توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  همسان سازي حقوق بازنشستگان كشوري

  1 بازدید

  همسان سازي حقوق بازنشستگان كشوري را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه / ارائه تسهیلات خرید کالای منزل از هفته آینده

  مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه / ارائه تسهیلات خرید کالای منزل از هفته آینده

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، اکبر افتخاری در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد افزود: امسال مجموعه اقداماتی انجام شده برای اینکه بتوانیم خدمت مناسبی را برای توسعه معیشت و سبد خانواده بازنشستگان فراهم کنیم که بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله این اقدامات است.

  وی اظهارداشت: بودجه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان در ابتدا سه هزار و 500 میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی بود که با پیگیری های صورت گرفته این عدد به شش هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کردو خوشبختانه یک مرحله همسان سازی در فروردین ماه سال جاری اتفاق افتاد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هم اکنون در حال برنامه ریزی و نهایی کردن احکام هستیم که از ابتدای مهر ماه سال جاری مرحله بعدی همسان سازی حقوق بازنشستگان را عملیاتی کنیم.

  وی در ادامه افزود: بدون شک در این مرحله همسان سازی کاملی در راستای حقوق بازنشستگان صورت می گیرد.

  افتخاری اظهارداشت: این موضوع یکی از مطالبات جدی بازنشستگان بود که در یک قالب مشخص حقوق بازنشستگان و شاغلین متناسب شود و دولت هم عزم جدی در این زمینه داشت که آن را رفع کند.

  وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیمه تکمیلی درمان را مطالبه دیگر و خواسته بحق بازنشستگان این صندوق برشمرد و گفت: خوشبختانه در این حوزه هم اتفاق خوبی رخ داد و از خردادماه امسال سرانه بازنشستگان از 60 هزار تومان در ماه به 140هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرده است.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: معنا و مفهوم اقدام مزبور اینکه پوشش بیمه های تکمیلی دو برابر شد و همینطور در برخی از حوزه ها پوشش های جدیدی برای بازنشستگان ایجاد گردید.

  وی اظهارداشت: دولت یک مصوبه ای طی فروردین ماه سال جاری در راستای ضوابط بودجه سال 99 صادر کرد.

  افتخاری تصریح کرد: این مصوبه به دستگاه های اجرایی اجازه می دهد در قالب اعتبارات شان از امکانات رفاهی برای بازنشستگان همان دستگاه استفاده کنند.

  وی ادامه داد: صندوق علاوه بر این مجموعه ای از اقدامات و طرح های رفاهی را برای بازنشستگان اجرا کرده است.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خرید بیمه نامه، اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای ضروری، لوازم خانگی، خرید های روزمره از فروشگاه های سراسری، در نظر گرفتن تخفیف های مناسب برای خرید محصولات شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری مثل پگاه، کفش ملی و غیره از جمله این طرح ها و اقدامات است.

  وی افزود: طرح های رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با هدف بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان عزیز در حال اجراست.

  افتخاری بیان داشت: ارائه تسهیلات بلندمدت برای خرید کالای خانگی از جمله طرح های رفاهی که از هفته آینده عملیاتی می شود.

  وی ادامه داد: در این طرح بازنشستگان می توانند با اقساط بلندمدت 5 ساله نسبت به خرید کالای خانگی با کیفیت مثل تلویزیون، یخچال و غیره اقدام کنند.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای خرید لوازم خانگی تا سقف 50 میلیون تومان وام برای بازنشستگان در نظر گرفته شده و پرداخت به تناسب حقوق بازنشستگان خواهد بود.

  وی افزود: طبق معمول افرادی که حقوق پائین تری دارند سقف پرداخت وام هم کمتر خواهد بود چون باید توان بازپرداخت هم داشته باشند.

  افتخاری اظهارداشت: بازنشستگان عزیز هم می توانند برای جهیزیه فرزندان و هم برای تهیه لوازم زندگی خودشان از این تسهیلات استفاده کنند.

  وی ادامه داد: برای خرید کالاهای ضروری از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ در سال سه میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات قرض الحسنه با نرخ دو درصد برای بازنشستگان در نظر گرفته شده که در سه قالب یک میلیون و 200 هزار تومان در سه نوبت به کارت بازنشستگان بصورت اعتباری شارژ می شود وبعد طی دوره ای با یک ماه تنفس در چهار قسط از حقوق شان کسر خواهد شد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: علاوه بر این صندوق امسال به بازنشستگان تسهیلات ضروری قرض الحسنه به مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت می کند.

  وی اضافه کرد: این تسهیلات پیش از این هفت میلیون تومان بود که اکنون به 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

  افتخاری بیان داشت: امسال 350 هزار فقره وام قرض الحسنه 10 میلیونی برای بازنشستگان تدارک دیده شده که آخر هر ماه به تعدادی به نوبت پرداخت می شود.

  وی ادامه داد: مضاف بر این تسهیلات فصلی به مبلغ 20 میلیون تومان برای ازدواج فرزندان بازنشستگان در نظرگرفته شده که هر فصل بر اساس قرعه کشی به کسانی که فرزندان در آستانه ازدواج دارند، تعلق می گیرد.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عمده این کارها طرح ها مشارکتی بوده و منابع صندوق درگیر آن نیست.

  وی افزود: صندوق توانسته با مشارکت و تعامل بانک عامل و هم شرکت ها و سازمان های که با این مجموعه همکاری می کنند تسهیلات مزبور را برای بازنشستگان عزیز ایجاد کند.

  افتخاری بیان داشت: صندوق بازشستگی منابع آن چنانی ندارد که بخواهد طرح های بزرگی را اجرا کند.

  وی همچنین در خصوص سامانه جامع ثبت اطلاعات املاک نیز توضیح داد: این سامانه پس از تعطیلات نوروز سال جاری عملیاتی شده و املاک متعلق به صندوق در آن در حال ثبت و ضبط است.

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق طیف مختلف و متنوعی از املاک را در اختیار دارد که ضرورت ایجاب می کرد ابتدا این املاک شناسایی، ثبت و در عین حال آخرین وضعیت آن ها مشخص می شد.

  وی افزود: با توجه به در اختیار داشتن تعداد بالایی از املاک و مستغلات در صندوق بازنشستگی کشوری، ساماندهی املاک و مستغلات صندوق همواره مورد توجه و نظر مسئولان صندوق بوده که خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون در حال عملیاتی شدن است.

  افتخاری درادامه یادآورشد: سامانه جامع املاک به منظور مستندسازی اموال غیرمنقول صندوق بازنشستگی کشوری طراحی و ایجاد شده است.

  انتهای پیام/

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید