توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  هر بشکه نفت چند لیتر بنزین میدهد

  1 بازدید

  هر بشکه نفت چند لیتر بنزین میدهد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شانا

  شانا

  رئیس منطقه عملیاتی قشم در شرکت نفت فلات قاره ایران در گفت و گو با خبرنگار شانا با تاکید بر این که در نیمه دوم سال آینده با تولید روزانه 30 هزار بشکه نفت سبک از میدان هنگام، محقق می‌شود، اظهار داشت: هم اکنون به طور متوسط از هر 159 لیتر نفت خام ایران در یک بشکه تنها 16 درصد آن به بنزین تبدیل می شود، در حالی که از هر بشکه نفت خام میدان نفتی هنگام با ای.پی.آی 5/43 بیش از 110 لیتر بنزین تولید می شود.

  مهندس یارویسی نیز در باره تولید 10 هزار بشکه نفت خام از اولین حلقه چاه این میدان هنگام گفت: 45 روز دیگر چاه دوم و در سه ماه آینده چاه سوم وارد مدار خواهد شد.

  وی با بیان این که تا کنون بیش از 300 هزار بشکه نفت خام میدان هنگام در 10 مرحله در اسکله قشم برای پالایشگاه‌ها بارگیری شده است، اظهار داشت: نفت بارگیری شده این میدان در لاوان تخلیه می‌شود و ظرف چهار ماه آینده به وسیله خط لوله 72 کیلومتری این نفت را به بندرعباس منتقل می‌کنیم.

  به گزارش شانا، مرغوبیت نفت میدان هنگام، بخش بزرگی از مشکل تولید و واردات بنزین را حل می‌کند، زیرا نفت این میدان می‌تواند سبب افزایش ظرفیت تولید فرآورده های سبک از جمله بنزین و نفت گاز و کاهش تولید فرآورده های سنگین از جمله نفت کوره همچنین حذف آلاینده های محیط زیست از فرآورده های نفتی تولیدی پالایشگاه ها شود.

  هر بشکه نفت چند لیتر است؟


  متعارف‌ترین روش برای انتقال نفت، تزریق آنها به درون بشکه‌هایی است که دارای حجمی از پیش تعیین‌شده هستند. این روش، محاسبه پول پرداختی توسط مشتری را نیز تسهیل می‌کند. اما از طرفی به دلیل فلزی بودند بشکه‌های نفتی وقتی حرف از انتقال هزاران بشکه باشد، چالش وزن اضافی برای کشتی‌های نفت‌کش مطرح می‌شود.


  به همین دلیل است که اغلب حجم انبوهی (ولی معین) از نفت خام را درون مخازن کشتی‌ها تزریق می‌کنند. این حجم میلیون لیتری در پالایشگاه مشتری بر حسب بشکه محاسبه می‌شود و داستان‌های بعد از آن.


  حجم هر بشکه


  انواع مختلفی از بشکه‌ها در بازار موجود است. حجم عرف آنها بین 100 تا 200 لیتر است. حتی بشکه های 1000 لیتری نیز برای انتقال داخلی نیز وجود دارد. در آمریکا برای حمل و نقل بین ایالت‌ها از بشکه‌هایی با حجم 95.5 تا 115.6 لیتر برآورد می‌شود. وزن بشکه‌ها نیز با توجه به غلظت، بین 90.7 و 170.6 کیلوگرم متغیر است.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  [email protected] 11 روز قبل
  0

  چرا در سهمیه های بخش مازوت نظارت نمی‌شود‌که‌یک‌سری‌سهمیه‌بعنوان‌‌ریخته‌گری‌و...‌گرفته‌و‌آن‌را‌جای‌دیگری‌‌می‌فروشند‌.

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید