توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نیازمند بررسی استعلام فرم ج

  1 بازدید

  نیازمند بررسی استعلام فرم ج را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استعلام فرم ج وام مسکن | آیا وام مسکن به شما تعلق می‌گیرد؟

  استعلام فرم ج وام مسکن | آیا وام مسکن به شما تعلق می‌گیرد؟

  اگر برای دریافت وام مسکن سپرده گذاری کرده باشید، یا قصد استفاده از تسهیلات دولتی مثل مسکن مهر و یا طرح اقدام ملی مسکن را داشته باشید، با موضوع استعلام فرم ج وام مسکن برخورد می‌کنید. اصطلاحا قرمز شدن جواب استعلام بند ج وام مسکن باعث می‌شود تسهیلات مورد نظر به شما تعلق نگیرد.

  در این مقاله به این سوالات پاسخ داده می‌شود:

  برای چه وام‌هایی به استعلام بند ج  نیاز داریم؟

  به طور کل هر فردی می‌تواند دو نوع وام مسکن دریافت کند؛ وام با سپرده بانکی و وام بدون سپرده بانکی (وام اوراق). دریافت وام اوراق یا همان وام بدون سپرده گذاری، برای هیچ شخصی محدودیتی ندارد. اما گرفتن وام با سپرده گذاری دارای محدودیت است.

  برای بررسی این محدودیت و اینکه آیا شما صلاحیت دریافت وام مورد نظر را دارید یا نه، استعلامی انجام می‌شود که به استعلام فرم ج معروف است. بنابراین برای دریافت تمامی وام‌هایی که نیاز به سپرده گذاری دارند، پیش از دریافت وام باید این استعلام انجام شود.

  اگر جواب استعلام شما مثبت باشد، اصطلاحا فرم ج شما سبز می‌شود و اگر جواب این استعلام منفی باشد، بند ج قرمز شده و وامی که می‌خواهید به شما داده نمی‌شود. در ادامه فرایند انجام این استعلام را توضیح می‌دهیم که دارای یک نکته بسیار مهم است.

  جزییات فرایند استعلام فرم ج وام مسکن چگونه است؟

  برای انجام این استعلام کار خاصی به عهده شما نیست. این استعلام توسط بانک انجام می‌شود. حداکثر زمان دریافت پاسخ این استعلام ۱ تا ۲ روز کاری است. برای پیگیری استعلام فرم ج وام مسکن، بعد از سپری شدن این مدت، می‌توانید به بانک مراجعه کرده و پاسخ استعلام را دریافت کنید.

  نکته مهم در خصوص فرایند استعلام، زمان انجام آن است. این کار در پایان دوره سپرده گذاری انجام می‌شود. یعنی در صورتی که از شرایط تعلق گرفتن وام اطلاع نداشته باشید و افتتاح حساب کنید، در پایان مدت سپرده گذاری، وام به شما تعلق نمی‌گیرد.

  بنابراین اطلاع از اینکه در چه شرایطی وام به شما تعلق گرفته و جواب استعلام فرم ج سبز می‌شود، دارای اهمیت است. در صورتی که پس از سپرده گذاری جواب استعلام شما قرمز شود، دو راه پیش شماست:

  استعلام فرم ج در خصوص چه مواردی است؟

  استعلام فرم ج فقط در خصوص دریافت تسهیلات دولتی است. می‌توان این تسهیلات را به دو دسته تقسیم کرد:

  به این نکته دقت داشته باشید که این استعلام، صرفا در خصوص وام مسکن بانک مسکن نیست. این استعلام برای کلیه وام‌های مسکن که توسط شبکه‌ی بانکی کشور، از بانک مسکن و بانک ملی گرفته، تا سایر بانک‌ها ارائه می‌شوند، انجام می‌شود.

  استعلام مربوط به طرح‌های دولتی از طریق سازمان مسکن و شهر سازی انجام شده و در خصوص وام‌های بانکی، از بانک مرکزی استعلام گرفته می‌شود.

  در چه شرایطی جواب استعلام فرم ج قرمز می‌شود؟

  شاید فکر کنید اگر از هیچ یک از تسهیلات مسکن استفاده نکرده باشید، می‌توانید وام مسکن با سپرده گذاری دریافت کنید. اما این طور نیست! چرا که استعلام بند ج در خصوص همسر شما نیز انجام می‌شود.

  یعنی علاوه بر خود متقاضی، همسر متقاضی هم نباید از هیچ یک از تسهیلات خرید مسکن (وام‌های سیستم بانکی و طرح‌های دولتی تامین مسکن)، استفاده کرده باشد.

  یعنی مثلا اگر همسر شما قبلا وام مسکن جوانان یا وام مسکن اولی گرفته باشد یا مسکن مهر دریافت کرده باشد، باز هم جواب استعلام بند ج برای شما قرمز شده و وامی به شما هم تعلق نمی‌گیرد.

  البته این قانون در سال ۹۴ لغو شده بود. خبر مربوط به این موضوع را می‌توانید در اینجا مطالعه کنید. اما در حال حاضر، بر اساس بخشنامه‌های جدید، در صورتی که بعد از تاریخ اول آبان ۹۷ (۱/۸/۹۷) افتتاح حساب کرده باشید، استعلام فرم ج هم برای متقاضی انجام می‌شود و هم همسر متقاضی.

  نکته بعدی مربوط به کسانی است که قصد دارند علاوه بر وام‌هایی که با سپرده گذاری می‌توان دریافت کرد، وام اوراق یا به عبارتی وام بدون سپرده گذاری نیز دریافت کنند.

  به این دسته از دوستان توصیه می‌کنیم برای دریافت وام اوراق عجله نکنند؛ چرا که اگر وام اوراق را پیش از وامی که نیازمند سپرده گذاری است (مثلا وام مسکن یکم) دریافت کنید، باز هم جواب استعلام شما قرمز شده و آن وام به شما تعلق نمی‌گیرد.

  بنابراین، اگر قصد دارید برای خرید خانه هم وام اوراق و هم وامی مثل وام صندوق یکم دریافت کنید، ابتدا این وام را دریافت کرده، سپس اقدام به گرفتن وام اوراق کنید.

  در صورتی که در خصوص اینکه وام مسکن با سپرده گذاری به شما تعلق می‌گیرد یا خیر سوالی دارید، در بخش نظرات هم پست، سوال خود را مطرح کنید.

  فرم «ج» قرمز برای ثبت نام طرح ملی مسکن چگونه سبز می‌شود؟

  اعلام اسامی تأیید شده فرهنگیان فاقد مسکن در اوایل اسفند

  اعلام اسامی تأیید شده فرهنگیان فاقد مسکن در اوایل اسفند

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص زمان اعلام اسامی تأیید شده فرهنگیان فاقد مسکن و اینکه چرا زمان اعلام اسامی با تأخیر مواجه شده است، اظهار کرد: بررسی افراد مشمول طرح مسکن در سه مرحله انجام می‌شود شامل استعلام فرم «ج»، استعلام از ادارات ثبت اسناد و املاک  فرم «ج» و بانک مسکن است و به همین دلیل زمان اعلام اسامی افراد مشمول طول کشیده است.

  وی ادامه داد: بر این اساس با توجه به پیگیری‌های انجام شده اوایل اسفند نتایج افراد مشمول از طریق سامانه maskan.medu.ir قابل مشاهده است و افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند با استفاده از کد رهگیری می‌توانند نتایج آن را مشاهده کنند.

  بر اساس این گزارش، ثبت‌نام فرهنگیان فاقد مسکن در اواسط آذر امسال به مدت یک هفته در سامانه maskan.medu.ir انجام شد؛ عنوان شد متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و تاکنون از هیچ‌یک از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به عبارت دیگر فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

  متقاضی باید متأهل بوده یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند؛ اولویت آموزش و پرورش شامل بانوان فرهنگی سرپرست خانوار، کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی بالای 20 سال سابقه خدمت، زوجین فرهنگی و  بازنشستگان فرهنگی است.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عبدالحمید شه بخش 7 ماه قبل
  1

  سلام چرا جواب را نمیدین

  عبدالحمید شه بخش 7 ماه قبل
  1

  سلام خانمم ۲ما پیش ترملی ثبت نام کرد پیام اومد که ۴۰ ملیون واریز کن ما واریز کردیم حالا فرم جیم ما قرمز میشه یا نه

  ،،چون ما توانای پول بعدی را نداریم میخایم انسراف بدیم،

  عبدالحمید شه بخش 7 ماه قبل
  1

  سلام: خانم بنده ثبت نام مسکن ترملی کرده پیام اومد که ۴۰ملیون واریز کردیم ۲ما پیش پول نداریم می‌خواهیم انسراف بدیم آیا پرم جیم ما قرمز میشه یا ن،ممنون میشم راهنمای کنی

  ناشناس 7 ماه قبل
  -1

  محمدحسن پارساییان

  یونس خوشگفتار 11 ماه قبل
  0

  استعلام فرم ج در فیلد مشخصات همسر قرمز اعلام شده ولی استعلام فرم ج خودم سبز هست. استعلام نتیجه سازمان ثبت سبز اعلام شده .یعنی چه ؟ مشکلی داره یانه؟ چرا هنوز پیامک اولیه برام نمیاد؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون

  شاهین 2 سال قبل
  2

  سلام من ده سال پیش وام مسکن روستایی گرفتم مبلق 12میلیون که 6میلیون واریزشدو6میلیون دیگه را نگرفتم .ایا فرم ج برای من سبز هست یا قرمز .واینکه از بانک کشاورزی هم مبلق 5میلون وام ده سال پیش گرفتم اقساطی قست معوقه هم دارم

  مهدی 3 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید