توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود

  1 بازدید

  چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  رفع مشکلات اتصال اینترنت در دستگاه‌های Android

  ابتدا مطمئن شوید داده تلفن همراه روشن است و اتصال داده دارید.

  اگر نشانگر سیگنال داده را نمی‌بینید، ممکن است در ناحیه‌ای باشید که پوشش شبکه تلفن همراه ندارد. اگر می‌توانید، به ناحیه دیگری بروید (برای مثال، خارج از ساختمان بروید) و دوباره سیگنال را بررسی کنید.

  توجه: اگر این اتفاق زیاد روی می‌دهد، با ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراهتان تماس بگیرید.

  مرحله بعد، حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید.

  اگر پس از انجام این مراحل مشکل همچنان باقی است، با ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراهتان تماس بگیرید.

  منبع مطلب : support.google.com

  مدیر محترم سایت support.google.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشکل اتصال به اینترنت گوشی و وصل نشدن اینترنت سیم کارت در اندروید

  مشکل اتصال به اینترنت گوشی و وصل نشدن اینترنت سیم کارت در اندروید

  یکی از کاربردی ترین امکانات امروزه انواع گوشی های هوشمند، امکان برقراری ارتباط اینترنتی و اتصال به شبکه جهانی اینترنت می باشد. این امکان سبب شده است که بیشتر تایم استفاده از گوشی های تلفن همراه، صرف مرور صفحات اینترنتی یا استفاده از برنامه های شبکه های اجتماعی، پیام رسان ها و یا بازی های تحت اینترنت، گردد. امروزه با در دسترس قرار گرفتن تکنولوژی های اینترنت 4G و اینترنت 5G، اکثر کاربران تلفن همراه، از اینترنت سیم کارت برای اتصال به شبکه جهانی استفاده می کنند. اما گاها نیز ممکن است مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد و نتوان به راحتی به اینترنت سیم کارت متصل گردید. در ادامه قصد داریم در رابطه با مشکل اتصال به اینترنت گوشی های اندرویدی صحبت کرده و ضمن بررسی دلایل احتمالی وصل نشدن اینترنت سیم کارت، به ارائه راهکارهایی برای رفع آن ها نیز بپردازیم.

  حل مشکل اتصال به اینترنت گوشی

  دلایل زیادی ممکن است برای عدم اتصال به اینترنت سیم کارت در گوشی های اندرویدی وجود داشته باشد. از عدم تنظیمات صحیح APN گرفته تا استفاده بیش از حد مجاز از اینترنت، می تواند باعث وجود مشکل در اتصال به اینترنت گوشی شده و در نهایت باعث بروز قطعی و از کار افتادن اینترنت شود. برای وارد کردن APN به صورت دستی باید مسیر زیر را در سیستم اندرویدی خود دنبال کنید:

  Settings > Connections > Mobile Network > Access Point Names

  پس از اینکه وارد بخش Access Point Names شدید با توجه به نوع سیم کارتتان (همراه اول، ایرانسل، رایتل) یک مورد با همین نام وجود خواهد داشت که باید تیک آن را بردارید. سپس گزینه Add را انتخاب کنید و APN جدید را با توجه به نوع سیم کارت خود مانند موارد زیر وارد کنید:

  اپراتور ایرانسل:

  اپراتور همراه اول:

  اپراتور رایتل:

  البته این نکته را قبل از هرچیز باید به یاد داشته باشید که در کشور ما، اکثرا دلیل اصلی قطعی و بروز مشکل اتصال به اینترنت گوشی ، مربوط به ایجاد قطعی در اپراتور سرویس دهنده اینترنت بوده و ارتباطی به تنظیمات گوشی نخواهد داشت. پس توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی، ابتدا از طریق منابع و افراد دیگری که مشترک اپراتور یکسان می باشند و در نزدیکی شما هستند، در رابطه با اتصال یا عدم اتصال اینترنت، اطمینان حاصل کنید. چراکه ممکن است مشکل اینترنت سراسری بوده و با دستکاری در تنظیمات، باعث شوید که پس از ایجاد ارتباط، گوشی شما به اینترنت متصل نشود.

  اما اگر به طور کلی به تازگی گوشی تلفن همراه خود را خریداری کرده اید و یا سیم کارت خود را تغییر داده اید، ممکن است مشکل اصلی اتصال به اینترنت، مربوط به عدم تنظیمات صحیح APN باشد. همچنین در مواردی که اتصال اینترنت شما از قبل برقرار بوده اما به تازگی دچار مشکل شده است، دلایل دیگری می تواند دخیل باشد. در ادامه به توضیح راهکارها و راه حل هایی برای ایجاد دوباره ارتباط اینترنت و رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی ، ارائه خواهیم داد.

  چک کردن داده های تلفن همراه

  در اولین قدم برای رفع مشکل وصل نشدن اینترنت سیم کارت ، ابتدا باید از روشن بودن داده های تلفن همراه خود، اطمینان حاصل کنید. برای این منظور هم می توان از نوار نوتیفیکشن ها و هم از طریق تنظیمات گوشی، اقدام نمود. وارد تنظیمات گوشی شوید، در قسمت Wreless and Network مطمئن شوید که گزینه Mobile Data روشن باشد. اگر داده های تلفن همراه روشن است اما همچنان اینترنت وصل نیست، از همان قسمت، وارد تنظیمات داده های تلفن همراه شده و مطمئن شوید که اپراتور شبکه یا Network Operator را صحیح انتاخب نموده اید.

  چک کردن محدودیت استفاده از داده

  یکی از امکانات کاربردی که تلفن های همراه اندرویدی دارند، توانایی تنظیم یک سقف برای حداکثر میزان استفاده از داده های تلفن همراه و اینترنت سیم کارت است. این قابلیت سبب می شود تا پس از رسیدن به سقف مورد نظر، علاوه بر نمایش اخطار، ارتباط اینترنت نیز قطع گردد تا از مصرف بی رویه اینترنت جلوگیری شود. ممکن است همین مورد دلیلی برای ایجاد مشکل اتصال به اینترنت گوشی باشد. برای رفع این مشکل و برداشتن محدودیت می توانید به مسیر تنظیمات گوشی رفته و در گزینه Data Usage یا “استفاده از داده تلفن همراه” را انتخاب کنید. در این قسمت تیک مربوط به محدودیت استفاده از داده (Limit mobile data usage) را بردارید تا محدودیت استفاده از داده ها خاموش شود. همچنین می توانید با ایجاد تغییر، حداکثر سقف مصرف را بیشتر نمایید تا دیرتر اخطار قطع مصرف برای شما نمایش داده شود.

  خاموش و روشن کردن

  خاموش و روشن کردن دستگاه های الکترونیکی، خصوصا موبایل و یا کامپیوتر، همواره یکی از بهترین راه حل ها برای رفع برخی مشکلات و باگ های نرم افزاری بوجود آمده در سیستم عامل می باشد. اگر در اتصال گوشی به اینترنت مشکل دارید، پیشنهاد می شود یک بار اتصال اینترنت خود را خاموش و روشن کرده و یا گوشی را به حالت هواپیما برده و دوباره برگردانید. حالت هواپیما یا Airplane mode باعث می شود کلیه ارتباطات گوشی شما خاموش و دوباره روشن شود و در صورتی که سیم کارت در محدوده اپراتور دیگری قرار گرفته باشد، دوباره به اپراتور خود برگشته و قویترین آنتن را برای اتصال جستجو کند. همچنین پیشنهاد می شود یک بار تلفن همراه خود را نیز به طور کلی خاموش کرده و پس از یک دقیقه دوباره روشن کنید تا احیانا مشکلات نرم افزاری سیستم عامل حذف شوند. گاهی موارد این عمل موجب افزایش سرعت اینترنت گوشی نیز خواهد شد.

  تنظیمات APN را برای رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی چک کنید

  اگر به تازگی سیم کارت خود را تعویض کرده و یا گوشی تان را ریست فکتوری نموده و یا به تازگی آن را خریداری کرده اید، ممکن است تنظیمات APN گوشی شما تغییر یافته باشد. برای رفع مشکل اتصال به اینترنت گوشی توصیه می شود به مسیر تنظیمات گوشی رفته و سپس گزینه شبکه های موبایل یا داده موبایل (Mobile Networks) را انتخاب نمایید. پس از به بخش “نام نقاط دسترسی” یا Access Point Names وارد شوید.

  در صورتی که از قبل دارای APN نباشید باید یک APN جدید با استفاده از گزینه سه نقطه در بالای صفحه و انتخاب گزینه New APN بسازید. اگر از قبل دارای APN هستید، روی آن کلیک کرده و سپس تنظیمات آن را مطابق زیر قرار دهید.

  تنظیمات Proxy را چک کنید

  گاهی اوقات نیز نصب برخی برنامه ها و یا استفاده از ابزار تغییر هنده آی پی، سبب می شود تا تنظیمات پراکسی سرور گوشی، تغییر یابد که گاها باعث بروز مشکل اتصال به اینترنت گوشی می شود. برای این منظور از طریق مسیر تنظیمات گوشی، در بخش Wireless and Networks گزینه Proxy (پروکسی) یا VPN را انتخاب نمایید. در مرحله بعد پروکسی یا VPN ایجاد شده را پاک کنید تا مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی شما، رفع گردد.

  مشکل اتصال به اینترنت گوشی شیائومی و سامسونگ

  برای اینکه مشکل اتصال به اینترنت را در گوشی های سامسونگ و شیائومی حل کنید باید مواردی که در اینجا ارائه می کنیم را چک کنید:

  کلام آخر

  عوامل و تنظیمات زیادی می توانند باعث ایجاد مشکل اتصال به اینترنت گوشی های اندرویدی شوند و بر روی عملکرد آنها تاثیرگذار باشند. پس از رو به رو شدن با مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی بهتر است تمامی مواردی که در بالا گفته شد را قبل از انجام هر کاری بررسی کنید.

  منبع مطلب : sfp.family

  مدیر محترم سایت sfp.family لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : اینترنت او روشن میکنم ولی داده روشن نمیشه

  عبدالصبور رحمتی : داده من وصل نمیشه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 8 روز قبل
  0

  هرمز

  امیررضا دریکوندی 6 ماه قبل
  0

  من این دو روزه اینترنتم روشن نمیشه الان وصل شدم به یکی

  اشنا 7 ماه قبل
  -2

  سلام به بچه ها من الان شش ماه که گوشیم داده بالا نمیاره شما نمی دانید مشکلش چی هست.،؟؟😍

  اشنا 12 ماه قبل
  3

  من داده ام رو روشن می‌کنم ولی علامت فورجی رو نمیاره

  عبدالصبور رحمتی 12 ماه قبل
  4

  داده من وصل نمیشه

  مهدی دوران 1 سال قبل
  0

  نگاه سیم کارتت رو گوشی کن اگه نوشته باشه مثلا سیم کارت 1 ناشناس یعنی باید ایقد جیتجو کنی که زیر اون بنویسه مثلا علامت همراه اول با هرسیم کرت دیگه . به نظرم ببیرید نمایندگی همراه اول وو خودتونو اذبت نکنید وضع رو بدتر نکنید

  شهرام 1 سال قبل
  -2

  داده های روشن نمیشود

  یه بنده خدا 1 سال قبل
  1

  سلام من داده رو روشن میکنم ولی علامت 4جی نمیاد و اصلا روشن نمیشه

  2
  ناشناس 11 ماه قبل

  سلام من داده رو روشن میکنم ولی علامت 4جی نمیاد و اصلا روشن نمیشه

  رصا 1 سال قبل
  0

  دوست من دو حلت دارد یا apn چید باید بیای یا مصرف داده تلفنت بلا رفته که باید درست کنی

  ابراهیم 1 سال قبل
  0

  چرا داده گوشیم روشن نمیشه

  حسن 1 سال قبل
  0

  یه تومارخوندم ولی اخرش نفهمیدم باید چ گوهی بخورم

  ازاده 1 سال قبل
  2

  اینترنت را خریداری کردم و پیام داد به من که اینترنت شما فعال است اما وقتی میزنم روی اینترنت یعنی روی داده میزنم روش میشه ولی وقتی نگاه می کنم بالای صفحه گوشی برای من هیچ علامتی نمی آید

  2
  آره منم همینطور شده 1 سال قبل

  آره از منم

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  چرا داده گوشی من روشن نمیشه؟؟

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  چرا دادهای گوشیم نمیاره بالا وصل نمیشه

  ناشناس 2 سال قبل
  5

  اینترنت او روشن میکنم ولی داده روشن نمیشه

  0
  یه بنده خدا 1 سال قبل

  برای منم همین جوریه

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید