توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چرا برای ما کمک معیشتی واریز نشده

  1 بازدید

  چرا برای ما کمک معیشتی واریز نشده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  در اواخر تیرماه سال جاری بود که مجلس به یک فوریت طرح تامین کالاهای اساسی با استفاده از کالابرگ یا کارت الکترونیکی رای موافق داد.

  به گزارش تابناک اقتصادی، حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره طرح تامین کالا‌های اساسی طی مصاحبه ای اعلام کرد: در این طرح پیش بینی شده که ۳۰ هزار میلیارد تومان برای تامین کالا‌های اساسی در اختیار مردم قرار گیرد. بدین شکل که به ۶۰ میلیون کارت طرح معیشت داده شود که ۲۰ میلیون نفر از آن‌ها تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند. همچنین ماهانه برای هر نفر ۱۲۰ هزار تومان پرداخت می شود. وی افزود: نخست این طرح را از مهر تا اسفند سال جاری اجرا می‌کنیم، اگر وضعیت این گونه بود ادامه خواهیم داد، در غیر این صورت حذف می‌شود.

  محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه درباره محل تامین منابع مورد نیاز برای این طرح گفت: براساس حکم قانون بودجه دولت موظف بود سهام خود در بانک ها، پالایشگاه ها، کارخانجات صنعتی مانند مس، فولاد، سایپا و ایران خودرو را به فروش رساند اما براساس بررسی های انجام گرفته مشخص شد برخی از این اموال تاکنون به فروش نرسیده بنابراین می توان از محل فروش این سهام تا منابع موردنیاز برای اجرای طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را تامین کرد.

  در مورخه 28 آبان ماه 1399، شورای نگهبان با طرح مذکور موافقت کرد.

  به موازات این طرح مجلس، در مورخه 28 آبان 99 رئیس جمهور روحانی در جلسه هیات دولت گفت: همزمان با اجرای تعطیلات از اول آبان ماه، فشار اقتصادی به مردم زیاد می‌شود، در این بین افرادی که حقوق ثابت نمی‌گیرند دچار مشکل می‌شوند. بر این اساس به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا خواهد شد.

  به گفته رئیس جمهور بسته کمک معیشتی دولت به یک سوم جامعه اعطا می‌شود. همچنین افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر، ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

  پرداخت یارانه معیشتی کرونا از امشب کلید می خورد!

  روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه طی خبری اعلام کرد:

  با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی و به دنبال تفاهم‌ حاصله مبنی بر حمایت از معیشت اقشار کم درآمد که در شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا کسب درآمد آنها مختل شده است، مقرر گردید:

  ۱- به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شود.

  ۲ - به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان پرداخت خواهد شد.

  -        افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنند،

  -        افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشند،

  -        افرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمدحداقلی برخوردار نباشند،

  -        افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند.

  گفتنی است این وجوه از آذرماه به مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد. اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت ۲۴ روز 27/۹/1399 به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

  در سال جاری چند مرحله یارانه معیشتی کرونا واریز شد؟

  این اولین بسته حمایت نقدی در جریان کرونا نیست و اواخر سال گذشته و با آسیب های ناشی از این بیماری، مقرر شد که دولت بسته حمایتی با مبلغ بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در چهار ماه پیش بینی کند که از اسفندماه برای حدود سه میلیون نفر از خانوارهای بدون درآمد پرداخت شد که در مجموع با یک مرحله برای ماه رمضان به پنج مرحله رسید.

  نحوه پرداخت کمک ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان متناسب با اعضای خانوار بود؛ این مبلغ در خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

  همچنین دولت طی دو مرحله دو وام یک میلیون تومانی کرونایی نیز به خانوارهای آسیب دیده پرداخت کرد که اولین آن خرداد ماه سال جاری و دومین آن آذر ماه سال جاری بود.

  امشب به حساب چه کسانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان واریز می‌شود؟

  تا آخر سال برخی خانوارها در ماه چند یارانه دریافت می کنند؟

  همان گونه که اشاره شد یارانه معیشتی کرونا که قرار است از امشب واریز آن آغاز شود تنها به برخی افراد و خانوارها با مشخصات خاص به مدت 4 ماه پرداخت خواهد شد. بنابراین برخی افراد و خانوارها 3 یارانه تا انتهای سال دریافت خواهند کرد: یارانه نقدی، یارانه معیشتی بنزین و یارانه معیشتی کرونایی.

  مجلس واکنشی هم به اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه داشته است؟

  همان گونه که در متن اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است، پرداخت یارانه کرونایی به اقشار کم درآمد با تفاهم‌ حاصله بین ستاد ملی کرونا و مجلس شورای اسلامی پرداخت می شود و قرار است این طرح به گونه ای باشد که هم نظر مجلس (120 هزار تومان) و هم نظر ستاد ملی کرونا (100 هزار تومان) تامین شود.

  تا لحظه نگارش این متن مجلسی ها به این اطلاعیه واکنشی نشان نداده اند و برخی ابهامات نیز در مورد این طرح هم اکنون مطرح می باشد. شاید مهمترین ابهام این است که طبق مصاحبه های صورت گرفته از سوی مجلسی ها قرار بود که طرح کالاهای اساسی مجلس به مدت شش ماه از مهر تا اسفند 99 اجرا شود و با کلید خوردن طرح پرداخت یارانه معیشتی کرونایی از امشب تنها این یارانه قرار است 4 ماه پرداخت شود. تکلیف دو ماه قبل چه خواهد شد؟

  همچنین باید به این نکته نیز اشاره نمود که هر چند بعضا منابع تامین این یارانه ها اعلام شده است اما باید گفت که این گونه پرداخت یارانه ها در صورت تامین نشدن منابع آن تنها به افزایش نقدینگی و نرخ تورم منجر خواهد شد که باید مسئولین به این موضوع توجه کنند! این گونه نباشد که مشکل امروز خانوارهای کم درآمد حل شود و مشکل آینده آن ها با افزایش نرخ تورم چند برابر گردد. 

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واریز وام یک میلیونی به حساب ۷ میلیون خانوار/جزئیات واریز کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی تا دیماه - ایسنا

  واریز وام یک میلیونی به حساب ۷ میلیون خانوار/جزئیات واریز کمک معیشت ۱۰۰ هزار تومانی تا دیماه - ایسنا

  حامد شمس در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونایی اظهار کرد: ۱۱ میلیون سرپرست خانوار جامعه هدف ما بودند که در مرحله اول چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تقاضای خود را ثبت کردند و پس از شناسایی، فهرست را به سازمان برنامه ارائه دادیم که پرداخت آن انجام شد.

  وی افزود: در مرحله دوم نیز دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شناسایی شدند که اخیرا وام یک میلیون تومانی به حسابشان واریز شده لذا شمار دریافت کنندگان تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به حدود هفت میلیون می رسد.

  رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره روند شناسایی و واریز کمک هزینه معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به خانوارها نیز توضیح داد و گفت: در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستادملی کرونا این مبلغ تا آخر آذرماه پرداخت می شود.

  شمس در پاسخ به اینکه آیا لازم است مشمولان خودشان اقدامی انجام دهند؟ اظهار کرد: خیر، لازم نیست مردم کاری انجام دهند و همانند تسهیلات یک میلیون تومانی نیازمند ارسال پیامک نیست. دریافت کمک معیشتی بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد.

  وی درباره مشمولان دریافت این کمک هزینه نیز گفت: همان خانواری که مشمول دریافت وام یک میلیونی می شدند مشمول کمک معیشتی هم می شوند. افرادی که معیشتی بگیر هستند و دفعه قبل درخواست وام یک میلیونی در فروردین داده بودند مشمول هستند و  مهمترین ویژگی شان این است که درآمد ثابتی نداشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواری چه شاغل و چه بازنشسته باشد و به هر میزانی درآمد ثابت داشته باشد در گروه هدف ما قرار نمی گیرد.

  رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دولت، پیرو فرمایشات رهبری برای حمایت از گروه های پایین دست جامعه، در این طرح گروه های کم برخوردار که هیچ درآمد ثابتی ندارند را مدنظر قرار داده است که همان ۱۱ میلیون سرپرست خانوار هستند و کارگران فصلی، کشاورزان فصلی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افرادی که درآمد و شغل ثابتی ندارند را شامل می شود.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علت عدم واریز بسته معیشتی برخی خانوارها، هفته آینده اعلام می‌شود

  علت عدم واریز بسته معیشتی برخی خانوارها، هفته آینده اعلام می‌شود

  به گزارش تجارت‌نیوز، حسین میرزایی با بیان اینکه از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار درخواست یونیکی ثبت شده در کددستوری *۶۳۶۹#، در مجموع سه میلیون و ۷۰ هزار و ۵۳۱ نفر شرایط بررسی اطلاعات مالی شان را از سوی دولت پذیرفتند که اطلاعات آنها به صورت سیستمی بررسی شد.

  اضافه‌شدن بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر به فهرست مشمولان بسته حمایتی

  وی افزود: در مجموع بنا به شرایط و شاخص‌هایی چون سفرخارجی، ملک، خودرو، شغل و …. که از قبل اعلام کرده بودیم، تعداد یک میلیون و۲۲۱ هزار و ۱۹۱ نفر در قالب ۴۱۹ هزار و ۳۰۴ خانوار مشمول دریافت بسته شدند و به فهرست ما اضافه شدند.

  ارسال پیامک به مشمولان جدید و واریز یک‌جای دو مرحله از بسته

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی با بیان اینکه برای این افراد پیامک ارسال کردیم گفت: در این پیامک آمده بود که «خانوار شما مشمول بسته حمایت معیشتی شده و دومرحله به صورت یکجا در تاریخ ۱۰ دی ماه به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز می‌شود؛ همچنین در این پیامک مبلغ به ریال و بانک عامل نیز قید شده بود».

  آغاز اطلاع رسانی به متقاضیانی که مشمول بسته معیشتی نمی‌شود از هفته آینده

  میرزایی با بیان اینکه مابقی، دو میلیون و ۶۵۱ هزار نفر هستند که شرایط برخورداری از بسته را ندارند، از هفته آتی به آنها اطلاع رسانی می‌کنیم و می‌توانند وارد سایت شوند و علت عدم برخورداری از بسته را ببینند.

  مهلت تعیین شده برای مراجعه به سایت تا ۲۴ دی ماه؛ این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود

  سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ادامه داد: اما از بین ۶ میلیون نفر حدود ۶۶۶ هزار درخواست مربوط به افرادی بود که در لیست یارانه بگیران نبودند و بسته نگرفته‌اند که با مهلت ۱۴ روزه‌ای که به آنها دادیم آنها تا ۲۴ دی ماه فرصت دارند به سایت مراجعه کنند. این مهلت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد. توصیه می‌کنیم افراد در کمترین زمان درخواست خود را ثبت کنند.

  وی توضیحات بیشتری ارائه کرد و گفت: فقط سرپرست خانوار گزینه ثبت خانوار جدید را می‌زند و کدملی، جنسیت، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه و تصویر امنیتی را وارد و درخواست خود را ثبت می کند و سپس پیغامی متناسب در سایت نمایش داده می‌شود.

  میرزایی ادامه داد: برخی از این افراد زمانی یارانه می‌گرفته‌اند لذا اطلاعاتی از قبل موجود دارند. آنها باید مستقیم با شماره ملی و حساب یارانه وارد سایت شوند؛ اما برخی یارانه بگیر نبودند و اطلاعاتی از خانوارشان نداریم که از طریق پیامک به آن‌ها می‌گوییم چه کنند. در واقع پیامکی دریافت می‌کنند مبنی بر اینکه چه کاری انجام دهند.

  وی در پایان تاکید کرد که فقط و فقط همان ۶۶۶ هزار نفر باید به سایت مراجعه کنند. همچنین کسانی که می‌خواهند وارد سامانه حمایتی شوند، نباید از نرم‌افزارهای فیلترشکن یا وی‌پی‌ان استفاده کنند و اگر وی‌پی‌ان خود را خاموش کنند به راحتی وارد سامانه حمایت می‌شوند.

  منبع: ایسنا

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید