توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  وقتی مومو به ما پیام داد چه کنیم

  1 بازدید

  وقتی مومو به ما پیام داد چه کنیم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزش : وقتی مومو به ما پیام داد چه کنیم؟

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.aparat.com

  مدیر محترم سایت www.aparat.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیام دادن به روح مومو!!!

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.aparat.com

  مدیر محترم سایت www.aparat.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند راهکار برای مسدودسازی مومو momo در اندروید و آیفون+تصاویر : اول فارس | آخرین اخبار ایران ،جهان و فارس

  چند راهکار برای مسدودسازی مومو momo در اندروید و آیفون+تصاویر : اول فارس | آخرین اخبار ایران ،جهان و فارس

  چند روز پیش پسرم که در حال درس خواندن در کلاس مجازی بود سراغم آمد و گفت: «مامان نگاه کن برای یکی از دوستانم پیامی با شماره ناشناس با پروفایلی یه این شکل و شمایل که اسمش «مومو» است آمده که انگلیسی به او سلام داده و خواسته که با او بازی کند، از من پرسیده، این چیه و با من چکار داره؟ و اینکه بچه‌ها برای شما هم پیامی آمده؟» بعد ادامه داد «مامان! من به خاطر اطلاعاتی که تو در مورد این پیام‌ها داده بودی فهمیدم این یک پیام مرموز است و به دوستم گفتم پیامی نده و سریع بلاکش کن».

  بعد کم کم در گفته‌های دوستان و آشنایان در خصوص «مومو» و تغییر پروفایل برخی افراد و در آخر خبر فوت یک کودک اهوازی به خاطر این چالش موضوع پیگیری برایم حساس‌تر شد؛ هرچند در واکنش به انتشار خبر فوت این کودک جانشین فرمانده انتظامی خوزستان اظهار کرده بود تاکنون هیچ شکایتی به فرماندهی انتظامی اهواز و یا پلیس فتا مبنی بر قربانی گرفتن چالش «مومو» واصل نشده است؛ اما باید در این زمینه هوشیار بود.

  علی درویشی، استاد دانشگاه و کارشناس حوزه سواد رسانه و فضای مجازی در خصوص این چالش گفت: هر از چند گاهی ما با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شویم قبلا بازی «نهنگ آبی» با آن مراحل طولانی بود که البته بازی نبود بلکه یک ویروس مخرب بود، بعد بازی «مریم»، «دارک وب»،‌ «دیپ وب»، «رد روم‌ها» و …. الان «مومو».

  وی ادامه داد: چالش «مومو» ابتدا در فیس بوک منتشر شد، تصویر یک مجسمه است که خانمی زشت با یک لبخند جوکر و چشمانی درشت و سیاه با چنگال‌های دایناسوریش توسط یک مجسمه‌ساز ژاپنی طراحی شده است. یعنی ترکیبی از انسان و دایناسورها که در نمایشگاه توکیو به نمایش گذاشته شد و مورد استقبال قرار گرفت.

  این استاد دانشگاه تصریح کرد: خبر فوت یک کودک در شبکه‌های مجازی می‌چرخد اما صحت و سقم این خبر باید به صورت رسمی توسط مراجع رسمی اعلام شود اما به هر حال نباید نسبت به این چالش‌ها بی‌تفاوت بود.

  درویشی به ترس برخی والدین پروداخت  خاطرنشان کرد: این ترس‌ها که ملاک نیست، باید والدین آگاهی و اشراف به موضوع داشته باشند و فرزندان خود را راهنمایی کنند.

  وی با اشاره به چالش «مومو» بیان کرد: «مومو» یک فرد نیست بلکه ربات است و به تنهایی باعث خودآزاری کودک و نوجوان نمی‌شود بلکه اگر کودک و نوجوانی از نظر روحی و روانی دچار مشکلی باشد حتما تحت تأثیر قرار گرفته و دست به کارهای خطرناکی می‌زند.

  این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: «مومو» امروز با توجه به شرایط کرونا که همه بچه‌ها دسترسی به گوشی و شبکه‌های مجازی مختلف دارند، خود را بروز داده و راه ارتباطی خود را واتس‌آپ انتخاب کرده است.

  درویشی با بیان اینکه شماره تلفن «مومو»، شماره تلفن یک فرد نیست زیرا در فضای مجازی می‌توان شماره تلفن مجازی ساخت افزود: امروز متأسفانه بچه‌ها به علت دسترسی راحت به گوشی و واتس‌آپ و عدم کنترل و نظارت و ناآگاهی رسانه‌ای والدین و کنجکاوی خود بچه‌ها به راحتی وارد این فضا می‌شوند و می‌خواهند به دوستان خود پابت کنند که چالش مومو را بازی می‌کنند.

  وی تصریح کرد: «مومو» با جستجو کردن وارد واتس‌آپ نشده بلکه وقتی شماره مومو ذخیره شود و اکثر بچه‌ها این کار را می کنند و با یک جستجو پروفایل مومو بالا می‌آید و وقتی پیام به او داده شود براحتی می‌تواند ارتباط بگیرد.

  این کارشناس فضای مجازی ادامه داد: «مومو» آن قدر به بچه پیام می‌دهد که اعتماد او را جلب کند بعد کم کم با پیام‌ها و تماس‌های مکرر باعث ایجاد ترس و اضطراب در کودک و نوجوان می‌شود و حتی از این ارتباط‌گیری استفاده کرده و خیلی راحت به تمام اطلاعات گوشی چون گالری عکس، شماره تلفن ها و … دسترسی پیدا می‌کند.

  وی ادامه داد: «مومو» با این اطلاعات بچه‌ها را تهدید می‌کند و بدا به حال خانواده‌هایی که ارتباط صمیمی بین فرزندان و والدین وجود ندارد و بچه‌ها این موضوع را از خانواده پنهان می‌کنند، اینجا باید ترسید زیرا خطر در اینجاست.

  درویشی گفت: در این ارتباط‌گیری مومو دائم لینک‌ و حتی شارژ می‌فرستد و از او می خواهد که روی لینک بزند و وقتی لینک را بزند ویروس وارد گوشی شده و دسترسی مومو به اطلاعاتی که در بالا توضیح دادم اتفاق می‌افتد.

  وی در پاسخ به افرادی که می‌پرسند اگر اکانت «مومو» یا هر اکانت غریبه‌ای که از عکس این موجود زشت استفاده می‌کند و به ما پیام می‌دهد چه کار کنیم؟ گفت: در مرحله اول به هیچ عنوان جواب ندهید زیرا تا وقتی جواب ندهید از مزاحمت‌هایش در امان هستید و دوم  اینکه بدون باز کردن پیام این اکانت را بلاک و به واتس‌آپ ریپورت کنید.

  این کارشناس فضای مجازی تصریح کرد: نباید با پیام «مومو» هراسان شد فقط نباید به پیامش پاسخ داد و اگر پیام را باز کرده‌اید و جواب نداده‌اید خیلی بعید است که تنها با دیدن پیام خط شما درگیر این مزاحمت شود بلافاصله این اکانت را بلاک کنید.

  وی با بیان اینکه باید والدین رسانه خوب و بد را یاد گرفته و برای فرزندان خود توضیح بدهند اظهار کرد: در مصاحبه‌ها بارها گفته‌ام که باید والدین کنترل و نظارت روی گوشی فرزندان خود داشته باشند و قبلا راهکار هم داده‌ام چگونه.

  درویشی آخرین راهکار برای در امان ماندن از چالش «مومو» را که کودک و نوجوان را اذیت می‌کند عوض کردن سیم‌کارت معرفی کرد و گفت: معتقدم مهمترین راهکار برای در امان ماندن از همه این چالش ها که هر روز موضوع جدیدی بروز و ظهور می‌کند برقراری ارتباط گرم و صمیمی به فرزندانمان است که آنها در همه شرایط تنها خانواده و پدر و مادر خود را محل امن بدانند و به آنها مراجعه کنند، اصل مهم و اساسی که این روزها در خانواده‌ها کمرنگ یا فراموش شده است.

  وی در پایان راهکارهای مسدودسازی در اندروید و آیفون را توضیح دادند که به صورت عکس نوشت برای خوانندگان در پایین گزارش آورده شده است.

  مرحله اول مسدودو کردن مومو در اندروید

  مرحله دوم

  مرحله سوم

  مرحله اول مسدود کردن در آیفون

  مرحله دوم

  مرحله سوم

  عضوکانال اول فارس در واتس اپ شوید

  منبع مطلب : www.avalfars.ir

  مدیر محترم سایت www.avalfars.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 16 روز قبل
  0

  واقعا شما به مومو اعتقاد دارید

  amir 5 ماه قبل
  1

  مومو وجود دارد

  آتنا 7 ماه قبل
  1

  نظری ندارم

  هانیه 9 ماه قبل
  1

  مو مو شغال اشغال بچه هارو میترسونه معلوم نی کدوم خرهای،این کارا رو میکنن خیر ندیده ها

  دختر کفشدوزکی 10 ماه قبل
  -2

  دختر کفشدوزکی

  سودا 10 ماه قبل
  0

  شماره مومو چنده

  سودا 10 ماه قبل
  -1

  سلام شما

  🤨

  درسا 11 ماه قبل
  -1

  مومو واقعی هست من میگم نه

  درسا 11 ماه قبل
  0

  مومو واقعی هست من میگم نه

  درسا 11 ماه قبل
  0

  مومو واقعی هست من میگم نه

  درسا 11 ماه قبل
  0

  سلام

  درسا 11 ماه قبل
  0

  سلام

  ناشناس 11 ماه قبل
  -2

  ۸۴ک۳گ۳نقج

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  شما کی هستی

  دختر کفش دوزکی 12 ماه قبل
  0

  وای چه موجود بدی من اگر بهم پیام داد جواب نمیدم و مسدودشدن می کنم

  0
  سودا 10 ماه قبل

  دختر کفشدوزکی هستید زارت

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  من میخام مومو کشته شدن

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  میگم شماره مومو چند است

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  شماره مومو چند است؟!!!

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  من میخام مومو کشته بشه

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  مال

  پاکزاد 2 سال قبل
  -2

  من پیام دادم و جواب دادم او من رو هک کرد و من هم مجبور شدم او را هم هک کنم سپس دیدم یک ویدئوی بد فرستاد و من ترسیدم و در آن ویدئوی گفت من هک نکن من هم گفتم پس تو هم من را هک نکن بعد با من تماس گرفت من رد کردم این شکلک را فرستاد😡😡👹👺 و من آن را سریع بلاکش کردم و من تعجب کردم دیدم ویدیو فرستاد با عصبانیت گفت شب تو میمیری

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  من راهنمایی کردم

  🙏🏻 2 سال قبل
  1

  من متاسفانه نظری ندارمامید وارم دوستان نظرات خوبی را پیشنهاد کنند

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  دختر کفشدوزکی 10 ماه قبل

  سلام مهدی شما چند سالتون

  برای ارسال نظر کلیک کنید