توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیگیری پرونده کیفری با شماره پرونده

  1 بازدید

  پیگیری پرونده کیفری با شماره پرونده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  با پیشرفت جوامع و توسعه روزافزون تکنولوژی ، استفاده از فضای مجازی هر روز جایگاه بیشتری در میان مردم پیدا می کند . به همین جهت در تمام جوامع شاهد تلاش دولت ها در جهت الکترونیکی شدن خدمات هستیم و قوه قضاییه نیز از این قاعده مستثنا نیست . این روزها ارسال حضوری اوراق قضایی برچیده شده و دیگر لازم نیست که برای مطالعه و پیگیری پرونده قضایی همچون گذشته حضورا به دادگاه ها مراجعه کرد .

  با راه اندازی سامانه ثنا بسیاری از خدمات قوه قضاییه به صورت مجازی ارائه شده تا از اتلاف وقت و انرژی شهروندان جلوگیری شود . یکی از خدماتی که این سامانه ارائه می دهد اطلاع از روند کار و خلاصه پرونده است . با استفاده از شماره و رمز 16 رقمی پرونده می توان به راحتی از طریق این سامانه به اطلاعات پرونده ها دسترسی پیدا کرد . در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده می پردازیم .

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  بعضی از اشخاص گمان می کنند که سامانه ثنا صرفا برای دریافت و مشاهده ابلاغیه ها قابل استفاده است و کاربرد دیگری ندارد اما این سامانه کارایی های زیادی دارد که یکی از آن ها پیگیری پرونده و روند رسیدگی به آن است . برای پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده باید مراحل زیر را انجام داد :

  1- برای ورود به سامانه خدمات الکترونیک قضایی ( سامانه ثنا ) ابتدا باید در مرورگر عبارت سامانه خدمات الکترونیک قضایی یا  adliran .ir را جستجو کنید ، بعد از آنکه این عبارت را جستجو کردید دقیقا وارد همین صفحه شوید .

  2- بعد از آنکه وارد صفحه اصلی شدید در قسمت سرتیتر اطلاع رسانی که داخل کادر آبی رنگ قرار دارد گزینه سوم یعنی گزینه اطلاع رسانی با رمز پرونده را انتخاب کنید .

  3- در این مرحله دو گزینه خالی برای شما نمایش داده می شود که لازم است شماره ملی و رمز شخصی خود را وارد کرده و گزینه مرحله بعد را فعال کنید .

  4- اکنون برای تلفن همراه شما یک رمز موقت شش رقمی ارسال می شود که باید آن را در کادر خالی وارد کرده و گزینه مرحله بعد را انتخاب کنید .

  5- در صفحه جدیدی که برای شما نمایش داده شده است باید شماره پرونده ، ردیف پرونده و رمز 16 رقمی شخصی پرونده را وارد کرده و سپس گزینه روند کار پرونده را فعال کنید .

  اگر شما به شماره ، ردیف فرعی و رمز پرونده خود دسترسی ندارید و نمی توانید از این روش برای دریافت اطلاعات پرونده خود استفاده کنید روش دیگری نیز پیش روی شماست که نیاز به این اطلاعات ندارد و آن پیگیری پرونده با استفاده از کد ملی است .

  لازم به ذکر است که برای انجام هر فرآیندی و دریافت هر خدمتی در سامانه ثنا ابتدا باید ثبت نام انجام شود و بدون انجام فرآیند ثبت نام و دریافت رمز شخصی نمی توان از خدمات این سامانه استفاده کرد . فرآیند ثبت نام در این سامانه شامل دو مرحله تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی و مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به صورت حضوری و دریافت رمز شخصی می شود . با مطالعه مقاله ذیل می توانید مراحل ثبت نام اینترنتی را به طور کامل انجام دهید .

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری پرونده قضایی با شماره پروندهدر کانال تلگرام آیین دادرسی عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون پیگیری پرونده قضایی با شماره پروندهپاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  برای ورود به سامانه عدل ایران کلیک کنید .

  گزینه " مختومه شده " و یا " مختومه نشده " برای آن است که اطلاع رسانی های مربوط به پرونده های خاتمه یافته و غیر آن تفکیک شود . علاوه بر این ، متقاضی پیگیری ، در صورتی که پرونده های متعددی داشته باشد ، می تواند از طریق انتخاب تاریخ مد نظر ، دسترسی آسان تری به پرونده مورد نظر پیدا کند . 

  در آخرین مرحله ، بر روی گزینه " بازیابی اطلاعات " کلیک کرده تا لیست پرونده های قضایی نمایش داده شوند که با کلیک کردن بر روی هر یک از آنها ، تمامی اطلاعات مربوط به پرونده اعم از " خلاصه پرونده " ، " روند کار پرونده " قابل ملاحظه و پیگیری خواهند بود .

  لازم به ذکر است که با درج " شماره ملی " ، فقط پرونده هایی نمایش داده می شود که شماره ملی شخص متقاضی در آن پرونده به ثبت رسیده باشد .

  همچنین ، می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به " شماره پرونده " ، مراحل قضایی مربوط به همان پرونده را پیگیری کنید . پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر در این خصوص ، مقاله پیگیری پرونده قضایی با استفاده از شماره پرونده را نیز مطالعه نمایید .

                                    

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده در سامانه ثنا

  نحوه پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده در سامانه ثنا

  امروزه با گسترش ارتباطات انجام کارها به صورت اینترنتی فراگیرتر شده است. در همین راستا تمامی کشورها تلاش می کنند خدمات آنلاین و الکترونیکی را در اختیار شهروندان بگذارند.

  در کشور ما قوه قضاییه نیز برای سهولت و تسریع در کارها به به صورت الکترونیکی با راه اندازی سامانه ثنا توانسته تا حد چشمگیری در جلوگیری از اتلاف وقت کمک کند.

  در این سامانه می توانید از آخرین روند کار و خلاصه پرونده خود اطلاع پیدا کنید که در ادامه به برای شما نحوه پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده را شرح می دهیم.

  پیگیری پرونده قضایی  با شماره پرونده

  برخی افراد فکر می کنند که سامانه ثنا تنها برای مشاهده و دریافت ابلاغیه کاربرد دارد. اما این سامانه وجه های دیگری هم دارد که پیگیری پرونده یکی دیگر از آنهاست. برای انجام پیگیری پرونده با شماره قضایی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  قبل از انجام مراحل زیر توجه داشته باشید انجام هر کار و اخذ هر خدمتی در سامانه ثنا ملزم به ثبت نام اولیه می باشد. که می بایست با تکمیل فرم اینترنتی و سپس مراجعه حضوری به دفاتر خدمان الکترونیک قضایی رمز شخصی را دریافت کنید.

  مراحل پیگیری پرونده قضایی  با شماره پرونده در سامانه ثنا:

  ۱) در اولین قدم وارد سایت زیر شوید https://adliran.ir/Home/SelectLink/2

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  ۲) پس از ورود به سایت در قسمت اطلاع رسانی بر روی گزینه ی ” اطلاع رسانی با رمز پرونده” کلیک کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  ۳) ضمن کلیک در این مرحله وارد بخش دیگری می شوید که بایستی کد ملی و رمز شخصی را وارد کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  ۴) سپس برای تلفن همراه شما یک رمز شش رقمی ارسال می شود که می بایست آن را داخل کادر مشخص وارد کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده

  ۵) در این قسمت باید شماره پرونده، ردیف پرونده و رمز ۱۶ رقمی شخصی پرونده را وارد کرده و سپس گزینه روند کار پرونده را فعال کنید.

  منبع مطلب : www.sena2015.com

  مدیر محترم سایت www.sena2015.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید