توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

    وضعیت قرمز کرونا در کدام شهرها

    1 بازدید

    وضعیت قرمز کرونا در کدام شهرها را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

    فهرست اسامی مناطق و شهرستان‌های وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونا

    فهرست اسامی مناطق، شهرستان‌ها و شهرهای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد کرونا

    مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا، کاهش حضور کارکنان در سراسر کشور بر حسب وضعیت قرمز و نارنجی پیش‌بینی شده است. همچنین، محدودیت‌هایی در خصوص فعالیت مشاغل سطوح یک تا چهار ابلاغی اِعمال می‌شود.

    همچنین ببینید:

    - مشاغل گروه شغلی سطح یک، دو، سه و چهار کرونا

    - دورکاری و کاهش حضور کارکنان در مناطق قرمز، نارنجی و زرد

    🔸در مناطق و شهرهای وضعیت قرمز یک سوم کارکنان باید در محل کار خود حضور یابند. 

    🔸در مناطق و شهرهای وضعیت نارنجی نیمی از کارکنان و در وضعیت زرد دو سوم کارکنان در محل کار حضور می یابند.

    فهرست مناطق و شهرستان‌های قرمز، نارنجی و زرد

    قرمز: بیش از ۲۵ مورد در روز به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روند اپیدمی در حال ازدیاد است. از این واژه‌ها و کدبندی رنگ‌ها باید درست استفاده شود و اقدامات لازم برای هر وضعیت انجام گیرد.

    نارنجی: تعداد موارد جدید قطعی ۱۰ تا ۲۴ به ازای ۱۰۰ هزار نفر و روند کلی اپیدمی بالا رونده است.

    زرد: در منطقه یک یا بیشتر مورد بیماری تست پی‌سی‌آر دیده شده و خطر در حد قابل انتظار است. تعداد موارد جدید قطعی به ازای ۱۰۰ هزار نفر ۱ تا ۹ مورد. 

    سبز: منطقه‌ای است که طی ۲۸ روز گذشته هیچ مورد جدید کووید۱۹ گزارش نشده است. یا کمتر از یک مورد مثبت به ازای ۱۰۰ هزار نفر داشته باشیم.

    آخرین وضعیت مناطق قرمز، نارنجی، زرد و سبز

    آخرین به‌روزرسانی تا تاریخ ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۹ 

    معاونت بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

    وضعیت مخاطره شیوع کرونا در شهرستانها 26 آبان 1399

    دانلود فایل به تفکیک شهرستان‌ها 

    زرد= خطر متوسط، نارنجی=پرخطر، قرمز=خیلی پرخطر

    منبع مطلب : shenasname.ir

    مدیر محترم سایت shenasname.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

    قرنطینه ۲ هفته‌ای از اول آذرماه در شهر‌های قرمز کرونا + جدول مشاغل

    مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

    به گزارش شهرآرانیوز، به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در تاریخ ۲۴ آبان ماه، از شنبه، یک آذر ۱۳۹۹ شهرهای قرمز در سطح کشور دست‌کم به‌مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

    بنا به طرح جامعی که در ستاد کرونا تدوین شده، شهرهای کشور از لحاظ میزان ابتلا و مرگ و میر براثر کرونا، سطح هشدار دریافت می‌کنند.

    بر این اساس، شهرهای قرمز دارای سطح هشدار ۳، شهرهای نارنجی دارای سطح هشدار دو و شهرهایی با وضعیت زرد دارای سطح هشدار یک هستند.

    در شهرهایی با سطح هشدار یک محدودیت‌های شغلی گروه ۴، در شهرهایی با سطح هشدار دو محدودیت‌های شغلی گروه ۳ و ۴، و در شهرهایی با سطح هشدار سه محدودیت‌های شغلی گروه دو، سه و چهار اعمال می‌شود.

    جدول مشاغل در محدودیت‌های جدید کرونا

    جدول مشاغل در محدودیت‌های جدید کرونا

    همچنین ظرفیت فعالیت کارکنان و کارمندان در سطح سه برابر با یک سوم، در سطح دو برابر با یک دوم و در سطح یک برابر با دو سوم خواهد بود.

    علیرضا رئیسی، سخن‌گوی ستاد کرونا با تأکید بر اینکه با شروع فصل سرد سال میزان ابتلا به کرونا در سطح جهانی درحال بالارفتن است و کاهش رعایت‌های بهداشتی هم باعث فشار زیادی به بیمارستان‌ها شده، اعلام کرد بر همین اساس نیاز است محدودیت‌هایی اعمال شود. به‌گفته‌ی رئیسی، محدودیت‌ها معمولا به‌مدت دو هفته اجرا می‌شوند تا با انجام ارزیابی، مشخص شود نیاز به تمدید این مهلت هم وجود دارد یا خیر.

    رئیسی اظهار کرد که اکنون بیش از ۱۰۰ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۱۵۰ شهر در وضعیت نارنجی و ۱۵۵ شهر هم در وضعیت زرد کرونا هستند. بنا به تصمیم امروز ستاد کرونا، قرار است محدودیت‌ها از شنبه‌ی هفته‌ی آینده، ۱ آذر اعمال شود. این محدودیت‌های شامل تردد هم می‌شوند و خودروها با پلاک بومی اجازه‌ی رفت‌و‌آمد به/از شهرستان خود را نخواهند داشت.

    محدودیت‌های کرونایی از اول آذر چیست؟

    قرنطینه ۲ هفته‌ای از اول آذرماه در شهر‌های قرمز کرونا + جدول مشاغل

    به‌گفته‌ی سخن‌گوی ستاد کرونا، یک هفته زمان برای آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم نیاز است و از هفته‌ی آینده، شهرهای قرمز در سطح کشور قرنطینه می‌شوند. جزئیات دقیق‌تر این طرح به‌زودی اعلام می‌شود.

    محدودیت تردد خودروها در محدودیت‌های جدید کرونایی چگونه است؟

    منبع: ایرنا

    بیشتر بخوانید: جزئیات کامل محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه + جدول مشاغل و شهرها(۲۶ آبان ۹۹)

    منبع مطلب : shahraranews.ir

    مدیر محترم سایت shahraranews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

    اسامی شهرهای قرمز کرونا

    مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

    به گزارش راهبرد معاصر؛ ورود موج سوم کرونا به کشور سبب بالارفتن آمار ابتلا به کرونا و افزایش آمار فوتی های کرونا 27 استان کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت. وزارت بهداشت اسامی شهرهای قرمز کرونا را اعلام کرد. در ادامه جزئیات بیشتر از اسامی شهرهای قرمز کرونا، محدودیت های کرونایی آذرماه و ساعت فعالیت اصناف مختلف را بخوانید.

    محدودیت های کرونایی جدید از روز شنبه 1 آذر در کشور اجرایی می شود. با تشدید آمار کرونا در کشور و افزایش بی سابقه آمار فوتی های کرونا مسئولان وزارت بهداشت و دولتی ها تصمیم به اجرای محدودیت های شدیدتر در شهرهای با وضعیت قرمز گرفتند. در ادامه ساعت فعالیت مشاغل مختلف وضعیت تعطیلی ادارات ساعت کاری کارمندان را در خبر راهبرد معاصر بخوانید.

    با توجه به بحران کرونا در کشور ایران و بالارفتن تعداد و آمار روزانه ابتلا به کرونا ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز جلسه ویژه ای برگزار کرد و رئیس جمهور نیز از آغاز دور جدید محدودیت های کرونایی از روز شنبه 1 آذر ماه خبر داد. همچنین علیرضا ریسی رئیس ستاد مبارزه با کرونا  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین مصوبات این ستاد  و جزئیات تعطیلی استان ها توضیحات زیر را ارائه کرد. تعطیلی مشاغل و محدودیت فعالیت اصناف مختلف بسته به وضعیت هر استان متفاوت است. در ادامه جزئیات بیشتر از تعطیلی استان ها را بخوانید.

    شیوع کرونا در جهان قربانیان زیادی را گرفت. ایران نیز از دی و بهمن سال 98 درگیر بیماری کرونا شد. قربانیان کرونا از تعدادی کم به روزی بیش از 400 فوتی رسید. متاسفانه افزایش فوتی های کرونا در ایران رکورد جهانی را زد. مسولان برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در کشور تمهیداتی بیاندیشند. جزئیات تعطیلی تهران از اول آذر و سرانجام تعطیلی دو هفته ای تهران را در ادامه میخوانید.

    جزئیات تعطیلی تهران از اول آذر / سرانجام تعطیلی دو هفته ای تهران چه شد؟

    علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین مصوبات این ستاد گفت: 45 امین جلسه ستاد کرونا با حضور رئیس جمهور برگزار شد، مباحث مختلفی مطرح شد و همانطور که مردم می‌دانند با شروع شدن فصل سرما میزان میزان شیوع بیماری به صورت شتابدار در حال بالا رفتن است و در اروپا در برخی کشورها میزان مرگ‌ومیرها به هزار نفر رسیده و آمار مبتلایان در یک روز در آمریکا به صد و هشتاد هزار نفر رسیده است و میزان مرگ و میر و ابتلا در کشور ما افزایش داشته است.

    وی گفت: میزان تست‌های تشخیصی در کشور ما به چهل هزار تست در روز رسیده است، در جلسه امروز بر رعایت پروتکل‌ها تاکید زیادی شد و تاکید شد که خدمات الکترونیک باید توسه یابد، همانطور که در اردیبهشت و فرودین این تجربه را داشتیم و توانستیم بیماری را کنترل کنیم تاکید شده همه دستگاه‌ها به اجرای پروتکل‌ها کمک کنند.

    رییسی افزود: هر تصمیمی که در ستاد ملی گرفته می‌شود بر این اصول بهداشتی استوار است. با رعایت پروتکل‌ها میزان شیوع بیماری را می‌توان کاهش داد، هرگاه مهمانی و تجمعات شکل می‌گیرد به جایی می‌رسیم که میزان ورودی بیمارستان به وضعیت غیرقابل تحمل می‌رسد و کشورها مجبور می‌شوند در این شرایط محدودیت‌هایی انجام دهند.

    اسامی شهرهای قرمز کرونا

    وی ادامه داد: سه هفته پیش در 43 شهرستان محدودیت شدید ایجاد شد و سپس در 46 شهرستان محدودیت ایجاد کردیم، اخیرا طرح جامعی آماده شده که این طرح یک طرح هوشمند و پویا است و بر اساس شاخص‌های بهداشت و درمان و میزان بستری بیماران در شهرستان‌ها تودین شده است. بر این اساس سطح هشدارهایی برای شهرستان‌ها قرار دادیم، سطح هشدار 3، برای شهر قرمز، سطح هشدار دو برای شهر نارنجی و سطح هشدار یک برای شهرهای وضعیت زرد مشخص شده‌اند و متناسب با هروضعیت محدودیت اعمال خواهد شد و حدود دو هفته زمان لازم است تا نتیجه محدودیت‌ها ارزیابی شود.

    سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد:

    بیش از ۱۰۰ شهر و شهرستان جزو وضعیت قرمز قرار می گیرند که مشاغل سطح ۲، ۳ و ۴ را در برمی گیرند.
    ۱۵۰ شهر و شهرستان نیز جزو وضعیت نارنجی قرار می گیرند که محدودیت سطح شغلی ۳ و ۴ را شامل می شوند.
    ۱۵۵ شهرستان نیز شامل وضعیت زرد هستند که محدودیت سطح شغلی ۴ برای آنها در نظر گرفته شده است.
    در وضعیت قرمز یک سوم کارکنان باید در محل کار خود حضور یابند.
    در وضعیت نارنجی نیمی از کارکنان و در وضعیت زرد دو سوم کارکنان در محل کار حضور می یابند.
    در مناطق وضعیت قرمز خودروهای بومی نمی توانند از محل اقامت خود خارج شوند و خودروهای غیر بومی نیز نمی توانند وارد این مناطق شوند.
    زمان اجرا از یک آذرماه خواهد بود.

    محدودیت کرونایی جدید

    کدام استان ها در وضعیت قرمز کرونا هستند؟

    استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

    وی گفت: استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

    تردد خودروها از اول آذر در شهرهای قرمز و نارنجی چگونه است؟

    سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: در مناطق با وضع قرمز خودروهای بومی نمی‌توانند از محل اقامت خود خارج شوند و خودروهای غیر بومی نیز نمی‌توانند وارد این مناطق شوند.

    مینو محرز: تعطیلی شبانه اصلا به درد نمی‌خورد

    دکتر مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص تصمیم ستاد ملی کرونا برای اعمال محدودیت‌های بیشتر از ابتدای آذر ماه گفت: تعطیلی شبانه اصلا به درد نمی‌خورد؛ چون روزها مردم در تجمعات شرکت دارند. الآن به قدری وضع بد است که باید حداقل یکی، دو هفته تهران را کامل تعطیل کنند تا میزان مراجعه به بیمارستان‌ها و بستری‌ها کمتر شود. به دلیل اینکه همه افراد مسن و دارای بیماری‌های زمینه‌ای گرفتار شده‌اند.

    وی افزود: بنا بوده که در خصوص تعطیلی تهران جلسه‌ای برگزار شود. کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و همه رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی با تعطیلی یکی، دو هفته‌ای تهران موافق هستند و نامه داده بودند که باید تعطیل شود و تعطیلی شبانه فایده‌ای ندارد. ما که با مریض مواجهه داریم نمی‌توانیم باور کنیم که با نبستن شهر بتوان یک هجوم بیماری را کنترل کرد. باید حداقل یک هفته کامل تعطیل شود که بتوانیم سرعت بیماری‌زایی و آلودگی را کمتر کنیم.

    عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: در همه جای دنیا ثابت شده که انگار مردم هنوز کرونا را باور ندارند. مردم باید همکاری کنند، اگر مردم همکاری نکنند برنامه دولت‌ها به جایی نمی‌رسد. ویتنام و کره جنوبی که مردم منضبطی دارند توانسته‌اند این بیماری را کنترل کنند. ما هم مقداری رعایت کنیم. البته این مشکل اروپا و آمریکا هم هست که مردم باید بیشتر رعایت کنند. به نظر من اگر مردم رعایت نکردند مثل همه جای دیگر دنیا باید آنها را جریمه کنیم.

     تعطیلی سراسری در کشور

    محرز در پاسخ به این سؤال که آیا اعمال جریمه برای مردمی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند قابل انجام هست، گفت: الآن همه جای دنیا دارند جریمه می‌کنند که توانسته‌اند کنترل کنند. عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کانادا و استرالیا جریمه‌های سنگین دارد. چون کسی که این پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کند به جان بقیه هم صدمه می‌زند.

    وی افزود: بعضی‌ها می‌گویند پول نداریم ماسک بخریم. کسی نگفته ماسک جراحی بخرید؛ یک ماسک پارچه‌ای کافی است. به نظر من دولت مقداری ماسک تهیه کند و در اماکن پرخطری مثل مترو پخش کند و بعد اگر دیدند کسی رعایت نمی‌کند او را جریمه کنند. اگر در اجرای پروتکل‌ها مقداری سختگیری کنند، مردم مثل همه جای دنیا وادار به رعایت می‌شوند ولی این جوری نمی‌شود که مردم رها باشند که هرکاری می‌خواهند انجام دهند و برای افراد دیگر هم گرفتاری ایجاد شود.

    جزئیات تعطیلی تهران از اول آذر / سرانجام تعطیلی دو هفته ای تهران چه شد؟

    عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: باید این وضعیتی را که بالغ بر یک ماه است در بیمارستان‌ها به وجود آمده پایین بیاورند. چون توان پرسنل و کادر درمان پاسخگو نیست و واقعا وحشتناک است. مرگ‌ومیر هم خیلی بالاست زیرا ابتلا به این بیماری خانوادگی شده است.

    منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

    مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

    جواب کاربران در نظرات پایین سایت

    مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

    میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
    مهدی 1 سال قبل
    0

    نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

    برای ارسال نظر کلیک کنید