توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پماد فیبرینولیزین برای چی خوبه

  1 بازدید

  پماد فیبرینولیزین برای چی خوبه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پماد فیبرینولایزین ((الایز)) چیست؟ | فیبرینولیزین

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  پماد فیبرینولایزین چیست؟

  پماد فیبرینولایزین چه تفاوتی با پماد الایز دارد؟

  پماد فیبرینولایزین چه کاربرد هایی دارد؟

  موارد منع مصرف پماد فیبرینولایزین چیست؟

  موارد مصرف پماد فیبرینولایزین در سوختگی چیست؟

  برای رسیدن به پاسخ سوالاتتان با ما همراه باشید.

  فیبرینولایزین چیست؟

  پماد فیبرینولایزین یا نام دیگر ان الایز یک پمادی است که برای دبریدمانیا زدودن بافت های مرده از سطح زخم و به خصوص در زخم های سوختگی استفاده می شود.اگر سطح زخم های شما از بافت های مرده پوشانده شده است بهترین راه تمیز کردن ان بدون درد قطعا همین پماد فیبرینولایزین یا الایز می باشد.

  فیبرینولیزین آنزیمی است که از پلاسمای با منشاء گاو (پلاسمین) تهیه شده یا از برخی باکتری ها استخراج می شود. این ماده بصورت محلی و انحصاری به همراه آنزیم desoxyribonuclease (استخراج شده از لوزالمعده گاو) استفاده می شود. Fibrinolysin  وdesoxyribonuclease  هر دو به عنوان آنزیم های اتولایتیک عمل می کنند. این ترکیب به صورت پماد حاوی ۱ BU (واحد بیولوژیکی) فیبرینولیزین و ۶۶۶ BUs دگزوکسی ریبونوکلئاز در هر گرم در دسترس است.

  فیبرینولیزین مولکولهای فیبرین را که در ترشحاتی نامطلوب روی سطح بدن انسان و یا مخاط انسان رخ می دهد ، مثلاً در زخم ها و سوختگی های سطحی ، مورد حمله قرار می دهد و آن را غیرفعال می کند ، در حالی که دگزوکسی ریبونوکلئاز ،DNA  را هدف قرار داده و از بین می برد. ترکیبی از دو آنزیم اثر هم افزایی بر نکروز اما نه بر روی بافت زنده دارد. طبق گفته سازنده ، این پماد باعث بهبودی زخم شده و روند بهبودی را تسریع می کند.

  هر دو آنزیم به دلیل وزن مولکولی بسیار بالا و ساختار ماکرومولکولی آنها در گردش خون سیستمی قرار گرفته اند.

  فعالیت هر دو آنزیم بعد از ۲۴ ساعت تقریباً به طور کامل از بین می رود.

   معمولاً لازم است هر ۶ تا ۸ ساعت برنامه پانسمان را تکرار کنید (تعویض پانسمان) تا زمانی که بهبودی کامل شود.

  پماد توسط Pfizer با نام تجاری Fibrolan در کشورهای مختلف (به عنوان مثال سوئیس) به بازار عرضه می شود. در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا تأیید نشده است.

  در صورت تأیید ، بر اساس تجربیات درمانی خوب ، فیبرولن مجوز دریافت کرده است ، اما هنوز مطالعات کافی و کنترل شده ای وجود ندارد.

  در گذشته ، ترکیبات با آنتی بیوتیک کلرامفنیکلول وجود داشت ، اما به دلیل اینکه کلرامفنیکل به هر نوع کاربرد منجر به کم خونی آپلاستیک و مرگ می شود ، این دارو ممنوع بود. علاوه بر این ، ترکیبات با داروی ضد ترابینولیتیک ترانگزامیک اسید از بازارهای دارویی خارج شده است.

  نام تجاری: الایز

  موارد استفاده پماد فیبرینولایزین

  این دارو به از بین بردن پوست و بافت های مرده برای بهبود زخم ها، کمک می کند. از این پماد برای اثر بخشی بیشتر التیام زخم هایی مانند سوختگی ، زخم بستر، زخم های جراحی ، ختنه یا اپی زیاتومی(برشی از واژن به سمت مقعد در زنان برای زایمان راحت تر) استفاده می شود.

  نحوه استفاده پماد فیبرینولایزین

  این دارو فقط برای استفاده موضعی در زخم ها می باشد.برای اعمال روی پوست ، ابتدا زخم را به صورت بسیار زیاد با دقت تمیز کنید و ناحیه را به آرامی خشک کنید. یک لایه نازک از پماد بمالید و طبق توصیه ،آن ناحیه را با گاز یا باند بپوشانید. باند را ۱ تا ۳ بار در روز طبق دستورالعمل تعویض کنید.

  برای اثربخشی بیشتر، زخم باید قبل از استفاده برای پماد مجددا تمیز شود. برای استفاده از واژن ، مقدار تجویز پماد را یک بار در شب به صورت مستقیم در داخل واژن قرار دهید. این کار را در مقادیر زیاد اعمال نکنید یا بیشتر ازمقدار توصیه شده استفاده نکنید. دستها را بعد از استفاده از پماد به خوبی بشویید.

  عوارض جانبی پماد فیبرینولایزین

  در صورت استفاده از دستورالعمل ، اثرات جانبی این دارو حداقل است. این دارو ممکن است به طور موقت باعث قرمزی ناحیه شود. اگر این کار ادامه پیدا کرد یا آزار دهنده شد ، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر متوجه تأثیرات دیگری که در بالا ذکر نشده است ، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

  موارد احتیاط پماد فیبرینولایزین 

  در صورت بروز بیماری های دیگر ، آلرژی (به ویژه آلرژی دارویی) به پزشک خود بگویید. این دارو فقط در صورت نیاز به وضوح در دوران بارداری یا هنگام شیردهی استفاده می شود. در مورد خطرات و فواید آن با پزشک خود صحبت کنید.

  مصرف دارو پماد فیبرینولایزین

  به پزشک خود از داروهای بدون نسخه یا نسخه ای که ممکن است مصرف کنید بگویید. هیچ دارویی را بدون تأیید پزشک یا داروساز شروع و یا متوقف نکنید.

  مصرف بیش از حد فیبرینولایزین

  اگر به مصرف بیش از حد مشکوک شدید ، سریعاً با مرکز کنترل سم محلی یا اورژانس خود تماس بگیرید. این دارو در صورت بلع ممکن است مضر باشد.

  توجه: اگر پماد در شرایطی که برای شما تجویز شده است،بهبود نیافته یا بعد از چند روز بدتر شد ، با پزشک خود مشورت کنید.

  اگر یک دوز از دست داده اید ، به محض یادآوری آن را اعمال کنید و برنامه معمول دوز مصرف خود را از سر بگیرید. برای رسیدن به نتیجه دوز را افزایش ندهید.

  نگه داری پماد فیبرینولایزین

  در دمای اتاق بین ۵۹ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۱۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد) به دور از گرما و نور نگهداری شود. در حمام نگهداری نکنید.

  دارو را از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

  ملاحظات اختصاصی پماد فیبرینولایزین

  نکات بالینی پماد فیبرینولایزین

  همان طور که در موارد بالا ذکر شد از این پماد جهت تمیز کردن زخم از بافت های مرده استفاده می شود.در شکل زیر بافت های مرده از سطح زخم با پماد الایز تمیز شده اند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر و برای درمان در منزل اعم از انواع زخم سوختگی زخم بستر از بین بردن جای زخم با لیزر و دیگر خدمات پرستاری همچون تزریقات سرم تراپی با ما تماس بگیرید

  ۰۹۱۲۰۴۰۵۲۰۷

  شهرابادی

  انواع پماد های زخم برای سوختگی این پمادها چه کاربردی دارند؟

  پماد سیلور سولفادیازین (فلامکسین)

  پماد زینک اکساید

  پماد مفناید چیست؟

  پماد نیتروفروزان چسیت؟

  پماد موپروسین ((باکتروبان))

  فلوسینولون چیست؟

  منابع

  https://www.medicinenet.com/fibrinolysin_wdnase-topical_ointment/article.htm

  https://en.wikipedia.org/wiki/Fibrinolysin

  https://www.drugbank.ca/drugs/DB05254

  https://www.drugs.com/disease-interactions/chloramphenicol-fibrinolysin-and-desoxyribonuclease-topical,elase-chloromycetin.html

  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23210763

  https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1529-8019.2012.01541.x

  منبع مطلب : www.eltiyam.com

  مدیر محترم سایت www.eltiyam.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  میزان و نحوه مصرف پماد فیبرینولیزین

  میزان و نحوه مصرف پماد فیبرینولیزین

  مقدار و روش درست مصرف پماد فیبرینولیزین

  قبل از شروع درمان با این دارو، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می کند تا اطلاعات دارویی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.

  دوز و مقدار مصرف پماد فیبرینولیزین از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقاً همانطور که پزشک متخصص برایتان تجویز کرده است، استفاده نمایید. معمولا این پماد باید ۳-۲ بار در روز روی محل آسیب دیده مالیده شود.

  قبل از استفاده از پماد فیبرینولیزین ، دست ها و منطقه آسیب دیده را با آب اکسیژنه بشویید و قبل از استفاده از دارو پوستتان را خشک کنید. بعد از استفاده از دارو دست هایتان را بشویید. سپس از مالیدن یک لایه نازک از پماد فیبرینولیزین محل آسیب دیده را بپوشانید.

  برای افزایش کارایی پماد فیبرینولیزین بهتر است ضایعات خشکیده زخم و بافت های مرده کاملاً برداشته شده و سپس پماد فیبرینولیزین مستقیماً روی زخم مالیده شود.

  اگر پماد فیبرینولیزین به طور تصادفی، با مناطق سالم پوست شما برخورد کرد، پوستتان را با آب بشویید. در صورتی که این دارو وارد دهان، گوش و چشمتان شود، می تواند بسیار مضر باشد، هنگام استفاده از آن دقت کنید.

  پماد فیبرینولیزین فقط برای استعمال خارجی است. تنها در صورت تجویز پزشک می توانید داخل مهبلی نیز از آن استفاده نمایید. پماد فیبرینولیزین را به طور منظم استفاده نمایید تا نتیجه درمانی بهتری بگیرید.

  توصیه های دارویی پماد فیبرینولیزین

  1- برای افزایش کارآیی دارو، ابتدا ضایعات خشکیده زخم و بافت های مرده را کاملاً برداشته و سپس پماد مستقیماً روی زخم قرار داده شود.
  2- در هر بار تجویز، شستشوی ترشحات و مواد زائد با یک محلول ضد عفونی کننده مثل آب اکسیژنه، محلول نمکی نرمال یا آب گرم، قبل از استفاده از پماد،توصیه می شود.
  3- بهتر است پس از مالیدن یک لایه نازک از پماد روی زخم، موضع پوشانیده شود.

  شرایط نگهداری از پماد فیبرینولیزین

  دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

  دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه دارید.

  منبع: سایت دلگرم

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فیبرینولیزین

  فیبرینولیزین

  فیبرینولیزین یک آنزیم حیوانی است که از پلاسما گاومیش یا محیط های کشت باکتری استخراج می گردد. فیبرینولایزین شامل دو رشته  پلی پپتیدی است که یکی سبک و دیگری سنگین است و با اتصال دی سولفید به هم متصل هستند.

  رشته سبک حاوی مرکز فعال فیبرینولایزین است.

  فیبرینولیزین به عنوان کرم موضعی ترمیم کننده کاربرد دارد زمانی که همراه با آنزیم داکسی ریبونوکلئاز1 (استخراج شده از پانکراس گاو میش) مصرف گردد.

  فیبرینولیزین و داکسی ریبونوکلئاز به عنوان آنزیم های حل کننده (لیز کننده) عمل می کنند.

  مخلوط کرم حاوی این دو ماده دارای مقادیر فیبرینولیزین 1واحد و داکسی ریبونوکلئاز 666 واحد در یک گرم می باشد. 

  منبع مطلب : www.rpsi.ir

  مدیر محترم سایت www.rpsi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  زهرا 19 روز قبل
  0

  سلام برا گوشت اضافی که بعد از جوش زدن بوجود میاد این پماد خوبه؟

  M.Gh 1 ماه قبل
  0

  سلام وعرض ادب

  میخواستم ببینم برا سوختگی درجه۳ که عفونت کرده و آنتی بیوتیک وریدی هم میگیره،و احتیاج به دبرید داره امکانش هست از پماد فیبرینولیزین استفاده کرد؟؟؟

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  باسلام خانم داودی هستم چند ماه پیش بر اثر سوختگی وعمل گرفت که برا پوست دستم انجام شد به مرور زمان گوشت اضافی رو دستم پیدا شد وخیلی هم زیاد بود بطوری کهرسوختگی دستم تا ارنج بود وخیلی منظر ه بد ی ایجاد شد خدارا شکر دکتر رفتم وبا دیدن این ضایعات این پماد را برام تجویز کرد البته قبلا المانی را میخریدیم ولی دیگه کم هست وگرون والان دارم از این پماد استفاده میکنم عالی جواب داد وکارایی همون پماد خارجی را میکنه بطوری که سطح دستم بطور کامل خوب شد

  مهدی 1 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید