توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه شناسه قبض برق را پیدا کنیم

  1 بازدید

  چگونه شناسه قبض برق را پیدا کنیم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  4 روش مشاهده و دریافت قبض برق/ حذف قبض کاغذی برق + نحوه پرداخت

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟

  چگونه اطلاعات کامل قبض برق را دریافت کنیم؟

  به گزارش ایسنا، تنها ۴۸ ساعت به روزی که دولت برای اجرای طرح حذف قبوض کاغذی برق تعیین کرده باقی‌ مانده است و مشترکان برق در سراسر ایران از اول مهرماه دیگر قبض کاغذی برق دریافت نخواهند کرد. طرحی که به گفته مسئولان از قطع سالانه ۱۲ هزار درخت جلوگیری خواهد کرد.

  در این راستا طبق آخرین آمار،  اطلاعات ۹۳.۸۳درصد مشترکین برق در سراسر کشور برای دریافت اطلاعات قبض به صورت الکترونیکی ثبت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا موعد اول مهر به ۹۸ درصد که درصد قابل قبولی برای تحقق طرح حذف قبوض کاغذی برق در کل کشور است، برسیم.

  هم‌چنین تا تاریخ ۲۵ شهریورماه بیش از ۹۵ درصد مشترکان برق در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، یزد، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، لرستان، همدان، کردستان و آذربایجان غربی اطلاعات خود را برای دریافت قبض الکترونیکی ثبت کرده‌اند که این درصد در استان اصفهان نیز به همین شکل است؛ با این تفاوت که شهر اصفهان مشارکتی بین ۹۰تا ۹۵ درصد داشته است. بیش از ۹۵ درصد مشترکان جنوب استان کرمان و بین ۹۰تا ۹۵ درصد مشترکان شمال استان کرمان نیز اطلاعات خود را ثبت کرده بودند.

  مشارکت در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، البرز، تهران، قم، مرکزی، قزوین، گیلان، زنجان، اردبیل، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، خوزستان، ایلام، و کرمانشاه بین ۹۰ تا ۹۵ درصد بوده است. شهر تبریز شهری است که مشترکان برق کمتری در آن اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند. درواقع بین صفر تا ۸۵ درصد مشترکین این شهر اقدام به ثبت اطلاعات خود کرده‌اند.

  مراجعه به سایت توزیع برق برای دریافت اطلاعات کامل قبض

  پس از حذف قبوض کاغذی برق مشترکان اطلاعات قبض خود را به صورت الکترونیکی دریافت خواهند کرد اما چنانچه مشترکی به همه اطلاعات قبض نیاز داشت می‌تواند به سایت‌ شرکت توزیع نیروی برق مراجعه کرده و با انتخاب بخش "میز خدمت الکترونیک" و پس از آن "خدمات صورت حساب قبض" به اطلاعات کامل قبض خود دست یابد.

  تشریح  روش‌های حذف قبوض برقی

  چند روش به‌منظور دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی در نظر گرفته شده است؛ در روش نخست، ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل شماره تلفن همراه مشترک را دریافت و در سامانه ثبت خواهند کرد.

  در روش دوم نیز سرشماره‌ای اعلام شده است که مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد. در واقع همه مشترکان در سطح کشور می‌توانند با ارسال شناسه قبض *یک که باید به زبان لاتین (اعداد انگلیسی) نوشته شده باشد، به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ برای سراسر کشور و سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ برای مشترکین تهرانی نسبت به ثبت شماره همراه خود در سامانه صدور قبض کشور اقدام کنند.

  این اقدام باید با شماره همراهی انجام شود که مسئولیت پرداخت صورت‌حساب برق را برعهده دارد، یعنی مالک، مستأجر و یا هر فرد دیگری که مسئولیت صورت حساب برق از سوی مالک به وی واگذار شده است. پس از آن راهنمایی لازم در قالب پیامک در اختیار مشترک قرار خواهد گرفت.

  در روش سوم نیز مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت ۳۹ شرکت توزیع در سراسر کشور نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند. همچنین اپلیکیشنی در سایت‌های یاد شده قرار گرفته که مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند. طبق امکان ثبت اطلاعات از طریق کلیه نرم افزارهای پرداخت الکترونیکی مانند آپ، روبیکا، سکه و ...برای مشترکین سراسر کشور فراهم شده است.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راهنمای استعلام قبض و آشنایی با روش های استعلام قبوض

  حذف قبوض کاغذی و دریافت قبض الکتریکی با قبضینو

  در این پست از وبلاگ قبضینو به فلسفه استعلام قبض پرداخته و دلایل نیاز به آن را تشریح کنیم. همچنین انواع راه های مختلف برای استعلام قبض های خدماتی در کشور را نیز بیان خواهیم کرد. شاید عبارت‌هایی همچون استعلام آنلاین قبض، استعلام اینترنتی، استعلام غیر حضوری، مشاهده قبض و … را شنیده باشید. در این مقاله در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. با وبلاگ قبضینو همراه باشید.

  راه های استعلام قبوض و استعلام قبضینو

  استعلام قبض چیست؟

  در مقاله‌ی انواع روش‌های پرداخت قبض در کشور در مورد روش‌های مختلف پرداخت قبض در ایران و جهان صحبت کردیم. اشاره کردیم که در ایران نوع مدیریت قبض‌‌ها و همچنین پرداخت آن‌ها به صورت Postpaid است. به این ترتیب که ابتدا کاربر از خدمات استفاده کرده و بعد از یک دوره مشخص یک ماهه یا دو ماهه صورتحساب خود را در قالب یک قبض کاغذی دریافت می کند. در قبض ها نیز برای پرداخت نیاز به دو عدد شناسه قبض و شناسه پرداخت داریم. در نهایت پس از پرداخت با یکی از روش‌های معرفی شده در مقاله فوق‌الذکر، حساب شما تسویه شده و فرآیند ادامه پیدا می‌کند. سیستم فعلی دارای ایراداتی است که برخی از مهمترین آن‌ها در قالب چند سوال به شرح زیر است:

  این سوالات و موارد مشابه دیگر، تنها بخشی از چالش‌های قبض کشور هستند. با شناختی که از نیاز ایجاد شد، حال براحتی می توانیم اقدام به تعریف استعلام قبض بپردازیم:

  تعریف استعلام قبض

  منظور از استعلام قبض، پیگیری غیر حضوری مشترک برای دست یافتن به اطلاعات قبض از جمله شناسه قبض، شناسه پرداخت، مبلغ قبض، دوره صدور قبض و مدت پرداخت آن است. این پیگیری می‌تواند از طریق پیامک، خط تلفن، کدهای دستوری USSD، وب سایت و اپلیکیشن‌های موبایل و … باشد. به عبارتی کاربر بدون نیاز به خود قبض کاغذی، بتواند از طریق یکی از روش‌های نام برده شده و یا روش‌های مشابه اطلاعات مربوط به قبض خود را دریافت کند و در نهایت هزینه صورت حساب خود را پرداخت کند.

  چرا باید استعلام قبض وجود داشته باشد؟

  پاسخ خیلی از سوالات مطرح شده در بخش قبلی، استعلام قبض و غیر حضوری قبض است. البته لازم به اشاره است، تنها استعلام قبض به صورت اینترنتی و غیر حضوری جواب گوی همه نیازها و سوالات نیست. در ادامه مقاله، در مورد سایر کارهایی که برای تکمیل زنجیره ارزش استعلام قبض لازم است صحبت خواهیم کرد.

  اما چرا باید استعلام قبض وجود داشته باشد؟ برای پاسخ دقیق به این پرسش به جواب‌های زیر دقت کنید:

  چگونه استعلام قبض کنم؟ استعلام قبضینو و قبض

  برای استعلام قبض چه باید کرد؟

  برای استعلام کردن قبض در حالت کلی دو راه وجود دارد.

  ثبت شماره تلفن برای دریافت قبض برق

  وب سایت و روش‌های ارائه شده توسط خود سازمان‌ها

  برخی از سازمان‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات خود اقدام به راه اندازی وب سایت و سایر سیستم‌ها برای استعلام و مشاهده قبض کرده‌اند. برای مثال برای مشاهده قبض‌های خلافی و جریمه‌های رانندگی می توانید از سایت http://estelam.rahvar120.ir استفاده کنید. برای مشاهده روش‌های استعلام برای قبض‌های دیگر از جمله مخابرات می توانید به این مشاهده قبض از وبلاگ مراجعه کرد. در جدول زیر آدرس استعلام برخی از قبوض آورده شده است.

  استفاده از بستر ایجاد شده توسط سایر سرویس‌ها و اپلیکیشن‌ها

  برای راحتی کاربران و البته ایجاد امکان برای پرداخت در یک مکان، برخی از اپلیکیشن‌ها اقدام به جمع کردن سرویس های استعلام در اپلیکیشن‌های خود کرده‌اند. در این روش دیگر نیازی نیست کاربر برای مشاهده هر قبض به سایت‌های مختلف مراجعه کند. برای مثال اپلیکیشن‌هایی همچون تاپ، آپ، هف هشتاد، ۷۲۴، سکه و … به دنبال این کار هستند. لازم به اشاره است سرویس‌های استعلام برای مخابرات و همراه اول توسط این اپلیکیشن‌ها ارائه می‌شود و سایر استعلام‌ها همچون استعلام قبض آب، قبض برق، قبض گاز، مشاهده خلافی و … توسط این اپلیکیشن‌ها ارائه نمی شود.

  این در حالی است که اپلیکیشن اندروید و ios قبضینو به همراه وب سایت قبضینو به طور کامل همه این سرویس‌ها را ارائه می‌دهد. کافی است با مراجعه به بخش پرداخت قبضنوع قبض خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات قبض، استعلام را به طور اتوماتیک انجام دهید. همچنین از دفعات بعدی خود سیستم اطلاعات قبض را نگهداری می کند و شما را از ورود مجدد اطلاعات بی نیاز می کند. این خدمت خاص برای اولین بار و با این سطح از دسترسی فقط توسط قبضینو ارائه می شود. لازم به اشاره است قبضینو در حال گسترش سیستم استعلام خود به کلیه قبوض و کلیه شهر‌های کشور است.

  استعلام قبض در قبضینو

  https://ghabzino.com

  منبع مطلب : ghabzino.com

  مدیر محترم سایت ghabzino.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مریم 34 21 روز قبل
  1

  شناسه قبض برق از طریق کد پستی را میخوام

  وحدت عرفانی نیا 5 ماه قبل
  3

  قبض برق

  محمد خلیفه 8 ماه قبل
  0

  من شناسه برق را نیاز دارم چه کارکنم

  0
  مریم 34 21 روز قبل

  شناسه برق میخوام

  محمد خلیفه 8 ماه قبل
  2

  من نمیتونم وارد سایت بشم شناسه برق هم نیازدارم

  غلامی 9 ماه قبل
  0

  پیدا کردن شناسه قبض

  بهرام قنبری منیکی 1 سال قبل
  0

  شناسه قبض وشناسه پرداخت ندارم قبض پرداخت کنم

  0
  ناشناس 12 ماه قبل

  سلام منم این مشکل رو دارم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید