توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیش بینی قیمت دلار در یک ماه آینده

  1 بازدید

  پیش بینی قیمت دلار در یک ماه آینده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پیش بینی قیمت دلار

  پیش بینی قیمت دلار

  پیش بینی هفتگی قیمت دلار از 17 آبان لغایت 22 آبان 1399

  نمای کلی از بازار دلار در هفته گذشته:

  دلار در هفته گذشته با قیمت 277,260 ریال و با کاهش هزار و 650  تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته بازگشایی شد و به ارزش 263,550 ریال و  با کاهش هزار و 395  تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته اش به کار خود پایان داد. درهم نیز برای سومین هفته پیاپی با کاهش همراه بود که اینبار با نزول 300 تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (8 آبان) با قیمت 7 هزار 620  تومان بسته شد.

  جدول ذیل نشانگر قیمت دلار در هفته گذشته است.

  اما دلار در بازار آزاد و کانال های تلگرامی با کاهش هزار تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته اش، با نرخ 27 هزار  تومانی در آخرین ساعات پنجشنبه ارزش گذاری شد.

  نمودار قیمت دلار در هفته گذشته:

  نمودار بهای جهانی نفت اپک در هفته گذشته:

  رفتارشناسی دلار در هفته گذشته:

  همانگونه که انتظار می رفت تمامی بازارهای پولی و مالی در کشور، چشم به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا دوخته بود و اتفاقات، لفاظی ها و نتایج انتخابات لحظه به لحظه، ایالت به ایالت و توییت به توییت در روند بازار تاثیر می گذاشت.

  بر همین اساس نرخ هفتگی با سکون و کاهش بازگشایی شد و این سکون تا آخرین ساعات یکشنبه نیز ادامه یافت اما از روز دوشنبه و نزدیکی به آغاز راند نهایی انتخابات، تنش ها به اوج خود رسید.

  اما افزایش ها در روز چهارشنبه به اوج خود رسید، درست جایی که پیش بینی می شد ایالت تاثیر گذار ویسکانسن و میشگان، ترامپ را برای چهار سال آینده شان برگزینند. بازار با همین انتظار پیش می رفت و دلار در بازار آزاد تا 30 هزار تومان نیز افزایشی شد اما با خروج نمودارها، ناگهان ورق برگشت و و با آغاز روز پنجشنبه، دوباره بازار کاهشی شد.

  در نهایت احتیاط کلی در بازار به وضوح قابل مشاهده است و در شرایط فعلی سطح عرضه نیز مناسب دیده می شود.

  خلاصه بازار ارز در هفته گذشته:

  پیش بینی قیمت دلار در هفته آینده:

  آغاز سال 1399 با بحران کرونا و سپس تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار ارز ایران، بحران و شوک عجیبی را وارد بازار کرد. این شوک با گره خوردن بازار به نتیجه انتخابات در ایالات متحده آمریکا به اوج خود رسید.

  این انتظار که اگر ترامپ 4 سال دیگر بر کرسی خود در کاخ سفید تکیه زند ایران به مراتب با بحران بیشتری مواجه خواهد شد و دلار تا 50 هزار تومان نیز صعود خواهد کرد، توسط دلالان روز به روز تقویت شد.

  روند صعودی دلار در بازار ارز توانست سد عظیم 30 هزار تومان را هم بشکند و به قول برخی کارشناسان انتخاب ترامپ را هم پیشخور کند.

  اما در مقابل عده ای نیز با توجه به سبقه دموکرات ها و تجربه تفاهم با دولت اوباما این انتظار را در بازار رقم زدند که در صورت انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهور ایالات متحده آمریکا، می بایست منتظر سقوط آزاد شاخص ارز باشیم.

  در این بین برخی تحلیل ها نیز حاکی از آن بود که مهر ماه، آخرین راند صعودی دلار طی شد و ارزش هر اسکناس آمریکایی احتمالا تا 20 هزار تومان در وهله اول، سقوط خواهد کرد.

  اما سوال مهم این است که با انتخاب جو بایدن چه اتفاقی در بازار خواهد افتاد؟

  به نظر می رسد انتخاب جو بایدن می تواند یک آرامش موقتی مهم را وارد بازار ارز ایران نموده و روند کاهش به بازار برگردد علت این مهم نیز خروج انتظارات منفی از بازار و بازگشت تعادل به عرضه و تقاضا است چرا که حجم بالایی از نیازهای غیر ضروری از بازار خارج خواهد شد و مهم تر اینکه اغلب این طیف در صفوف فروش خواهند ایستاد.

  البته که به نظر می رسد اتفاقات مثبت (حتی با فرض وقوع) به هیچ عنوان در کوتاه مدت رخ نخواهد داد. چرا که اولاً انتقال قدرت از ترامپ به بایدن حداقل زمان دو ماهه را طلب خواهد کرد و آن هم به شرطی است که در این مدت بایدن نخواهد آب پاکی را روی دست ایرانی ها بریزد و راه ترامپ را در پیش گیرد (که انتظار این رفتار از بایدن می رود).

  ثانیاً فراموش نکنید ایران چند ماه است از بازار نفت جامانده است و مشتریان دائمی ایران در این مدت نیازهایشان را از سایر منابع تامین کرده اند لذا در صورت مساعد شدن شرایط (در آرمانی ترین حالت ممکن) پروسه بازگشت به اوج فروش، حتماً دشوار و زمان بر خواهد بود.

  ثالثاً نکته مهم اینکه تحریم و انتخابات آمریکا فقط جرقه ای بر انبار باروت اقتصاد آشفته ما بوده است و توانست با ایجاد نوسان و دلهره و تشویش و بر هم زدن زنجیره عادی عرضه و تقاضا چنین شوکی را به بازار وارد آورد اما مطمئناً با آرمانی ترین شرایط پس از انتخاب جو بایدن هم مشکلاتی همچون نرخ بیکاری، تورم وشاخص های اقتصادی که در چند سال اخیر به شدت دچار افول شده اند به هیچ وجه ممکن در کوتاه مدت رفع نخواهد شد.

  نتیجه این که انتخاب جو بایدن صرفاً سبب سقوط آن بخشی از ارزش ارز خواهد شد که به دلیل ایجاد انتظار کاذب و جو روانی انتخابات آمریکا در بازار ایجاد شده است و بیش از آن نباید انتظار کاهش معجزه وار قیمت ها را داشت تا زمانی که سیاست ها پولی و مالی در کشور اصلاح نشود.

  سطوح مقاومتی دلار در بازار آزاد برای هفته آینده از قرار ذیل می باشد:

  سطح مقاومتی اول: 267,009 ریال

  سطح مقاومتی دوم:  277,385 ریال

  سطح مقاومتی سوم: 287,761 ریال

  اما دلار در بازار آزاد بر روی نرخ 230,437 ریال مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

  چند نکته بسیار مهم در بازار:

  اول اینکه فشارهای روانی و هیجانات، اصلی ترین استراتژی سفته بازان در بازار است، باید شدیداً مراقب بود و از هرگونه معامله هیجانی علی الخصوص در معاملات فردایی پرهیز شود.

  دوم اینکه پیشنهاد می شود از سرمایه گذاری در بازار ارز جداً اجتناب شود و فقط نیاز واقعی وارد بازار ارز شود.

  سوم اینکه سطح مقاومتی اول برای دلار در بازار رسمی طی هفته آینده 283,675 ریال است. سطح مقاومتی دوم 287,349 ریال و سطح مقاوتی سوم 294,698 ریال است. برای شکسته شدن سطح مقاومتی سوم در بازار رسمی به حواله ای با نرخ بیش از 7 هزار و 800 تومان نیاز دارد.

  چهارم اینکه حفظ تفاوت 5 درصدی بین بازار رسمی و بازار غیررسمی (آزاد و تلگرامی) اولویت اصلی بازار ساز است و در صورت باز شدن این فاصله برای جلوگیری از آربیتراژ می بایست باید منتظر افزایش نرخ رسمی و در برخی موارد ارز سنا بود.

  پنجم اینکه توصیه می شود معامله گران بازار ارز از گذشته درس بگیرند و برای اینکه از بازار جانمانند و ضرر سنگین نکنند به محض ورود به سود، بخشی از سرمایه خود را ریال کنند و در زمان اصلاح قیمت بتوانند خرید کنند. نکته مسلم اینجاست به نظر نمی رسد بازار سال 97 در رشد ناگهانی دوباره تکرار شود و به امید این بازار نمانند.

  نکته مهم: این پیش بینی در روز جمعه 16/08/1399 تهیه شده و راس ساعت 00:30 بامداد روز شنبه 17/08/1399 منتشر گردیده است و با تحرکات روزانه ویرایش نمی گردد.

  اطلاعات بیشتر در مورد پیش بینی قیمت دلار

  پایگاه خبری رخ با استفاده از علوم آکادمیک با محوریت اقتصاد سنجی، نسبت به ارائه پیش بینی قیمت دلار در روزهای آینده اقدام نموده که امکان کاهش استرس و گام برداشتن در فضایی با ثبات تر را رقم زند. البته ناگفته نماند که پیش بینی، نوعی احتمال است که هیچ گاه نمی توان از آن اطمینان قطعیت داشت. لیکن کارشناسان اقتصادی رخ با بهره گیری از تجربیات اساتید این حوزه، مکانیسمی استخراج نموده اند که درصد خطای پائینی را در این پیش بینی قیمت دلار به همراه داشته باشد.
  از مورخ 19 شهریور ماه 1397، به صورت روزانه پیش بینی قیمت دلار در چند روز آینده ، به مخاطبین این پایگاه خبری عرضه شده و امید است که بتواند سهم کوچکی را در مددرسانی و کاهش استرس های روزانه ایفا نماید.
  پس از پایان جنگ جهانی دوم و سردمداری ایالات متحده آمریکا در رویدادهای سال 1944 میلادی با دعوت از 44 کشور در برتوون وودز و پایه گذاری گروه بانک جهانی، خیل عظیمی از مردم دنیا از نیت های شوم آمریکا در بدل شدند.
  به امپراطوری دنیا بی خبر بودند. اروپایی که درگیر تبعات جنگ جهانی دوم بوده و غافل از نظم نوین جهانی که آمریکایی ها نسخه می پیچیدند.
  حتی زمانی که مارشال مک لوهان به نیابت از ایالات متحده آمریکا، تئوری دهکده جهانی را در سال 1962 میلادی مطرح می کرد، باز هم کمتر کارشناسانی بودند که شاید متوجه می شدند که در پس تحلیل های پیچیده، باید به دنبال دلایلی روشن تر در استعمار و امپراطوری آمریکایی ها باشند.
  ایالات متحده آمریکا، با شعار تجارت آزاد و بدل نمودن واحد پولی خود، دلار، به واحد اصلی مبادلات بین المللی، نوع جدیدی از استعمار جهانی را ایجاد می نمود و همگان از آن غافل بودند. حتی اروپا زمانی متوجه این مهم شده و فرآیند ایجاد اتحادیه قاره ای خود را آغاز نمود که کار از کار گذشته بود.
  اکنون کمتر کشوری است که بتواند بدون وابستگی به دلار، وارد تجارت آزاد شده، مواد اولیه خود را تأمین کرده، تا به نیازهای داخلی خود پاسخگو باشد.
  آمریکا به عنوان قدرت اول جهانی و در اختیار داشتن نهادهای پولی و مالی بین المللی، سیاست های خود را بر کشورها دیکته کرده و اکنون دلار پس از سال ها روی خوش در تسهیل تجارت جهانی، چهره شوم خود را به جهانیان نشان می دهد.
  دلار، پایه محاسبات خیل عظیمی از جریانات کالا و خدمات جهانی بوده و کشور ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست و به هیچ وجه نمی توان از اثرات آن جان سالم به در برد.
  در برهه ای از تاریخ قرار گرفته ایم که آمریکا، همزمان، تعداد زیادی از کشورها را تحریم کرده و در یکی از مهمترین این تحریم ها در ایران، روسیه و ترکیه در نظر دارد دلارهای خود را در این کشورها غیرفعال کرده و به تدریج ورود و خروج هر چیزی را ممنوع کند.
  اینکه آمریکا بخواهد دلار خود را به صورت کامل از این کشورها خارج کند، البته که غیرممکن است. لیکن تا حد زیادی با رهگیری و اتصال نظام های پولی جهانی، امکان ورود دلارهای جدید را به حداقل ممکن خواهد رساند.
  حال اینکه در شرایط فعلی و جنگ اقتصادی آمریکایی ها با ایران و شرکای استراتژیکش، متأسفانه در کنار عوامل خارجی، عوامل داخلی نیز دست به دست هم داده و بر زندگی میلیون ها ایرانی سایه افکنده است.
  قیمت تمامی نهاده ها و جریانات کالایی و خدمات در کل کشور تابعی از دلار شده و با افزایش ارزش آن نسبت به پول ملی، هر روز قدرت خرید را کاسته و هم میهنان عزیزمان را دچار استرس های روحی نموده است.
  پست های زیر به صورت روزانه جهت پیش بینی قیمت دلار در سایت قرار داده می شوند و شما کاربران گرامی میتوانید نظرات خود را در زیر هر یک از پست ها قرار داده و ما را از نقطه نظرات خود آگاه سازید.

   پیش بینی قیمت دلار

  منبع مطلب : rokhjahannama.ir

  مدیر محترم سایت rokhjahannama.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیش بینی 69 نفر از بزرگان بازار طلا و ارز از آینده قیمتی آن ها

  منبع مطلب : radiosaham.ir

  مدیر محترم سایت radiosaham.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیش‌بینی صرافی‌ها از آینده قیمت دلار / نگرانی نسبت به سیاست ارزی جدید

  پیش‌بینی صرافی‌ها از آینده قیمت دلار / نگرانی نسبت به سیاست ارزی جدید

  به گزارش تجارت‌نیوز، این هفته با کاهش قیمت ارز آغاز شد. تا جایی که روز شنبه قیمت تا کانال ۲۶ هزار تومانی هم عقب رفته بود. اما در دومین روز هفته ورق برگشت و اسکناس آمریکایی با ۷۰۰ تومان افزایش به بهای ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

  البته این نوسان‌ها در روزهای پیش از انتخابات دور از انتظار نبود چرا که بازار ارز مدت‌هاست تحت تاثیر اخبار سیاسی آمریکاست. یک روز بایدن در نظر‌سنجی‌ها جلو می‌افتد و مردم از ترس ارزانی پس از پیروزی او، ارزشان را می‌فروشند، روز دیگر شانس بیشتری را برای ترامپ می‌بینند و به امید سود بیشتر برای خرید دلار صف می‌کشند.

  از میانه هفته گذشته تا پایان روز شنبه نظرسنجی‌ها جو بایدن را پیروز احتمالی انتخابات نشان می‌داد اما در دو روز اخیر افزایش شانس ترامپ در برخی ایالت‌های کلیدی و صحبت‌های تلویحی او مبنی بر کمک گرفتن از دادگاه برای پیروزی در انتخابات تا حدی انتظارات معامله‌گران نسبت به نتایج انتخابات آمریکا را تغییر داده است.

  آن طور که فعالان بازار می‌گویند همین موضوع موجب شده که فروشنده‌ها در بازار کم و متقابلا بر تعداد خریداران افزوده شود.

  آن طور که صرافان می‌گویند امروز افزایش تعداد خریداران در شرایطی ایجاد شده که بازار تماما تحت تاثیر فضای سیاسی و متزلزل انتخابات است و از هر زمان دیگری پرریسک‌تر به نظر می‌رسد.

  بررسی میدانی تجارت‌نیوز از تعدادی از صرافی‌ها حاکی از آن است که صرافان سعی دارند ریسک خرید ارز در شرایط فعلی را به خریداران گوشزد کنند اما پاسخشان به این سوال که چه آینده‌ای در انتظار بازار ارز است، فقط یک جمله است:« بازار ارز هیچ وقت قابل پیش‎بینی نبوده و نیست چه برسد به الان که بعد از انتخابات هر لحظه ممکن است با یک اتفاق همه چیز در بازار تغییر کند»

  علاوه بر این، گفتگوی تلفنی با تعدادی از دلالان نیز خبر می‌دهد که در حال حاضر معامله‌گران در بازار دو دسته‌اند؛ دسته‌ اول کسانی هستند که باور دارند احتمالا ترامپ انتخاب شده و با سختگیری‌های همیشگی‌اش موجب افزایش قیمت دلار می‌شود، دسته هم کسانی‌اند که می‌گویند با انتخاب بایدن دلار حداقل چند ماهی حسابی ارزان می‌شود.

  تبعات احتمالی واردات با ارز متقاضی

  علاوه بر تاثیر انتخابات آمریکا گروهی از کارشناسان نیز نسبت به سیاست جدید بانک‌مرکزی و تاثیر آن بر بازار ارز ابراز نگرانی کردند. بسته جدید رفع تعهد ارزی صادرکنندگان آماده شده که احتمالا اجازه واردات با ارز اشخاص هم جزئی از آن است.

  مجید رضا حریری، رئیس اتاق ایران و چین در صفحه توییتر خود در این باره نوشته:

  « زور قانون شکنان به قدرت همتی چربید و دستور واردات با ارز متقاضی صادر شد، ار کسی ارزی خارج از کشور داشته به کالا و در نهایت به ریال تبدیل نمی‌کند. حتما این تصمیم تقاضای ارز را در بازار بسیار بالا می‌برد و در شرایطی که امکان عرضه وجود ندارد بار دیگر به قیمت فقط عمومی عده‌ای چاق می‌شوند.

  امیدوارم افزایش قیمت امروز ارز نتیجه سیاست آزاد کردن واردات در مقابل واردات با ارز متقاضی نباشد، سیاستی که بر اثر فشار لابی‌ها بر بانک‌مرکزی اتخاذ شده است…»

  البه حریری تنها کارشناسی نبود که به این سیاست واکنش نشان داد و در این باره هشدار داد. تعداد دیگری از کارشناسان نیز این سیاست را ناشی از فشار مجلس و دولت بر بانک مرکزی خواندند. به باور آنان منظور از این سیاست عملا این است که وارد کننده از بازار آزاد ارز بخرد که نتیجه‌ای جز افزایش تقاضا و در نهایت افزایش نرخ ارز نخواهدداشت.

  آن‌ها معتقدند تجربه صادرات در مقابل واردات تسهیل لازم را ایجاد می‌کرد و دلیلی برای این همه تاکید بر ارز اشخاص آن هم به قول کارشناسان بدون در و پیکر وجود نداشت.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید