توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  پاك كردن كله پاچه با جوش شیرین

  1 بازدید

  پاك كردن كله پاچه با جوش شیرین را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

  روش تمیز کردن کله پاچه در خانه

   روش پخت کله پاچه, طریقه تمیز کردن کله پاچه

  طرز پاک کردن کله پاچه

  پاک کردن کله پاچه با دقت و حوصله در منزل، تنها راه مطمئن بودن از سلامتی کله پاچه است. نحوه ی تمیز کردن موهای کله پاچه نکاتی دارد که دانستن آن می تواند به شما در پاک کردن آن در منزل کمک زیادی کند. در این مقاله با کلیه نکات و مراحل تمیز کردن کله پاچه آشنا خواهید شد.

  در این مطلب با بهترین روش پاک کردن کله پاچه با ما همراه باشید.

  روشهای از بین بردن موی کله پاچه

  برای موزدایی کله پاچه ابتدا، آب را در یک قابلمه بزرگ که کله در آن جا شود بجوشانید. بعد از آن کله را در آب جوش قرار بدهید و چند دقیقه صبر کنید تا مو‌ها کاملا سست شوند.

  سپس به وسیله ی یک چاقو یا با دست موها را بکنید.

  اگر کله تازه باشد مو‌های آن به راحتی در آب جوش جدا می شوند. پس از اینکه مو‌ها را جدا کردید برای از بین بردن مو‌های ریز باقیمانده را با استفاده از یک کپسول فشار قوی یا در صورت عدم دسترسی به فشار قوی بر روی اجاق گاز، کله را روسوز (اسموکت) کنید.

  با این کار هم مو‌های باقیمانده از بین می رود و هم کبابی می شود که در طعم و مزه آن تاثیر زیادی دارد. اسموکت کردن کله پاچه را هرگز در داخل خانه انجام ندهید و در محیطی باز این کار را انجام بدهید.

  روش از بین بردن موهای کله پاچه

  کل سطح کله را روسوز کنید و با چاقو به آرامی روی آن بکشید تا لایه‌ ی سوخته و سوختگی ناشی از موها را روی آن بخراشید.

  پس از اسموکت کردن کله، یک نایلون روی زمین پهن کنید، کله را از پشت سر در دست بگیرید و از سمت بینی محکم به زمین بکوبید؛ این کار را چند بار تکرار کنید. و بعد شلنگ آب را داخل مجرای نای موجود در پشت کله قرار بدهید و آب را با فشار خیلی زیاد در مجاری وارد کنید تا از بینی خارج شده و بینی و مجاری آن ها کاملا تمیز شود.

  سپس گوش های آن را جدا کنید (زیرا گوش ها قابل خوردن نیستند).با یک چاقوی تیز، پوست صورت را در دو طرف لب برش بدهید و سپس با فشار دو دست، فک بالا و پایین را بکشید تا جدا شوند. کله را از فاصله دو فک تا انتهای سر ببرید تا به دو نیم تقسیم شود.

  سپس با یک برس یا مسواک زبر روی زبان و دندان ‌ها بکشید تا تمیز شوند. اگر دوست ندارید می توانید دندان ها را با انبردست بکشید.

  آموزش تمیز کردن کله پاچه

  روش پاک کردن پاچه

  برای شستن پاچه ها هم تا حدودی مانند تمیز کردن کله باید عمل کنید به این صورت که ابتدا پاچه ها را در آب جوش قرار بدهید و مو‌های آن را با چاقو یا دست بکنید.

  پاچه را در دست بگیرید و با چاقو سُم آن را درآورید. سم را مانند کفش جدا کنید، نیازی به بریده شدن توسط چاقو نیست فقط کافیست که چاقو را داخل سم بیاندازید و فشار دهید تا خارج شود.

  سپس پاچه ها را اسموکت کنید تا مو‌های باقیمانده بسوزند و با چاقو به آرامی روی پوست آن بکشید تا لایه سوخته آن خراشیده شود. کیسه مویی موجود در زیر پوست شیار بین کف پاهاش را با چاقو خارج کنید. اگر آنجا مویی هم هست آن ها را بسوزانید یا با چاقو جدا کنید.

  پس از طی مراحل بالا برای پاک کردن کله پاچه، در یک قابلمه بزرگ آب سرد بریزید و کله پاچه را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید. سپس با چاقو به آرامی روی سطح کله و پاچه ها بکشید تا اگر آثار سوختگی روی آن است از بین برود.

  در آخر همه قسمت ها را یکی یکی زیر آب سرد، تمیز بشویید. کله پاچه برای پختن آماده است و شما می توانید برای تهیه کله پاچه خوشمزه در منزل اقدام کنید.

  آماده شدن کله پاچه برای پختن

  اگر با روش بالا باز هم موهای آن را نتوانستید از بین ببرید و حوصله نداشتید روی آن با تیغ یا ژیلتی که استفاده نکرده باشید بکشید. اما همان طور که گفته شد اسموک کردن را انجام بدهید زیرا این کار باعث خوشمزه شدن کله پاچه تان بعد از پخت می شود.

  می توانید بعد از سرد شدن کله پاچه را درون نایلونی قرار بدهید و داخل فریزر بگذارید.

  گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه تمیز کردن کله پاچه

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  نحوه پاک کردن کله پاچه بسیار اهمیت دارد چون اگر نخستین باری است که قصد نموده اید کله پاچه میل کنید ، وجود کرک و مو  ، سم ، کرم داخل کله پاچه ممکن است شما را برای همیشه از این غذای سنتی ، خوشمزه و پر خاصیت برای همیشه دور کند.

  در این پست بر آن شدیم تا طرز و نحوه صحیح تمیز کردن کله پاچه گوسفند به روش های مختلف را برای شما عزیزان شرح هیم تا در منزل و بصورت اختصاصی بتوانید کله و پاچه مورد نظر خود را کز داده و به نحوی تمیز کنید که از کرم داخل کله پاچه خاطری جمع داشته باشید.

  روش کندن موی کله پاچه با قرص

  روش پاک کردن کله پاچه با آهک

  در صورتیکه پس از وارد کردن کله پاچه در آب جوش باز هم کندن موهای صورت گوسفند به راحتی ممکن نبود می توانید مقداری آهک درون آب جوش ریخته و هم بزنید و در ادامه شاهد این باشید که اینبار موهای کله پاچه به راحتی جدا خواهند شد.

  بیشتر بدانید:” طرز تهیه کله پاچه گوسفند

  درآوردن گوش کله پاچه

  نحوه شکستن فک کله پاچه

  خارج کردن کرم داخل بینی کله پاچه

  نحوه درآوردن نای گوسفند

  نحوه پاک کردن پاچه گوسفند

  نحوه درآوردن مغز گوسفند

  کله گوسفند نر یا ماده

  گوسفند ماده به دلیل بچه زایی معمولاً ذبح نمی شود و پرورش و تولد آن صرفه اقتصادی بیشتری دارد، بر عکس گوسفند نر که تنها استفاده آن مصرف گوشت آن است.به همین دلیل بیشتر کله های فروخته شده در بازار کله گوسفند نر هستند و چون در محدوده سنین یک تا دو سالگی ذبح می شوند از طعم و مزه خوبی نسبت به کله گوسفند ماده برخوردارند و به دلیل جوان تر بود ، طبخ آن نیز زمان کمتری لازم دارد.

   چرا نباید کله گوسفند ماده خرید

  بالاتر گفتیم که انگیزه های اقتصادی حفظ گوسفند ماده بیشتر است و غالباً گوسفند نر راهی کشتارگاه می شود.گوسفند ماده به دلیل فرزندآوری و شیر دهی کمتر ذبح می شوند.

  در صورتیکه کله گوسفند ماده به شما پیشنهاد شد کمی صبر کنید.محتمل است کله گوسفند ماده بسیار مسن باشد و زمان طبخ آن بسیار طولانی شود.یا به دلیل بیماری گوسفند ماده آن را ذبح کرده باشند.

  از کجا بفهمیم کله پاچه نر است یا ماده

  منبع مطلب : malomat.ir

  مدیر محترم سایت malomat.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : qvideo.ir

  مدیر محترم سایت qvideo.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین

  پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین : پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین 7 ماه قبل
  6

  پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین

  مجتبی فرجی 7 ماه قبل
  -1

  امتحان کنید بالاخره برایه کله به اندازه نیم استکان کمر باریک آهاک بریزید

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  جوش شیرین روتواب جوش میزاریم وتشخیص گوسفنده نرباماده ماده سینه داره که بچه هاش شیرمیخورن ولی نر نداره

  1
  کوروش کبیر 7 ماه قبل

  گوسفند نر خایه هم داره که گوسفند ماده نداره

  Ms 12 ماه قبل
  1

  ویدئو کامل نبود فقط بریدن گوش نشان داد یه کلیپ کامل از پاک کردن کله و پاچه لطفاً باتشکر

  ناشناس 1 سال قبل
  10

  پاک کردن کله پاچه با جوش شیرین

  -1
  عبدالحسین 1 سال قبل

  چه مقدارآهک برای پاکردن نیازه

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  چقدر اهک باید داخل اب جوش ریخت و چقدر زمان باشه.ایا ااک ضررنداره لطف بگین

  متین 1 سال قبل
  3

  من فکر کنم به دندان ها باید نگاه کرد اگر سالم باشند یعنی کله گوسفند جوان است

  محمد عیسی 1 سال قبل
  0

  دوستان سعی کنید گوسفندی انتخاب کنید که سن آن از یک سال گذشته باشد یا حدود یک سال باشد

  محمد عیسی 1 سال قبل
  0

  قابل توجه دوستان هرچقدر سن گوسفند بالا باشد تعداد دندونهای آن کمتر میباشد وچون در بیشتر موارد گوسفند ماده در دو ران بیری فروخته می‌شود دندان های آن ریخته و بیر است ولی گوسفند نر در سن یک یا دو سالگی فروخته می‌شود وضبح می‌شود ودندانهای آن کامل میباشد در کل چه گوسفند نر چه ماده اگر دندان‌های کامل داشت یعنی هم گوشت خوبی دارد هم کله باچه

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید