توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  وام بلاعوض کودکان زیر پنج سال

  1 بازدید

  وام بلاعوض کودکان زیر پنج سال را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  خبر جدید از کمک یک میلیونی به کودکان زیر ۵ سال / «به ما از مرکز بهداشت زنگ زدند!»

  خبر جدید از کمک یک میلیونی به کودکان زیر ۵ سال / «به ما از مرکز بهداشت زنگ زدند!»

  به گزارش بانک اول روز گذشته در گزارشی به این سوال جواب داد که ماجرای کمک یک میلیونی به فرزندان زیر 5 سال چیست؟ گزارشی که براساس آن برخی از مخاطبان اعلام کرده بودند پیامی برای آنها ارسال شده که کد ملی فرزند زیر پنج سال خود را به شماره 3031 ارسال کنند تا وام یک میلیون تومانی بلاعوض به حساب آنها واریز شود. خبری که نهایتا مشخص شد صحت ندارد و یک شوخی بوده است.

  اما بعد از انتشار این گزارش، برخی از مخاطبان خبر دادند که از طرف مرکز بهداشت محل سکونتشان، با آنها تماس گرفته شده و شماره شبای سرپرست خانوار را از آنها گرفته‌اند تا کمک مالی برای آنها واریز شود.

  ماجرای شماره 4030 چیست؟

  آنگونه که یکی از مخاطبان در شهرستان پل‌دختر در خرم‌آباد خبر داده دو روز گذشته از شماره 4030 با او تماس گرفته‌اند و خواسته‌اند که شماره شبای کارتی که یارانه خانوار به آن واریز می‌شود را اعلام کنند تا کمک مالی به حساب آنها واریز شود.

  پیگیری‌ها نشان می‌دهد شماره 4030 مربوط به ستاد اجرایی فرمان امام است. اپراتور باین سامانه به خبرنگار تجارت‌نیوز می‌گوید تماس از طرف شماره 4030 به معنای تماس از طرف مرکز بهداشت و درمان است. پس احتمالا این تماس از طرف مرکز بهداشت شهرستان خرم‌آباد بوده اما از طرح کمک معیشتی خبری ندارد.

  تماس با ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت و بنیاد احسان برکت و حتی وزارت بهداشت و درمان بی‌نتیجه است و هیچکدام از این نهادها پاسخی برای این مساله ندارند. تنها نهاد پاسخگو مرکز بهداشت خرم‌آباد است که خبر واریز وام یک میلیونی را شایعه می‌داند و می‌گوید این خبر تکذیب شده است.

  کمک یک میلیونی مراکز بهداشت؟

  اما برخی از مخاطبان خبر داده‌اند که این طرح توسط مراکز بهداشت در حال انجام است و اگر خانواده‌ای کودک داشته باشد که بر اساس نمودار رشد، دارای سوتغذیه باشد، احتمالا کمک مالی و یا غذایی دریافت می‌کند.

  در ادامه پیام مخاطبان را می‌خوانید:

  «در بهداشت منطقه ما هرکی که بچه زیرپنج سال داشت ازشون شماره شبا و شماره حساب گرفتن و گفتن یه طرح به ما ابلاغ کردن قراره کمک کنن.»

  «مراکز بهداشتی شماره شبای حساب میگرفتن از مردم. البته گفتن که طرح از طرف بنیاد حاج قاسم سیمانی است.»

  «میگن خبر کمک راسته چرا که تو مراکز بهداشت اسم نویسی می‌کنند. طرح از طرف دختر حاج قاسمه!»

  «خبر صحت داره اما ماجرا اینه که کودکانی که در نمودار کارت بهداشتب، روند رشد آنها نزولی باشه. یعنی سوتعذیه داشته باشن. به عنوان کمک خرج شیر خشک و ….وامبلاعوض 1 میلیونی داده شده.»

  «واسه مازنگ‌ زدن از بهداشت واسه بچه زیر چهار سال شماره شبا دادیم. اما وقتی با هجمه مردم طرف شدن احتمالا تکذیب شد.»

  «اصلا نیاز نیست به سامانه پیامک کنید برید بهداشت محلتون و موضوع درخواست بدید. اگه بچه واجد شرایط باشه بهش تعلق میگیره.»

  «از طرف بهداشت محلمون به من زنگ زدن وشماره شباگرفتن. من کاملا اون خانم رو می شناختم که کارمند بهداشت هست واطلاعات رو ازمن گرفت.»

  «اطرافیان من همه گرفتن و کاملا صحت داره.»

  «ما که به بهداشت مراجعه کردیم .اسممون نوشتن وشماره حساب گرفتن وگفتن قراره ۱۲۰ تومن برا بچه هایی که سو تغذیه وکمبود وزن دارن پرداخت میشه . پیامک نمیدونم ولی مراکز بهداشت مناطق محروم همچین چیزی بوده و پولم واریز شده براشون الانم مرحله دوم دارن اسم مینویسن

  « به منم از بهداشت زنگ زدن رفتم حضوری ثبت شد.»

  اعتماد نکنید دروغ است!

  اما در مقابل برخی دیگر از کاربران می‌گویند نباید به این تماس‌ها اعتماد کرد و شماره حساب داد.

  «اصلا اطلاعات شخصی خود را به کسی ندید تو شهر قم میگن پست بانک ۲۰۰هزارتومان به هر شماره ملی میده اما این هم کلاه برداری هستش به هیچ وجه شماره ملی خود را به غریبه یا شماره بیگانه ندهید.»

  «من شماره ملی مامانمو فرستادم کسی جوابمو نداد.»

  «خودم میخواستم برم ثبت نام کنم حال که این مطلب تجارت نیوز خوندم منصرف شدم لطفا مخابرات جلوی چنین شایعات بی پایه و اساس و بگیرد.»

  «من فرستدم جواب دادن گفتن از طریق پیام به شما اطلاع میدهیم یعنی دورغه.؟»

  «ماهم فرستادیم حالا حسابو خالی میکنن؟»

  «این پیامک برای من اومد نوشته بودکودکان زیر ۱۰سال. ازاول هم میدونستم کلکه انجام ندادم.»

  منبع : تجارت نیوز

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ماجرای کمک یک میلیونی به کودکان زیر 5 سال چیست؟

  ماجرای کمک یک میلیونی به کودکان زیر 5 سال چیست؟

  به گزارش جی پلاس، این روز ها پیامکی با متنی که در ادامه می خوانید دست به دست می شود:«افرادی که فرزند زیر پنج سال دارند، شماره ملی آن را به سرشماره ۳۱۳۰ ارسال و یک میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کنند.» 

  تجارت نیوز نوشت: پیگیری‌ها نشان می‌دهد خبر واریز کمک بلاعوض یک میلیونی برای کودکان از سوی هیچ نهاد و ارگانی اعلام نشده و صحت ندارد.

  گویا شماره 3130 مربوط به شرکت ایرانسل است. اگرچه هم روابط عمومی این شرکت در جریان انتشار این خبر نیست و هم روابط عمومی وزارت ارتباطات.

  اگرچه هر دو قول پیگیری می‌دهند. پلیس 110 هم فقط به این توصیه بسنده می‌کند که مردم بهتر است اطلاعات خود را ارسال نکنند.

  مساله مهم این است که چرا در حالی که این خبر این چنین در بین مردم پخش شده مخابرات، یا وزارت ارتباطات و شرکت ایرانسل اجازه انتشار چنین پیامی را داده است

  منبع مطلب : www.jamaran.news

  مدیر محترم سایت www.jamaran.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ماجرای کمک یک میلیونی به فرزندان زیر 5 سال چیست؟

  ماجرای کمک یک میلیونی به فرزندان زیر 5 سال چیست؟

  پیگیری‌های تجارت‌نیوز، نشان می‌دهد خبر واریز کمک بلاعوض یک میلیونی برای کودکان از سوی هیچ نهاد و ارگانی اعلام نشده و صحت ندارد و گویا این کار تنها شیوه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات کاربران و فروش آن به شرکت‌های تبلیغاتی است.

  این در حالی است که برخی از دریافت‌کنندگان این پیامک، برای ثبت‌نام و اطلاع از شرایط دریافت این کمک بلاعوض یک میلیون تومانی به مراکز بهداشت شهر خود مراجعه کرده و در نهایت دست خالی به خانه برگشتند.

  اما ماجرا چیست؟

  در روزهای اخیر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز پیام‌هایی دریافت کرده‌اند که در آنها از مردم خواسته شده «شماره ملی فرزند زیر 5 سال خود را به سرشماره 3130 ارسال و یک میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کنند.»

  در برخی از پیامک‌های دیگر رقم این کمک بلاعوض 5 میلیون تومان عنوان شده است. به گزارش یکی از مخاطبان «به ما گفتن شماره ملی بچه زیر پنج سال را به 3130 ارسال کنید پنج ملیون تومان میدن میخواستم ببینم واقعا راسته یا نه؟»

  خبر واریز کمک بلاعوض صحت ندارد. نه نهادی این خبر را تایید کرده و نه وامی در کار است. اما هدف چیست؟

  احتمالا تنها هدف ارسال این پیامک‌ها، جمع‌آوری بانک اطلاعاتی و فروش آن به شرکت‌های تبلیغاتی است. یعنی خانوارها کد ملی و شماره تماس خود را برای این شماره ارسال می‌کنند و این شرکت می‌تواند این دیتا را به شرکت‌های مختلف بفروشند.

  در این مورد امکان ارسال اطلاعات از شماره همراه اول وجود ندارد و تنها دارندگان خط ایرانسل می‌توانند پیام ارسال کنند. نکته جالب توجه این است که بعد از ارسال اطلاعات به این شماره، پیامکی برای مخاطب ارسال میشود که در آن نوشته شده «درخواست شما ثبت شد. نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.»

  کدام نهاد پاسخگوست؟

  این شماره گویا مربوط به شرکت ایرانسل است. اگرچه هم روابط عمومی این شرکت در جریان انتشار این خبر نیست و هم روابط عمومی وزارت ارتباطات. اگرچه هر دو قول پیگیری می‌دهند. پلیس 110 هم فقط به این توصیه بسنده می‌کند که مردم بهتر است اطلاعات خود را ارسال نکنند.

  اما مساله مهم این است که چرا در حالی که این خبر این چنین در بین مردم پخش شده مخابرات، یا وزارت ارتباطات و شرکت ایرانسل اجازه انتشار چنین پیامی را داده است؟ آن هم پیامی که هم به مطالبه عمومی جدید دامن می‌زند و هم اینکه در روزهای اخیر باعث مراجعه مردم به مراکز بهداشت و درمان شده است؟

  اما وعده کمک بلاعوض یک میلیون تومانی آن هم در این شرایط برای بسیاری از خانوارها جذاب است. تا حدی که  ایرنا خبر داده این پیامک سبب تجمع برخی از خانواده‌ها در مراکز بهداشت و درمان برای ثبت‌نام وام شده است.

  سید حسین رازیان، مسئول روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پیام روز گذشته خبر داده بود  انتشار شایعه وام یک میلیون تومانی باعث مراجعه خانواده‌ها به مراکز و خانه‌های بهداشت و ایجاد تجمع در شرایط کرونایی شده است.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام اطلاعات دقیق در مورد وام بچه های زیر ۵سال

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  سلام اطلاعات دقیق در مورد وام بچه های زیر ۵سال

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید