توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا زندگی به یک سفر تشبیه شده است

  1 بازدید

  چرا زندگی به یک سفر تشبیه شده است را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  چرا زندگی به یک سفر تشبیه شده است؟

  انشا و تشبیه زندگی به یک سفر

  تشبیه زندگی به یک سفر

  شباهت های زندگی و سفر

  بسیاری از انسان ها در طول عمرشان به سفر می روند. سفر به شهر یا کشوری دور یا نزدیک. در سفرشان گاهی شادند و گاه غمگین. اما در آن تجاربی را بدست می آورند. زندگیهم مانند یک سفر است زیرا:

  ۱- انسان در سفر تجربه هایی بدست می آورد و در زندگی نیز همینطور است چرا که با گذر زمان، تجارب او زیاد می شود.

  ۲- سفر، گردشی است که در زمان کوتاه انجام می شود. زندگی هم یک نوع گردش است؛ در یک چشم بهم زدن می گذرد و به پایان می رسد. انسان مسافری است که چند روزی را در دنیا سفر می کند سپس به خانهی همیشگی و اولش در دنیای آخرت بر می گردد.

  ۳- یک مسافرت برای انسان می تواند غمگین یا شاد باشد و این بنابر برنامه ریزی ها یا اتفاقاتی است که در طول سفر برای انسان رقم می خورد. زندگی هم، چنین است. در این سفر دنیایی اگر تدبیر و برنامه ریزی داشته باشیم و به چشم مثبت و دور از انرژی های منفی به زندگی بنگریم، در نهایت لذت خواهیم برد اما برعکس، اگر دائما در حال غر زدن و منفی گرایی باشیم و بدون هیچ برنامه ای فقط روزها را یک پس از دیگری پشت سر بگذاریم، نتیجه مفیدی نخواهد داشت.

  ۴- در مسافرت، هرکس دیر یا زود به مقصدش می رسد. زندگی هم همینطور است؛ عده ای زودتر سفرشان به پایان می رسد و عده ای هم دیرتر… .

  ۵- کسی که به مسافرت می رود اگر وسایل مجهزی نداشته باشد به مشکل بر می خورد. زندگی هم سفریست که اگر انسان مجهز به وسیله ی تلاش و توکل نباشد با مشکل ” شکست ” رو به رو می شود.

  تشابهات بسیاری بین زندگی و یک مسافرت وجود دارد که تنها به این تعداد بسنده کردیم اما بزرگ ترین تشابه این دو، همان طور که گفته شد، پایان پذیری شان است؛ هردو دیر یا زود تمام می شوند. حواسمان را جمع کنیم تا مبادا پس از سفر، دست خالی و پشیمان به مقصد برسیم.

  اختصاصی – دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا زندگی به یک سفر تشبیه شده است صفحه 39 فارسی هشتم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید