توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  کتاب اسرار التوحید از کیست

  1 بازدید

  کتاب اسرار التوحید از کیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  اسرارالتوحید

  محمد بن منور

  محمد بن منور نواده شیخ ابوسعید ابی الخیر و نویسنده کتاب اسرارالتوحید فی مقامات شیخ ابو سعید ابی الخیر[۱] درباره جد خویش است و این کتاب را در سال ۵۷۰ هجری قمری نوشته.

  او در قرن ششم هجری می زیسته است.[۲]

  وی کتاب خود را به سه باب تقسیم کرد و به ویژه در باب دوم که به بیان حالات شیخ در سال‌های میانی حیات او اختصاص دارد، بسیاری از اقوال و اشعاری را که بر زبان وی رفته بود گردآورد.[۳]

  ابوسعید ابوالخیر از عارفان بزرگ و مشهور اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری است. او در سال ۳۵۷ هجری در شهری به نام میهنه یا مهنه از توابع خراسان به دنیا آمد. ابوسعید عاقبت در زادگاهش، در ۴ شعبان ۴۴۰، درگذشت.

  منابع[ویرایش]

  4_heydarnezhad

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کتاب "اسرار التوحید" به زبان بوسنیایی ترجمه و منتشر شد

  به گزارش خبرگزاری مهر، آقای منیر درکیچ استاد زبان فارسی دانشکده فلسفه سارایوو این شاهکار ادبی را از زبان فارسی به بوسنیایی برگردانده و رایزنی فرهنگی آن را انتشار داده است.

  "اسرار التّوحید فی مقامات شیخ ابوسعید" کتابی است در شرح احوال و عقاید و سخنان شیخ ابوسعید ابوالخیر میهنی (اهل میهنه خراسان) عارف مشهور قرن چهارم و پنجم(357- 440 هـ.ق.) این کتاب به نثر مرسل و با عباراتی ساده، روان، کوتاه و دلپذیر نگاشته شده است. در میان آثار صوفیانه، اسرار التوحید هم از نظر محتوا و هم از نظر لطف تعبیر و شیوایی شهرتی بسزا دارد.

  برای پژوهش در مکتب تصوف و عرفان و آگاهی از اصول و فروع و تاریخ این مکتب که زمانی نفوذ شگفت آوری در جهان اسلامی داشته این کتاب مرجعی مهم است.

  روانی انشا و انسجام و استحکام عبارات و رعایت تام و تمام موازین فصاحت و بلاغت در این کتاب به حد اعلای خود رسیده است و با آنکه کتاب در اواخر قرن ششم یعنی دوره  استیلای سبک مصنوع نگارش یافته، به هیچ روی اثری از آثار تصنع جز در مقدمه آن مشهود نیست.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آرش 20 روز قبل
  1

  کتاب اسرار التوحید اثر کیست

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید