توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه خودکشی کنیم که به کما برویم

  1 بازدید

  چگونه خودکشی کنیم که به کما برویم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  برای مردن چند تا قرص بخورم؟

  برای مردن چند تا قرص بخورم؟

  به گزارش خبرنگار ایمنا، دکتر می پرسد: "چی خورده؟" خواهر در بین هق هق گریه می گوید: "بهم گفت ۲۰ تا لورازپام خورده". دکتر: "کی خورده؟"

  خواهر :"یک ساعت پیش"

   دکتر با آرامش خاصی می گوید: "ناراحت نباشید، مشکلی پیش نمیاد براش. چیز دیگه‌ای باهاش نخورده؟"

   خواهر اظهار بی‌اطلاعی می کند. دکتر سعی دارد از بیمار که نیمه هشیار است بپرسد، دختر خیلی ناواضح می گوید: موبایلم کجاست!" پرستاران برای گذاشتن ان جی بیمار را به اتاق شستشوی معده می­ برند. شستشوی معده تنها زمانی موثر است که مدت زمان زیادی از مصرف دارو توسط بیمار نگذشته باشد. در غیر این صورت دارو معده را پشت سر گذاشته و در حال وارد شدن به خون است.

  در بخش اورژانس مسمومیت‌های بیمارستان خورشید اصفهان، از این دست صحنه‌ها کم نیست. هر روز موارد مختلفی از مسمومیت در سطح استان به اینجا مراجعه می کنند تا بلکه از شر مسمومیت خلاص شوند. این بخش تنها به ۲۰ تخت تجهیز شده و این یعنی یک استان اصفهان است و ۲۰ تخت برای بیمارانی که به هر دلیل دچار مسمومیت می ­شوند. آمار ماه گذشته اورژانس بیمارستان ۱۴۰۰ بیمار بوده است و درصد اشغال تخت‌های بخش مسمومیت ۱۱۵.

  خودکشی یا حادثه، مسئله این است

  شاید نخستین چیزی که توجه را جلب می کند، جانمایی بخش مسمومیت‌ها دیوار به دیوار بخش بیماران اعصاب و روان است. به طوری که یک در مجزا بین این دو بخش وجود دارد که روی آن هشداری نوشته شده است: "از هدایت بیماران بدون اطلاع و همراهی بادیگارد به داخل بخش اعصاب و روان خودداری کنید".

  واقعیت این است که بخش بسیار زیادی از مراجع کنندگان به اورژانس مسمومیت افرادی هستند که دست به خودکشی زده اند. اغلب آنها حال روحی مساعدی ندارند و مشکلات زیادی برای پرستاران بخش ایجاد می ­کنند.

  بخشی از بیماران که برای بار چندم است خود را عامدانه مسموم کرده ­اند برای کادر بیمارستان شناخته شده­ اند. یکی از نگهبان ها می­ گوید: "ما اینجا مشتری ثابت هم داریم! برخی از افراد هرچند وقت یک بار خود را مسموم می­ کنند و باز آنها رو می اورند اینجا".

   وجود بیمارانی که از فرط حالی نامساعد روحی دست به خودکشی زده‌اند، شرایط ویژه­ ای را هم برای پرستاران این بخش به وجود آورده است. یکی از پرستاران می­گوید: "شرایط روحی ما اینجا واقعاً بد است. بیماران این بخش تفاوت چندانی با بیماران بخش اعصاب و روان ندارند، ولی شرایط کاری ما کاملاً متفاوته و از مزایای کار در بخش اعصاب و روان هم بی بهره ­ایم. بیماران اینجا افرادی هستند که قصد خودکشی داشتند".

  تلفن همراه و همراه ممنوع

  پشت در اصلی بخش اورژانس مسمومیت‌ها همیشه چند نفر نشسته‌اند. داشتن همراه برای بیماران در این بخش ممنوع است و آن طور که در بخش تابلوی اعلانات نوشته شده، علت این مسئله مداوای بیماران در آرامش است.

  به جز یک تلفن عمومی کارتی، بیماران به تلفن دیگری دسترسی ندارند هرغریبه ­ای را که می ­بینند از او می­ خواهند تلفنش را در اختیار آنها قرار دهد تا به خانواده ­شان زنگ بزنند. علت ممنوع بودن تلفن همراه در این بخش چندان روشن نیست، اما کادر درمانی رضایت چندانی از ممنوعیت تلفن در این بخش ندارند.

  یکی از پرستاران می­‌گوید: "۹۰ درصد مشکلات ما در این بخش به علت ممنوع بودن تلفن برای بیماران است". هنوز حرفش تمام نشده که یکی از بیمارانی که به علت اثر دارو نمی­تواند خوب صحبت کند به ایستگاه پرستاری می­ آید و می­ گوید:"یا تا ۱۰ دقیقه­ دیگه یه تلفن به من می­دید یا اینجا رو بهم می­ریزم". پرستار به او توضیح می ­دهد که تلفنی وجود ندارد که بخواهد به او بدهد و این دستور است. هر موقع مرخص شد می ­تواند به اتاق مدیر رفته و علت این دستور را بپرسد!

  مرد سریع می گوید:"پس موبایل خودت رو بده!".

  سر و صدای مرد که بالاتر می رود، یکی از نگهبان ها می آید و فضا را آرام می کند و به بیمار می گوید مشکلش را حل می­کند. هرچه باشد همه می­ دانند که شرایط روحی بیماران برای خودشان هم غیرقابل تحمل است و باید آنها را درک کرد. حتی وقتی به گفته پرستاران بیماران با آنها کتک کاریو آنها را مجروح می ­کنند، پرستاران حق درگیری با بیمار را ندارند.

  چه سگ خوشبختی !

  در باز می شود و یک خانم جوان در حالی که به پهنای صورت اشک می­ ریزدبه بخش تریاژ می آید. این قدر با استرس صحبت می­کند که اول تصور  می کنند خودش مسموم شده است. با دلهره می پرسد: "سگم نفتالین خورده، بیارمش اینجا؟".

  پرستار تریاژ می گوید:"اینجا سگ درمان نمی­کنیم. از داروخانه می­تونی ذغال فعال بگیری و بهش بدی".

  یکی از کارکنان بیمارستان زیر لب  می گوید: "چه سگ خوشبختی!".

  برای مردن چند تا قرص بخورم؟

  یک مرد جوان که حال چندان مساعدی ندارد را به بخش می ­آورند. سرم و الکتروکاردیوگرام را وصل می ­کنند. همسرش کنارش است و آرام و قرار ندارد. اینطور که پیداست همسرش خیلی او را دوست دارد و نگران حالش است. پرستار از همسرش می­ خواهد که بخش را ترک کند. مرد می ­گوید ایندیرال خورده است و قصدش خودکشی بوده ولی نمرده است! پرستار می ­پرسد: "بچه هم داری؟" می­گوید:"دوتا". یکی دیگر از پرستاران می ­گوید:"تو که زن و زندگی داری دیگه چرا خودکشی کردی؟ ببین زنت چقدر نگرانته". مرد کمی تامل می ­کند و از پرستار ­می­ پرسد: "برای مردن باید چند تا ایندیرال بخورم؟".

  خودکشی با قرص برنج جنون است

  بدترین مواردی که از مسمومیت گزارش شده است، متعلق به افرادی بوده که با قرص برنج خودکشی می­ کنند. این افراد اگر قرص برنج تاریخ مصرف گذشته را مصرف نکنند و یا قبل از مصرف آن را در آب حل نکنند تا گازهای سمی قرص تا حدودی از آن متصاعد شود، احتمال نجاتشان بسیار ضعیف است.

  در مواردی که بیمار قرص برنج مصرف کرده است شستشوی معده بی فایده است و تنها از طریق خوراندن روغن و پارافین به بیمار می­ توان به جلوگیری از جذب دارو کمک کرد. افرادی که قرص برنج مصرف می ­کنند، مرگ دردناک گریزناپذیری را تجربه خواهند کرد. معمولاً در کمتر از شش ساعت در شرایطی که مدام احساس تشنگی می­ کنند و اغلب از کرده­خود پشیمان ­هستند فوت می­کنند.

  درمان بیمارانی که جلوی اسم آنها نوشته است  (Different Drug)D.D از همه سخت تر به نظر می­رسد. در بدن آنها چندین دارو باعث ایجاد مسمومیت شده است و تشخیص و درمان آن دشوار است. اما بخشی از موارد مسمومیت هم شامل مسمومیت‌های تصادفی است. برای مثال مصرف تصادفی متادون توسط کودکان، عارضه­­ تنگی نفس در پی دارد.

  برخی از مسمومیت‌ها در فصول مختلف سال بیشتر تکرار می ­شود. در فصول گرم سال مسمومیت ناشی از عقرب گزیدگی و مار گزیدگی بیشتر به اورژانس مسمومیت‌های بیمارستان مراجعه می­کنند و این آمار در فصول سرد سال در مورد مسمومیت گاز CO و افسردگی و نتیجتاً خودکشی بیشتر است.

  گزارش از: علی فرقانی - خبرنگار ایمنا

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  روش‌های خودکشی

  روش‌های خودکشی (به انگلیسی: Suicide methods) مجموعه روش‌هایی هستند که شخصی خودکش برای پایان دادن به زندگی‌اش از آن‌ها استفاده می‌کند. خودکشی در تاریخ زندگی انسان همواره وجود داشته و روش‌های گوناگونی برای پایان دادن به زندگی به‌طور عمد به وجود آمده‌است. اما در بسیاری از موارد تلاش افراد برای خودکشی منجر به شکستگی استخوان ها یا صدمات سنگین به اندام‌های حیاتی بدن، همچون مغز می‌شود.[۱] این صدمات می‌توانند تاثیرات بلند مدتی بر روی سلامت فرد داشته باشند.[۱] در ایالات متحده آمریکا تنها ۸ درصد از تلاش برای خودکشی منجر به مرگ می‌شود.[۲]

  اسلحهٔ گرم

  یکی از روش‌های خودکشی، خودکشی با اسلحهٔ گرم است. فرد اغلب سر، داخل دهان، زیر چانه یا قفسهٔ سینه را با سلاح نشانه می‌رود و ماشه را می‌چکاند. خودکشی شکست خورده در این روش ممکن است منجر به درد شدید مزمن برای بیمار و همچنین کاهش توانایی‌های شناختی و عملکرد حرکتی وی شود. در این روش خودکشی محیط بسیار آلوده می‌شود و بخش‌های بدن تا چندین متر پخش می‌شوند. حتی خودکشی با انواعی از گلوله‌های توخالی می‌تواند به انفجار سر منتهی شود.[۴]

  انفجار

  به واسطه خارج کردن مقدار زیادی انرژی به وسیله سوخت آتش‌گیر انجام می‌گیرد؛ مانند انفجار بشکه بنزین یا آتش زدن کپسول پر از گاز مایع

  برق‌گرفتگی

  خودکشی با برق می‌تواند با استفاده از شوک الکتریکی کُشنده صورت پذیرد. این کار با نامنظم کردن کار بافت گرهی قلب انجام می‌پذیرد. بدین معنی که حفره‌های قلب بین ضربان خود به‌طور ناهماهنگ منقبض شود و موجب توقف جریان خون شود. بسته به میزان جریان برق حتی سوختگی اندام‌ها متصور است. شواهد نشان می‌دهد که برق گرفتگی بسیار دردناک و رنج‌بار است.[۵]

  پرش از ارتفاع

  پریدن از ارتفاع می‌تواند به‌طور مثال از پنجره، بالکن، پشت‌بام یک ساختمان بلند، صخره، سد یا پل صورت می‌پذیرد. این روش در اکثر موارد در صورتی که به مرگ نینجامد منجر به عوارض شدیدی همچون فلج شدن و شکستگی استخوان می‌شود.[۶] پریدن از ارتفاع یکی از غیر رایج‌ترین روش‌های خودکشی (کمتر از ۲٪ خودکشی‌های گزارش شده، در آمریکا در سال ۲۰۰۵) بوده‌است.[۷]

  تصادف

  اتومبیل

  این روش در یک سوم موارد به مرگ نمی‌انجامد و در باقی موارد به‌طور متوسط ۲۰ دقیقه پس از برخورد با اتومبیل طول می‌کشد.[۸]

  راه‌آهن

  در این روش مرگ به‌طور متوسط ۱۸ دقیقه پس از برخورد با قطار به طول می‌انجامد.[۸]

  خفگی

  خودکشی از راه خفگی با جلوگیری از نفس کشیدن یا محدود کردن جذب اکسیژن در هنگام تنفس، که باعث کمبود اکسیژن و در نهایت خفگی می‌شود انجام می‌پذیرد. این روش خفگی با گاز نجیب نام دارد و ممکن است با کیسه خودکشی که بر سر ثابت شده باشد یا حبس در یک فضای سربسته بدون اکسیژن انجام شود. این کار همراه با داروهای بی‌حال‌کننده انجام می‌شود تا اجازه دهد فرد مرحلهٔ کمبود شدید اکسیژن را با راحتی طی کند و دچار وحشت و تکاپوی بی‌اختیار و غریزی برای خروج از آن فضا نشود. غیرممکن است که کسی بتواند برای خودکشی تنها با نگه داشتن نفس خود تا جایی که میزان اکسیژن در خون به اندازهٔ لازم کاهش یابد موفق به خودکشی شود، زیرا مغز ناخواسته و به‌طور غیرارادی دستور عکس‌العمل می‌فرستد و فرد با انقباض ماهیچه‌های اندام تنفسی‌اش نفس خواهد کشید. حتی اگر فرد بتواند واکنش خود را برای نفس کشیدن چندان کنترل کند که از هوش برود، در آن حال دیگر امکان کنترل نفس کشیدن نخواهد بود و ریتم تنفس دوباره برقرار می‌گردد. به این دلیل، خودکشی با تنفس گازهای سمی به جای جلوگیری از نفس کشیدن ممکن‌تر می‌نماید. هلیوم، آرگون، نیتروژن و مونواکسید کربن معمولاً در خودکشی با شیوهٔ خفگی استفاده می‌شوند. تنفس گازِ بی‌اثر به سرعت و بدون درد فرد را بیهوش می‌کند و می‌تواند در عرض چند دقیقه منجر به مرگ شود. برای نمونه مصرف چند قرص خواب اور در شب و مسدودسازی راه لولهٔ بخاری و ورود گاز کربن مونواکسید و کربن دی‌اکسید موجب مرگ بدون درد و خون‌ریزی خواهد شد. این روش خودکشی همان مرگ خاموش است.[۹]

  خودسوزی

  در این روش فرد بیش از تمامی روش‌های خودکشی درد را تجربه می‌کند، به‌طوری‌که در مقیاس ۰ تا ۱۰۰، درد این روش ۹۵ خواهد بود.[۸]

  خودکشی غیر مستقیم

  این خودکشی در واقع مأمور کردن شخص دیگر برای انجام عمل خودکشی می‌باشد که شخص عامل در ازای پولی مشخص و گاه بدون پول این کار را آنگونه که شخص مقتول می‌خواهد انجام می‌دهد. در اغلب موارد هم شخص مقتول می‌خواهد این کار به‌طوری‌که او می‌خواهد انجام دهد.

  شواهد فراوانی از خودکشی غیرمستقیم به وسیله مجازات اعدام در میان زندانیان مستعمره‌نشین استرالیا وجود دارد. زندانیانی که می‌خواستند از شرایط مشقت‌بار خود فرار کنند، فرد دیگری را به قتل می رساندند. این امر به دلیل تابو مذهبی خودکشی مستقیم است. این باور وجود داشت که کسی که مرتکب خودکشی می‌شود به جهنم می‌رود، در حالی که کسی که مرتکب قتل می شود می‌تواند قبل از اعدام گناهان خود را پاک کند. [۱۰]

  اوج این روش در گروه‌هایی از زندانیان جزیره نورفک دیده شده است که لاتاری (قرعه کشی) خودکشی انجام می‌دادند. زندانیان با روش کشیدن نی، زندانی دیگری که باید بکشند را انتخاب می‌کردند. بازماندگان شاهد عملیات بودند و ممکن بود به سیدنی فرستاده شوند زیرا در جزیره نورفک محاکمات بزرگ انجام نمی‌شود. بدین ترتیب بازماندگان نیز از زندان جزیره مرخصی پیدا می‌کردند. درباره تعداد قرعه کشی‌های خودکشی اطلاعات دقیقی در دست نیست. بازماندگانی که زنده مانده‌اند مدعی هستند که این کار خیلی رواج داشت، اما احتمالاً چنین ادعاهایی اغراق آمیز است.[۱۰]

  خون‌ریزی

  خودکشی از طریق خون‌کِشی عبارت است از کاهش حجم و فشار خون تا حد بحرانی. این کار معمولاً در نتیجهٔ صدمه زدن به شریان است، به‌طوری‌که حجم خون در بدن به‌اندازه‌ای پایین می‌آید که سیستم بدن متوقف می‌شود و مرگ رخ می‌دهد.[۱۱]

  بریدن مچ دست

  بریدن مچ دست گاهی با هدف آسیب رساندن به خود انجام می‌شود و نه خودکشی. با این حال، اگر خون‌ریزی به مدت طولانی ادامه یابد و مراقبتی صورت نگیرد، با نامنظم کار کردن قلب، و پس از کاهش شدید حجم خون، شوک، توقف گردش خون یا ایست قلبی و مرگ می‌تواند رخ دهد. در اقدام به خودکشی شکست خورده، شخص ممکن است آسیب تاندون و عصب‌ها که کنترل عضلات دست را به‌عهده دارند تجربه کند، که می‌تواند به کاهش موقت یا دائم لامسهٔ قربانی یا درد مزمن یا درد نامنظم منجر شود.[۱۲] به‌طور متوسط ۰٫۶٪ از خودکشی‌ها در این روش به مرگ منجر شده‌است.[۸]

  دار زدن

  آویختن خود از ناحیهٔ گردن با طناب از یک جای ثابت و محکم یکی دیگر از روش‌های خودکشی است. بسته به ضخامت و اندازه و شرایط حلقهٔ دار فرد دچار خفگی یا شکستن گردن خواهد شد. در صورتی که خودکشی موفقیت‌آمیز انجام شود، علت مرگ فرد به مقدار ارتفاعی که از آن به پایین افتاده‌است بستگی خواهد داشت. اگر از ارتفاع کمی افتاده باشد مرگ در اثر خفگی خواهد بود و فرد کمبود اکسیژن، سوزن سوزن شدن پوست، سرگیجه، محدود شدن دید، تشنج، شوک و پر شدن خون از دی‌اکسید کربن را تجربه خواهد کرد. یک یا هر دو شاهرگ نیز ممکن است فشرده و بسته شوند تا آنجا که خون کافی به مغز نرسد و نهایتاً به مرگ منجر شود. درافتادن از ارتفاع زیاد فرد احتمالاً دچار یک یا چند شکستگی مهره گردن بین مهرهٔ دوم و پنجم می‌شود، که ممکن است باعث فلج شدن یا مرگ شود. درافتادن از ارتفاع بسیار زیاد ممکن است مرگ همراه با جدایی سر از بدن اتفاق افتد. دار زدن یکی از روش‌های خودکشی در جوامع پیش از دوران صنعتی شدن و بیشتر متعلق به مناطق حومه‌نشین است تا شهری. همچنین یکی از روش‌های خودکشی در زندان است، زمانی که روش‌ها یا وسایل دیگر در دسترس نباشند.[۱۳]

  سرما

  خودکشی از روش قرارگیری در سرما یک مرگ تدریجی است که چندین مرحله دارد. ابتدا با نشانه‌های خفیف آغاز می‌شود و در نهایت به مرگ ختم می‌شود. این روش شامل لرز، هذیان، توهم، احساس گرما و سرانجام مرگ می‌شود. در صورتی‌که اندام فرد هنوز از کار نیفتاده باشند، کماکان امکان مرگ مغزی وجود خواهد داشت. این روش یکی از دردآورترین روش‌هاست.[۱۴][۱۵]

  سیانور

  مصرف مقدار ۰/۰۵ گرم سیانور نیز باعث جلوگیری از کارکرد تنفسی بدن و در نتیجه موجب مرگ می‌شود. این ماده به صورت قرص و به نام قرص خودکشی شناخته می‌شود.[۱۶][نیازمند منبع معتبر]

  در کتاب خروج نهایی، درک همفری مثال‌هایی که مرگ سریع بوده و همچنین مثال‌هایی که مرگ خشن و دردناک بوده‌است را نقل قول کرده‌است. سپس هامفری نتیجه می‌گیرد که بهتر است از این روش استفاده نشود. پتاسیم سدیم (تزریقی) نیز گفته می‌شود بالقوه مرگ‌آور است؛ و البته روش قابل دسترس تری است. با این حال تعیین دوز کشندهٔ حداقلی کمی پیچیده‌است.[۱۷]

  سپوکو (هاراکیری)

  نوعی روش خودکشی توسط سامورایی‌ها در گذشته که توسط شمشیر صورت می‌گرفت. در این روش شمشیر یا جسم تیز را روی قفسه سینه و قلب قرارداده و با فشار شمشیر را وارد قلب می‌کنند

  گفته می‌شود این روش بسیار دردناک بوده و درد ان مثل ریختن اب جوش روی سینه است.

  غرق شدن

  خودکشی با روش غرق شدن با فرورفتن در آب یا مایع‌های دیگر برای جلوگیری از تنفس و رسیدن اکسیژن به مغز انجام می‌شود. با توجه به عکس‌العمل طبیعی بدن برای خروج از آب، معمولاً از بستن یک جسم سنگین به خود برای مقابله با این رفلکس استفاده می‌شود. سیستم عصبی مرکزی فرد ناخواسته به ماهیچه‌های سیستم تنفسی فرد پیام انقباض می‌فرستد و فرد در آب نفس می‌کشد. مرگ معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سطح اکسیژن به اندازه‌ای کاهش یابد که حفظ سلول‌های مغز ناممکن شود. این یکی از کمترین روش‌های انتخاب شده برای خودکشی در میان روش‌های معمول خودکشی و برای کمتر از ۲٪ از خودکشی‌های گزارش شده در ایالات متحده است.[۱۸] مرگ در غرق شدن در دریاچه، استخر یا دریا به‌طور متوسط ۱۸ دقیقه به طول می‌انجامد و درد تجربه شده در مقیاس ۰ تا ۱۰۰، در این روش ۸۰ است.[۸]

  کم‌آبی

  مرگ براثر کمبود آب بدن می‌تواند طی چند روز تا چند هفته رخ دهد. این به این معنی است که برخلاف بسیاری از روشهای خودکشی، این روش نمی‌تواند به‌ سرعت و بدون تفکر کافی انجام شود. افرادی که بر اثر کم آبی می‌میرند معمولا قبل از مرگ دچار بیهوشی می‌شوند و ممکن است مواردی مانند روان‌آشفتگی و برهم خوردن تعادل سدیم را تجربه کنند.[۱۹]

  گرسنگی

  یک اعتصاب غذا می‌تواند نهایتاً منجر به مرگ شود. در هند دو روش خودکشی با گرسنگی به نام‌های سانثارا و پرایوپاوسا وجود دارد

  مسمومیت

  مسمومیت آب

  نوشیدن بیش از حد آب شخص را در معرض خطر مسمومیت با آب قرار می‌دهد.[۲۰] نوشیدن بیش از ۴ لیتر آب در مدت کمتر از ۲ ساعت یا ۱۴ لیتر آب در ۱۲ ساعت، با شستن نمک و املاح ضروری و حیاتی بدن می‌تواند به مرگ فرد منجر شود.[۲۱][۲۲]

  آفت‌کشها

  سم قرص برنج سمی است که بر روی سلول‌های بدن تأثیر بدی دارد و تنفس سلولی را از بین می‌برد و باعث آسیب جدی به اعضا و ارگان‌های حساس بدن مانند کلیه‌ها و قلب می‌شود. مرگ بر اثر مصرف قرص برنج مرگی دردناک است. فرد عطش زیادی دارد و تا زنده است، هوشیار و بیدار بوده و سوزش شدیدی در بدن خود احساس می‌کند.

  گچ ساختمانی

  یکی از عجیب‌ترین شیوه‌های خودکشی، خودکشی با گچ ساختمانی‌ست که اخیراً در استان لرستان، در شهرهای خرم‌آباد، پلدختر و نورآباد روی داده‌است. در بررسی دفاتر آماری بیماران بستری شده در بیمارستان شهدای عشایر در شهر خرم‌آباد، از تاریخ ۱ مهر ۱۳۷۴ تا ۳۰ مهر ۱۳۷۹ جمعاً نام ۴۸ مورد بیمار خودکشی‌کرده با گچ ثبت شده‌است. این افراد برای خودکشی، گچ را در لیوان آب حل و به صورت محلول مصرف کرده‌اند. گچ در مسیر دستگاه گوارش به جسمی سخت تبدیل گردیده و موجب انسداد مسیر می‌شود. اگر اقدام کنندگان به خودکشی در ساعات اولیه مصرف گچ محلول به بیمارستان نرسند، به کار گرفتن دستگاه سنگ‌شکن و عمل جراحی ضروری‌ست و تأخیر در این کار به مرگ فرد منتهی می‌شود.[۲۸][۲۹]

  مواد مخدر

  خوردن دو تا سه قاشق چایخوری تریاک به تنهایی یا به صورت محلول در الکل می‌تواند به مرگ فرد منجر شود.[۳۰] مصرف بیش از ۷۵ تا ۳۷۵ میلی‌گرم هروئین برای فردی با وزن ۷۵ کیلوگرم، در نیمی از جمعیت، احتمال منجر شدن به مرگ را داراست.[۳۱]

  کربن مونواکسید

  رومش معمول شامل تنفس مقدار زیادی از کربن مونوکسید است. مرگ معمولا از طریق هیپوکسی رخ می‌دهد. در اغلب موارد، کربن مونوکسید، به این دلیل برای روشی برای خودکشی استفاده می‌شود، چراکه این ماده به آسانی می‌تواند توسط یک احتراق ناقص تولید شود. یک تلاش ناموفق در این مسیر می‌تواند منجر به از دست رفتن حافظه و سایر علائم شود.[۳۲][۳۳][۳۴]

  نمک

  خوردن بسیار کم یا بسیار زیاد نمک خوراکی در رژیم روزانه می‌تواند به گرفتگی عضلات، سرگیجه یا نامتعادل شدن الکترولیت یا رسانایی در بدن شود که می‌تواند مشکلات عصب‌شناختی یا مرگ به همراه داشته باشد.[۳۵] نوشیدن بیش از حد آب در حالی‌که فرد نمک کافی مصرف نکند شخص را در معرض خطر مسمومیت با آب قرار می‌دهد.[۲۰] مصرف آب‌نمک بسیار غلیظ به حدی که ۱ گرم نمک خوراکی به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خورده شود می‌تواند در مدت کوتاهی به مرگ فرد منجر شود. این روش فشار خون را به شدت بالا می‌برد و استفراغ و اسپاسم ایجاد می‌کند.[۳۶][۳۷]

  سایر سموم

  خوردن ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی‌گرم سیانید به مرگ فرد منجر می‌شود.[۳۸] مرگ در این روش حتمی است و ۲ دقیقه به طول می‌انجامد.[۸] همچنین خوردن ۱۰ گرم مرگ موش سیاه رنگ در عرض نیم ساعت موجب مرگ فرد می‌شود.

  در رسانه‌ها

  امروزه برخی کتاب ها همچون کتابچه راهنمای داروی آرام و خروج نهایی موجود هستند که به خودکشی کمک می کنند و از روش هایی برای رسیدن به اتانازی صحبت میکنند.[۳۹] این چنین کتابهایی در برخی از کشورها جز کتابهای ممنوعه هستند.

  علاوه‌بر این، مکان‌هایی در برخی از کشورها وجود دارند که به‌عنوان مکان‌هایی برای خودکشی شناخته می‌شوند. از جمله این مکان‌ها، پل‌ها هستند که پل گلدن گیت یکی از آنها است. در مجموع و تا سال ۲۰۱۲، تعداد ۱۵۵۸ نفر روی این پل اقدام به خودکشی کرده‌اند که از این میان، تنها ۳۳ نفر نجات یافته‌اند.[۴۰]

  جستارهای وابسته

  منابع

  پیوند به بیرون

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه خودکشی کنیم ولی زنده بمانیم

  نکته بسیار مهم :

  تمام توصیه های دارویی ، گیاهی و پزشکی موجود در این سایت فقط جهت افزایش آگاهی بوده و جایگزین تجویز پزشک نیست.شما به هیچ عنوان مجاز به خوددرمانی و مصرف خودسرانه داروها و گیاهان دارویی نیستید.این سایت هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد.
  قوانین| حریم شخصی | تماس با ما (بخش تبلیغات) : 09144029928(فقط سوالات مربوط به تبلیغات)

  هیچ محصول و یا دارویی برای فروش نداریم.لطفا سوال نفرمایید.

  منبع مطلب : pamuh.com

  مدیر محترم سایت pamuh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمد 3 ماه قبل
  0

  میخام جوری خودکشی کنم خانواده‌ام بتونن کلیه و کبدو ریه‌مو بفروشن ب پول احتیاج دارن نمیدونم چی بخورم

  Arezoo 3 ماه قبل
  0

  تنها قرصی ک میتونه خعلی راحت بکشه سیانوره ولی قرص برنجم خوبه‌...

  کاش یکی بگه که چجوری میشه رفت کما یا حداقل چجوری میشه که فراموشی گرفت؟

  0
  مهنا 3 ماه قبل

  ههمون انقدر درد داریم که یا می خوایم چند روز مرگ احتیاجی داشته باشیم

  المیرا 4 ماه قبل
  0

  من به فکر یه خودکشی هستم که برم تو کما همه چیزمو فراموش کنم یه زندگیه جدید بسازم چیکار کنم؟

  0
  مهنا 3 ماه قبل

  قرص فراموشی

  0
  ساجده 4 ماه قبل

  من می‌خوام یک طوری برم تو کما بعد دوباره برگردم

  ملیکا 4 ماه قبل
  0

  من 20 تا قرص استامینوفن و 5 تا قرص سرماخوردگی خوردم چیزیم نشد👩🏼‍🦯☹😐🔪

  حمید 8 ماه قبل
  1

  ی راه خوب بگید یماه کما باشم

  2
  آیلین 5 ماه قبل

  به منم بگو اگه فهمیدی

  1
  فلانی 7 ماه قبل

  فهمیدی به ماعم بگو ایولا

  علی 8 ماه قبل
  0

  به امید خدا به زودی زود خودکشی میکنم

  1
  قزص فراموشی 3 ماه قبل

  ؛(

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  میخوام کاری بکنم که خانوادم و فامیلام از این اتفاق بترسن

  1
  نسیم 8 ماه قبل

  مرگ تو به اندازه کافی براشون ترسناک هست

  سلگارا 10 ماه قبل
  0

  خودکشی راحتی و ارومی رو بگید

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  خردنع قرصح استامینوفن فکر میکنم یه بستش باعث سرگیجه و ضعف و معده دردع شدید و سیاه دیدن چشم میشع ..
  مستقیم بع بیمارستان منتقل میشین اماع احتمالع مرگ فکر میکنم پنجاه پنجاس..

  1
  Arezoo 3 ماه قبل

  مطمئنا یاعث مرگ نمیشع

  -1
  بی نام 6 ماه قبل

  من خوردم و کبدم نابود شد ولی زنده موندم

  -1
  مهی 8 ماه قبل

  من خوردم هیچیم نشد لامصب

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خردنع قرصـ

  برای ارسال نظر کلیک کنید