توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک

  1 بازدید

  پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  در مورد پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک چه می دانید؟

  در مورد پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک چه می دانید؟

  بسیاری از کاربران به دنبال راهی برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک هستند، این در حالی است که اساسا در بین روش های موجود برای پیگیری کارت خودرو، روش پیامکی وجود ندارد. بنابراین همه کاربران باید برای پیگیری کارت خودروی خود از روشی غیر از روش پیامکی اقدام کنند و به نتیجه دلخواه برسند. یادآوری می کنیم که شماره پیامک های زیادی در مورد خدمات و سرویس های پلیس راهور در سایت های مختلف عنوان شده است، اما هیچ یک از این سرشماره های پیامکی برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک تعریف نشده اند. سرویس پیامک استعلام خلافی، سرویس پیامک استعلام کارت سوخت و سرویس پیامک استعلام گواهینامه معروفترین و پر کاربردترین سرویس های پیامکی هستند که در مورد کارت های مختلف به غیر از کارت خودرو کاربرد و موارد مصرف دارند.

  پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک با کدام شماره انجام می شود؟

  وقتی شماره پیامکی برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک از طرف هیچ سازمان و نهادی اعلام نشده است، پس چگونه می توان پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک را انجام داد. کاربران محترم باید توجه داشته باشند که به هر حال سرویس های خدماتی که نیروهای مختلف ارائه می دهند، یا در قالب پیامک است یا سایت و یا کد دستوری و در سخت ترین حالت به صورت مراجعه حضوری. برای هر یک از این روش ها توسط اداره مورد نظر کدها و شماره های خاص در نظر گرفته شده است، اما باید بدانید که برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک هیچ شماره پیامکی از هیچ جایی اعلام نشده است.

  روش های پیگیری کارت خودرو

  وقتی پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک امکان پذیر نباشد، مهمترین سوال این است که از چه روش هایی می توان کارت خودرو را پیگیری کرد؛ در ادامه همه این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد؛

  1. مراجعه به سایت اداره پست

  اصلی ترین روش برای پیگیری کارت خودرو این است که به سایت رسمی اداره پست به آدرس http://post.ir مراجعه کنید. این سایت خدمات و سرویس های بسیار زیادی را ارائه می دهد که تنها یکی از آنها پیگیری کارت خودرو است. مطمئن باشید که پیگیری کارت خودرو شما از طریق این سایت بسیار ساده و راحت انجام می شود و خیلی زود می فهمید که پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک محلی از اعراب ندارد. وقتی به سایت رسمی اداره پست به آدرسی که گفتیم، مراجعه کردید، باید در قسمت راست سایت و در ستون مربوط به "خدمات الکترونیکی پست" روی گزینه "رهگیری مرسولات سازمانی" کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید. در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید مرسولات سازمانی (شناسنامه،کارت خودرو،کارت سوخت،گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری) را رهگیری کنید. بنابراین از قسمت مربوطه برای پیگیری کارت خودرو، گزینه کارت خودرو را انتخاب کنید و پس از وارد کردن شماره پلاک خودرو و کد امنیتی، دکمه "جستجو " را فشار دهید و منتظر بمانید تا نتیجه برای شما نشان داده شود.

  2. تماس با واحد ارتباط با مشتریان شرکت پست

  کاربران محترم می توانند به صورت تلفنی مرسوله خود را پیگیری کنند. بنابراین در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 84470000-021 واحد ارتباط با مشتریان شرکت پست تماس بگیرید و مورد را پیگیری کنید. گرچه سیستم های ارتباطی اداره پست بسیار دقیق و هوشمند هستند، اما به هر حال در هر سیستمی احتمال اشتباه وجود دارد.

  3. پیگیری کارت خودرو برگشتی با کد USSD

  از طریق کد USSD #193* نیز می‌توانید رهگیری مرسولات سازمانی خود را انجام دهید. پس از شماره گیری این کد، عدد 1 مربوط به رهگیری مرسوله را وارد کنید و سپس بارکد 13 یا 20 و یا 24 رقمی را وارد کنید و منتظر پاسخ سامانه بمانید.

  روش پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک

  کاربران گرامی یک بار دیگر یادآوری می کنیم که با توجه به اینکه برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک هیچ شماره پیامکی از سوی هیچ نهاد و سازمانی اعلام نشده است، لذا تاکید می کنیم که فقط از روش های یاد شده برای پیگیری کارت خودرو خود اقدام کنید. چنانچه از هر منبعی شماره ای برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک معرفی شده باشد، ابتدا به تاریخ انتشار خبر و سپس به سایت خبررسانی دقت و توجه کافی را داشته باشید. مؤکدا اعلام می کنیم که تا این لحظه هیچ شماره ای برای پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک معرفی نشده است. لذا فقط از روش های یاد شده کارت خودروی خود را پیگیری کنید.

  پیگیری کارت خودروی برگشت خورده

  فارغ از موضوع پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک و عملی نبودن این روش، بسیاری از کاربران در مورد روش پیگیری کارت خودروی برگشت خورده پرس و جو می کنند. باید بدانید که برای پیگیری کارت خودرویی که برگشت خورده است، ابتدا باید به اداره پست محل سکونت خود مراجعه کنید. هر مرسوله پستی معمولا در دو حالت برگشت می خورد؛ یا اینکه به طور کلی آدرس اعلام شده اشتباه است یا اینکه کسی در محل برای تحویل مرسوله حضور نداشته است. مامور پست تا 3 بار برای تحویل مرسوله مراجعه می کند، در نهایت مرسوله به اداره پست و باجه معطله ها منتقل می شود؛ مرسوله برگشت خورده تا 3 ماه در باجه معطله باقی می ماند. چنانچه صاحب مرسوله در این 3 ماه به باجه معطله هم مراجعه نکند، مرسوله به مبدا ارسال منتقل می شود. در نهایت متقاضی باید برای دریافت کارت خودروی خود به مرکز شماره گذاري پليس راهور ناجا مراجعه کند و با ارائه مدارك نسبت به دريافت اسناد خودروي خود اقدام كنند.

  به گفته معاون فني مهندسي و خدمات ترافيك پليس راهور ناجا پس از بررسي مدرك احراز سكونت، كارت يا سندی كه بيش از ٦ ماه از صدور آن نگذشته است، مجددا چاپ و از طريق پست، به منزل ارسال مي شود. اما اگر بيش از ٦ ماه از تاريخ صدور كارت يا سند گذشته باشد، مالك يا نماينده قانوني او بايد با در دست داشتن اسناد مالكيت به همراه وسيله نقليه به يكي از مراكز تعويض پلاك مراجعه كند. فراموش نکنید که مالك بايد در وهله اول مدارك لازم براي احراز آدرس محل سكونت يا فعاليت خود را ارائه دهد. توجه داشته باشید که این امکان از طریق سایت تهران من، امکان پذیر نیست.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر است؟

  آیا پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر است؟

  جواب قاطعانه این سوال خیر است. در حالی که در بین روش‌های موجود برای پیگیری کارت خودرو روش پیامکی معرفی نشده است، همچنان بسیاری از کاربران در مورد پیگیری کارت خودرو با پیامک سوال می پرسند. لذا باید همین جا به طور شفاف و کاملا واضح اعلام کنیم که برای پیگیری کارت خودرو با پیامک سرشماره ای از سوی هیچ نهاد و سازمانی معرفی نشده است و کاربران ترافیک فقط باید از طریق روش‌های معرفی شده برای پیگیری کارت خودروی خود اقدام کنند.

  امکان پیگیری کارت خودرو با پیامک وجود ندارد

  وقتی هیچ نهاد و سازمان مسئولی برای پیگیری کارت خودرو با پیامک هیچ شماره پیامکی را اعلام نکرده است، به این معنی است که روش پیامکی برای پیگیری کارت خودرو کاربردی ندارد. گرچه برای بیشتر خدمات و سرویس‌های حوزه راهنمایی و رانندگی یک شماره پیامک اعلام می شود و کاربران می توانند از طریق آن پیگیری‌های لازم را انجام دهند، اما به هر دلیل برای پیگیری کارت خودرو با پیامک سرشماره‌ای تعیین نشده است.

  روش‌های پیگیری کارت خودرو

  وقتی پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر نباشد، سوال مهم است که با چه روش‌هایی می توان وضعیت صدور و ارسال کارت خودرو را پیگیری کرد. در ادامه این روش‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

  اصلی‌ترین روش برای پیگیری کارت خودرو این است که به سایت رسمی اداره پست به آدرس http://post.ir مراجعه کنید. سایت اداره پست خدمات و سرویس‌های بسیار زیادی را در مورد مرسولات سازمانی متعدد ارائه می دهد که کارت خودرو تنها یک نمونه از این مرسولات سازمانی است. با توجه به اینکه پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر نیست. بنابراین آدرس اداره پست را در مرورگر خود تایپ کنید و وارد سایت پست شوید. در قسمت راست سایت و در ستون مربوط به "خدمات الکترونیکی پست" روی گزینه "رهگیری مرسولات سازمانی" کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید. در صفحه‌ای که برای شما باز می شود می توانید مرسولات سازمانی (شناسنامه، کارت خودرو، کارت سوخت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری) را رهگیری کنید. بنابراین از قسمت مربوطه برای پیگیری کارت خودرو، گزینه کارت خودرو را انتخاب کنید و پس از وارد کردن شماره پلاک خودرو و کد امنیتی، دکمه "جستجو " را فشار دهید و منتظر بمانید تا نتیجه برای شما نشان داده شود.

  با توجه به اینکه پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر نیست؛ اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق سایت اداره پست هم وضعیت کارت خودروی خود را پیگیری کنید، می توانید به صورت تلفنی مرسوله خود را پیگیری کنند. بنابراین در صورت داشتن هرگونه ابهام، سوال و نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 84470000-021 واحد ارتباط با مشتریان شرکت پست تماس بگیرید و مورد را پیگیری کنید. گرچه سیستم‌های ارتباطی اداره پست بسیار دقیق و هوشمند هستند، اما به هر حال در هر سیستمی احتمال اشتباه وجود دارد. با تماس با این شماره می توانید مشکل خود را پیگیری کنید.

  از طریق کد USSD #193* نیز می‌توانید رهگیری مرسولات سازمانی خود را انجام دهید. پس از شماره‌گیری این کد، عدد 1 مربوط به رهگیری مرسوله را وارد کنید و سپس بارکد 13 یا 20 و یا 24 رقمی را وارد کنید و منتظر پاسخ سامانه بمانید.

  در مورد پیگیری کارت خودرو با پیامک هر آنچه را که لازم بود بدانید برای شما شرح دادیم. اکنون بد نیست اندکی در مورد اهمیت دریافت کارت خودرو اطلاعات به دست آورید. احتمالا می دانید که در هر بار نقل و انتقال خودرو، کارت خودرو و سند سبز خودرو به نام مالک جدید صادر می شود. این فرایند در مراکز تعویض پلاک و با حضور فروشنده و خریدار انجام می شود. هزینه صدور و ارسال کارت خودرو و برگ سبز خودرو با خریدار است و فروشنده در مراکز تعویض پلاک فقط باید خلافی خودرو خود را صفر کند. به هر حال صدور و ارسال کارت خودروی جدید اندکی زمان می برد. به همین دلیل است که وقتی این مدت زمان طولانی می شود، کاربران به روش‌های مختلفی برای پیگیری آن وارد عمل می شوند. در حالی که پیگیری کارت خودرو با پیامک امکان پذیر نیست، پیگیری وضعیت کارت خودرو از روش‌های یاد شده بسیار ساده است و به راحتی نیاز کاربران را رفع می کند.

  اگر کارت خودرو برگشت بخورد تکلیف چیست؟

  صرف نظر از موضوع پیگیری کارت خودرو با پیامک سوال مهمی که بسیاری از کاربران در مورد آن پرس و جو می کنند این است که وضعیت کارت‌هایی که برگشت می خورند چه می شود؟ باید بدانید که برای پیگیری کارت خودرویی که برگشت خورده است، ابتدا باید به اداره پست محل سکونت خود مراجعه کنید. به طور کلی هر مرسوله پستی معمولا در دو حالت برگشت می خورد؛ یا اینکه به طور کلی آدرس اعلام شده اشتباه است یا اینکه کسی در محل برای تحویل مرسوله یا دریافت مرسوله حضور نداشته است. مامور پست موظف است تا 3 بار برای تحویل مرسوله مراجعه کند. در صورتی که موفق به تحویل مرسوله نشود، مرسوله به اداره پست و باجه معطله‌ها منتقل می شود؛ مرسوله برگشت خورده تا 3 ماه در باجه معطله باقی می ماند. چنانچه صاحب مرسوله در این 3 ماه به باجه معطله هم مراجعه نکند، مرسوله به مبدا ارسال منتقل می شود. در نهایت متقاضی باید برای دریافت کارت خودروی خود به مرکز شماره گذاري پليس راهور ناجا مراجعه کند و با ارائه مدارك نسبت به دريافت اسناد خودروي خود اقدام كنند.

  جمع بندی

  همراهان عزیز با توجه به اینکه برای پیگیری کارت خودرو با پیامک سرشماره‌ای اعلام نشده است و با توجه به اینکه ارسال این کارت بر عهده اداره پست است، بنابراین توصیه می کنیم که شرایطی را فراهم آورید که در هنگام مراجعه مامور پست به هر حال یک نفر از طرف شما در محل حضور داشته باشد تا بتواند کارت خودروی شما را تحویل بگیرد. به این ترتیب دیگر درگیر موضوع برگشت خوردن کارت و پیدا کردن آن در باجه معطله اداره پست نمی شوید.

  با استفاده از اپلیکیش فرمون ایکس با لینک دانلود https://uzee.ir/farmooonvirgool می توانید به تمامی امکانات مربوط به خدمات خودرویی دست یابید.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو از طریق پیامک یا سایت

  نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو از طریق پیامک یا سایت

  به گزارش خبرگزاری موج، کارت سوخت با تصمیم دولت مجددا فعال شده و از آن جایی که سال ها استفاده از آن منتفی شده بود، در حال حاضر بسیاری از مالکان به دلیل مسدودی، مفقودی و یا فراموشی رمز کارت سوخت امکان استفاده از آن را ندارند و باید برای ثبت نام کارت سوخت خودرو شخصی و پیگیری کارت سوخت اقدام کنند که مهلت آن از 9 اردیبهشت 98 آغاز شده است.

  نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو

  پیگیری کارت سوخت دو مرحله دارد؛ در مرحله اول باید به سایت پلیس مراجعه کنید و با انتخاب گزینه پیگیری کارت سوخت که در فیلم توضیح داده شده است وارد صفحه استعلام کارت سوخت شوید. سپس در این صفحه شماره پلاک خودرو را وارد کنید تا وضعیت کارت سوخت شما مشخص شود. سپس وارد سایت پست می شوید و با وارد کردن شماره vin  وسیله نقلیه خود، از مرحله ارسال کارت سوخت مطلع می شوید.

  همچنین برای پیگیری کارت سوخت از پلیس با پیامک لازم است یک پیامک به شکل زیر به شماره 1101202040 ارسال کنید:

  برای موتورسیکلت: ابتدا حرف M، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  برای خودرو: ابتدا حرف V، سپس ستاره، سپس شماره VIN.

  اطلاعات مورد نیاز ثبت نام کارت سوخت

  ۱- شماره تلفن همراه به نام مالک وسیله نقلیه

  ۲- کد ملی و تاریخ تولد مالک که با ثبت آن سایر اطلاعات شناسنامه ای به صورت خودکار نمایش داده می شود.

  ۳- اطلاعات شناسایی وسیله نقلیه (شماره سریال هشت رقمی مندرج در بارکد پشت کارت خودرو) یا شماره VIN

  ۴ – انتخاب شماره ۱۶ رقمی یکی از کارت های بانکی عضو شتاب که به صورت خودکار در پنجره ثبت اطلاعات این بخش به نمایش در می آید. صرفا شش رقم اول و چهار رقم آخر کارت (به عنوان مثال ۲۲۱۳****۶۰۳۷۹۹) نمایش داده می شود.

  ۵- پس از ورود اطلاعات، پیامی مبنی بر تایید عملیات ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید که به منزله پایان مراحل ثبت نام خواهد بود.

  ۶- نحوه فعال سازی کارت سوخت و استفاده از آن در جایگاه های سوخت در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

  سایت راهبرد معاصر آخرین اخبار مربوط به ثبت نام و پیگیری کارت سوخت را در اختیار شما قرار می دهد.

  منبع مطلب : www.mojnews.com

  مدیر محترم سایت www.mojnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عبدادلله پوربابا 11 ماه قبل
  0

  ۱۰ماه کارت ماشینم نیامده

  عبدادلله پوربابا 11 ماه قبل
  0

  پیگیری کارت ماشین

  علی 2 سال قبل
  0

  دوماه هست که تعویض پلاک رفتم هنوز کارت ماشینم نیومده

  0
  شهرام 1 سال قبل

  داداش من 3 ماهه تعویض پلاک کردم حالا حالا باید منتظر موند. منم نگرفتم

  عبدالعلی اشکانی 2 سال قبل
  0

  سلام هنوز کارت ماشینم دستم نرسید

  عبدالعلی اشکانی 2 سال قبل
  0

  سلام هنوز کارت ماشینم آزارا دستم نرسبد

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید