توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت

  1 بازدید

  پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پیگیری کارت هوشمند سوخت خودرو و موتورسیکلت

  پیگیری کارت هوشمند سوخت خودرو و موتورسیکلت

  همانطور که می دانید برای ثبت نام کارت سوخت باید به مراکز پلیس +10 مراجعه کنید. اگر ثبت نام را انجام داده اید برای پیگیری کارت سوخت می توانید با توجه به توضیحات زیر اقدام کنید.

  پس از ثبت نام باید منتظر باشید تا کارت سوخت شما از سوی پلیس راهور صادر و از طریق پست برای تان ارسال شود.

  این پروسه ممکن است چند هفته ای زمان ببرد. برای اینکه بدانید کارت سوخت شما در چه مرحله ای از صدور و یا ارسال است روشهای مختلفی وجود دارد.

  باید توجه داشته باشید که صدور تا دریافت کارت سوخت می تواند بین 3 هفته تا چند ماه به طول بیانجامد. بنابراین اگر کارت سوخت ندارید سریعتر اقدام به ثبت نام کنید.

  پیگیری کارت سوخت

  اگر درخواست کارت سوخت المثنی داده اید و یا اگر کارت سوخت شما مربوط به خودرو صفر کیلومتر است نیازی به ثبت نام ندارید و می توانید کارت خودرو را از سامانه پلیس و سامانه پست پیگیری کنید.

  پیگیری کارت سوخت از epolice.ir

  جهت اطمینان از اینکه کارت سوخت برای شما صادر شده باید به سایت پلیس+10 به نشانی epolice.ir بروید. سپس در قسمت پیگیری صدور کارت سوخت رفته و شماره پلاک خودروی خود را وارد کنید و روی پیگیری کارت سوخت کلیک کنید

  اگر کارت سوخت خودرو صادر شده باشد، تاریخ تحویل کارت سوخت به پست و همچنین شماره مرسوله پستی به شما نشان داده می شود. این شماره مرسوله را کپی کنید .

  اگر بعد از واردکردن پلاک، اطلاعاتی به شما نشان داده نشد، با در دست داشتن مدارک ثبت نام کارت سوخت، دوباره به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

  پیگیری کارت سوخت از شرکت پست

  با استفاده از شماره مرسوله که در مرحله قبل به دست آوردید، بایستی آخرین وضعیت صدور کارت سوخت را از سایت شرکت پست، پیگیری کنید.

  برای این کار، ابتدا به سایت شرکت پست به نشانی post.ir بروید. سپس از قسمت رهگیری مرسولات پستی، شماره مرسوله را وارد و آخرین وضعیت کارت سوخت را استعلام کنید.

  دریافت کارت سوخت از پست

  اگر کارت سوخت خودروی شما در پست بود، به اداره پست موردنظر مراجعه کنید و کارت هوشمند را تحویل بگیرید:

  مدارک لازم شامل :شناسنامه مالکیت یا سند (بنچاق) یا کارت شناسایی خودرو، مدارک شناسایی مالک خودرو (شناسنامه،کارت ملی،گذرنامه،گواهینامه)می باشد.

  برای دریافت کارت سوخت از شرکت پست، حضور مالک وسیله نقلیه، ضروری نیست و هر فردی با همراه داشتن مدارک ذکر شده، امکان دریافت کارت سوخت را دارد.

  پیگیری کارت سوخت خودرو و موتور با پیامک

  برای دارندگان موتور سیکلت امکان پیگیری کارت سوخت از طریق سایت epolice.ir وجود ندارد . سایت پلیس+10 تنها برای استعلام شماره پلاک خودرو است.

  برای پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت، کافی است پیامکی را مطابق دستور زیر به شماره 1101202040 ارسال کنید:

  برای موتورسیکلت: ابتدا حرف M، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  مثال پیامک برای موتورسیکلت M*IRKV91MN5O3685988

  این روش علاوه بر موتور برای استعلام و پیگیری وضعیت کارت سوخت خودرو نیز استفاده می شود.

  برای خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  مثال پیامک برای خودرو V*IRPC90VV5I9658742

  شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

  در صورت بروز مشکل با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید:

  1- شماره تلفن پلیس ناجا 81240514 یا 88885347 (برای پیگیری صدور کارت سوخت)

  2- شماره تلفن شرکت پست 84470000 (برای پیگیری ارسال کارت سوخت)

  3- شماره تلفن 09627 (برای هرگونه سوال درباره کارت سوخت)

  گم کردن کارت سوخت

  نگران گم شدن کارت سوخت‌ نباشید! چراکه بدون داشتن رمز کارت سوخت، هیچ شخصی نمی‌تواند از کارت سوخت شما استفاده کند.

  بعد از مفقودی کارت سوخت، به دفاتر پلیس+10 مراجعه و برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، اقدام کنید. زمانیکه کارت سوخت المثنی صادر شود، تمامی کارت سوخت‌هایی که قبلا داشتید، بصورت اتوماتیک، باطل شده و دیگر کسی نمی‌تواند از آنها استفاده کند.

  چگونگی استعلام کارت سوخت موتور سیکلت

  چگونگی استعلام کارت سوخت موتور سیکلت

  کارت هوشمند سوخت/ چگونگی استعلام کارت سوخت موتور سیکلتبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،این روزها به دلیل سهمیه بندی بنزین تمامی مالکان خودروها و موتورسیکلت ها بایستی اقدام به دریافت کارت سوخت کنند. ما نیز به همین علت در این مقاله نحوه استعلام کارت سوخت موتور سیکلت را مورد بررسی قرار داده و به برخی سوالات رایج در این باره پاسخ داده ایم.

  اجرای طرح های بزرگ ملی مانند کارت هوشمند سوخت علاوه بر فوایدی که دارد، مشکلاتی نیز به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که کارت سوخت در کشورهای توسعه یافته مورد استفاده قرار می گیرد. اما از این ها که بگذریم تمامی طرح های بنیادی و ملی مطرح شده بر اساس میزان حساسیت و کیفیت و ابعاد خود نیازمند یک سری زیر ساخت ها هستند که بنا به مزایایشان ارزیابی می شوند.

  برای استعلام کارت هوشمند موتور سیکلت  چه باید کرد؟

  برای استعلام آخرین وضعیت کارت سوخت هوشمند خود می توانید شماره وی آی ان را به سامانه 1101202040 بفرستید. برای این که پیامک شما صحیح پاسخ داده شود باید به شکل زیر آن را ارسال کنید که عبارت اند از؛

  جهت استعلام کارت هوشمند موتور سیکلت بایستی حرف M را و پس از آن ستاره و بعد VIN موتور سیکلت را وارد کنید برای نمونه:

  M*IRKV91MN503685988

  مسائل و دغدغه های مالکان موتور سیکلت ها در ثبت نام کارت سوخت

  صاحب موتور می تواند با ارائه مدارک لازم مانند سند موتور سیکلت، کارت شناسایی و کارت ملی و شناسنامه خود به دفاتر خدمات کارت هوشمند سوخت مراجعه کند. با مراجعه به این مراکز ثبت نام و به روز رسانی مشخصات به وسیله اپراتور دفتر صورت می گیرد. جهت استعلام و پی گیری نیز می توان به سایت مربوطه به آدرس www.enaft.ir    مراجعه کرد. اگر  هنوز پس از ثبت و به روز رسانی کارتی برای شما صادر نشده باشد با شماره۰۹۶۲۷ می توانید تماس بگیرید.

  هم چنین اگر موتور سیکلت خود را بفروشید کارت سوخت آن متعلق به صاحب جدید و استفاده کننده از آن خواهد بود.

  بیشتر بخوانید:کارت سوخت در مسیر بازگشت !

  بیشتر بخوانید: سه نرخی شدن قیمت بنزین عملیاتی نیست!

  اگر به هنگام ثبت نام نوع سوخت موتور شما به اشتباه گازوئیل ثبت گردیده باشد، کاربری به جای موتور آمبولانس ثبت شده باشد و... می توانید با شماره تلفن های۰۹۶۲۷  مرکز پاسخ گویی کارت هوشمند سوخت تماس بگیرید.

  در این صورت بایستی مجدد اقدام به ثبت نام پلاک صحیح خود بکنید.  اما اگر کاربری به صورت نادرست ثبت گردیده باشد می توان  از طریق اپراتور مربوطه اقدام به اصلاح آن کرد.

  جهت گرفتن تاییدیه مبنی بر این که این پلاک متعلق به شماست به راهنمایی و رانندگی ( راهگشا) مراجعه کنید.

  بیشتر بخوانید: حذف کارت سوخت، کارت برنده قاچاقچیان

  بیشتر بخوانید: خرید و فروش کارت سوخت غیر قانونی است!

  در ابتدا به وب سایتwww.enaft.ir بروید و در صورت مشاهده پیام " کاربر گرامی اطلاعات شما موجود نیست " و در صورت مطمئن بودن از مشخصات ثبت نامی تان با شماره تلفن های ۰۹۶۲۷ مرکز پاسخ گویی کارت هوشمند سوخت تماس بگیرید.

  در این مقاله از  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  به برخی از سوالات و مشکلات رایج پیرامون ثبت نام کارت هوشمند سوخت موتور سیکلت پاسخ داده شد.  سایر سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

  انتهای پیام/

  استعلام و پیگیری کارت سوخت خودرو و موتور

  استعلام و پیگیری کارت سوخت خودرو و موتور

  مرداد 99 | اگر وسیله نقلیه شما، اعم از خودرو یا موتورسیکلت، توقیف شده یا به پارکینگ‌های پلیس منتقل شده است، هرچه زودتر باید برای تعیین تکلیف وسیله توقیفی‌تان اقدام کنید چراکه طی یکماه آینده و حداکثر تا پایان شهریورماه 99، قرار است کارت سوخت تمامی وسایل نقلیه توقیفی، باطل شود. 

  صدور کارت سوخت در روزهای آینده

  مرداد 99 | با اعلام سخنگوی شرکت ملی پخش، کارت سوخت خودروهایی که تاکنون ثبت نام‌شان را انجام داده‌اند، طی روزهای آینده، صادر می‌شود. زمان صدرو کارت سوخت چیزی حدود 40 روز طول بود ولی طبق گفته مالکان خودروهای شخصی، هم اکنون این زمان به حدود 2 ماه رسیده است.  

  بعد از آنکه تمامی مراحل ثبت نام کارت سوخت خودرو یا موتورسیکلت را انجام دادید، باید منتظر بمانید تا کارت هوشمند سوخت از سوی پلیس راهور، صادر شده و سپس از طریق پست، برای‌تان ارسال شود.

  اما از آنجایی که این مرحله، ممکن چند هفته طول بکشد، روش‌هایی وجود دارد که با کمک آنها می‌توانید پیگیری کارت سوخت خودرو و موتورسیکلت را براحتی انجام دهید. با این روش‌های متنوع، استعلام کارت سوخت در هر زمانی و هر مکانی، برای‌تان امکان‌پذیر خواهد بود؛ پس باما همراه شوید.

  زمان دریافت کارت سوخت

  زمان تقریبی صدور کارت سوخت خودروهای شخصی، حدود 2 ماه طول می‌کشد.

  رهگیری کارت سوخت

  چه آنهایی که خودروی صفر کیلومتر خریده اند و چه آنهایی که برای کارت سوخت المثنی ثبت نام کرده اند، باید استعلام کارت سوخت را از دو روش زیر، انجام دهند:

  در ادامه، هر دو روش رهگیری کارت سوخت را برای‌تان توضیح می‌دهیم.

  پیگیری کارت سوخت از epolice.ir

  اولین قدم برای پیگیری، این است که مطمئن شوید کارت سوخت، برای‌تان صادر شده است.

  برای این کار، کافی است به سایت خدمات الکترونیکی پلیس به نشانی epolice.ir بروید. سپس به قسمت «پیگیری صدور کارت سوخت» بروید. حالا شماره پلاک خودروی‌تان را وارد کنید و در پایان، دکمه «پیگیری کارت سوخت» را کلیک کنید

  اگر کارت سوخت خودرو برای شما صادر شده باشد، باید تاریخ «تحویل کارت سوخت به پست» و همچنین «شماره مرسوله پستی» برای‌تان نشان داده شود. این شماره مرسلوه را یادداشت کنید تا به مرحله بعد برویم.

  همچنین اگر بعد از واردکردن پلاک، اطلاعاتی برای‌تان نشان داده نشد، باید با درد دست داشتن مدارک ثبت نام کارت سوخت، دوباره به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید.

  پیگیری کارت سوخت از شرکت پست

  دومین قدم برای رهگیری کارت هوشمند سوخت، این است که با داشتن «شماره مرسوله پستی»، که در مرحله قبل آنرا بدست آوردید، آخرین وضعیت کارت سوخت را سایت شرکت پست، چک کنیم.

  برای این کار، ابتدا به سایت شرکت پست به نشانی post.ir بروید. سپس از قسمت «رهگیری مرسولات پستی»، شماره مرسوله پستی را وارد کرده و آخرین وضعیت کارت سوخت‌ خودروی‌تان را استعلام کنید.

  دریافت کارت سوخت از پست

  اگر کارت سوخت خودروی شما در پست موجود بود، می‌توانید با در دست داشتن مدارک زیر، به اداره پست موردنظر مراجعه کنید و کارت هوشمند را تحویل بگیرید:

  دقت داشته باشید که برای دریافت کارت سوخت در زمان مراجعه به شرکت پست، حضور مالک وسیله نقلیه، ضروری نیست و هرشخصی با همراه داشتن مدارک فوق، امکان تحویل گرفتن کارت سوخت را دارد.

  پیگیری کارت سوخت موتور سیکلت

  آنهایی که موتورسیکلت دارند، حتما متوجه شده‌اند که از طریق سایت epolice.ir امکان پیگیری کارت سوخت را ندارند چراکه این سایت، برای استعلام شماره پلاک خودروهاست. اما رهگیری کارت موتورها چگونه است؟ برای پیگیری کارت سوخت موتورسیکلت، کافی است پیامکی را با رعایت موارد زیر، به شماره 1101202040 ارسال کنید:

  1- برای موتورسیکلت: ابتدا حرف M، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  2- برای خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید، استعلام کارت سوخت با پیامک، علاوه بر موتورسیکلت‌ها، برای خودروها نیز امکان پذیر است. تنها نکته مهم این است که متن پیامک را حتما رعایت کنید.

  شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

  اگر به هر دلیلی موفق به رهگیری کارت سوخت نشدید، با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید:

  1- شماره تلفن 81240514 یا 88885347 پلیس ناجا (برای پیگیری صدور کارت سوخت)

  2- شماره تلفن 84470000 شرکت پست (برای پیگیری ارسال کارت سوخت)

  3- شماره تلفن 09627 شرکت ملی پخش (برای هرگونه سوال درباره کارت سوخت)

  مفقودی کارت سوخت

  اگر کارت سوخت‌تان مفقود شده، نگران نباشید! چراکه بدون داشتن رمز کارت سوخت، هیچ شخصی نمی‌تواند از کارت شما سواستفاده کند.

  بعد از مفقودی کارت سوخت، بهترین کار این است که در اولین فرصت ممکن، به دفاتر پلیس+10 مراجعه و برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، اقدام کنید. زمانیکه کارت سوخت المثنی برای شما صادر شود، تمامی کارت سوخت‌هایی که قبلا داشتید، بصورت اتوماتیک، باطل شده و دیگر کسی نمی‌تواند از آنها استفاده کند.

  ثبت نام کارت سوخت خودرو

  برای اطلاع از چگونگی ثبت نام کارت سوخت المثنی و ثبت نام کارت سوخت خودرو و موتورسیکلت و همچنین جهت آگاهی از مدارک لازم برای ثبت نام کارت سوخت خودرو شخصی، لینک را مطالعه کنید:

  »» راهنمای ثبت نام کارت سوخت

  رمز کارت سوخت

  برای اطلاع از چگونگی دریافت رمز کارت سوخت خودرو، تغییر رمز کارت هوشمند سوخت و همچنین نحوه بازیابی رمز کارت سوخت در صورت فراموشی، لینک زیر را مطالعه کنید: 

  »» راهنمای دریافت رمز کارت سوخت

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید