توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پیام تسلیت سردار سلیمانی

  1 بازدید

  پیام تسلیت سردار سلیمانی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  سردار سرافراز اسلام حاجقاسم سلیمانی شامگاه جمعه (۱۳ دی) به همراهابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
  وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد. آیین‌های تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش امروز (شنبه، چهاردهم دی) در شهرهای کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف و فردا پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در مشهد و تهران، همچنین خاکسپاری در کرمان محل تولد سردار سلیمانی برگزار خواهد شد.

  سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شهادت سردار سلیمانی چنین نوشته است.

  همه دیده پرخون و رخساره زرد

  زبان از سیاوش پر از یادکرد

  دریغ آن­گو نامبرده سوار

  که چون او نبیند دگر روزگار

  کم نیستند احساساتی که گمان می کنیم می شناسیم و می دانیم تا روزی که آن را به تجربه بنشینیم و آنگاه خواهیم دانست که نمی شناختیم، نمی دانستیم، هیچ .... چرا که درک آن بدون مواجهه با آن عملا ممکن نیست. و هر بار در معرض تجربه ای چنین قرار گرفته ام از "انسان" در شگفت مانده ام.

  وی افزوده است: غریب است آدمی که نمی ترکد از حجم غمی که چون کوهی گران بر دل نحیفش وارد می شود و به بهتش می برد. به حیرتی غریب و به سکوتی عمیق. به حسی که جز در رویایی اش قابل شناخت نیست. رحیل "سلیمانی" نهیب حادثه ای سخت بود، غمی جانگداز که به وقت ابتلا عظمتش را می توان دید و به بهت فرو رفت. حاج قاسم جمع عجیبی بود از شجاعت و زهد. دلاوران بسیاری به چشم دیده ام که در چهره و قامت نشانه های دلاوری داشتند. نشانه هایی که نشان می داد خود را برای کسب آن پرورده اند، و یا زاهدان که به خرقه تقوا و جامه پرهیز آراسته اند. حاج قاسم اما مردی بود دلاور و امیر، توامان زاهدی آزاد و آرام. در جوارش می شد آرامشی قوی و قدرتی ژرف را به چشم دید.

  شجاعت او دیگرگونه بود و غریب

  با آرامشی از سر قدرتی متصل به سراپرده ای ...

  رحیل سلیمانی به مانند رحلت مردستان های بزرگ تاریخ است، پهلوانان نادره ایران، آنانکه مردمان خواه ناخواه مرهون ایشانند.

  رحیل سلیمانی اگر چه به سنت تاریخ به برآمدن صدها قاسم صادق دلاور منجر خواهد شد اما جای خالی اش باقی خواهد ماند. از صبح یک نجوا، فقط یک نجوا در سرم می چرخد همان غزل خواجه:

  ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است

  ببین که در طلبت حال مردمان چون است

  از آن زمان که زچشمم برفت رود عزیز

  کنار دامن من همچو رود جیحون است

   فرهنگستان هنر نیز در پی شهادت سردار عشق و ایمان و همرزمانش پیام تسلیتی را بدین شرح منتشر کرد.

  ﺑﺴﻢ رب‌اﻟﺸﻬﺪاء واﻟﺼﺪﻳﻘﻴﻦ شهادت سردار والامقام، حاج قاسم سلیمانی و نیز شماری از همرزمانش که در راه عشق به وطن و حمایت از ولایت و ملت شریف ایران همواره کوشیدند، موجب تأثر و تألم ملت شریف ایران و جبهه مقاومت شد. حاج قاسم سلیمانی، سردار سرافراز سپاه اسلام، چهره درخشان مقاومت اسلامی و نماد هنر ایستادگی در برابر مستکبران آمریکایی، متجاوزان صهیونیستی و تروریست‌های منطقه بود. خون این سردار افتخارآفرین، الهام‌بخش مقاومت در سراسر جهان اسلام خواهد بود.

  بیانیه انجمن قلم؛ با سلاح قلم پاسدار خون شهدای اسلام هستیم 

  انجمن قلم نیز در این خصوص بیانیه ای صادر کرد و نوشت: شهادت، هنر مردان خداست. برای برخی مردان خدا هجرت از دنیا با مرگی جز شهادت قابل تصور نیست.

  شهادت سردار بزرگ، حاج قاسم سلیمانی را، که نماد مجاهد در راه خدا و مبارز با ظلم و استعمار بود، به حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، خانواده و هم‌رزمان و دوستداران ایشان و همه ایرانیان و مردم آزاده جهان تسلیت می‌گوییم.

  سردمداران شیطان بزرگ و پیروان آنها باید بدانند این شهادت‌ها مسیر حق طلبی و مبارزه با ظالمان را از بین نمی‌برد و عزم حق‌جویان را در قطع دست شیاطین محکم‌تر خواهد کرد. با شهادت حاج قاسم سلیمانی‌ها، نور فروزان اندیشه متعالی آنان روز به روز تابنده‌تر شده، گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و ضمن بیدار کردن جان‌های خفته، به منزوی شدن هر چه بیشتر تفکر تجاوزگر امریکایی منجر خواهد شد. نویسندگان و شعرای ایرانی وظیفه خود می‌دانند با سلاح قلم، پاسدار خون شهدای اسلام از جمله شهید سلیمانی و همراهان مجاهدش باشند و حماسه رشادت و شهادت آنان را در تاریخ جاودانه سازند.

  پیام تسلیت مجمع ناشران انقلاب اسلامی

  شهادت فرمانده دلاور سپاه اسلام و ذوالفقار ولایت، سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی به دست شقی‌ترین اشقیا، نه‌تنها برای مسلمانان و شیعیان دنیا، بلکه برای همه آزادگان و آزادی‌خواهان عالم سخت و سنگین است. این اقدام، نه یک اقدام تروریستی، بلکه یک اقدام جنگی توسط دشمن غدار است. این شهید عزیز در چهار دهه جهاد و مبارزه دائمی و خستگی‌ناپذیر، از دوران هشت ساله دفاع مقدس تا نابودی داعش و تروریست‌های تکفیری، خط گفتمانی و فرهنگی مکتب مقاومت و پایداری را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران، بسط و گسترش و تثبیت نمود.

  ریخته‌شدن خون پاک حاج‌قاسم، به‌عنوان اسطوره مقاومت و مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم جنایتکار، توسط موشک‌های شیطان بزرگ، مهر بطلانی بود بر خط سازش و مذاکره خفت‌بار با همین دشمن جنایتکار و تکلیف را بر همگان برای همیشه روشن نمود که راه پیروزی جبهه حق تنها از مسیر مقاومت و پایداری می‌گذرد.

  دشمن جنایتکار بداند بی‌شک انتقام سخت نزدیک‌ است و طبق وعده الهی که فرمود إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنتَقِمُونَ، خون مطهر شهدای مقاومت با نابودی کامل و عاجل رژیم صهیونیستی و فتح قدس شریف به ثمر خواهد نشست.

  مجمع ناشران انقلاب اسلامی شهادت شهید سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر یاران همراهش را به محضر بقیة الله الاعظم روحی و ارواح العالمین له الفداه، حضرت امام خامنه‌ای، آحاد ملت ایران و مستضعفان عالم تسلیت عرض نموده و اعلام می‌دارد که به فضل الهی، جهاد فرهنگی علیه ظلم و ستم جهانی هم‌پای جهاد نظامی تا درک پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت و در این راه لحظه‌ای از پای نخواهیم نشست.

  تسلیت مجله بخارا و خانه اندیشمندان علوم انسانی

  مجله بخارا ضمن عرض تسلیت و اظهار تاسف عمیق از شهادت سردار سلیمانی در مراسم بدرقه نماد مبارزه با متجاوزان به سرزمین ما شرکت می کند و برنامه های پژ وهشی اعلام شده شب های بخارا با حذف بخش موسیقی اجرا خواهد شد. خانه اندیشمندان علوم انسانی شهادت مظلومانه این پاسدار مدافع حریم اهل بیت علیهم السلام و رادمرد صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی و تمامیت ارضی کشور را به ملت شریف ایران بویژه اندیشمندان و فرهیختگان تسلیت عرض می کنیم.

  تسلیت دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دارالقرآن

  حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و سردار شهید ابومهدی المهندس را تسلیت گفت و اعلام کرد: بی شک آرمان های مقدس این دو عزیز که نمادهای عزت و اقتدارند و راه پر افتخار آنان در ایران و عراق و دیگر نقاط جهان توسط جبهه بزرگ مقاومت اسلامی دنبال شده و گسترده تر و عمیق تراز گذشته ادامه خواهد یافت و پرچم مقاومت هرگز برزمین نخواهد افتاد و دشمنان جنایتکار و اذناب شان بدانند انتقام سختی در انتظار آنان است.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با صدور پیامی شهادت سردار قاسم سلیمانی را تسلیت گفت و افزود: مردم سلحشور! حواسمان باشد. دشمن به استیصال رسیده است. آمریکایی‌ها نماد مقاومت را زدند که بگویند مقاومت تمام شده است.
  حجت الاسلام محمد قمی افزود: حاج قاسم فدا شد که ما را به یاد امام و مکتب امام بیندازد. همه دلبستگان مقاومت این پیام حاج قاسم را شنیده‌اند؛ اینک ما نیز محکم‌تر و شجاعانه‌تر از قبل با شیاطین و اشرار عالم مبارزه خواهیم کرد. آحاد مردم ایران خون‌خواه حسین (ع) و وارثان حسین (ع) هستند. قاسم سلیمانی وارث حسین ماست. چنان‌چه از عماد مغنیه تا محسن حججی و از احمد کاظمی تا احمدی روشن چنین بوده‌اند. و اینک ما منتقم خون و پویندگان راه ایشان خواهیم بود.
  سازمان دارالقرآن الکریم با صدور بیانیه ای اعلام کرد: آن سردار بزرگ اسلام با پیروی محض از ولی خدا، هیمنه استکبار را فرو ریخته بود و سردمداران استکبار و صهیونسیم را به زانو درآورده بود و با تلاش و مجاهدت شجاعانه خود در صف مقدم مبارزه با تروریسم بین الملل و سرسپردگان کور و کر آن‌ها، خواب شیرین را بر شیاطین خفته در کاخ‌های ستم تلخ کرده بود.
  در این بیانیه همچنین آمده است: امنیت ملت بزرگ ایران امروز مرهون جهاد خالصانه و صادقانه آن سردار بزرگ و همرزمان اوست و بی شک، شهادت او نه تنها پایان او نیست، که آغازی دگربار و رویشی وصف‌ناپذیر در جبهه مقاومت است.
  سازمان دارالقرآن افزود: اکنون انتقام خون پاک آن سردار سرافراز، سرمشق یکایک شاگردان خمینی بزرگ در مدرسه مقاومت و خواسته اصلی سربازان جبهه مقاومت است. دولت سفاک آمریکا و نیروهای تروریست او در منطقه باید در انتظار انتقامی به عظمت نام سردار سلیمانی بزرگ باشند.
  ستاد اقامه نماز به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی اعلام کرد: تروریست های آمریکایی باید منتظر انتقام سخت امت مسلمان و مجاهدان فی سبیل الله باشند. نماز عارفانه سردار سلیمانی در خط مقدم جبهه ها فراموش نخواهد شد. یاد و نام آن اسوه مقاومت جاودان باد.

  بیانیه تسلیتی خانه موسیقی

  در این بیانیه آمده است: سردارقاسم سلیمانی که همه عمر، تلاش و مجاهدتش علیه تروریسم بود خود قربانی تروریسم تجاوزگران شد. خانه موسیقی ایران شهادت این سردار عزیز را به ملت بزرگ ایران تسلیت می‌گوید. امید است مبارزات همرزمانش علیه تروریسم تا حاکمیت صلح جهانی استمرار یابد.

  آیین‌های تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهانش امروز (شنبه، چهاردهم دی) در شهرهای کاظمین، کربلای معلی و نجف اشرف و فردا پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در مشهد مقدس (یکشنبه چهاردهم دی) و تهران (دوشنبه شانزدهم دی)، همچنین خاکسپاری در کرمان محل تولد سردار سلیمانی برگزار خواهد شد.

  پیام تسلیت بنیاد بین‌المللی غدیر

  بنیاد بین المللی غدیر با صدور پیامی اعلام کرد: بی تردید سردار سلیمانی مایه عزت و افتخار نه فقط ایرانیان بلکه تمام مسلمانان و مستضعفان ستمدیدۀ جهان بوده و خواهد بود. دشمنان کوردل و در رأس آنها امریکای خبیث و جنایتکار بیهوده گمان کرده اند با شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، زمینه استمرار جنایات خود را در منطقه فراهم کرده اند و از این پس روی آرامش نخواهند دید. 
  این بنیاد افزود: یقین داریم بر اساس وعده تخلف ناپذیر الهی، خون پاک این شهیدان، مسیر جهاد را هموارتر و راه و رسم مقاومت و ظلم ستیزی را پررونق تر از گذشته خواهد کرد. بی تردید انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون پاک این سرداران آغشته کردند و آینده نشان خواهد داد خون بر شمشیر پیروز است.

  بیانیه خانواده بزرگ تئاتر در محکومیت ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
  خانواده بزرگ تئاتر ایران در محکومیت ترور ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای با بیش از پنج هزار امضا صادر کرد. در متن بیانیه خانواده بزرگ تئاتر ایران چنین آمده است: شهادت هنر مردان خداست. ترور پلید است و پلیدی به دنبال نابودی و جنگ است. اینک که قدرت‌طلبی امپریالیسم جهانی با ترور مردان بزرگ وطن همچنان ناامنی خاورمیانه و جهان را طلب می‌کند ما هنرمندان تئاتر هم‌صدا با ملت ایران این شقاوت و کینه را محکوم و با صدای بلند اعلام می‌کنیم به هیچ عنوان صلح جهانی اینگونه محقق نخواهد شد. بدون تردید اینگونه اقدامات ماجراجویانه تنها با هدف جنگ‌طلبی جهانی و توطئه برای استقلال و آزادی یک ملت باعزت است که برای نیل به استقلال خون‌های زیادی را نثار کرده است.
  شهادت سردار قاسم سلیمانی محکوم بوده و این محکومیت به معنای نابودی نگاهی است که به دنبال حذف مقامات بلندپایه یک کشور دست به جنایت و ترور می‌زند. ما هنرمندان جامعه تئاتر ایران همپای ملت مبارز ایران ضمن محکومیت این ترور و جنایت بزرگ بشری، حمایت خود را از آرمان و ارزش‌ها و راه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی اعلام می‌داریم.

  که راه ما باشد آن راه تو، ای شهید

  محمد سلگی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نیز با صدور پیامی در این زمینه نوشت: مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

  شهادت مظلومانه سردار بزرگ ایران اسلامی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دل هر آزاده‌ای را به درد آورد و غم فراقش، آتش به جان همه زد. دشمن زبون و ددمنش، در خیال خام خود، پرچم مقاومت و مبارزه را بر زمین انداخته، حال آنکه خیل عظیم سربازان جان بر کف وطن و پیروان خمینی کبیر و خلف برحقش، علم جهاد و مقاومت را راسخ‌تر از قبل بر دوش کشیده، اجازه نخواهند داد خون سردار محبوب دلها و همرزمان و همراهانش، پایمال شود. ما نیز در جبهه فرهنگ، بیش از گذشته در راه تبیین فرهنگ جهاد و شهادت گام برخواهیم داشت و راه آن شهید همیشه‌زنده را در عرصه فرهنگ و هنر این سرزمین ادامه خواهیم داد؛

  که راه ما باشد آن راه تو، ای شهید

  پیام تسلیت موسسه خانه کتاب

  شهادت مظلومانه مالک اشتر رهبری شهید سرافراز اسلام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش موجب حزن فراوان شد.
  سرباز رشید وطن پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی که دل ها را ربوده بود و حماسه‌های بی‌بدیلش همیشه در خاطر ملت ما و همه آزادی خواهان جهان به یادگار خواهد ماند، نماد ولایت مداری، مجاهدت، فداکاری، شجاعت، مبارزه با تروریسم و آزادی خواهی بود و سرانجام مزد سال ها مجاهدت در دفاع از قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و مظلومان بی دفاع را با رسیدن به آرزوی دیرینه اش و شهادت در راه خدا گرفت و به یاران شهیدش پیوست و قطعا راه پرافتخار این سردار بزرگ و رشید دنیای اسلام که سردار دل ها بود و حیاتش باعث غرور ملی بود و شهادتش همبستگی ملی را رقم زد، ادامه خواهد داشت.
  هیات مدیره، مدیرعامل و کارکنان موسسه خانه کتاب شهادت جانسور سردار دلاور جبهه مقاومت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و یاران باوفایش سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین جعفری نیا، سرهنگ پاسدار شهید شهرود مظفری نیا، سرگرد پاسدار شهید هادی طارمی، سروان پاسدار شهید وحید زمانیان، شهید ابومهدی مهندس معاون نیروهای حشدالشعبی عراق و دیگر شهدای حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست امریکایی در بغداد را به محضر مقدس حضرت ولی عصر (عج)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، جبهه مقاومت، امت اسلامی، مردم شهید پرور ایران اسلامی و خانواده های این شهدای عزیز تبریک و تسلیت می گوید.

   انجمن صنفی هنرمندان موسیقی کشور 
  انجمن صنفی هنرمندان موسیقی در بیانیه ای به این مناسبت نوشت: شهادت، هنر مردان خداست و مجاهدین فی سبیل الله شایسته ترین افراد برای کسب این مدال پرافتخار و همجواری با سالار شهیدان در رضوان الهی است. 
  سال هاست ایران زخمدار شهادت دلیرمردان و شیران بی باکی است که سراسر رشادت و جوانمردی شان زبانزد دوست و بیگانه است. دوستانی که افتخار به جسارت و شجاعتش دارند و دشمنانی که از ترس به خود می لرزند. 
  و باز هم دشمنان ناتوان و بزدل نتوانستند شجاعت و دلاوری سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تاب بیاورند و صف شکنی های او را در میادین نبرد، ببینند. آنان در این پندارند که با شهادت چنین سردار عالم و توانایی راه مسیر ایشان مسدود می شود و هیچ نمی دانند کهژژژ در تاریح ایران، پس از شهادت رشیدانی چون سردار قاسم سلیمانی از خونشان لاله های سرخگون می روید و خاک پاک وطن را باز هم به ایثار و فداکاری هایشان با خون سرخشان فرش می کنند. 
  ایران، سرزمین دلیران است و هیچگاه دشمنان و بیگانگان نمی توانند گوشه ای از خاک میهنمان را تصرف نمایند تا نام و یاد بزرگ مردانی چون حاج قاسم سلیمانی، حاج حسین همدانی، حاج اصغر همت، شهید مهدی باکری و شهید حسن باقری و دیگری سردارانی که خویشتن را فدای راهی بزرگ نمودند تا پرچم میهن، پرچم شرف و پرچم ایمانشان سرافراز بر قله های سر به فلک کشیده ایران بدرخشد. 

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیام تسلیت در پی شهادت سردار سلیمانی

  پیام تسلیت در پی شهادت سردار سلیمانی

  شهیدان غریبی پشت چشمان تو پنهانند
  ‎هزار آیینه در پلکت نماز صبح می‌خوانند

  تو ســردار هزاران لشکر ملک سلیـمانی
  ‎شهیدان در نگاه تو نماز عشق می‌خوانند

  امیر المؤمنین علی(علیه السلام) چون خبر جانکاه شهادت مالک اشتر را شنید، بالای منبر رفت و فرمود:

  بدانید که مالک روزگار خود را به پایان برد و به پیمان خویش وفا نمود و به دیدار پروردگارش شتافت.
  خدا مالک را بیامرزد! اگر کوه بود، قلّه ای دست نیافتنی و دور و بلند می نمود! و اگر سنگ  بود، صخره ای سخت می نمود!  آفرین بر مالک!

  مالک که بود؟! آیا زنان می توانند مانند مالک به دنیا آورند؟!

  آیا در روزگار ما همچون مالک هست؟!

  منبع مطلب : rouzbeh.info

  مدیر محترم سایت rouzbeh.info لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیام تسلیت در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی :: Leader.ir

  پیام تسلیت در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام حاج قاسم سلیمانی :: Leader.ir

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام مهمی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان ایشان بویژه مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس را تبریک و تسلیت گفتند و با تأکید بر اینکه انتقام سختی در انتظار جنایتکاران حادثه دیشب خواهد بود، خاطرنشان کردند: خط جهاد و مقاومت با انگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت،‌همه دلبستگان مقاومت خونخواه شهید سلیمانی هستند و ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ تر خواهد کرد.

  متن پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ملت عزیز ایران!

  سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیبه شهیدان، روح مطهر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم، و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیةالله ارواحنا فداه و به روح مطهر خود او تبریک و به ملت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.با رفتن او به حول و قوه‌ی الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خط جهاد و مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

  ملت ایران یاد و نام شهید عالیمقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم.

  سیّدعلی خامنه‌ای

  13 دی ماه 1398

  منبع مطلب : www.leader.ir

  مدیر محترم سایت www.leader.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید