توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا ماهواره میزنه سیگنال ضعیفه

  1 بازدید

  چرا ماهواره میزنه سیگنال ضعیفه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  عواملی که باعث تضعیف و شکسته شدن سیگنال و فرکانس ها میشوند

  عواملی که باعث تضعیف و شکسته شدن سیگنال و فرکانس ها میشوند

  سلام .

  از بحث وایرلس و دوره CWNA سوال داشتم :

  به نظر شما چه عواملی باعث loss یا همان تضعیف سیگنال ها و همچنین چه عواملی باعث Refraction یا همان شکسته شدن سیگنال ها میشوند ؟

  اگر در بین مسیر حرکت سیگنال ها چه اشیا و چه موانعی باشد ، باعث وقوع آن پدیده ها میشود؟

  گیرنده سیگنال را نمی بیند. سیگنال ماهواره ای - همه چیز درباره سیگنال ماهواره ای

  بنابراین ، دوستان عزیز. این مطالب مخصوص کسانی است که تلویزیون ماهواره ای ندارند. تلویزیون ماهواره ای یک امر بسیار رایج در کشورهای CIS است و به همین دلیل ممکن است برخی افراد ارتباطی با این روش کسب اطلاعات از خارج داشته باشند. اگر به طور ناگهانی کانال های تلویزیون ماهواره ای را گم کردید و نمی دانید چگونه تلویزیون ماهواره ای را کار کنید ، پس اینجا هستید.

  تلویزیون ماهواره ای یک چیز بسیار شکننده است ، و حتی یک گیرنده به درستی تنظیم شده با آنتن می توانید با کلیک کردن یا انجام برخی اقدامات غیر استاندارد به راحتی "راه اشتباه" را خراب کنید.

  خوب ، در این مقاله به شما کمک می کنیم تا تلویزیون ماهواره ای خود را راه اندازی کنید و سعی کنید کانال های خود را به جای خود بازگردانید.

  تلویزیون ماهواره ای کار نمی کند

  اگر در تلویزیون ماهواره ای خود کانال ندارید و عموماً به طرز عجیبی رفتار می کند ، به جایی که لازم است رسیدید. در زیر بخوانید و دستورالعمل های موجود در مقاله را دنبال کنید.

  قبلاً کار نمی کرد - اولین راه اندازی

  اگر شما فقط یک صفحه ، گیرنده را خریداری کرده اید و نمی دانید چگونه تلویزیون Suputnik را شروع کنید ، ما سعی خواهیم کرد شما را در مسیر درست راهنمایی کنیم.

  1. آنتن را در خیابان بپیچانید در مکانی که در آن مانع از اشیاء نمی شود تا آزادانه "به آسمان نگاه کنند. سیمها را به درستی وصل کنید ، همچنین آن را به گیرنده منتقل کنید و آن را به جک که در آن پیشگویی انگلیسی "IN" ظاهر می شود انتقال دهید.

  2- كارتي را كه بايد در آن بسته شود قرار دهيد. بعضی اوقات با تماس با شماره تلفن ارائه دهنده باید یک کارت فعال شود که یافتن آن در بسته دشوار نیست.

  3. مهمترین چیز اکنون پیکربندی صحیح است. به یاد داشته باشید ، برای اطمینان از سیگنال باکیفیت ، یک بشقاب ماهواره ای باید به طور دقیق به یک جهت خاص هدایت شود. این مهمترین کار است و باید به آن نزدیک شوید.

  برای اینکه ببینید چه میزان سیگنال در حال حاضر روشن است ، تلویزیون را روشن کنید ، آن را به حالت AV یا همان روشی که گیرنده به تلویزیون شما وصل شده است ، تغییر دهید. سپس ، با انتخاب یک منطقه ، مقیاس "قدرت سیگنال" را رعایت کنید ، هر چه بالاتر باشد ، بهتر است.

  تنظیم جهت کار آنتن به خودی خود یک کار بسیار دشوار است ، برای این کار شما باید ایده ای در مورد نحوه عملکرد سیستم داشته باشید ، همچنین 2 نفر (یکی آنتن می چرخد \u200b\u200bو دیگری سطح سیگنال را در تلویزیون مشاهده می کند).

  اگر موفق نشدید ، با استاد تماس بگیرید ، او در این امر تخصص دارد و قادر خواهد بود به سرعت و با دقت تنظیم جهت ماهواره را برای تلویزیون ماهواره ای خود تنظیم کند.

  4- اکنون ما به دنبال کانال هایی در گیرنده شما هستیم. به خاطر داشته باشید که هرگونه دستکاری با تلویزیون (تغییر کانال ، جستجوی آنها و غیره) ، فقط ریموت کنترل از گیرنده مورد نیاز است. برای روشن کردن تلویزیون یا خاموش کردن آن ، کنترل از راه دور از تلویزیون فقط لازم است.

  5- اگر هزینه اشتراک تلویزیون را پرداخت کرده اید ، کانالهایی با یک لیست متنوع در منو شما جایگزین می شوند ، اگر پرداخت نکرده اید و بسته طولانی کانالها وصل نشده اند ، فقط چند کانال استاندارد در آن قرار دارند.

  شما می توانید هم در وب سایت ارائه دهنده تلویزیون خود و هم از طریق ترمینال پرداخت کنید. علاوه بر این ، در سایت می توانید بسته به همراه کانال های لازم را به روشی بی دست و پا انتخاب کرده و هزینه آن را بپردازید. برای اینکه کانالها ظاهر شوند ، شاید لازم باشد مجدداً یک جستجوی کانال انجام دهید.

  قبلاً کار می کرد اما متوقف شد

  اگر قبلاً تلویزیون ماهواره ای داشتید ، کانال هایی وجود داشت ، همه چیز خوب بود و اکنون تلویزیون ماهواره ای کار خود را متوقف کرده است ، پس این بخش مخصوصا برای شما است. حال ما سعی خواهیم کرد که تمام دلایل ممکن را در نظر بگیریم ، به همین دلیل تلویزیون ماهواره ای شما متوقف شده است و راه های مناسبی برای اصلاح اوضاع است.

  مشکلاتی که به دلیل آن ممکن است تلویزیون ماهواره ای متوقف شود کار را می توان به دو دسته تقسیم کرد: خرابی برنامه و مشکلات مربوط به تجهیزات. مشکلات مربوط به تجهیزات در زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت ، اما در حال حاضر ما موقعیتهای مختلفی را در نظر خواهیم گرفت که کار کردن با محتویات نرم افزاری تلویزیون و گیرنده می تواند منجر به از بین رفتن کانالها شود.

  1. اطمینان حاصل کنید که کانال ها را بر روی کنترل از راه دور گیرنده تغییر دهید. کنترل از راه دور تلویزیون نمی تواند کانال های تلویزیونی ماهواره ای را تغییر دهد. برای ورود به به اصطلاح گیرنده گیر ، جایی که منوها ، کانالها ، تنظیمات تلویزیون ماهواره ای ، باید آن را به حالت AV mlm AV در کنترل از راه دور تلویزیون به جک که گیرنده شما به تلویزیون وصل شده است ، منتقل کنید.

  2. کانالها به دلایل مختلف می توانند گمراه شوند. دوباره سعی کنید کانال ها را جستجو کنید. برای این کار می توانید تنظیمات را هم از طریق ریموت کنترل و هم از طریق گیرنده خود با حذف و قرار دادن کارت دوباره تنظیم کنید. البته ، شما باید در شدیدترین حالت کارت را بچسبانید ، زیرا نمی توان گفت چه عواقب منفی این اقدام در ارائه دهندگان مختلف ماهواره ای به دنبال دارد. بهتر است دکمه پاور را روی گیرنده نگه دارید ، آن را خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید.

  منطقه خود را به درستی انتخاب کنید و مراقب باشید تا زیاد نشوید.

  3. اگر "کانال رمزگذاری شده" یا مواردی از این قبیل را نوشتید ، اما قبلاً آن را نداشتید ، این بدان معنی است که این کانال در بسته کانال فعلی درج نشده است. برای فعال کردن آن ، باید آن را از طریق کنترل پنل در وب سایت ارائه دهنده تلویزیون ماهواره ای خود خریداری کنید. معمولاً بسته ها به مدت یک سال پرداخت می شوند ، بنابراین بسته پرداخت شده ممکن است منقضی شود. یک کانال تازه پرداخت شده در طول روز از لحظه پرداخت روشن می شود. عمدتا 1-8 ساعت.

  اگر چراغ گیرنده شما هنگام روشن کردن روشن می شود ، بررسی کنید که اکنون آن روشن شده است یا خیر. اگر چراغ کم نباشد ، به احتمال زیاد این یک گیرنده معیوب است یا با 220 مشکل دارد (در سیم کابل جریان وجود ندارد ، سیم معیوب است و غیره).

  کارت باید به طور محکم و صحیح در یک سوراخ مخصوص وارد شود. كودكان كه به طور اتفاقی آن را بیرون می كشند ، می توانند آنرا متفاوت بیان كنند. اگر نگرانی از بیرون کشیدن وجود دارد ، به دستورالعمل ها نگاه کنید که دقیقاً چگونه باید در آنجا باشد.

  بررسی کنید که سیم های گیرنده به ظرف ماهواره ای و تلویزیون برود. سیم ها باید به طور دست نخورده و ایمن به هم وصل شوند.

  اغلب ، پس از رعد و برق و هوای بد ، مشکلات مربوط به یک ظرف ماهواره ای حتی ممکن است کشنده باشد. اگر روز قبل رعد و برق یا تگرگ رخ داده باشد ، ممکن است آسیب مکانیکی ایجاد شده باشد که باعث خرابی شده است. اگر زمستان بیاید ، آنگاه یخ زدن صفحه فلزی صفحه می تواند به وخیم تر شدن کانال های تلویزیونی منجر شود.

  این اتفاق می افتد - دیروز نشان داد ، اما امروز دیگر نیست.

  سیگنال وجود ندارد از همه یا یک ماهواره ، وحشت نکنید و بلافاصله با استاد تماس بگیرید. در بعضی موارد ، شما می توانید همه چیز را خودتان اصلاح کنید.

  چه موقع می تواند سیگنال ناپدید شود؟

  پس از بروزرسانی لیست کانال ، درگاه های DiSEqC نادرست هستند یا اصلاً تنظیم نشده اند.

  همه چیز خیلی ساده حل می شود. در منوی راه اندازی ، ماهواره مورد نظر و با فرکانس مورد نظر را انتخاب کنید (با فشردن دکمه Ok یا INFO روی کانال ، اطلاعات کانال را جستجو می کنیم)

  ما به نوبه خود از طریق درگاه های DiSEqC مرتب سازی می کنیم. معمولاً در بیشتر موارد 4 پورت DiSEqC. پورت مورد نظر را انتخاب کنید ، سیگنال (میله های رنگی) را ببینید و ذخیره کنید. ما با بقیه ماهواره ها این کار را می کنیم.

  اگر لیست کانولا را از منابع ما بارگیری کرده اید ، پیشنهاد می کنیم ترتیب این درگاه های DiSEqC را روی آنتن خود طبق این طرح دوباره وصل کنید ، زیرا تنظیم دقیق DiSEqC در گیرنده می تواند برای یک کاربر بی تجربه مشکل باشد.

  اگر گیرنده به روز نشده باشد ، اما سیگنال به خودی خود ناپدید می شود.

  تمام مراحل اتصال باید با آنها انجام شود گیرنده را خاموش کنید

  اول از همه ، شما باید در تمام اتصالات ، اتصالات F را با هزینه تماس بررسی کنید ، در صورت لزوم ، سیم را دوباره نوار کنید. ما برای آسیب دیدن کابل را بررسی می کنیم ، حتی می توانید تستر را زنگ بزنید.

  ما به جلد مبدل های یخ ، برف ، ریزش و سایر موانع امواج رادیویی نگاه می کنیم. غالباً پس از 7-10 سال خدمت ، مبدل روی درب آن از سالخوردگی می تواند ترک خورده یا حتی خرد شود .در صورت وجود ، تغییر دهید. کمکی نمی کند؟

  اگر کسی آنتن را لمس نکرده باشد ، این روش مرتبط خواهد بود.

  ما عملکرد DiSEqC و مبدل ها را بررسی می کنیم. برای انجام این کار ، تمام مبدل ها را جدا کرده و چرخش هایی را که مستقیماً به تیونر وصل می شوند ، بگیرید. اگر سیگنال ظاهر می شود ، فقط کافی است DiSEqC دیگری را خریداری کرده و تغییر دهید ، به همان ترتیب با DiSEqC قبلی متصل شوید. اگر سیگنالی وجود نداشته باشد ، این احتمال وجود دارد که به تعویض مبدل نیاز باشد. برای دانستن مطمئنا - فقط همسایه را به جای غیر کارگر تغییر دهید - سیگنال وجود خواهد داشت - مبدل 100٪ باید تغییر کند. توصیه می شود که چندکاره را جابجا نکنید - زیرا آنتن مجدداً تنظیم می شود. فقط پلاستیک را ببندید. هنگام خرید مبدل جدید ، کافی است که آن را در محل سوخته و نصب کنید.

  بنابراین ، ما روایت گسترده خود را از همان آغاز - پایه و اساس آغاز خواهیم کرد. دانستن اینکه اینترنت و تلویزیون ماهواره ای درمورد چیست.

  خوب ، یک تلویزیون معمولی - اصل کار آن برای کسی مخفی نیست. یک مرکز تلویزیونی در همان مرکز شهر قرار گرفت. همچنین منظره ای عظیم از آنتن را در خود جای داده است که از قسمت های مختلف شهر می توان آن را مشاهده کرد. تقریباً در هر آپارتمان یک تلویزیون با آنتن متصل - مهم نیست که کدام یک باشد.

  آنها می توانند:
  1. کوچک و سرپوشیده
  2. در فضای باز
  3. جمعی.

  برج تلویزیون سیگنال می دهد و آنتن سرپوشیده آن را می گیرد. تلویزیون سیگنالی را که از آنتن می آید پردازش می کند ، رمزگشایی می کند و آن را روی صفحه نمایش می دهد.

  ارتباطات ماهواره ای چگونه کار می کنند؟ اصل کاملاً مشابه است. ما از همان ابتدا آن را به صورت مرحله به مرحله تحلیل خواهیم کرد. بنابراین ، در ابتدا ماهواره ها به مدار زمین پرتاب می شوند. بنابراین آنها در مدار زمینی نگاه می کنند ، ما به نمودار نگاه می کنیم:

  این راز نیست که کره زمین می چرخد \u200b\u200b... با این حال ، با قضاوت از نظر ناظر بر روی سطح سیاره ، ماهواره حرکت نمی کند ، در یک نقطه آویزان است.

  اول از همه ، آنتن فرستنده ویژه ای وارد بازار می شود که به نظر می رسد:

  یک ساختار عظیم یک سیگنال (چه برنامه های اینترنتی و چه تلویزیونی) را به یک ماهواره می فرستد - که به نوبه خود ، محافظت می کند و آنها را به زمین می فرستد. آن سرزمین که می توانید آن را بگیرید سیگنال ماهواره ای  و عبارت معمولی "منطقه پوشش" نامیده می شود. هر یک از ما می دانیم که سیگنال در کجا ضعیف است ، و با افزایش قدرت در کجا مشخص می شود.

  اگر نمونه های خاص تری بگیریم ، ارسال سیگنال به زمین بیشتر شبیه کار چراغ قوه آشنا در تاریکی خواهد بود. دایره نور در مرکز ، به سمت برخی از سطح ، با افزایش روشنایی متمایز می شود - در لبه ها به طرز چشمگیری از بین می رود. بیشتر اوقات ، فرستنده ها (ماهواره ها) مستقیم به قسمت خاصی از زمین و ساکنان روزمره این جهت گیری را به غیر از پرتوهای (شاید پرتوی روسی ، اروپایی یا آسیایی) می نامند.

  در   در ابتدای مقاله چند کلمه در مورد اصل عملکرد برنامه های تلویزیونی معمولی ذکر کردیم - تنها تفاوت این است که سیگنال ماهواره بسیار ضعیف است ، دقیقاً مانند آن نمی توان گرفت. در واقع ، برای این بود که ظروف مشهور ماهواره ای اختراع شدند. نام دیگر ظروف ماهواره ای ، به قیاس آنها با ظروف چینی معمولی است.

  امیدوارم که شما موفق به متقاعد کردن شما از شباهت شوید. ما همچنان در مورد موضوع گسترش می دهیم.

  بنابراین قدرت سیگنال ماهواره ای  بسیار ضعیف است ، با استفاده از دستگاه های معمولی نمی توان آن را بلند کرد. جوهر عمل این است: سیگنال ، پس از برخورد به صفحه ، از آن منعکس می شود و در آخر ، در یک نقطه واحد همگرا می شود. این نکته apgee سیگنال است و نام نقطه چیزی جز تمرکز نیست. برای دریافت چنین سیگنالی ، شما باید یک دستگاه تخصصی را در کانون ذکر شده قرار دهید - این یک کنوکتور است. او نه تنها سیگنال دریافت می کند ، بلکه آنتن را نیز اشعه می کند تا بدون استثناء ، تمام مواد مفید را جمع کند.

  در تصویر زیر می توانید به وضوح مشاهده کنید که دقیقاً چگونه سیگنال از بالا از ماهواره عبور می کند و بعد از آن مبدل آن را می گیرد:

  چگونه می گذرد سیگنال ماهواره ای؟ به مبدلی که مانند این است:

  یک کابل ویژه متصل است (ما در مورد هدف آن کمی دیرتر صحبت خواهیم کرد). کابل به گیرنده ماهواره منتهی می شود ، که در نگاه اول بیشتر شبیه ضبط کننده فیلم و یا پخش کننده DVD است:

  به هر حال ، گیرنده هایی برای رایانه های شخصی نیز وجود دارند که سیگنال ها را به فرمت های رایانه تبدیل می کنند. درباره آنها نیز بعداً رهبری خواهیم کرد.

  بنابراین ، زمان آن رسیده است که نتایج نخست را خلاصه کنیم. سیگنال ماهواره ای  ارسال از ماهواره - این توسط بشقاب ماهواره ای معمول که مبدل در آن ثابت است درک می شود. دومی سیگنال دریافت شده را از طریق کابل ذکر شده در بالا به گیرنده ماهواره ای ویژه منتقل می کند - به نوبه خود ، آن را به صفحه های تلویزیون ما ارسال می شود. اصل عملکرد اینترنت ماهواره ای تقریباً مشابه است ، فقط سیگنال به یک کامپیوتر شخصی منتقل می شود.

  همچنین لازم است مکمل ، به نوعی روشن شود. بازتاب منطقی این سؤال را به وجود می آورد - چگونه دقیقاً در تلویزیون معمولی (در قالب های UHF و MV کار می کنیم ، سیگنال ماهواره ای در باند Kg یا C (قالب های اصلی ماهواره ای) منتقل می شود و مهمتر از همه ، چگونه می توان قطبی شدن خطی یا دایره ای را ایجاد کرد. ما به مبانی علوم می پردازیم و تمام توضیحات را به حداقل می رسیم ، دریافت خواهیم کرد - برای دریافت این یا آن سیگنال جهت دار ، به مبدل ای که بطور خاص برای این محدوده طراحی شده است ، احتیاج دارد که نام آنها مبدل دامنه C و همچنین باشد. . مبدل کو چنبره آن شما نیاز این مناسبت برای روایت بیشتر است، اما در عین حال نشان می دهد شما در طرح اقدام از یک زنجیره پیچیده به نام نگاه "ماهواره ای - تلویزیون ما؟":

  اصل پخش ماهواره ای. محدوده فرکانس C و Ku

  بنابراین ، از آنجا که ما شروع به صحبت در مورد پخش تلویزیونی کردیم ، در ادامه صحبت خواهیم کرد. سیستم های پخش ماهواره ای امروز در هفت محدوده فرکانس به طور همزمان متفاوت هستند - با این حال ، برای پخش ماهواره ای خاص ، فواصل زمانی که قبلاً و C ذکر شده است اختصاص داده می شود. به هر حال ، سطح سیگنال ماهواره ای بستگی به نوع شناسی ندارد.

  محدوده C - در اینجا آنها از باند فرکانس 3.5 تا 4.2 گیگاهرتز استفاده می کنند. این مبدل ها عموماً تمام سیگنال هایی را که در طیف فرکانس آنها وجود دارد ، می پذیرند ، به طوری که در باند کو قابل استفاده نیستند.

  باند کو - در اینجا باند 10.7-12.75 گیگاهرتز است. این دقیقاً به دلیل تفاوت در قالبها است که مبدل های ماهواره ای از طیف متفاوت عمل استفاده می کنند. اما فرکانس های رادیویی یک منبع محدود است ، بنابراین با توسعه فناوری های بالا استفاده از همان فرکانس ها اما در ایستگاه های مختلف زمین ضروری شد. چگونه این کار را انجام دهیم:

  1. روش اول جداسازی مکانی نامیده می شود. در اینجا ، هر یک از آنتن های ماهواره ای سیگنالی را دریافت می کنند که از یک ناحیه خاص وارد می شوند. با این حال ، مناطق مختلف ممکن است از فرکانسهای یکسان استفاده کنند.
  2. نام روش دوم جداسازی قطبی است. اصل عمل به گونه ای است که آنتن های مختلف سیگنال هایی را در هواپیماهای قطبی سازی عمود برمی دارند یا انتقال می دهند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که فرکانسهای یکسان اغلب می توانند نه یک بار ، بلکه به اندازه دو برابر اعمال شوند (برای مثال ، در واقع هر یک از هواپیماها).

  قطبی شدن ، که ما بارها در مورد آن نوشتیم؟ یکی از خصوصیات یک سیگنال رادیویی این است که به شما امکان می دهد بین سیگنال هایی با فرکانس های مشابه تمایز قائل شوید و سیگنال های قابل توجهی بیشتری را در باندهایی که عموما در اینجا موجود هستند ، انتقال دهید. دو نوع قطبش وجود دارد. این است:

  1. خطی (با موفقیت می توان آنرا افقی یا عمودی خواند).
  2. و قطبش مدور (به عبارت دیگر ، راست و چپ).

  این خاصیت سیگنال ماهواره ای است که استفاده از فرکانس هایی را که برای انتقال سیگنال های ماهواره ای اختصاص داده اند ، به حداکثر می رساند.

  منحصر به فرد بودن تلویزیون (ما به اینترنت ماهواره ای نگران نیستیم) پخش تلویزیونی در این واقعیت نهفته است که با این فناوری می توان تعداد زیادی از مناطق را با سیگنال تلویزیونی فراهم کرد. اول از همه ، ما در مورد قسمتهایی از سطح زمین صحبت می کنیم که یک آنتن معمولی تلویزیونی قادر به دریافت سیگنالی با کیفیت عالی نیست.

  همچنین لازم به ذکر است که هنگام دریافت آنتن معمولی ، اغلب می توان چنین "برفی" را مشاهده کرد ، اعوجاج وحشتناک تصویر. تفاوت های مهم سیگنال ماهواره ای در این است که تصویر روی صفحه تلویزیون شما از کیفیت DVD کم نخواهد بود. در بعضی موارد ، کیفیت حتی به میزان قابل توجهی از آن فراتر خواهد رفت (فرمت بدنام را یادآوری کنید).

  بله ، به هر حال ، در بیشتر موارد ، تعداد کانالهایی که یک مرکز تلویزیونی محلی پخش می کند به ندرت از 15 فراتر می رود. یک سیگنال ماهواره ای به شما امکان می دهد چند هزار کانال تلویزیونی را که به همه زبانهای جهان پخش می شوند ، مشاهده کنید. به طور مشابه با امواج رادیویی - با بهره گیری از تلویزیون ماهواره ای ، می توانید به هر ایستگاه رادیویی جهان گوش دهید.

  "آنتن را تصحیح کنید" یا "سیگنال از دست رفته از ماهواره ها"

  اگر سیگنال از ماهواره عبور نمی کند و تصویر در تلویزیون شما ظاهر نمی شود ، عجله نکنید که ماهواره نزدیک زمین را فریب دهید و یک سفینه فضایی را اجاره کنید تا همسایه برقی را به مدار خود بفرستید - تا او "آنتن را اصلاح کند". در این مورد چه باید کرد و چه عاملی می تواند دلیل این امر باشد سیگنال ماهواره ای گم شده است?

  به یاد داشته باشید در صورت ناپدید شدن سیگنال از چندین ، \u200b\u200bیا فقط از یک ماهواره به طور همزمان باید چنین اقداماتی انجام شود. علائم ، به طور معمول ، برای همه یکسان است - به معنای واقعی کلمه یک روز پیش همه چیز کار کرد ، و امروز همه چیز از بین رفته است.

  این مشکل پس از آن ایجاد می شود که گیرنده در معرض خود چشمک زن توسط کاربر قرار گیرد. به یاد داشته باشید که در زنجیره بلند "ماهواره - تلویزیون" مهمترین پیوند گیرنده شما است ، بنابراین به دلیل عدم تجربه در سیستم عامل خود ، بهتر است به هیچ وجه به آن نزدیک نشوید.

  از زمان شروع به روزرسانی نرم افزار گیرنده ، پس از اتمام به روزرسانی ، باید به منوی "نصب آنتن" بازگردید و در موقعیت های کاری خود درگاه های بنام DiSEQC رانندگی کنید. این داده ها را می توان از تهیه کننده تجهیزات دریافت کرد.

  دلایل مشکل

  برچسب "بدون نشانه" از بشقاب ماهواره ای Tricolor ممکن است به دلایل مختلف ظاهر شود. علل وقوع آن به دو نوع تقسیم می شود:
     مربوط به دریافت تجهیزات نیست؛
     به دلیل خرابی تجهیزات ظاهر شد.

  اگر عدم وجود مشکل سیگنال در تجهیزات شما باشد ، چه می شود؟

  صفحه تغییر کرده است
    با گذشت زمان ، تحت تأثیر باد ، یک ظرف ماهواره ای می تواند موقعیت خود را تغییر داده یا حتی تغییر شکل یابد. لازم است که آنتن ها را شل کرده و آن را کمی در جهت های مختلف چرخانده و در این زمان سطح سیگنال را مشاهده کنید. هنگامی که سیگنال ظاهر می شود ، اتصال دهنده ها را محکم کنید.
     حضور در صفحه اشیاء خارجی
    دریافت سیگنال ممکن است توسط لایه ای از برف یا تکه های یخ زده روی صفحه تخریب شود. آنتن را با دقت تمیز کرده و هر چیزی را که می تواند در دریافت سیگنال باشد تداخل می کند.
     خرابی مبدل
  موارد خرابی مبدل غیر معمول نیست ؛ در چنین شرایطی ، شما نیاز به تغییر قسمت دارید. ما توصیه می کنیم مبدل را تقریباً هر 3-5 سال تغییر دهید.
     آسیب مکانیکی کابل یا اتصالات
    در صورت خراب بودن کابل لازم است اتصالات F را محکم کنید - آن را تغییر دهید.
     گیرنده خارج است
    با اتصال به صفحه دیگر (در صورت امکان) می توانید قابلیت سرویس آن را بررسی کنید. وجود سیگنال نشانگر سلامتی گیرنده است. در صورت بروز این موارد ، مجبور به خرید یک مورد جدید هستید یا آن را برای تعمیر تسلیم می کنید.
     علامت "بدون سیگنال" توسط تلویزیون شما نمایش داده می شود
    می توانید با استفاده از کنترل از راه دور از گیرنده این کار را بررسی کنید: باید دکمه "OK" را فشار دهید. نبود لیست کانال ها روی صفحه بعد از این عمل نشان می دهد تلویزیون به درستی به گیرنده وصل نشده است. سپس با استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون ، باید همان ورودی ویدیویی را انتخاب کنید که گیرنده ماهواره به آن متصل باشد.

  مشکل در آنتن تلویزیون Tricolor است

  پیشگیری از روال
    قبل از فکر کردن در مورد خرابی و خرابی نرم افزار ، باید اطمینان حاصل کنید که کارهای پیشگیرانه انجام نمی شود ، در رابطه با پخش به حالت تعلیق درآمده است.
     ما باید در این مورد فکر کنیم که چرا صفحه تلویزیون Tricolor کار نمی کند اگر درختان یا یک خانه بلند قد اخیراً ساخته شده در جریان سیگنال دخالت کنند.

  علل طبیعی سیگنال های از دست رفته

  شرایط آب و هوایی
    بارش شدید برف و باران شدید می تواند به همین دلیل باشد که سیگنال ماهواره نمی تواند به ظرف برسد.

  چگونه دلیل عدم وجود هیچ سیگنالی از ظرف ماهواره ای Tricolor را تعیین کنیم؟

  برای اینکه بدانید چرا هیچ سیگنالی از ظرف ماهواره ای Tricolor وجود ندارد ، اگر بررسی کنید بسیار ساده است:
     گیرنده
     یکپارچگی کابل و شکاف.
     مبدل؛
     موقعیت آنتن و تنظیم آن؛

  بررسی تنظیمات آنتن Tricolor.

  به آرامی تغییر موقعیت آنتن در صفحه عمودی و افقی در نزدیکی موقعیت ماهواره ای پیشنهادی ، باید سیگنال پایداری پیدا کنید. نظارت بر سطح سیگنال به شما امکان می دهد بنر اطلاعاتی را انجام دهید که می توانید با فشار دادن دکمه قرمز "F1" (در برخی از راه دور یا "i") و سپس دکمه آبی "F4" (در برخی از راه دور یا "FAV") فراخوانی شوید.
     کاهش سطح سیگنال به علامت 70٪ یا پایین تر نشان دهنده نیاز به بررسی کیفیت کابل و انجام تنظیمات ظرف ماهواره ای است. موقعیت صفحه را تغییر داده و سیگنال را رعایت کنید.
     به یاد داشته باشید که هوا بر کیفیت سیگنال تأثیر می گذارد.
    مهم است که آنتن را در موقعیتی که سیگنال به بهترین وجه دریافت شده است ، اصلاح کنید.

  به روزرسانی های Tricolor را بررسی کنید

  مشکل در سیگنال رسیور

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Rb : بازگشت به کارخانه زده بودم ،جستجو دادم کانال ها نیومد ،فراخوانی داده ها کردم کانال ها اومده ولی میزنه سیگنال ضعیفه ،چکار کنم ممنون میشم جواب بدید.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  چرا ماهواره نمیگیره

  ناشناس 1 ماه قبل
  -1

  چرا ماهواره نمیگیره

  ناسناس 1 ماه قبل
  1

  سلام ماهواره ما سیگنالش خوبه ولی پایین سیگنال که اینو Q نوشته درصدش بالا پایین می‌کنه گیر گیر نشون میده از چی هست لطفاً راهنمایی کنین مرسی

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  بعضی کانالها مینویسد سیگنال ضعیف است عباس

  میانه 3 ماه قبل
  -2

  سلام تلویزیون ملهواره دارم ، کلا سیگنال ۰ هستش ، قبلا میاوورد ، علتش چی میتونه باشه

  زلفعلی ماهواره‌ای 5 ماه قبل
  0

  برای رفع این مشکل فقط باید سیم آنتن را کلا عوض کنی مشکل حل میشه

  رضا 7 ماه قبل
  -1

  تلوزیون ماهواره ای ندارم

  مینا 8 ماه قبل
  -1

  نمیدونم چرا دو روزه ماهواره ما قطع شده... یا بدون سیگنال هست یا میزنه کارتی شده...میشه بگید مشکل از کجاست؟

  حسن 8 ماه قبل
  0

  سلام خسته نباشید یهو ماهواره نشون نداد سیگنال قرمز و سبز هم پر هست ولی نشون نمیده

  میزنه E04 لطفا کارت را وارد نمایید

  ایرادش چیه؟؟

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  من میگم چند سه روز می شود تلویزون را سگنال نه دارد یک وقت دارد و یک وقت نه دارد

  حسین 10 ماه قبل
  1

  باسلام...میگم یه سوالی دارم ..چرا وقتی سیم اصلی به رابط چهار به یک .میزنم سیگنال ضعیف یا مستقیم میشه مشکلی نداره..همه شبکه ها نه فقط چندتا از شبکه همین مشکل رو دارن

  Rb 10 ماه قبل
  7

  بازگشت به کارخانه زده بودم ،جستجو دادم کانال ها نیومد ،فراخوانی داده ها کردم کانال ها اومده ولی میزنه سیگنال ضعیفه ،چکار کنم ممنون میشم جواب بدید.

  هستیحاجی زاد 10 ماه قبل
  3

  ماهوار ما کانال همه پاک شدن حالا نمیدونم فرکانس اون چند از شما کمک می خ اهم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  .

  پری 1 سال قبل
  -1

  سیگنال ضعیف است یعنی چی

  پری 1 سال قبل
  1

  سلام سیگنال ضعیف است .یعنی چه چیکار کنیم

  3
  حسام 11 ماه قبل

  سیگنال ضعیف است

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  وقتی من وارد شبکه یاهست میشم هیچکدوم از شبکه ها نمیاره نوشته سینگنال ضعیف است تازه اینجوری شده وگرنه شبکه های دیگه میاره مشکش چیه؟

  علی 1 سال قبل
  3

  چرا دستگاه رسیور سیگنال نمیاره ؟گاهی اوقات نیم ساعت یا بیشتر طول میکشه تا سیگنال بیاد.

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  سیگنال ضعیف است

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  ما سه ماه هس که انتن ماهواره میزنه سیگنال ضعیف است هراز گاهی سه چهارهفته ای یه لحظه میاد خیلی هم صاف ولی به محض خاموش کردن تیوی رو همون انتن باشه دیگه وصل نمیشه نمیدونیم اشکال از کجاس تیوی هم بلاخره یه تایمی باید خاموش شود ؟؟؟؟؟؟؟؟

  امیر 2 سال قبل
  0

  چون سیم انتن که هست پشت ماهواره اون و باید در کل عوض بشه تا سیگنالش قوی تر از قبل بشه

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  سلام اومدم دریاب شبکه زدم الان هرچی میزنم بالا نمیزد چیکار کنم میزن سیکنال ضعیفه هس

  بخشیکیفیت سیگنال نیست 2 سال قبل
  0

  کیفیت یگنال دردست نیست

  1
  بربر 10 ماه قبل

  کیفیت سیگنال نداریم وهیچ ماهواره ای کانال تصویرنداره

  بهمن 2 سال قبل
  1

  باسلام..یک سوال چرا وقتی سیگنال درردیاب بالا میاد وبرنامه ها درمیان ولی تا رد یاب دراوردم سیکنال در رسیور قطع میشه وهیچ برنامه نمیاد

  برای ارسال نظر کلیک کنید