چیست؟

  کتاب Necronomicon (نکرونومیکون) و کتاب دیوانه کننده القاب دیگر این کتاب مرموز می باشد و نام دیگر این کتاب اما الضعیف می باشد که توسط عبدل الحضرت در سال ۷۰۰ نوشته شده که او متولد شام بود.

  کتاب رستاخیز مردگان

  تاریخچه کتاب رستاخیز مردگان

  عبدالحضرت یکی از شعرای دیوانه لقب داشت که سطح علم و آگاهی او و حتی عقاید و حرف زدنش با سایر مردم زمان خود  بسیار تفاوت داشت، تا اینکه به همین دلیل مردم او را از شهر خود بیرون کردند و اجازه ورود را به این شخص ندادند.

  بعد از اینکه او را از شهر بیراهه کردند به مهاجرت پرداخت در بیابان با موجودات عجیبی آشنا می شود که آنها به عبدالحضرت راه و رسم خود را می گویند و این داستان ماه ها طول می کشد تا اینکه تصمیم به نوشتن یک کتاب می کند و بعضی ها می گویند عبدالحضرت وقتی از شهر اخراج می شود به دلیل تنها بودن تمام وقت خود را صرف متافیزیک می کرد و همین باعث شد وارد جهان های موازی دیگر شود.

  (توجه داشته باشید که سایت ونوس بوک این حرف ها را تایید نمی کند و داریم نظرات مختلف را در این باره از منابع مختلف در یک قسمت به شما عزیزان نشان میدهیم، درستی این اطلاعات را هیچکس نمی تواند تایید یا رد کند).

  رستاخیز مردگان

  نوشته شدن کتاب رستاخیز مردگان

  عبدالحضرت پس از فهمیدن علوم غریبه و ملاقات با موجوداتی عجیب تصمیم می گیرد کتابی بنویسد که این کتاب به زبان عربی نوشته می شود و بعد از آن این کتاب را به شهر خود می برد و به مردم معرفی می کنند، به دلیل اینکه او را اخراج کرده بودند نه اجازه ورود به این شخص باید داده می شد و نه باید کتاب آن را دریافت می کردند اما قسمت عجیب ماجرا همینجاست که اجازه ورود به این شخص داده می شود و کتاب او هم منتشر می شود.

  گفته شده که عبدالحضرت شب کتاب را منتشر کرده و شب وارد آن شهر شده و صبح مردم با اتفاقی خیلی ترسناک روبه رو می شوند! عبدالحضرت در وسط شهر به طور عجیب و وحشتناکی کشته شده بود که گفته می شود این کشته شدن امکان ندارد کار یک انسان یا موجودی درنده باشد.

  (باز هم تاکید میکنیم که ونوس بوک درست بودن یا غلط بودن این اطلاعات را تایید نمی کند و فقط از منابع مختلف برای شما اطلاعات را گردآوری کرده ایم).

  محتویات کتاب رستاخیز مردگان

  قسمت های مختلفی از این کتاب رمزگذاری شده ات و می شود گفت تا به الان کسی ادعا نکرده که توانسته مفهوم این رمزگذاری ها را بفهمد اما درکل این کتاب را میتوانیم به دو بخش محتوایی و علمی تقسیم کنیم.

  بخش محتوایی کتاب

  گفته می شود در بخش محتوایی این کتاب راز هایی درباره جهان هستی، متافیزیک و علوم غریبه گفته شده که باعث می شود فردی که این کتاب را میخواند دنیا را از دید دیگر ببیند که این دید می تواند باعث افسردگی یا دیوانه شدن فرد شود به طوری که حتی این فرد اقدام به خودکشی کند، البته می گویند این بستگی به قدرت و افکار فرد دارد که چقدر تحت تاثیر این موارد قرار بگیرد.

  رستاخیز مردگان

  بخش عملی کتاب

  گفته می شود در بخش عملی کتاب مواردی وجود دارد که شما فقط با ابزاری ساده مانند قلم و کاغذ می توانید اقدام به کار های ماورای طبیعی کنید که صد در صد اینکار ها خطرناک و برگشت ناپذیر هستند.

  آیا بخش عملی و محتوایی کتاب حقیقت دارد؟ (لطفا بخوانید)

  ما هم نسخه انگلیسی این کتاب را قرار داده ایم و هم نسخه انگلیسی، بنده (مدیر سایت ونوس بوک) هدفم از گردآوری این مطالب این بود که با بخش عملی این بحث های ماورای طبیعی آشنا بشم و بدانم که چه هستند تا هیچوقت به اشتباه از منابع دیگر اقدام به انجام این کار ها نکنم! درواقع هدف من از تحقیق چند ماهه راجب این کتاب این بود که بیشتر مراقب باشم و هدفم از انتشار این کتاب هم دقیقا همین است که شما بدانید طلسم های خطرناک این کتاب چه هستند و هیچوقت به اشتباه اگر آنها را در برخی منابع دیدید، برای هیچکاری انجامشان ندهید.

  یک چاقو می تواند دست یک جراح باشد و جان کسی را نجات دهد یا میتواند دست یک قاتل باشد و جان کسی را بگیرد، بنابرین سایت ونوس بوک هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد. لذا خواهشمندیم شما دوستان عزیز رعایت کنید.

  دانلود کتاب رستاخیز مردگان

  ترجمه شدن کتاب رستاخیز مردگان

  شاید برایتان سوال باشد این کتاب رستاخیز مردگان اصلا چگونه ترجمه شد؟ مگر این کتاب عربی نبود و در سال ۷۰۰ نوشته نشده بود؟

  بله درست است، این کتاب عربی بود و در همین سال نوشته شده بود اما طبق گفته ها کسی بعد از آن ماجرا جرعت استفاده و حتی سوزاندن آن کتاب را نداشت به طوری که آن کتاب باقی ماند و در موزه نگه داری شد تا اینکه در سال ۹۰۰ میلادی توسط فردی جادوگر و شعبده باز به نام تئودوروس پیلاتوس ترجمه شد و به اسم نکرونامیکون حتی به چاپ رسید!

  دومین ترجمه کتاب در سال ۱۲۵۰ میلادی به نام فردی یونانی به اسم ورمینوس نوشته شد که درواقع آن را به زبان لاتین ترجمه کرد و تا اینکه این کتاب توسط ۵ شخص دیگر به ۶ زبان دیگر ترجمه شد و سپس نسخه انگلیسی آن در بعضی سایت ها قرار گرفت

  نظر مخالفان این موضوع: بعضی از افراد هم مدعی هستند که سال ۹۰۰ میلادی وقتی که تئودوروس پیلاتوس این کتاب را خواند فهمید محتوای این کتاب بسیار خطرناک است و اقدام به آتش زدن این کتاب کرد و نسخه ای که از این کتاب وجود دارد درواقع یک رمان ترسناک از آقای اچ پی لاوکرفت می باشد اما باز هم برخی افراد مدعی هستند خود شخص اچ پی لاوکرفت این کتاب را بر اساس کتاب اصلی رستاخیز مردگان نوشته که توسط الهامات ذهنی این شخص بوده.

  نظر منابع دیگر:

  پیدا شدن کتابی که نسوخته !

  اما ترجمه ای که این فرد ادعا می کرد که سوزانده و از بین برده در سال ۱۵۸۰ در پراگ توسط فردی که همه او را جادوگر می شناختند پیدا شد که نام آن فرد دکتر جان دی بود و بنا به شایعات این دکتر و دسیارانش سعی در زنده کردن مردگان داشتند و اینکه در کل بعد از گذشت چندین سال کتاب توسط فردی کلکسیونر به دانشگاه آکسفورد هدیه داده شد که هم اکنون در دو موزه بریتانیا و واتیکان نسخه اصلی این کتاب موجود می باشد.

  شایع دزیده شدن رستاخیز مردگان توسط هیتلر!

  گفته می شود آدولف هیتلر سیاستمدار آلمانی به دلیل علاقه زیادی که به متافیزیک و ماوای علم داشت تلاش های خیلی زیادی برای به دست آوردن این کتاب کرد و سر انجام توانست نسخه اصلی آن را تهیه کند.

  رستاخیز مردگان

  شما با خرید این محصول دقیقا چه چیزی دریافت می کنید؟

  برای اینکه این موضوع کاملا برایتان شفاف شود خیلی واضح به شما می گوییم که با خرید این محصول چه کتاب هایی با چه تعداد صفحه و چه زبانی دریافت خواهید کرد و مطمئن باشید کامل ترین مرجع برای خرید نسخه کامل رستاخیز مردگان همین صفحه است.

  و در آخر پیشنهاد میکنیم حتما ویدیو زیر را کامل ببینید، در این ویدیو ۸ عکس به صورت تصادفی از ۵ فایل قرار داده شده

  منبع مطلب : venusbook.ir

  مدیر محترم سایت venusbook.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کتاب رستاخیز مردگان | مرموزترین کتاب جهان را بشناسید؟ | بوکارو مگ

  کتاب رستاخیز مردگان | مرموزترین کتاب جهان را بشناسید؟ | بوکارو مگ

  کتاب رستاخیز مردگان نوشته‌ی عبدالحضرت مرموزترین و خطرناک ‌ترین کتاب جهان شناخته می‌شود؛ اثری ترسناکو حتی جادویی شناخته که ممکن است راز آن تا ابد حل‌نشده باقی بماند.

  درباره‌ی این کتاب که از آن به‌عنوان خطرناک ترین کتاب جهان یاد می‌کنند، گفته شده که شما با خواندن این کتاب قادر خواهید بود علاوه‌بر دانستنِ راز جهان خلقت و مشاهده‌ی عجایب پنهان آن، احضار روح کنید و با موجودات ماورا الطبیعی و ترسناک آشنا شوید که حتی تصور آن‌ها در ذهن انسان دشوار و چالش‌برانگیز خواهد بود.

  متنی که در بالا مشاهده می‌کنید، همان شناخت، اطلاعات یا بهتر است بگوییم شایعاتی‌ست که درباره‌ی کتاب نکرونومیکون یا همان کتاب رستاخیز مردگان وجود دارد و مشابه‌های آن در بسیاری از سایت‌های فارسی‌زبان به‌چشم می‌خورد؛ درصورتی که حقیقت امر چیز دیگری را شامل می‌شود. (باوجود اینکه امروزه هیچ نسخه‌ی واقعی از این اثر در دسترس نیست، اغلب اطلاعات موجود از این کتاب چیزی بیش‌از یک افسانه نیست) با‌این‌حال ما سعی داریم با استناد به منابع تاریخی و پژوهش‌های خارجی به اطلاعاتی که بیشترین نزدیکی را به واقعیت دارند، اشاره کنیم.

  پیشنهاد مطلب مشابه

  با بهترین کتاب‌های آخرالزمانی آشنا شوید

  معرفی کتاب رستاخیز مردگان | خطرناک ترین کتاب جهان

  در اصل آورده‌اند کتاب رستاخیز مردگان با گمانه‌پردازی‌ها و بررسی‌های خود حول برخی مباحث، مبدل به اثری اسرارآمیز و متفاوت شده است و می‌تواند به‌عنوان کتابی تاریخی نیز تعریف شود؛ این مباحث شامل موارد زیر می‌شود:

  این کتاب توسط عبد الحزرد (عبدالحضرت) نوشته شده و در زمان‌های گذشته به العضیف (Al Azif) یا عرب (Arab) شناخته می‌شده که لغت Azif در زبان عربی به حشراتی که شب‌هنگام ظاهر می‌شوند، اشاره می‌کند و همچنین می‌تواند زوزه‌ی شیطان نیز ‌معنی شود. این اثر در ۷ جلد نوشته شده و  حجم آن در چاپ انگلیسی به ۹۰۰ صفحه می‌رسد.

  در کتاب رستاخیز مردگان از گونه‌هایی غیربشری به‌نام Oldone صحبت می‌شود که در کره‌ی زمین ساکن بوده‌اند و توسط آن‌ها علم و دانش بسیاری پیرامون این سیاره و سایر سیاره‌ها به دانسته‌های بشر افزوده شده. نویسنده اعتقاد دارد که این موجودات با او ارتباطی جادویی و فراطبیعی برقرار کرده‌اند که طی آن هشداری به بشر مبنی بر بازگشت آن‌ها با قدرت‌هایی وحشتناک برای تصاحب زمین داده شده است.

  او همچنین این موضوع را به کتاب مکاشفه یوحنا پیوند داده و تفسیری مخالف این کتاب ارائه می‌دهد که در آن پیروزی و فتح زمین طی جنگی بزرگ، توسط این موجودات شکل می‌گیرد.

  Oldoneها چه موجوداتی هستند؟

  الحزرد اینگونه تحلیل می‌کند که Oldoneها متعلق به زمین نبوده و زادگاه آن‌ها خارج‌از این کره بوده است.

  آن‌ها موجوداتی غیرانسانی و فراطبیعی بوده‌اند که پس از سکونت در زمین، با انسان‌ها ازدواج کرده و فرزندانی هیولامانند به دنیا آورده‌اند؛ همچنین دانش ممنوعه را به بشر آموختند و همواره درجست‌وجوی دستیابی به ارزش و سطح ما از موجودیت و هستی بوده‌اند.

  گفته‌شده این موضوع کاملا با نفیلیم، موجودات غول‌پیکری که از پیوند فرزندان خدا با انسان‌ها به وجود آمده‌اند؛ مطابقت دارد.

  افسانه‌ها و داستان‌های زیادی حول همین مطلب در دیگر منابع یهودی مانند تلمود شرح داده شده‌اند که باعث روشن‌شدن اشاره‌ی تورات و خنوخ به صحت وجود این موجودات می‌شوند.

  بخش عمده‌ایی از تورات در واکنش و پاسخ مستقیم به شرارت ناشی از معاشرت انسان‌ها با فرشتگانِ نانجیب اختصاص دارد. آن‌ها بیرون رانده شده و در محدودیت قرار گرفتند.

  در بخش ۴۳ از کتاب Extra Canicals: The Holy Apocrapha (به‌گفته‌ی آمازون همان پیشگویی‌های کتاب مقدس که عیسی از زمان شروع راجع‌به آن صحبت کرد) آمده است:

  همچنین در یکی از کتاب‌های اچ پی لاوکرفت (The Dunwich Horror) می‌خوانیم:

  تاریخچه‌ی کتاب رستاخیز مردگان

  آورده‌اند که در سال ۷۳۸ میلادی یا ۷۳۰ میلادی، فردی به‌نام عبدالحزرد این کتاب را در دمشق نوشته است. وی اهل صنعا از یمن بود و به زبان‌شناسی و یادگیری آن‌ها علاقه‌ی بسیاری داشت تا جایی که در خواندن و ترجمه‌ی نسخه‌های خطی حریف می‌طلبید.

  عبدالحزرد در دوران خود به مجنون مشهور بود؛ زیرا برای دیدن آینده به‌شیوه‌ی نوستراداموس عمل می‌کرد.

  به‌عبارت دیگر او قادر بود توسط بخورِ ترکیبی از داروها و مخدرهایی که در جشن‌ها و تشریفات استعمال می‌شد، آینده را ببیند و گذشته برایش روشن‌تر شود تا بتواند با موجوداتی رابطه برقرار کند که فرازمینی و فراطبیعی بوده‌اند؛ موجوداتی که اچ پی لاوکرفت (نویسنده‌ایی که در ادامه با  آن آشنا خواهید شد) آن‌ها را مانند کاتالو (Cthulhu) و  Yog-Sothoth توصیف می‌کند.

  اگرچه عبد الحزرد با معیارهای امروزه شخصیتی طبیعی و عادی نداشته و با هم‌نسل‌های خود متفاوت بوده است؛ هیچ مدرکی دال‌بر دیوانگی او در دسترس نیست؛ کمااینکه با دقت بر کلمه‌ی مجنون و شکل قدیمی آن یعنی djinn xwedî، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که منظور اصلی از این لقب، توانایی ارتباط با جنیان است.

  آری! جین یا جن طبق روایات اعراب، موجوداتی فوق بشری بودند که قبل از خلقت بشر وجود داشته‌اند. آن‌ها از آتش ساخته شده‌اند و باوجود اینکه نژاد آن‌ها در سطح پایین‌تری از نژاد انسان قرار دارد، داستان‌های عامیانه همواره آن‌ها را با قدرت‌های جادوییِ نامحدود معرفی می‌کند.

  این موجودات با ظهور اسلام (درواقع در دوران حضرت سلیمان) مطیع شدند و افزون‌بر آن که از شرارت و فتنه‌گری‌های آن‌ها کاسته شد؛ با گذشت زمان، ویژگی‌ها و توانایی‌های تاریک و بسیار شوم خود را از دست دادند.

  با این همه، در زمان الحزرد هنوز سنت‌های قدیمی و وحشتناک جنیان جریان داشته و امکان برقراری ارتباط با آن‌ها بوده است. قبل از دوران زندگی عبد الحزرد یعنی در ۴۱۲-۴۸۵ میلادی فیلسوفی نوافلاطونی به‌نام پروکلس لیکایوس پا به عرصه‌ی فلسفه گذاشت و در آن تغییرات به‌سزایی اعمال کرد.

  این فیلسوف در نجوم، ریاضیات و متافیزیک مهارت داشت و در مسیر شناخت ادیان مصری و کلدانی علاقه به‌خرج می‌داد؛ همچنین گفته‌اند که می‌توانست هکاته (الهه‌ی یونانی) را نمایان کند؛ بنابراین می‌توان اینطور بیان کرد که او الگوی خوبی برای نویسنده‌ی کتاب رستاخیز مردگان محسوب می‌شده است.

  عبد الحزرد در طی زندگی خود روزهایی را در ویرانه‌های بابل، ربع الخالیِ عربستان و ممفیس گذراند و سال‌های آخر عمر خود را در دمشق زندگی کرد و کتاب نکرونومیکون را در آنجا نوشت. لاوکرافت باور دارد که این اثر پس‌از مرگ نویسنده، تأثیر قابل‌توجهی بر فیلسوف‌ها داشته است.

  در سال ۹۵۰ کتاب رستاخیز مردگان توسط تئودوروس فیلتاس به‌زبان یونانی ترجمه شد. وی دانشمندی از قسطنطنیه بود و عنوان این اثر را به کتاب نکرونومیکون (Necronomicon) تغییر داد.

  در شبه‌تاریخ «History of the Necronomicon» از اچ پی لاوکرفت گفته شده تحقیقات و تلاش‌های وحشتناک و خطرناکی توسط عده‌ایی از آزمایشگران رخ گرفت که با سرکوب و آتش‌سوزیِ شدیدی در سال ۱۰۵۰ توسط پدرسالار مایکل مواجه شد.

  پس از این متوقف‌سازی و حواشی مربوط به آن، این کتاب (به‌گفته‌ی لاوکرفت) در سال ۱۲۲۸ توسط اوله ورم (Olaus Wormius) به زبان لاتین ترجمه شد و اگرچه این کتاب در سال ۱۲۳۲ توسط پاپ گریگوری نهم ممنوع اعلام شد؛ اما دو نسخه از ترجمه‌ی آن در کشور اسپانیا (قرن ۱۵) و در کشور آلمان منتشر شد و به دست یوهانس تریتمیوس (دانشمند اهل آلمان) و احتمالا توماس دو تورکمادا(مؤسس تفتیش عقاید اسپانیایی) رسید؛ همچنین یک نسخه‌ی یونانی از کتاب رستاخیز مردگان احتمالا در اوایل قرن ۱۶ و در کشور ایتالیا چاپ شده که از سال ۱۶۹۲ یعنی از زمان آتش‌زدنِ یک کتابخانه‌ی شخصی در شهر سلیم دیده نشده است.

  پیشنهاد مطلب مشابه

  خلاصه‌ی کتاب مرده‌خواران را بخوانید؛ چگونه محاصره‌ی ۳ساله‌ی لنینگراد مردم را به آدم‌خواری کشاند؟

  توجه داشته باشید در صحت برخی سال‌های ذکر شده همچنان اختلاف نظر وجود دارد و همانند دیگر روایات تاریخی ممکن است دستخوش تحریف و خطا شده باشد.

  مانند:

  عصر جدیدی از انتشار کتاب رستاخیز مردگان

  ترجمه‌ای که حواشی بسیاری به‌پا کرد و بر شدت رواج راز این اثر دامن زد، ترجمه‌ی دکتر جان دی، دستیار و مشاور ملکه الیزابت بود. دکتر جان که به‌منظور اقداماتی همراه‌با همکار خود، ادوارد کلی به جمهوری چک رفته بود؛ نسخه‌ی لاتین این کتاب را در قرن ۱۵ و در شهر پراگ (پایتخت جمهوری چک) مشاهده و توسط کِلی از الیزر (Eliezer ben Jacob I) خریداری کرد.

  از روایات این‌چنین به نظر می‌رسد که مطالعه‌ی کتاب نکرونومیکون بر شخصیت کِلی تاثیر زیادی داشته است؛ به‌گونه‌ایی که در سال ۱۵۸۷دکتر جان دی از برقراری اربتاطش با موجودات غیرطبیعی (فرشتگان، روح مادیمی (Madimi) ) و دستورات آن‌ها سخن گفت که موجب برانگیخته‌شدن خشم او شد. آلیستر کراولی این موضوع را به عنوان اولین تلاش بی‌فایده برای ارتباط با موجود غیرانسانی در کتاب قانون مورد تأیید قرار داد. (در ادامه با کراولی آشنا خواهید شد)

  ناگفته نماند که ترجمه‌ی دکتر جان دی هیچ‌وقت چاپ نشد ولی نسخه‌ی خطی آن به کلکسیون بزرگِ الیاس اشمول منتقل شد و پس از آن به کتابخانه‌ی بادلین (Bodleian) در دانشگاه آکسفورد تعلق گرفت.

  طبق گفته‌ی برخی منابع، نویسندگان و همچنین لاوکرفت در کتاب تاریخ نکرونومیتون، بخش‌هایی از کتاب رستاخیز مردگان به زبان عبری ترجمه شده و امکان دارد در مناطق زیر موجود باشد:

  (صحت این مطلب مشخص نیست و در آن اختلاف نظرهایی وجود دارد که بنا به آن نسخه‌ی موجود در دانشگاه Miskatonic ساختگی بوده و حتی ادعاهایی وجود دارد که طبق آن ترجمه‌ی عبری کتاب نکرونومیکون در سال ۱۶۶۴ به صورت نسخه‌ی‌ خطی همراه با تفسیر گسترده توسط ناتان غزه و با عنوان the Sepher ha-Sha’are ha-Daath منتشر شده است. این اثر با نام کتاب دروازه‌ی دانش (The Gate of Knowledge) نیز شناخته می‌شود.

  ضمنا هم‌اکنون هیچ دست‌نوشته‌ی عربی از این اثر موجود نبوده و نویسنده‌ی ادریس شاه به‌جستجوی آن در کتابخانه‌های دوبوند در هند، الازهر در مصر و همچنین کتابخانه‌ی شهر مکه پرداخت؛ ولی هیچ نسخه‌ی عربی از آن پیدا نکرد.

  ادعاهایی توخالی پشت شایعه‌هایی بزرگ!

  اچ پی لاوکرفت، نویسنده و رمان‌نویس آمریکایی که در سال ۱۹۳۴ متولد شد؛ آثار و داستان‌های زیادی را در ژانر وحشت، علمی‌تخیلی و فانتزی منتشر کرد ولی اثری که موجب شهرت او شد اسطوره‌های کاتولو بود.

  لاوکرفت ادعا می‌کند که نویسنده‌ی کتاب نکرونومیکون یا رستاخیز مردگان بوده و برای اثبات آن به آثار و نوشته‌هایش اشاره می‌کند که از این کتاب یاد شده است.

  او حتی به تحلیل نام عبد الحزرد می‌پردازد و آن را از لحاظ گرامری نادرست می‌خواند. وی ادعا می‌کند ایده و فکر این کتاب در خواب و رویا به او الهام شده؛ در صورتی که برخی گفته‌اند او هنگام نوشتن آن تحت تاثیر آثار رابرت ویلیام چمبرز بوده است.

  شما با بررسی نوشته‌های او به محتوای کامل و حقیقیِ نکرونومیکون نخواهید رسید و صرفا با اشاره‌های مختصری به آن مواجه خواهید شد. زمانی که از او درباره‌ی صحت این کتاب می‌پرسند، اینگونه پاسخ می‌دهد:

  بسیاری از طرفداران لاوکرفت رستاخیز مردگان را به‌نام او می‌دانند؛ ولی حقیقتِ ماجرا چیز دیگری‌ست.

  ارتباط اچ پی لاوکرفت با کتاب رستاخیز مردگان چیست؟

  پاسخ این سوال در بررسی زندگی دو نفر نهفته است: آلیستر کراولی، بنیان‌گذار آیین تلما و سونیا گرین، همسر لاوکرفت!

  گفته‌شده کراولی زمانی که در مورد مقاله‌های دکتر دی تحقیق می‌کرد، نسخه‌ی ترجمه‌شده‌ی کتاب رستاخیز مردگان را در کتابخانه‌ی بادلین مطالعه کرد و پس از چندی کتاب قانون خود را که به‌دنبال آن آیین تلما تاسیس شد، نوشت.

  همچنین احتمال داده‌شده بخش‌هایی از کتاب قانون متعلق به نکرونومیکون بوده و به آن بی‌ارتباط نیست. (آیین تلما و داستانِ نوشتن کتاب قانون و همچنین دلیل کراولی برای اشاره‌نکردن به کتاب رستاخیز مردگان در آثارش، به‌اندازه‌ایی قابل بحث است که در این مطلب نمی‌گنجد.)

  در سال ۱۹۱۸ یک کنفرانس ادبی در نیویورک، زمینه‌ی ملاقات کراولی و سونیا گرین را فراهم کرد که قرار بود در آن گرین راجع‌به ادبیات و شعر مدرن سخنرانی کند.

  کراولی در نامه‌ایی به Norman Mudd، زن ایده‌آل خود را این‌گونه توصیف می‌کند:

  با اینکه سونیا بازیگر یا خواننده نبود، توانست با دیگر ویژگی‌هایش کراولی را جذب خود کند؛ بنابراین آن‌ها یکدیگر را برای چندماه به‌طور نامنظم ملاقات کردند تا اینکه ۲ سال بعد سونیا با اچ پی لاوکرفت آشنا شد.

  در همان سال لاوکرفت رمانی را به‌نام شهر بی‌نام (The Nameless City) منتشر کرد و برای اولین‌بار از عبد الحزرد نام برد؛ ولی این تازه شروع ماجرا بود.

  چندی بعد اثری از وی انتشار یافت که در آن به‌طور مستقیم از کلمه‌ی نکرونومیکون استفاده شده بود؛ همچنین نام آن در تعدادی از داستان‌های کوتاه او و دو رمان به‌نام‌های کوهستان دیوانگی و پرونده‌ی چارلز دکستر وجود داشت. ناگفته نماند که سونیا و لاوکرفت در تاریخ ۳ مارس ۱۹۲۴ با یکدیگر پیمان ازدواج بستند.

  راز اینکه کراولی به گرین درباره‌ی نکرونومیکون چه‌گفت یا لاوکرفت از همسرش چه اطلاعاتی به‌دست آورد، تا به همیشه سر به مهر باقی خواهد ماند؛ ولیکن با بررسی و مطالعه‌ی تاریخچه‌ی این اثر و همچنین آثار لاوکرفت این چنین برمی‌آید که تنها دانسته‌های او از رستاخیز مردگان در تعدادی ایده و کلیت داستان خلاصه می‌شود و باقیِ ماجرا مربوط‌به خلاقیت و خیال‌پردازی نویسنده است. بنابراین نوشتن کتاب نکرونومیکون توسط لاوکرفت ادعایی توخالی شناخته شده و تنها نقش وی در این زمینه، ترکیب‌کردن موضوع آن با داستان‌های همیشگی او در ژانر وحشت و علمی‌تخیلی است.

  آثار اقتباس شده از کتاب نکرونومیکون

  آثار زیادی از این کتاب وجود دارند که ما در این مطلب به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  کتاب‌ها

  از دیگر نسخه‌های تقلبی می‌توان به DeCamp Scithers و Wilson Hay Langford Turner و… اشاره کرد.

  فیلم‌ها و بازی‌ها

  از فیلم‌های اقتباسی کتاب رستاخیز مردگان می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

  پیشنهاد مطلب مشابه

  در کره‌ی شمالی چه خبر است؟ آشنایی با ۵ کتاب برتر با موضوع فرار از کره‌ی شمالی

  در پایان مجددا تاکید می‌کنیم امکان اثبات حقیقی هیچ‌یک از اطلاعات ذکر شده در این سایت و حتی دیگر منابع، وجود ندارد و به‌همین‌منظور جای هرگونه خطا و اشتباه باز است؛ ولیکن بوکارو تنها سعی در جمع‌آوری مطالب صحیح و مستند داشته و هیچ‌گونه نظر شخصی و قضاوت در آن دخیل نبوده. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و شما نیز در صورت تمایل، دانسته‌ها و نظرات خود را پیرامون کتاب رستاخیز مردگان با ما به اشتراک بگذارید.

  منبع مطلب : mag.bookaro.ir

  مدیر محترم سایت mag.bookaro.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید