توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پهنه زمینی نرم و مرطوب و نفوذ ناپذیر

  1 بازدید

  پهنه زمینی نرم و مرطوب و نفوذ ناپذیر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  گروه جغرافیای شهرستان تنکابن

  مانداب : (اِ مرکب ) جایی که در آن آب مانده و بدبو می شود. (فرهنگستان ). مانده آب . مرداب . آب راکد که مانده و بدبو شده باشد.

  خلاش : [ خ ِ ] (اِ) زمین پر گل و لای . || زمین که در آن آب و لای بهم آمیخته است . (برهان قاطع) (ناظم الاطباء). لجن . (یادداشت بخط مؤلف ). خلیش که آنرا چیچله و خلاب و غریقج نیز گویند. (شرفنامه ٔمنیری).

  معنی واژه های جغرافیایی زیر از فرهنگ اصطلاحات جغرافیایی

  تالاب(ETANG) دریاچه کم عمقی که به ویژه در یک شنزار یا درمیان شن های ساحلی به وجود آمده باشد.

  باطلاق (SWAMP) پهنه زمینی پست که از رطوبت اشباع شده و معمولا رستنیهایی بر آن روئیده است و برخلاف خلاش ،نباتات آن در حال پوسیدن نیستند،گرچه عرفا واژه های باتلاق ومانداب و خلاش به طور مترادف استعمال می شوند.

  رطوبت باتلاق ناشی از مانعی بر سر راه زهکشی آنست ،که ممکن است به سبب همواری سطح زمین یا وجود سنگهای نفوذ ناپذیر و یا روئیدن گیاهان پیش آید.

  مرداب(LAGOON) آب شور و کم عمقی که به وسیله زمین باریکی از دریا به طور کامل و یا ناقص جدا شده باشد.

  مانداب(MARSH) قطعه زمینی پست که از رطوبت اشباع شده ومعمولا رستنی هایی در آن روئیده است. ویا زمین پست و مرطوبی که گاهگاه به زیر اب رفته و به دلیل نفوذ ناپذیری خاک و کمبود زهاب از گل و لای فراوانی تشکیل یافته باشد.

  خلاش (BOG) گل نرم واسفنجی ، که از مواد پوسیده و خاکهای گیاهی ترکیب یافته باشد ، این عارضه که به آن خلاب نیز گویند  معمولا به صورت آبهای راکد و کم عمق مانند دریاچه و امثال آن دیده می شود .منشا خلاش بیشتر توده  خزه هایی هستند که از خشکی به روی آب شناور شده و به مرور زمان به صورت مواد گیاهی در کف دریاچه ته نشین می گردند .بطوریکه کف تمام دریاچه ها و مانداب ها و خلاش ها به وسیله لایه ای از خزه های ته نشین شده پوشیده گردیده است . افزایش این رسوبات بر سرعت تبدیل یک دریاچه یا مرداب به خلاش می افزاید.

  منبع مطلب : www.geogrouptonkabon.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.geogrouptonkabon.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 سال قبل
  0

  زمیینی مرطوب ونرمی که همه چیزدرآن فرمی رود

  0
  باتلاق 1 سال قبل

  باتلاق

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید