توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پاك كردن چسب حرارتی از روي لباس

  1 بازدید

  پاك كردن چسب حرارتی از روي لباس را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس | خدمت از ما

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس | خدمت از ما

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس، با استفاده از انواع روش‌ها و پاک کننده‌ها متناسب با نوع پارچه‌ی لباس متفاوت است. چسب حرارتی یکی از انواع چسب است که در مصارف خانگی و صنعتی بسیار کاربرد دارد. از نمونه مشکلاتی که افراد هنگام استفاده از این نوع چسب دارند می‌توان آغشته شدن لباس به این نوع چسب و یافتن راه حلی برای پاک کردن چسب حرارتی از لباس اشاره داشت. اصولا انواع چسب‌ها حلال‌های مختلفی دارند که در هنگام استفاده از آنها باید به جنس پارچه لباس توجه داشت. یافتن حلال چسب حرارتی تفنگی مناسب، یکی از اصلی ترین نکات در پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس است.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس، پاک کردن چسب زانفیکس از روی لباس و همین طور یافتن راهکاری برای پاک کردن چسب رازی از روی لباس، پاک کردن چسب یک دو سه از روی لباس از جمله موارد مهم در پاک کردن چسب از روی لباس و از بین بردن جای برچسب لباس و سطوح است.

  روش ‌های پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

  هنگام کار با چسب حرارتی ممکن است مقداری از پارچه لباس شما به چسب آغشته شود. لکه باقی مانده بر روی لباس به دغدغه‌ای برای شما تبدیل شده و هر چه سریعتر به دنبال راهی برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی لباستان هستید. پارچه لباس خود را نظر بگیرید و برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس به دنبال یک حلال چسب تفنگی مناسب باشید. با رعایت نکات زیر می‌توانید لکه چسب را به راحتی از روی لباس بردارید:

  مراحل پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس

  در این قسمت با معرفی روش‌های مختلف پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس با توجه به نوع پارچه با شما همراه خواهیم بود.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس مخمل

  برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس مخمل کافی است یک پنبه را به سرکه آغشته کرده و روی لکه چسب قرار دهید. این محلول می‌تواند در لکه بری چسب از روی لباس مخمل تاثیر گذار باشد. در مواقعی که عمق و نفوذ چسب بر روی پارچه زیاد بوده بهترین راهکار مشورت با یک خشکشویی است. 

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس مخمل

  پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس پارچه ای

  برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس نوع پارچه بر استفاده از روش‌ها و حلال‌های مختلف چسب اثر گذار است. بنابراین قبل از استفاده از حلال‌های چسب حتما برچسب جنس پارچه لباس را مطالعه کنید. برای پاک کردن چسب حرارتی از لباس‌های با جنس استات،تری استات و الیاف مد آکریلیک به هیچ وجه از استون یا پاک کننده چسب ناخن مصنوعی استفاده نکنید. برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس‌ها با جنس پارچه‌های حساس بهترین راه استفاده از خشکشویی است.

  پاک کردن چسب حراراتی از روی لباس پارچه ای

  لباس‌های تولید شده با الیاف طبیعی و مصنوعی امروزه بسیار کاربرد دارند. شستشوی این جنس پارچه‌ها به دلیل حساسیت بالایی که دارند با روش‌های خاصی صورت می‌گیرد. در هنگام پاک کردن چسب حرارتی از روی این سبک لباس‌ها حتما باید حلال‌های مخصوص به دور از هر گونه نفوذ و تخریب و تغییر رنگ پارچه به کار برده شود. در واقع هیچ نوع لکه بر خانگی برای از بین بردن لکه از روی این نوع پارچه‌ها توصیه نمی‌شود.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه قابل شستشو

  برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس با پارچه قابل شستشو ابتدا یک حوله تمیز و خشک را زیر قسمت لکه دار شده پارچه قرار دهید، سپس گوش پاک کن آغشته به استون را از قسمت حاشیه‌ای لکه به سمت مرکز شروع کنید. این کار را تا زمان پاک شدن لکه ادامه دهید تا ذرات چسب از روی لباس بطور کامل پاک شود. سپس لباس را به روش معمول بشویید.

  پاک کردن چسب حراراتی از روی پارچه قابل شستشو

  برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس روش‌هایی را بر اساس نوع پارچه لباس ارائه دادیم، توجه داشته باشید اگر عمق نفوذ چسب در لباس زیاد بوده و یا تشخیص نوع پارچه لباس برایتان سخت است. بهترین پیشنهاد برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی لباس مراجعه به خشکشویی است.

  نکاتی درباره پاک کردن چسب حرارتی از سطوح دیگر

  برای پاک کردن چسب حرارتی از روی لباس یک سری راهکار ارائه شد، در این قسمت اشاره مختصری به روش‌های لکه بری چسب حرارتی از روی سطوح دیگر مثل فرش و میز و... خواهیم داشت.

  پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی فرش

  ساده‌ترین و بهترین راه برای از بین بردن لکه چسب حرارتی از روی فرش فریز کردن لکه روی فرش با استفاده از کیسه حاوی یخ است. پس از سفت شدن چسب با استفاده از یک کارد آشپزخانه چسب سکشته شد را از روی الیاف فرش جدا کنید. اگر این روش کارساز نبود استفاده از استون می‌تواند در از بین بردن لکه از روی فرش تاثیر گذار باشد. فراموش نکنید کشیدن دستمال بر روی فرش برای رفع لکه چسب حرارتی تنها به منجر به نفوذ این لکه در الیاف فرش شده و به آن آسیب می‌زند.

  پاک کردن لکه چسب حراراتی از روی فرش

  پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح

  پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح چوبی، فلزی و ... می‌توانید از الکل استفاده کنید. پنبه آغشته به الکل را روی لکه نگهدارید. اجازه دهید زمانی طی شده و چسب نسبت به الکل واکنش نشان دهد، سپس با دستمال لکه چسب را پاک کنید.استفاده از چسب حرارتی ممکن است علاوه بر نفوذ در پارچه لباس یا دیگر سطوح منجر به سوختگی پوست دست شود. در این هنگام بهترین راهکار مراجعه به پزشک است. قبل از آن می‌توانید متناسب با درجه سوختگی دستتان را زیر آب سرد گرفته و ذرات چسب را از روی پوست به آرامی بردارید.

  پاک کردن لکه چسب حراراتی از روی فرش

  توجه به روش‌های مختلف پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی لباس تا حد زیادی در جلوگیری از آسیب رسیدن به الیاف پارچه تاثیر دارد. توجه داشته باشید بدون دانستن جنس پارچه از هیچ پاک کننده ای برای رفع لکه استفاده نکنید.

  منبع مطلب : khedmatazma.com

  مدیر محترم سایت khedmatazma.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آموزش کامل پاک کردن انواع چسب از پارچه، لباس و فرش

  آموزش کامل پاک کردن انواع چسب از پارچه، لباس و فرش

  راهنمای پاک کردن چسب از سطوح مختلف

  چسب یکی از وسایل ضروری هر خانه‌ای است که از آن برای چسباندن مواد به هم یا چسباندن تکه‌های شکسته استفاده می‌شود. چسب ناجی کاشی‌های بیرون زده دستشویی، ناخن مصنوعی‌های کنده شده و حتی لامپ شکسته است. بچه‌ها از چسب برای درست کردن کاردستی‌های مدرسه‌شان استفاده می‌کنند و گاهی با همین وسایل ساده شاهکار هنری درست می‌کنند.

  همان‌طور که چسب فواید زیادی دارد، ممکن است آسیب‌هایی هم ایجاد کند؛ برای مثال زمانی که چسب روی لباس، فرش و وسایل خانه می‌ریزد! ریختن چسب روی فرش و لباس می‌تواند فاجعه باشد البته نه زمانی که نحوه پاک کردن آن را بلد باشید. بیشتر اوقات چسب و مواد چسبناک با شستن پاک می‌شوند اما اگر چسب روی لباس‌هایی که فقط می‌توانند خشک‌شویی شوند و نمی‌توان آن‌ها را شست، بریزد چه باید کرد؟ بهترین راه حل این است که بدون فوت وقت به خشک‌شویی بروید و لکه را به فرد متخصص نشان دهید تا بهترین راه حل را به شما پیشنهاد دهد.

  چگونه چسب را پاک کنیم؟

  در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه پاک کردن انواع چسب‌های زیر از روی پارچه، لباس و فرش آشنا شوید:

  پاک کردن چسب‌ صنعتی

  چسب‌ صنعتی که ممکن است آن را با نام چسب‌ ساختمان بشناسید، بسیار سخت از روی لباس و پارچه پاک می‌شوند؛ به همین جهت توصیه می‌شود که حین کار حتماً از لباس کار مخصوص استفاده کنید و فرش و کف زمین را قبل از شروع هرگونه عملیات ساختمانی کاملاً بپوشانید. اگر فردی نامرتب هستید یا زیاد برایتان حادثه اتفاق می‌افتد، حتماً زمانی که چسب خریدید حلال یا پاک کننده چسب را هم بخرید!

  پاک کردن چسب‌ صنعتی از روی پارچه

  اگر چسب روی پارچه ریخت، قبل از هر اقدامی برای پاک کردن چسب، اجازه دهید تا چسب روی پارچه خشک شود. تلاش برای پاک کردن چسب خیس تنها باعث پخش شدن آن و نفوذ به درون الیاف پارچه می‌شود. پس بهتر است اول با استفاده از جسمی کند مانند قسمت پشت چاقو یا کاردک پلاستیکی سعی کنید قطره‌های اضافی چسب را جدا کنید و اجازه دهید تا چسب خشک شود.

  اگر چسب روی لباس ریخت، آن را در فریزر قرار دهید. وقتی چسب در فریزر کاملاً منجمد شد می‌توانید به‌راحتی بخش زیادی از آن را بشکنید، سپس بقیه چسب را با حلال یا پاک کننده چسب پاک کنید و در آخر آن را طبق راهنمای شستشوی لباس بشویید.

  پاک کردن چسب‌ صنعتی از روی فرش

  اگر چسب روی فرش ریخت، مقداری یخ را درون کیسه پلاستیکی بریزید و سعی کنید چسب را منجمد کنید. سپس تا جایی که امکان دارد چسب را بشکنید و با استفاده از حلال چسب مخصوص فرش آن را پاک کنید. بهتر است ابتدا حلال را روی قسمتی از فرش که در معرض دید نیست امتحان کنید تا مطمئن شوید که به رنگ فرش آسیبی وارد نمی‌شود.

  پاک کردن چسب ناخن مصنوعی

  فرمولاسیون چسب ناخن مصنوعی مانند چسب قطره‌ای است. ترکیب اصلی چسب ناخن مصنوعی، سیانواکریلات و چسب آکریلیک است. تنها راه پاک کردن چسب ناخن مصنوعی، تدریجی عمل کردن است. اقدام برای پاک کردن چسب خیس تا زمانی که خشک نشده است تنها منجر به پخش شدن آن و نفوذ به داخل الیاف می‌شود؛ پس وحشت زده نشوید و شتاب‌زده عمل نکنید و اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود.

  نکته: قبل از هر اقدامی ابتدا برچسب ترکیبات چیزی که چسب روی آن ریخته شده است را بخوانید زیرا استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک در حلال ناخن مصنوعی، استون و تینر رنگ حل می‌شوند. استفاده از این محصولات باعث ایجاد حفره‌هایی می‌شود که قابل ترمیم نیستند. اگر چسب ناخن مصنوعی روی فرش یا لباسی که ترکیبات بالا را داشت، ریخت حتماً با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کند.

  پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی پارچه

   با فرض این‌که پارچه شما ترکیبات بالا را ندارد و امکان استفاده از این روش را روی پارچه دارید، مراحل زیر را برای پاک کردن چسب ناخن مصنوعی استفاده کنید.

  پاک کردن چسب ناخن مصنوعی از روی فرش

  پاک کردن چسب اکلیلی

  چسب اکلیلی ترکیبی از چسب سفید، رنگ و اکلیل است که می‌تواند لکه‌ای ایجاد کند که پاک کردن آن به مراتب بسیار سخت باشد.

  پاک کردن چسب اکلیلی از روی پارچه

  روش پاک کردن چسب اکلیلی به این بستگی دارد که چسب خیس است یا خشک شده است.

  اگر چسب خشک شده است: با استفاده از جسمی کند مانند پشت چاقو یا کاردک پلاستیکی تا آنجا که امکان دارد، چسب خشک شده را جدا کنید. پس از کندن قسمت‌های خشک شده چسب بقیه مراحل مانند پاک کردن چسب اکلیلی خیس به روش زیر است.

  پاک کردن چسب اکلیلی از روی فرش

  پاک کردن چسب حرارتی یا تفنگی

  چسب حرارتی و چوب بستنی دوست‌های آشنایی هستند و از آن سازه‌های زیبایی درست می‌کنند. چسب حرارتی معمولاً با پارچه مخلوط و ترکیب نمی‌شود، اما روش کلی پاک کردن آن به‌صورت زیر است.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه

  چندین روش برای پاک کردن چسب از روی پارچه وجود دارد:

  اگر زمان کافی دارید، پارچه چسبی را برای یک شب درون فریزر قرار دهید تا چسب شکننده شود؛ به‌این‌ترتیب با استفاده از جسم کند مانند پشت چاقو می‌توانید آن را جدا کنید و سپس می‌توانید با استفاده از پاک‌کننده‌های موجود در بازار چسب روی پارچه را پاک کنید.

  اگر زمان کافی ندارید، استون می‌تواند پاک کننده مناسبی باشد. استون یا پاک کننده چسب ناخن مصنوعی نمی‌توانند روی پارچه‌هایی با ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک استفاده شوند. همیشه ابتدا برچسب ترکیبات پارچه را بخوانید زیرا اگر پارچه ترکیب استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک داشته باشد، حفره‌هایی ایجاد می‌کند که قابل ترمیم نیستند. در صورت نیاز برای پاک کردن چسب حرارتی با خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید.

  اگر پارچه قابل شستشو است، یک حوله زیر آن قرار دهید و با پارچه‌ای آغشته به استون چسب را پاک کنید. برای پاک کردن قطره آن را از بیرون به سمت داخل تمیز کنید. سپس با اسفنج به‌صورت ضربه‌ای روی لکه بزنید. بعد از پاک کردن چسب آن را به روش‌های معمول بشویید.

  پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش

  آسان‌ترین روش برای پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش، قرار دادن یک بسته یخ روی چسب و منجمد کردن آن است. به‌این‌ترتیب چسب سفت و شکننده می‌شود. هم‌چنین می‌توانید قطره چسب را با استون پاک کنید. یادتان باشد تا زمانی که چسب خشک نشده است برای پاک کردن آن اقدامی نکنید؛ زیرا تنها چسب را روی فرش و بین الیاف فرش پخش می‌کنید.

  پاک کردن چسب لاستیک

  چسب‌ لاستیک بسیار کارآمد هستند اما ممکن است لکه‌هایی روی لباس به‌جا بگذارند.

  پاک کردن چسب لاستیک از روی پارچه

  با استفاده از قسمت پشت چاقو که کند است تا جایی که امکان دارد چسب را از روی پارچه جدا کنید. چسب را روی پارچه نمالید زیرا باعث پخش شدن چسب می‌شود. قسمت چسبی را با لکه بر پاک کنید سپس آن را با بیشترین دمایی که طبق راهنمای پارچه امکان پذیر است بشویید یا پارچه را خشک‌شویی کنید.

  پاک کردن چسب لاستیک از روی فرش

  با استفاده از قسمت پشت چاقو که کند است تا جایی که امکان دارد چسب روی پارچه را پاک کنید. بعد از پاک شدن چسب، محلولی از آب گرم، یک قاشق چای‌خوری مایع ظرف‌شویی و دو قاشق غذاخوری سرکه سفید درست کنید. سپس پارچه‌ای تمیز و سفید، دستمال کاغذی یا اسفنج آغشته به محلول را روی چسب بمالید و در آخر با دستمال مرطوب روی آن را تمیز کنید. پس از اتمام کار اجازه دهید تا فرش در هوای آزاد خشک شود.

  پاک کردن جای چسب و برچسب

  باقی ماندن برچسب بازی کودکان روی پیراهن و شستن آن با ماشین لباس شویی یا بدتر از آن استفاده از خشک‌کن اتفاقی است که برای همه ما پیش آمده است. در این مواقع معمولاً قسمت کاغذی برچسب شسته و از بین می‌رود و شما می‌مانید و باقی مانده ماده چسبنده روی لباس! و این ماده چسبنده معمولاً گرد و خاک یا پرز را جذب می‌کند و لکه‌ای سیاه ایجاد می‌کند.

  پاک کردن جای برچسب از لباس

  پاک کردن مانده چسب از روی لباس زمان‌بر است اما باید بتوانید جای لکه را پاک کنید. برای این کار طبق روش زیر عمل کنید:

  راه دیگر این است که قبل از شست‌وشو روی لکه کمی الکل بمالید؛ اما توجه داشته باشید که باید این کار را ابتدا روی قسمتی که دیده نمی‌شود امتحان کنید و مطمئن شوید الکل رنگ پارچه را از بین نمی‌برد.

  پاک کردن جای برچسب از روی فرش

  استفاده از سرکه گرم روی فرش هم می‌تواند کارآمد باشد با این تفاوت که باید سرکه 5 تا 10 دقیقه روی لکه بماند. سپس روی لکه را با حوله کاغذی پاک کنید و آن را آب کشی کنید. اگر لازم بود مراحل بالا را دوباره تکرار کنید و در آخر اجازه دهید فرش در معرض هوای آزاد خشک شود.

  پاک کردن چسب قطره ای

  پارچه‌هایی که از استات، تری استات و الیاف مد آکریلیک تهیه شده‌اند در لاک پاک کن، استون و تینر رنگ حل می‌شوند. حتماً همیشه ابتدا برچسب ترکیبات الیاف را بخوانید. استفاده از این محصولات حفره‌هایی ایجاد می‌کند که قابل ترمیم نیستند، به همین جهت در این مواقع همیشه با یک خشک شوی حرفه‌ای مشورت کنید.

  پاک کردن چسب قطره ای از روی پارچه

  روشی که برای پاک کردن چسب قطره‌ای از روی اکثر پارچه‌ها استفاده می‌شود، به‌صورت زیر است:

  پاک کردن چسب قطره ای از روی فرش

  پاک کردن چسب قطره‌ای از روی فرش مانند پاک کردن آن از روی پارچه است.

  پاک کردن چسب سفید

  چسب سفید یکی از لوازم تحریرهای اساسی برای ساختن کاردستی بچه‌ها است. خوشبختانه پاک کردن این چسب نسبتاً آسان است. ترکیب چسب سفید حاوی پروتئین است که با خیس کردن و چنگ زدن آن در آب سرد قبل از شست‌وشو پاک می‌شود. این لکه‌ها وقتی تازه هستند خیلی راحت‌تر پاک می‌شوند.

  پاک کردن چسب سفید از روی پارچه

  پاک کردن چسب سفید از روی فرش

  برای پاک کردن فرش کافی است مراحل خیساندن و پاک کردن لکه را با اسفنج مرطوب انجام دهید. اگر لکه قدیمی است یا خشک شده است تا جایی که می‌توانید چسب را بخراشید، سپس آن را نیم ساعت در آب سرد بخیسانید و بعد پارچه را بشویید یا فرش را با اسفنج پاک کنید.

  منبع مطلب : mag.sazokar.com

  مدیر محترم سایت mag.sazokar.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چطور لکه چسب را از روی لباس پاک کنیم - پاک کردن لکه انواع چسب از روی لباس

  چطور لکه چسب را از روی لباس پاک کنیم - پاک کردن لکه انواع چسب از روی لباس

  پاک کردن لکه چسب از روی لباس

  در هر خانه‌ای انواع چسب پیدا می‌شود و همه ما برای چسباندن مواد به هم و تعمیر کردن خیلی از وسایل خانگی از این چسب‌ها استفاده می‌کنیم. چسب انواع بسیار متنوعی دارد و طیف آن از چسب‌های ساده کاردستی مدارس تا سیمان نرم که نوعی چسب قوی لاستیکی به شمار می‌رود، متغیر است.

  بعضی از انواع چسب‌ها، مانند چسب‌های تجاری قوی، چسب ناخن و باقی مانده چسب عکس‌برگردان‌ها، به دلیل ساختار مستحکمی که دارند سخت‌تر از سایر  انواع چسب پاک می‌شوند. در مقاله امروز خشکشویی آنلاین لاوسته قصد داریم شما را با چند نوع مختلف چسب و روش پاک کردن لکه چسب از روی لباس و فرش آشنا کنیم.

  با اینکه لکه چسب روی لباس به نظر وحشتناک می‌رسد، اما اکثر اوقات امکان تمیز کردن لکه چسب از روی لباس و فرش وجود دارد. اما همیشه به خاطر داشته باشید، اگر روی تگ لباسی که چسبی شده،  عبارت «فقط خشکشویی» وجود دارد،

  حتماً آن را به نزدیک‌ترین خشکشویی معتبر ببرید و از آنها کمک بخواهید. مسئولان خشکشویی با استفاده از تجربه و مهارت و ابزار تخصصی خود، می‌توانند لکه چسب را به بهترین شکل از روی لباس شما پاک کنند، بدون اینکه آسیبی به بافت و الیاف و رنگ لباس شما برسانند. توجه داشته باشید که برای کسب بهترین نتیجه از روند لکه‌بری و خشکشویی، همیشه در اولین فرصت ممکن و هر چه سریع‌تر لباس لکه‌دار شده خود را به خشکشویی برسانید. در این صورت تا لکه هنوز تثبیت نشده و تازه است، راحت‌تر از روی لباس پاک خواهد شد.

  اگر برنامه روزانه شلوغی دارید و فرصت نمی‌کنید لباسی که چسبی شده به خشکشویی ببرید، باید بدانید که در واقع ریسک بزرگی می‌کنید. با گذشت زمان، چسب خیلی سفت و سخت به الیاف لباس شما خواهد چسبید و آن وقت است که به این راحتی‌ها از بین نمی‌رود.

  اجازه ندهید یک برنامه روزانه شلوغ، به قیمت از دست دادن لباس محبوبتان تمام شود. شما می‌توانید به راحتی با دانلود و نصب یک اپلیکیشن خشکشویی اینترنتی، لباس چسبی شده خود را از هر مکانی که هستید تحویل ماموران خشکشویی بدهید و مطمئن باشید که آنها کار خود را به خوبی انجام می‌دهند و وقتی دوباره لباس خود را ببینید، دیگر خبری از لکه چسب روی آن نخواهد بود.

   در اکثر روش‌هایی که برای پاک کردن لکه چسب از روی لباس وجود دارد، اگر لکه چسب همچنان باقی مانده بود، باید مراحل را تکرار کنید. وقتی لکه از بین رفت، لباس را مطابق با روش معمول بشویید. اما مراقب باشید؛ هرگز پیش از اینکه مطمئن شوید لکه به طور کامل از روی لباس پاک شده، آن را در ماشین خشک کن نیاندازید.

  این کار باعث ثابت شدن لکه روی لباستان خواهد شد و کار لکه‌بری، اگر نه غیر ممکن، که بسیار دشوار می‌شود.

  پاک کردن لکه انواع چسب از روی لباس

  پاک کردن لکه چسب‌ های ساختمانی از روی لباس می‌تواند کار بسیار سختی باشد. اگر با توجه به شناختی که از خود دارید، احتمال دارد حین کار با این نوع چسب، جاهای مختلفی را چسبی کنید، از همان ابتدا همراه با چسب، ماده حلال مخصوص چسب را نیز خریداری کنید.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب ساختمانی از روی لباس

  نحوه پاک کردن لکه چسب ساختمانی از روی فرش

  نکته: همیشه پیش از استفاده از هرگونه ماده حلال یا لکه‌بر، آنها را روی گوشه‌ای ناپیدا از لباس یا فرش تست کنید و مطمئن شوید که الیاف آنها دارای ثبات رنگ هستند.

  چسب ناخن مصنوعی ساختاری شبیه به چسب قطره‌ای یا همان چسب فوری دارد. ماده اصلی تشکیل‌دهنده این چسب، سیانواکریلات است که نوعی رزین آکرلیک به شمار می‌رود و تقریباً می‌تواند هر چیزی را بلافاصله بچسباند.

  اگر چسب ناخن روی لباس یا فرش ریخت، خونسردی خود را حفظ کنید و به هیچ وجه آن را با دستمال پاک نکنید. این کار فقط باعث پخش شدن بیشتر چسب می‌شود. ابتدا اجازه دهید چسب به طور کامل خشک شود، سپس کار لکه‎بری را شروع کنید.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب ناخن از روی لباس

  نحوه پاک کردن لکه چسب ناخن از روی فرش

  نکته: بعضی از انواع الیاف نمی‌توانند قدرت لاک‌پاک‌کن را تحمل کنند. لاک‌پاک‌کن، استون یا تینر رنگ می‌توانند باعث حل شدن الیافی از جنس استات، تری‌استات و ‫مد اکریلیک شوند. بنابراین پیش از شروع عملیات لکه‌بری، به جنس الیاف و نوع ماده‌ای که قصد دارید به کار ببرید، دقت کنید. اگر برای از بین بردن لکه چسب از روی این الیاف، از لاک‌پاک‌کن استفاده کنید، سوراخ‌هایی در پارچه ایجاد می‌شوند که قابل ترمیم نخواهند بود. برای تمیز کردن لکه چسب ناخن از روی این الیاف، حتماً با یک خشکشویی معتبر مشورت کنید.

  چسب اکلیلی نوعی محصول ترکیبی است از چسب ساده مدرسه و مقداری رنگ و اکلیل درخشان. به خاطر ماهیت ترکیبی این چسب، کار لکه‌بری آن هم دشوارتر است.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب اکلیلی از روی لباس

  نحوه پاک کردن لکه چسب اکلیلی از روی فرش

  تفنگ و استیک‌های چسب حرارتی از ابزارهای کاربردی افرادی است که به ساختن کاردستی علاقه دارند. با این حال، رزین چسب حرارتی و پارچه، چندان میانه خوبی با هم ندارند.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی لباس

  نحوه پاک کردن لکه چسب حرارتی از روی فرش

  نکته: هرگز سعی نکنید روی لکه چسب حرارتی را دستمال بکشید چون این کار فقط باعث نفوذ بیشتر چسب به الیاف فرش خواهد شد.

  چسب سیمانی نرم، چسب قدرت‌مندی است که می‌تواند باعث ایجاد لکه روی لباش شود. مانند سایر انواع چسب، روی ناحیه لکه شده را دستمال نکشید چون این کار باعث می‌شود چسب بیشتر به عمق الیاف نفوذ کند.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب سیمانی نرم از روی لباس

  نحوه پاک کردن لکه چسب سیمانی نرم از روی فرش

  ۷٫ روش از بین بردن باقی مانده چسب عکس‌برگردان

  گاهی عکس‌برگردان‌های کودکان روی لباس‌هایشان باقی می‌مانند و در نهایت از ماشین لباس‌شویی یا بدتر از آن، از ماشین خشک‌کن  سر درمی‌آورند. معمولاً، بخش کاغذی عکس‌برگردان در ماشین لباسشویی از بین می‌رود و شما شاهد بقایای چسبی آن روی لباس خواهید بود. اغلب همین چسب باقی مانده روی لباس، مقداری پرز و کثیفی هم به خودش جذب می‌کند و لکه حاصل تقریباً سیاه رنگ و چسبنده خواهد بود.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن باقی مانده چسب عکس‌برگردان از روی لباس

  نحوه پاک کردن باقی مانده چسب عکس‌برگردان از روی فرش

  ۸٫ روش از بین بردن لکه چسب قطره‌ای

  چسب قطره‌ای یا چسب فوری ساختاری شبیه به چسب ناخن مصنوعی دارد و روند لکه‌بری آن نیز خیلی شبیه به روش از بین بردن لکه چسب ناخن است. از آنجا که در این روش از استون استفاده می‌شود، توجه داشته باشید که استون، لاک‌پاک‌کن و تینر رنگ می‌توانند باعث حل شدن و از بین رفتن بعضی از الیاف از جمله استات، تری‌استات و مد اکرلیک شوند.

  حتی اگر مقداری استات در ترکیب الیاف لباس شما وجود داشته باشد، این روش باعث شکل گرفتن سوراخ در محل تماس با استون شده و امکان ترمیم آن وجود نخواهد داشت. برای لکه‌بری از روی این نوع پارچه‌ها، حتماً با یک متخصص خشکشویی مشورت کنید.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب قطره‌ای از روی لباس

  نکته: لباس را پیش از قرار دادن در دستگاه خشک‌کن به طور کامل بررسی کنید. اگر لکه از بین نرفته باشد، حتماً باید پیش از خشک کردن لباس، کار لکه‌بری را تکمیل کنید. حرارت زیاد ایجاد شده در ماشین خشک‌کن، باعث تثبیت لکه چسب روی الیاف لباس و سخت شدن کار لکه‎بری خواهد شد.

  نحوه پاک کردن لکه چسب قطره‌ای از روی فرش

  چسب سفید و ساده مدرسه یکی از ابزار جدانشدنی از کودکان و افرادی است که به درست کردن کاردستی‌های ساده علاقه دارند. خوشبختانه، پاک کردن این لکه‌ها ساده است. چسب سفید معمولی، لکه‌ای پروتئینی بر جای می‌گذارد که برای پاک کردن آب باید لباس را پیش از شستشو، در آب سرد خیس کرد و کمی با دست فشار داد. اگر وقتی این لکه‌ها هنوز تازه هستند به آنها رسیدگی شود، یکی از ساده‌ترین روندهای لکه‌بری را خواهند داشت.

  مدت زمان مورد نیاز برای لکه‌بری:

  مواد و ابزار مورد نیاز:

  نحوه پاک کردن لکه چسب ساده مدرسه از روی لباس و فرش

  برای لکه‎بری از روی فرش، قسمت مورد نظر را خیس کنید و به آرامی با یک اسفنج خیس روی آن ضربه بزنید و این کار را تکرار کنید تا همه ذرات چسب از بین الیاف خارج شوند.

  منبع مطلب : laveste24.com

  مدیر محترم سایت laveste24.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پیمان درویشی 1 ماه قبل
  0

  سلام. چسب حرارتی قبلا رو میز اتو ریخته بود متوجه نشدم لباس سفیدم و که اتو زدم رفت تو جسمش. خیلی هم کمه و کمرنگ. حالم گرفت

  نگگام 1 سال قبل
  0

  تالیمندیمبننیمسوپد قمتذثووژک

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  باسلام.چگونه میشه چسب حرارتی که زیرپارچه بوده واتوکشی هم شده وجذب جسم پارچه شده راتمیز کرد ممنون ازراهنماییتون

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید