در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا پالایش یکم در پرتفوی مفید نیست

  1 بازدید

  چرا پالایش یکم در پرتفوی مفید نیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  چرا دارادوم (پالایشی یکم) در پرتفو نیست؟

  در اردیبهشت ماه سال جاری بود که دولت پذیره نویسی اولین صندوق ETF (دارایکم) خود که شامل سهام باقیمانده دولت یا شرکت‌های دولتی در شرکت‌های بیمه البرز، بیمه اتکایی امین، بانک‌ صادرات، بانک ملت و بانک تجارت بود را با 20 درصد تخفیف آغاز کرد.

  به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، آخرین مهلت پذیره نویسی 31 اردیبهشت ماه اعلام شد و در نهایت واحدها اولین صندوق ETF دولت با نماد دارایکم در تیرماه سال جاری قابل معامله شد.

  آغاز پذیره نویسی دومین صندوق ETF پالایشی یکم (دارادوم) دولت که شامل سهام باقی‌مانده دولت یا شرکت‌های دولتی در شرکت پالایش نفت تبریز، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران بود پس از کش و قوس های فراوان سرانجام در 5 شهریورماه 1399 آغاز و اعلام شد این پذیره نویسی تا 19 شهریورماه 1399 ادامه داشت. پالایشی یکم با نماد پالایش در بورس به ثبت رسیده است.

  وضعیت نامساعد بازار سرمایه و ابهام های موجود در مورد آینده این بازار، موجب شد تا مشارکت چشمگیری از سوی مردم برای خرید واحدهای دومین صندوق ETF دولت دیده نشود. از این رو با نزدیک شدن به پایان مهلت پذیره نویسی، حسن علایی معاون سازمان خصوصی سازی طی مصاحبه ای اعلام کرد: در نخستین ابلاغیه منتشر شده برای پذیره‌نویسی دومین مرحله از عرضه صندوق ETF تا ۱۹ شهریور ماه به فعالان بازار فرصت داده شد تا در پذیره‌نویسی این صندوق مشارکت کنند اما اکنون براساس تصمیمات اتخاذ شده و برنامه‌های صورت گرفته تصمیم گرفته شد تا زمان پذیره‌نویسی صندوق ETF دولتی (دارا دوم) جهت مشارکت بیشتر مردم به مدت یک هفتهتمدید شود.

  بنابراین مهلت شرکت در پذیره نویسی پالایشی یکم تا 26 شهریور ماه 1399 تمدید شد. برای بار سوم رئیس سازمان خصوصی سازی از تمدید مهلت پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا ساعت 24 روز یکشنبه 30 شهریور خبر داد.

  با پایان مهلت پذیره نویسی در 30 شهریور 1399 و عدم قرار گرفتن پالایشی یکم در پرتفوی سهامداران، این پرسش مطرح شد که چرا پالایشی یکم در پرتفو نیست؟

  چرا پالایشی یکم (دارادوم) در پرتفو نیست؟

  آن گونه که سازمان خصوصی سازی طی اطلاعیه ای اعلام کرد: بعد از پایان پذیره نویسی گویا سرمایه‌گذاران صندوق پالایشی یکم تا یک ماه امکان فروش آن را ندارند و بعد از آن مانند صندوق دارایکم امکان معامله برای افراد مهیا خواهد شد.

  بنابراین طبق اعلام سازمان خصوصی سازی پالایشی یکم یک ماه بعد از پایان پذیره نویسی قابل معامله و در پرتفوی سهامداران قابل نمایش خواهد بود.

  پس اگر هنوز یک ماه از پذیره نویسی نگذشته است نگران نباشید زیرا نبود پالایشی یکم با نماد پالایش در پرتفوی شما نیست، یک مسئله طبیعی است.

  اگر از طریق کد ملی و برنامه هایی مثل آپ و بانک ها اقدام به خرید و ثبت نام پالایشی یکم کرده اید باید حتماً جهت معامله واحدهای آن پس از آزادسازی، اقدام به دریافت کد بورسی کنید. اما اگر از طریق کارگزاری ها اقدام به خرید پالایشی یکم کرده اید به صورت خودکار پالایش به پرتفوی شما اضافه خواهد شد.

  اگر از طریق کارگزاری ها اقدام به خرید واحدهای پالایشی یکم کرده باشید و باز هم این نماد در پرتفوی شما نمایش داده نمی شود می توانید از طریق گزینه تغییر کارگزار ناظر در نرم افزارهای خرید و فروش اقدام کرده و نماد پالایش را جستجو و آن را انتخاب کنید. درخواست شما ثبت می گردد و معمولاً بعد از مدتی (یک هفته تا ده روز) نماد به سبد شما اضافه خواهد شد.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پالایشی یکم وارد پرتفوی سهامداران شد

  چرا پالایشی یکم در پرتفوی نیست؟ علت عدم نمایش پالایش در پرتفوی کارگزاری

  چرا پالایشی یکم در پرتفوی نیست؟ علت عدم نمایش پالایش در پرتفوی کارگزاری

  چرا پالایشی یکم در پرتفوی من نیست ؟ چرا پالایش درپرتفوی لحظه ای کارگزاری نمایش داده نمی شود؟ در این مقاله علت عدم نمایشپالایشی یکم با نماد پالایش (دارا دوم قدیم) در پرتفویکارگزاری های مفید و آگاه و فارابی و مبین سرمایه و آبان و تدبیگران فردا و اقتصاد بیدار و بانک سپه و کشاورزی و مسکن و خوارزمی و … را بررسی خواهیم کرد، همراه داتیس نتورک باشید.

  چرا پالایشی یکم در پرتفوی نیست؟

  بسیاری از کاربران این سوال را مطرح کرده اند که چرا سهام صندوق واسطه گردی مالی پالایش یکم (دارا دوم سابق) که با نماد پالایش در بورس ثبت شده است پس از ثبت نام و خرید در پرتفوی اصلی یا پرتفوی لحظه ای کارگزاری ها نمایش داده نمی شود.

  لازم به ذکر است طبق اعلام سازمان خصوصی سازی و بورس ETF پالایش یکم یک ماه بعد از پذیره نویسی قابل معامله است و در پرتفوی سهامداران قابل نمایش خواهد بود.

  پس اگر هنوز یک ماه از پذیره نویسی نگذشته است نگران نباشید زیرا اینکه پالایشی یکم با نماد پالایش در پرتفوی شما نیست ، یک مسئله طبیعی است.

  اما لازم است یکسری نکات را بدانید و در نظر داشته باشید.

  اگر از طریق کد ملی و برنامه هایی مثل آپ یا مراجعه به بانک ها اقدام به خرید و ثبت نام پالایشی یکم کرده اید باید هر چه سریعتر اقدام به دریافت کد بورسی کنید تا بتوانید این صندوق ETF را بعدا بفروشید.

  اما اگر از طریق کارگزاری ها اقدام به خرید پالایشی یکم کرده اید به صورت اتوماتیک پالایش به پرتفوی شما اضافه خواهد شد.

  البته حتی ممکن است شما از طریق کارگزاری ها اقدام به خرید کرده باشید اما باز هم پالایشی یکم در پرتفوی شما نمایش داده نشود. در این صورت لازم است طبق آموزش لینک زیر اقدام به افزودن پالایش به پرتفوی خود کنید که روش انجام برای کارگزاری های مفید و آگاه و فارابی و مبین سرمایه و آبان و تدبیگران فردا و اقتصاد بیدار و بانک سپه و کشاورزی و مسکن و خوارزمی و … یکسان است.

  آموزش افزودن پالایشی یکم با نماد پالایش به پرتفوی کارگزاری

  امیدواریم مقاله بررسی دلیل عدم نمایش پالایش در پرتفوی کارگزاری برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

  داتیس نتورک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

  ربات سرخطی خرید و فروش بورس

  خرید کتاب آموزش تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته فارسی

  کتاب الگوهای شمعی ژاپنی استیو نیسون

  خرید کتاب پرایس اکشن لنس بگز با ترجمه فارسی

  کتاب مقدس معامله گری براساس کندل استیک

  منبع مطلب : www.datisnetwork.com

  مدیر محترم سایت www.datisnetwork.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 2 ماه قبل
  0

  یکسال گذشته، هنوز نه در ذینفعان هست نه در پرتفوی کارگزاری!!! چیکار باید کرد واقعا؟

  مهدی 9 ماه قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید