توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چراسامانه سعدی کارنمی کند

  1 بازدید

  چراسامانه سعدی کارنمی کند را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پاسخ سامانه سعدی به مشکلات سهام عدالت / مردم صبور باشید

  پاسخ سامانه سعدی به مشکلات سهام عدالت / مردم صبور باشید

  به گزارش تجارت‌نیوز، در کنار کارگزاری‌ها یک سامانه دیگری به نام سامانه سعدی نیز وارد بورس شد تا سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند از طریق این سامانه نسبت به فروش و مدیریت سهام عدالت خود اقدام کنند.

  اما در طی سه هفته‌ای که از آغاز به کار این سامانه می‌گذرد اعتراضات زیادی را از سوی سهامداران به همراه داشته است، زیرا تا روز گذشته این سامانه علاوه بر این که هیچ گونه واریزی نداشته به سوالات کاربران خود نیز پاسخی نداده است.

  همین موضوع باعث شده بود که هر روزه تعداد زیادی از  مخاطبان تجارت‌نیوز اعتراض و مشکل خود را در این سامانه در قالب کامنت اعلام کنند، اما به نظر می‌رسد این سامانه تا حدودی از روز گذشته فعالیت خود را شروع کرده است.

  بخش پشتیبانی این سامانه در پاسخ به یکی از مخاطبان تجارت‌نیوز نوشت: «با توجه به حجم بالای تقاضای سفارشات فروش به سپرده گذاری ارسال شده است و به نوبت ظرف چند روز آینده واریزی انجام میشود لطفا کمی صبور باشید. با تشکر»

  همچنین سهامداران از دریافت اولین بخش از پول فروش سهام خود خبر می‌دهند که طبق گفته آنها مبلغ واریزی برای هر فرد حدود ۵۰۰ تومان است که این مبلغ خیلی کمتر از ارزش ۳۰ درصد از سهام است و به نظر می‌رسد که این سامانه قصد دارد سهام را به مراتب بفروشد که این موضوع مورد اعتراض برخی از سهامداران است.

  سامانه سعدی امروز بخش عمده پول سهام عدالت را واریز می‌کند / دو خبر خوب برای دارندگان سهام عدالت - تجارت‌نیوز

  سامانه سعدی امروز بخش عمده پول سهام عدالت را واریز می‌کند / دو خبر خوب برای دارندگان سهام عدالت - تجارت‌نیوز

  سامانه سعدی که سامانه معاملات سهام عدالت کارگزاری فارابی است، دو روز قبل اولین وجه حاصل از فروش سهام عدالت را به حساب مشتریان خودش که متقاضی فروش ۳۰ درصد از سهام بودند، واریز کرد.

  طبق اعلام مخاطبان تجارت‌نیوز، مبلغ واریزی حدود ۵۰۰ هزار تومان بود و همین موضوع موجب گله‌مند شدن سهامداران شده است که چرا مبلغ واریزی تا این حد کم است؟

  این سامانه همچنین پیامی را با این مضمون برای مشتریانش ارسال کرده که «کاربر گرامی فرآیند پرداخت برای شما آغاز شده است و مطابق اعلام شرکت سپرده گذاری، واریز تمام درخواست های شما طی چند مرحله تکمیل خواهد شد.»

  فرایند فروش سهام عدالت در سامانه سعدی به چه شکلی است؟

  دو خبر خوب برای سهامداران

  رحمان بابا‌زاده، مدیرعامل کارگزاری فارابی صاحب سامانه سعدی در خصوص علت تاخیر در واریز پول سهام در این سامانه به تجارت‌نیوز گفت: سامانه سهام عدالت سعدی پراستقبال‌ترین سامانه از نظر مراجعه سهامداران شد. تا الان حدود دو میلیون نفر از این سامانه استفاده کرده‌اند، سازوکار فروش سهام عدالت در صنعت کارگزاری از جمله سامانه سعدی با تاخیر دو هفته‌ای بعد از سامانه‌های بانکی اتفاق افتاد.

  وی افزود: طبیعتا بانک‌ها دو هفته زودتر شروع به فروش سهام عدالت کردند، ولی خبر خوب این است که تاخیر فروش سهام عدالت در کارگزاری‌ها به نفع سهامدارانی شد که از طریق کارگزاری اقدام به فروش کردند.

  بابازاده در خصوص فرایند فروش سهام عدالت در سامانه سعدی عنوان کرد: بعد از فروش اولین لیست سهام عدالت که به ما داده شد، در یکشنبه هفته گذشته براساس لیست دریافتی بخشی از سهام را فروختیم. اما چون لیست فروش به صورت تجمیعی و نه به تفکیک افراد از سوی شرکت سپرده‌گذاری برای ما ارسال می‌شود، بعد از چند روز که اولین سری اطلاعات مشتریان به دست ما رسید، بلافاصله ما وجه را واریز کردیم؛ یعنی برعکس وعده واریز ۴۸ ساعته، ما ظرف ۲۴ ساعت وجوه مشتریان را واریز کردیم.

  وی تصریح کرد: ما این دغدغه سهامداران را درک می‌کنیم که علی رغم ارزشمند بودن سهام عدالت ممکن است به پول آن نیاز داشته باشند، اما سازوکار به نحوی است که باید از سمت شرکت سپرده‌گذاری لیست فروش و واریز به دست ما برسد.

  وی ضمن اشاره به این که دارندگان سهام عدالت پول فروش سهامشان را در چند مرحله دریافت می‌کنند، اعلام کرد: خبر خوب دیگر این است که سری دوم و اصلی وجوه سهام عدالت امروز به حساب حدود ۵۰ هزار نفر واریز می‌شود. فکر میکنم با واریز این مرحله، بخش زیادی از افرادی که در ابتدا درخواست فروش داده بودند به وجوه خود برسند.

  مدیرعامل کارگزاری فارابی در خصوص چند مرحله‌ای شدن واریزی‌ها گفت: ممکن است نمادی که سهامداران انتخاب می‌کنند به دلیلی بسته باشد، یا تشخیص بدهیم که اگر این سهم را فردا بفروشیم ارزش افزوده بیشتری برای مشتری دارد، سعی نمی‌کنیم به هر قیمت ممکن سهام عدالت مشتریان را حراج کنیم.

  چرا سامانه سعدی پشتیبانی ندارد؟

  بابازاده در پاسخ به این سوال که چرا سامانه سعدی پشتیبانی ندارد؟ گفت: بخشی از مشکلات سهام عدالت به خاطر ماهیت کار است، از نطر زیرساخت‌ها و چارچوب‌ها چون کل فرایند آزادسازی و فروش سهام عدالت به توجه به این که گفته شد خیلی زود انجام شود و یک تجربه تازه بود طبیعتا نمی‌شد به سرعت انجام شود، به همین دلیل با تاخیر انجام شد اما این تاخیر در نهایت به سود دارندگان سهام تمام شد چون بازار ما یک بازار رشدی است.

  وی ادامه داد: با چند نفر می‌شود پاسخگو دو میلیون سهامدار بود؟ از سوی دیگر بیشتر سوالات تکرار است، به همین علت نیز ما سوالات رایج را در سامانه قرار دادیم، طبیعتا منابع ما محدود است و این حجم از استقبال پیش‌بینی نشده بود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: حتی پاسخ برخی از سوالات را نمی‌دانستیم چون ابتدا به ما گفتن معامله سهام عدالت بعد از بازار می‌شود اما الان داخل بازار می‌فروشیم. بازار سرمایه یک بازار حدود ۳۰۰ هزار نفری بود الان در عرضه‌های اولیه به چهار میلیون نفر می‌رسد؛ بنابراین این فرایند نیاز به زمان دارد.

  افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت مشکل دارند چه باید کنند

  افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت مشکل دارند چه باید کنند

  به گزارش خبرگزاری موج، ستاد خبری سهام عدالت در اطلاعیه‌ ای اعلام کرد: افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به‌روز رسانی کنند.

  با توجه به اطلاعیه‌های پیشین مبنی بر امکان دادوستد سهام عدالت و گذشت چندین سال از زمان واگذاری این سهام، برخی اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه مشمولان سهام عدالت، نیاز به روز رسانی دارد.

  در همین رابطه، افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی مواجه هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی کنند.

  تمام دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از وضعیت دارایی خود در ۳۶ شرکت بورسی و فرابورسی مطلع شوند.

  بیشتر بخوانید:

  آغاز به کار سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت/ مشاهده لیست دارای های سهام عدالت در سایت sahamedalat.ir

  این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء کرده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند. از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هموطنان بر بنگاه های اقتصادی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

  همچنین بانک ها هم می توانند از طریق کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز کنند.

  بیشتر بخوانید:

  شماره تلفن سهام عدالت برای پاسخ به سوالات مشمولان/ مرکز تماس سهامداران عدالت راه اندازی شد

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سینا گوزل پور 1 سال قبل
  0

  شماها ب فکر مردم نیستین فقط ب فکر خودتونید بقران دستمون بنده

  سینا گوزل پور 1 سال قبل
  1

  بابا این سایت رو بروز رسانی کنید دیگه الان سه ماهه که گذاشتم برای فروش کفر ادمو در میارین بخدا قسم لازم دارم

  امیر 2 سال قبل
  0

  چرا سامانه سعدی کد امنیتی رو نمیفرسته.ای بابا این چه وضعشه

  نوریه 2 سال قبل
  1

  چرا کد امنیتی دیگر نمیاد کار گزاری فارابی

  الهه 2 سال قبل
  0

  کاش چرامعامله نمیشه اگه میدومیدونتستم اینجوری نمیفروختم

  الهه 2 سال قبل
  0

  چراواریزی چیزی بالانمیادامروزشنبه ۹۹/۷/۲۶ ولی معامله نکردندچرا.

  الهام 2 سال قبل
  -1

  چرا سامانه سعدی قط شده هیچوکس پاسخ گو نیس راهنمایی کنین چطور از باخبر بشیم چرا قط شده اخه

  الهام 2 سال قبل
  1

  چرا ده روز شاید بیشتر سامانه سعدی قط شده هیچ کس پاسخ گو نیس چیکار کنیم ب روز کردم جواب نمیده

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام من نزدیکه بیست روزه ۳۰درصددوموفروختم اما۲۰۰تومن کلاتوهفته پیش واریزشدسهم سی درصدحدود۵میلیون میشه چرابقیشوواریزنمیکنیدبه امام حسین مشکل دارم

  سجاد 2 سال قبل
  0

  چراسامانه سعدی کار نمیکند دیوانسالاری سهام عدالت ما رو پایین آورده من آزادکردن پیشخوان من از سامانه پیشخوان استعلام سهام میگیرم ۲۱۰۰۰۰۰۰۰ نشون میده چراسامانه سعدی تا دیروز بود ۱۷۰۰۰۰۰۰۰وامروز صبح شده ۱۶۹۰۰۰۰۰۰ امروزبعدظهر هم که سامانه بازنشدتورخداکاری کنیدمسعولین فکری بردارندماکارگریم حق ماخوردن نداره

  س 2 سال قبل
  0

  با سلام. من الان مدتیه سهام خودم را از طریق کارگزاری سعدی فروختم. طبق پیگیری هایی که از طریق همین سایت انجام دادم. اون سی درصدی که فروختم نصف تعداد سهامم به فردش رفته که تا الان نزدیک به یک میلیون و سیصد برایم ریخته اند . و حساب کردم نصف دیگر تعداد سهامم هنوز به فروش نرفته سوال من اینجاست. اگه نصف دیگه این سهامم بفروشند پیش میشه ۲ میلیون و خورده مگه نباید دست کم ۵ میلیون بشه سهامی که کلش ۱۹ میلیونه اینجا چجوری حساب میکنند این سی درصد را؟؟ و اینکه چرا بعد این همه مدت هنوز همه سهام به فروش نرفته . وقتی سهام فروختم ۲۰ میلیون شده بود الان نوزده میلیون و دویست شده.. واقعا این چه وضعشه؟؟ بلد نیستید کاری انجام بدهید مجبور نیستید به عهده بگیرید . خوبه یکم انصاف و نظم هم وارد کارتون بکنید. از کارگزاری سعدی ناراضیم.

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید