در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه در امتحان مجازی تقلب کنیم

  1 بازدید

  چگونه در امتحان مجازی تقلب کنیم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی


  21 نکته برای موفقیت در آزمون مجازی

  فرآیند آموزش امروزه به سمت آموزش از راه دور می رود و در نتیجه آن، سنجش و آزمون مجازی نیز در حال تبدیل به یک ضرورت آموزش الکترونیکی می باشد. اکثر سامانه های آموزش مجازی از جمله نرم افزار آموزش مجازی LMS نیز امکان برگزاری آزمون مجازی را برای موسسه های ارائه دهنده آموزش الکترونیکی مهیا کرده اند. به احتمال زیاد برای خیلی از شماها پیش بیاید که در یک دوره آموزش الکترونیکی و در نتیجه در آزمون مجازی آن نیز شرکت کنید.


  برای برخی از دانش آموزان دادن آزمون مجازی، یک تجربه جدید و تا حدودی ناامید کننده است. آن ها نمی دانند چه انتظاری داشته باشند، و برای داشتن بهترین عملکرد و موفقیت در آزمون استراتژی خاص و مهارتی ندارند. در بهترین حالت، کارهایی که انجام می دهند و مراحلی که برای آماده شدن برای آزمون الکترونیکی انجام می دهند شبیه به آن کارهایی است که برای آماده شدن برای امتحان کلاسی انجام می دهند. با این وجود، محیط آنلاین و نرم افزار آزمون آنلاین تفاوت ها و ویژگی هایی دارد که نیاز به آگاهی و آمادگی های بیشتری دارد.

  توجه و اجرای توصیه هایی که در ادامه این مقاله آورده ایم می تواند شما را برای موفقیت در آزمون مجازی آماده کند، این نکات در قالب مراحل قبل، بعد و در حین آزمون مجازی مرتب شده اند:

  قبل از آزمون مجازی : آماده سازی

  در حین برگزاری آزمون مجازی : تمرکز

  بعد از آزمون مجازی : مرور


  قبل از آزمون مجازی : آماده سازی


  در حین برگزاری آزمون مجازی : تمرکز


  بعد از آزمون مجازی : مرور

  شرکت پافکو، اولین شرکت دانش‌بنیان است که نرم‌افزارهای آموزش الکترونیکی را به صورت یک‌پارچه ارائه می‌دهد. این نرم‌افزارها، شامل سامانه برگزاری وب کنفرانس(Adobe Connect و BigBlueButton)، سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس (Moodle LMS) و نرم‌افزار مدیریت آموزشگاه پافکو (Pafco TMS) می‌باشد. این نرم‌افزارها به‌صورت یکپارچه کار می‌کنند، از این جهت اجرای آموزش مجازی را بسیار آسان ساخته‌اند.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در راستای راه‌اندازی آموزش مجازی برای آموزشگاه یا سازمان خود، کافیست روی دکمه دریافت مشاوره کلیک کنید.

  منبع مطلب : pafcoerp.com

  مدیر محترم سایت pafcoerp.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جدیدترین شیوه‌های تقلب در امتحانات آنلاین/ راهکار وزارت علوم برای مقابله با تقلب مجازی چیست؟

  جدیدترین شیوه‌های تقلب در امتحانات آنلاین/ راهکار وزارت علوم برای مقابله با تقلب مجازی چیست؟

  به گزارش خبرنگار صنفی آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ شرایط ویژه ای کرونایی و برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی در ترم جاری با رسیدن به مرحله امتحانات غیر حضوری به مرحله ویژه ای وارد شده است؛ امتحانات آنلاین و با کمترین نظارتی از سوی مسئولین فرصتی شیرین برای دانشجویان ایجاد کرده است تا به راحتی به تقلب در امتحانات بپردازند.

  امتحان آنلاین و جلوگیری در تقلب در این نوع آزمون ها خود آزمون جدیدی برای دانشگاه ها و آموزش در کشور است و صدالبته یکی از مهم ترین چالش های روز دانشگاه ها نیز به حساب می آیند،خصوصا برای نوع ویژه ای از امتحانات که در سطح گسترده در حال برگزاری است و این اولین محک جدی و تجربه غیر حضوری دانشگاه ها به حساب می آید.

  چند می گیری امتحان بدی؟

  این روزها در فضای مجازی پر شده از عکس ها و اطلاعیه های دانشجویی که خواستار همراهی در امتحانات با پرداخت پول هستند و از کسانی که درس مورد نظر را خبره هستند برای تقلب در جلسه امتحان دعوت می کنند؛ موردی که به همیار تقلب معروف شده و این روزها به منبع درآمدی برای خیلی ها تبدیل شده است.

  اگرچه کمپین‌های مجازی زیادی توسط دانشجویان درباره گلایه از کیفیت آموزش مجازی، لغو امتحانات حضوری به دلیل نگرانی بابت ابتلا به کرونا و لغو هر گونه امتحان به دلیل کیفیت پایین آموزش مجازی تشکیل شد؛ اما در هیچ یک از این کمپین‌ها، هیچ‌ نگرانی بابت کیفیت امتحان یا احتمال تقلب در امتحان از سوی دانشجویان ابراز نشده است؛ به نظر می رسد این موضوع جزء دغدغه‌های دانشجویان نیست.گویا از دید برخی دانشجویان همیار تقلب در امتحان، راه‌حل خوشایند و میانبری برای امتحانات مجازی است.

  ایده‌ای متفاوت برای کاهش تقلب در امتحانات مجازی

  سیف برقی با اشاره به آموزش‌های ارائه شده به اساتید برای برگزاری امتحانات پایان ترم، افزود: یکی از شیوه‌های آزمون به صورت تستی با زمان‌های کوتاه است و سوالاتی که پیش از این توسط اساتید طراحی شده است به صورت اختیاری در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد؛ برای مثال ۵۰ سوال توسط استاد طراحی شده و به صورت تصادفی ۲۰ سوال در اختیار دانشجویانی که پشت سیستم نشسته اند قرار می‌گیرد و به این صورت سوالات دو دانشجو هم شکل در نمی‌آید که با این روش امکان تقلب از دانشجویان گرفته می‌شود.

  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا (س) درباره برگزاری امتحانات مقطع ارشد و دکتری دانشجویان، گفت: در روش اول اساتید باید برای دروس تخصصی به خصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به تعداد کم دانشجویان دوربین‌ها را روشن بگذارند و از آن‌ها آزمون بگیرند و روش دوم این است که قالب سوالات آزمون یکی باشد و داده‌های ادبی متفاوت باشد که این نوع روش امکان تقلب از دانشجویان را می‌گیرد.

  دستورالعمل وزارت علوم به دانشگاه‌ها برای افزایش ایمنی و کاهش تقلب در امتحانات آنلاین

  معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دستورالعملی را در قالب توصیه نامه، برای افزایش ایمنی و کاهش تقلب در امتحانات آنلاین به دانشگاه ها ابلاغ کرده است.

  در این سند راهنمای اجرای آزمون‌ها در دانشگاه‌ها به ۳ روش، آزمون‌های حضوری، آزمون برخط غیر همزمان بدون نظارت و آزمون برخط همزمان دارای نظارت اشاره شده و روش‌هایی برای به حداقل رسیدن خطا در آزمون‌های آنلاین پیشنهاد شده است. از جمله اینکه:

  - فرآیند آزمون به گونه‌ای باشد که با شروع آزمون توسط دانشجو در هر لحظه امکان دیدن فقط یک سوال وجود داشته باشد و در صورت پاسخ دادن یا رد کردن سوال، سوال بعدی نمایش داده خواهد شد.

  - امکان برگشت به عقب در آزمون برای دانشجو وجود نداشته باشد تا نتواند جواب های قبلی خود را به دیگران اعلام کند یا تغییر دهد.

  - زمان آزمون محدود باشد و هنگامی که زمان به پایان برسد همه پاسخ‌ها به صورت خودکار ارسال شود.

  - هر دانشجو فقط یکبار مجاز به شرکت در آزمون باشد.

  - یک سوال با پاسخ شفاهی در نظر گرفته شود که دانشجو در آن  خودش را معرفی کند تا اطمینان حاصل شود که خودش در آزمون شرکت کرده است.

  - ترتیب سوالات آزمون برای هر دانشجو متفاوت از دیگران باشد.

  - در سوالات چند گزینه‌ای، چینش گزینه‌ها برای دانشجویان تغییر خواهد کرد.

  - با یک نام کاربری امکان چندین ورود موازی به سیستم وجود نداشته باشد.

  منبع مطلب : iusnews.ir

  مدیر محترم سایت iusnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  10 استراتژی برای کاهش تقلب در آزمون مجازی یا امتحانات آنلاین

  10 استراتژی برای کاهش تقلب در آزمون مجازی یا امتحانات آنلاین

  1102 2269 021

  7854 3844 051

  5224 3847 051

  کارشناس دایاموز در تلگرام

  کانال اطلاع رسانی دایاموز در تلگرام

  منبع مطلب : dayamooz.co

  مدیر محترم سایت dayamooz.co لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  من 1 ماه قبل

  من متوجه نشدم چی؟

  برای ارسال نظر کلیک کنید