توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب

  1 بازدید

  نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب - دفتر وکالت دادگران حامی

  نمونه اعتراض به قرار منع تعقیب - دفتر وکالت دادگران حامی

  نکات مربوط به اعتراض به قرار منع تعقیب

  1- اسامی شاکی و مشتکی عنه با ذکر مشخصات کامل و آدرس کامل به همان صورتی که در  شکوائیه ذکر شده باید در لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب ذکر گردد.
  2- طبق تبصره ماده 270 قانون آیین دادرسی کیفری مهلت اعتراض 10 روز برای اشخاص مقیم ایران و یک ماه برای افراد مقیم خارج از کشور رعایت گردد.
  3- مرجع رسیدگی به اعتراض نسبت به قرار منع تعقیب دادگاه عمومی محل وقوع جرم است.
  نکته: چنانچه جرمی در صلاحیت دادگاه انقلاب باشد از دادسرای عمومی و انقلاب ارسال می گردد به دادگاه انقلاب.

  نکته: چنانچه جرمی در صلاحیت دادگاه کیفری 2 باشد از دادسرای عمومی و انقلاب ارسال می گردد به دادگاه کیفری 2

  نکته: چنانچه جرمی در صلاحیت دادگاه کیفری 1 باشد از دادسرای عمومی و انقلاب ارسال می گردد به دادگاه کیفری 1

  نکته: افراد زیر 18 سال اگر مرتکب جرم شوند پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب (اطفال) ارسال می شود به دادگاه کیفری اطفال.

  نکته: جرایم تعزیری درجه 7 و 8 و جرایم افراد 18 سال زیر و جرایم افراد موضوع ماده 307 قانون ایین دادرسی کیفری نیز مستقیماً در دادگاه مطرح خواهد شد.

  4- قرار منع تعقیب به تقاضای شاکی طبق ماده 270 قابل اعتراض می باشد.
  5- کلیه مدارک و مستندات که در مرحله دادسرا در پرونده بوده مجدداً پیوست لایحه اعتراضی شده تا دادگاه برای مطالعه لایحه نیازی به مرور مجدد پرونده نداشته باشد و تمامی مستندات با ذکر شماره در پایان هر بند لایحه قید شود  پیوست لایحه گردد.
  6- مواردی که بازپرس (دادیار تحقیق) در مقام رسیدگی به آن توجه نکرده پررنگ و برجسته گردد و یا اقداماتی که در مقام تحقیق می بایست انجام دهد و انجام نداده است، نظیر تحقیقات محلی معاینه محل تامین دلیل در صورت لزوم ارجاع به کارشناسی و ..... ویا استعلامات مورد نیاز از مراجع ذیربط احضار متهم به عنوان مطلع و اخذ اظهارات نامبرده در خصوص احراز سوء نیت یا عدم سوءنیت متهم (عنصر روانی).
  7- تذکر به دادگاه در خصوص وجود سابقه یا فقدان سابقه کیفری متهم، اینکه هم اکنون در زندان به سر می برد یا خیر (تعدد و یا تکرار جرم متهم به دادگاه تذکر داده شود)
  8- در مورد همان موضوع شکایت (عنوان مجرمانه) شکات دیگری یا پرونده مطروح دارد یا خیر؟ که درصورت وجود در لایحه قید گردد که به همان شعبه جهت رسیدگی توامان ارسال گردد.
  9- در صورتی که قرار تامین کیفری در مورد متهم صادر شده باشد، توجه دادگاه را به این مورد جلب کرد.
  10- چنانچه شکایت از معاونین و شرکا جرم باشد، می بایست به دادگاه تذکر داد، وفق ماده 311 قانون یاد شده به دادگاهی ارسال شود که به اتهام متهم اصلی رسیدگی می کند.
  11- قبل از ورود به ماهیت اعتراض قید گردد قرار صادره در چه تاریخی ابلاغ گردیده و معترض در چه تاریخی با رعایت مواعد قانونی مندرج در تبصره ماده 270 قانون آیین دادرسی کیفری نسبت به قرار اعتراض می نماید.

  نمونه لایحه اعتراض به منع تعقیب

  ریاست محترم دادگاه عمومی و انقلاب تهران

  با سلام

  احتراما در خصوص قرار منع تعقیب پرونده کلاسه ............. مطروحه در شعبه 1 دادیاری دادسرای ناحیه 18 تهران با عنوان روابط نامشروعنکاتی را که در مرحله تحقیق به آن توجهی نشده را به استحضار می رسانم:

  1- روابط متهمین بنابر اظهارات و اقاریر آقای ..... (یکی از متهمین) در حد فراتر از مکالمات تلفنی بوده وشهادت بر این اقرار نیز توسط مقام تحقیق استماع شده و فایل صوتی اقرار نیز ارائه گردید ولی دادیار محترم بدون توجه به ادله ابرازی، به راحتی از کنار آنها گذشتند.

  2- اینجانب به عنوان وکیل شاکی بارها درخواست پرینت تماس های تلفن متهمین را از دادیار محترم نمودم تا مساله روابط نامشروع طرفین تا حدودی به عنوان اماره برای مقام تعقیب روشن گردد چون تماس های مکرر 2 نفر می تواند از قراین روابط خارج از عرف و شرع یک مرد و زن نامحرم باشد که متاسفانه به این درخواست هم وقعی نهاده نشد و خانم ...... با مظلوم نمایی و طرح اتهامات متعدد در بازجویی ها علیه موکل اینجانب سعی در تبرئه خود از جرم ارتکابی و انحراف جریان بازجویی نمود.

  3- موکل اینجانب کارمند یک اداره دولتی است و با تعرض یک مرد غریبه در حریم زندگی خصوصی اش دچار مشکلات حیثیتی در بین اطرافیان خود گردیده و برای اعاده حیثیت خود به عنوان آخرین راه حل مجبور به طرح دعوای کیفری علیه همسرش شد. با این ادله روشن و اعترافات و شهود قضیه باصدور قرار منع تعقیب دچار سرخوردگی و تنزیل جایگاه اجتماعی بین اطرافیان خود شده است. کم نیستند افرادی که در مواجهه با چنین شرایطی اقدام به ارتکاب چنایت می کنند. آمار جنایت های بی شماری که در مسائل ناموسی اتفاق می افتد نشان از عقلایی بودن عمل موکل محترم در طرح شکایت کیفری علیه متهمین دارد چرا که دستگاه قضایی را به عنوان نماینده جامعه در مجازات افرادی که به حریم مقدس خانواده تعرض می کنند، صالح دانسته و انتظاری جز برخورد جدی با مرتکبین اعمال منافی عفت و اخلاق اسلامی را ندارد. صدور قرار منع تعقیب موجب تجری مرتکب و دیگران در ارتکاب اعمال این چنینی شده و متهمین را در کارشان مصمم تر می نماید و همگی این مسائل نتیجتا از اقتدار دستگاه قضایی در جامعه می کاهد.

  در پایان از حضرتعالی تقاضای بررسی و صدور دستور شایسته جهت اجرای عدالت و مجازات متهمین را خواستارم.

  رای دادگاه - اعتراض به قرار منع تعقیب

  شاکی : آقای ........ با وکالت .............. به نشانی............... .

  متهمین : 1- آقای .......... به نشانی....... 2- خانم .......... به نشانی ................. .

  خواسته : اعتراض به قرار دادسرا

   متن رای دادگاه اعتراض به قرار منع تعقیب :

  در خصوص اعتراض ........... به وکالت از آقای مسعود محمدی وکیل پایه دادگستری نسبت به قرار منع تعقیب صادره به کلاسه ......... از شعبه محترم اول دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 18 تهران با توجه به نحوه اظهارات متهمه و همچنین گواهی شهود شاکی و اظهارات مشتکی عنه ............ و سی دی ارائه شده ولایحه دفاعیه وکیل شاکی ضمن پذیرش اعتراض آنان قرار منع تعقیب نقض و قرار جلب به محاکمه متهمین را صادر و اعلام می گردد. رای صادره قطعی است. مقرر است دفتر پرونده از آمار کسر و جهت اقدام شایسته به شعبه مربوطه اعاده گردد.

  سوالات حقوقی متداول - اعتراض به قرار منع تعقیب

  1- در چه مرحله ای می توان به قرار منع تعقیب اعتراض کرد ؟

  بعد از صدور قرار منع تعقیب از مرجع تحقیق ظرف 20 روز می توان به قرار صادره اعتراض نمود.اعتراض در دادگاه کیفری دو مورد بررسی قرار می گیرد.

  نکته : در صورتی که جرم از جمله جرایمی باشد که در صلاحیت رسیدگی بدوی دادگاه کیفری یک باشد مرجع اعتراض به قرار دیوان عالی کشور است.

  نکته: در صورتی که رسیدگی به اتهام و تحقیقات مقدماتی در صلاحیت دادگاه کیفری دو باشد مرجع رسیدگی به اعتراض دادگاه کیفری یک است.

  2- هزینه حق الوکاله وکیل برای اعتراض به قرار منع تعقیب چقدر است ؟

  حق الوکاله وکیل برای اعتراض به قرار منع تعقیب مبلغ ثابتی نیست و مبتنی بر توافق وکیل و موکل است اما در هر حال رقمی در حدود 5 تا 10 میلیون تومان دستمزد یک وکیل متخصص دعاوی کیفری برای اعتراض به قرار منع تعقیب است.

  3- قرار منع تعقیب با قرار موقوفی تعقیب چه تفاوت هایی دارد ؟

  قرار منع تعقیب مخصوص موردی است که مرجع تحقیق و تعقیب دلایل توجه اتهام را کافی نمی داند و یا اتهام را متوجه متهم تشخیص نمی دهد اما قرار موقوفی تعقیب خاص مواردی است که صرفنظر از توجه یا عدم توجه اتهام به دلایل قانونی از جمله : تغییر قانون یا فوت متهم و یا رضایت شاکی در جرایم قابل گذشت، امکان و قابلیت رسیدگی منتفی می شود.

  4- آیا در همه دعاوی می توان به قرار منع تعقیب اعتراض کرد ؟

  بله.قابلیت و امکان اعتراض به منع تعقیب ارتباطی با نوع جرم و اتهام ندارد و در تمام دعاوی و موضوعات می توان به قرار منع تعقیب اعتراض کرد فقط اینکه ضرورت دارد حتما جرم شاکی خصوصی داشته باشد.در جرایم دارای جنبه عمومی صرف دادستان و مدعی العموم به قرار منع  تعقیب اعتراض نمی کنند.

  5- چقدر طول میکشه تا به اعتراض به قرار منع تعقیب پاسخ داده بشه ؟

  مدت زمان رسیدگی به اعتراض نسبت به قرار منع تعقیب قابل پیش بینی نیست ولی اصولا زمان طولانی در پیش نخواهد بود و در یک محدوده زمانی بین یک تا پنج ماه (حدوداً) طول خواهد کشید.

  6- بعد از صدور قرار منع تعقیب چند روز مهلت اعتراض دارم ؟

  مهلت اعتراض به قرار منع تعقیب بیست روز پس از ابلاغ قرار است و فقط از طرف شاکی قابل اعتراض است.چون این قرار به نفع متهم صادر شده در هیچ فرضی متصور نیست که متهم بتواند نسبت به این قرار اعتراض نماید.

  7- اعتراض به قرار منع تعقیب در چه دادگاهی رسیدگی میشه (دادگاه صالح) ؟

  دادگاه صالح برای رسیدگی به اعتراض به قرار منع تعقیب حسب مورد دادگاه کیفری دو، دادگاه کیفری یک و دیوان عالی کشور است.

  8- چگونه لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب بنویسم ؟

  برای نوشتن و تنظیم لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب و به طور کلی  هر نوع لایحه بهتر است و توصیه می شود با یک وکیل متخصص مشورت نمایید.در هر حال ما اطلاعات لازم و نمونه چند لایحه را در سایت خود به مخاطبات ارائه نموده ایم ولی تاکید می کنیم که این فقط یک نمونه است و حسب مورد شما باید متن لایحه و دفاعیات مخصوص خود را داشته باشید.

  9- آیا رسیدگی به اعتراض به قرار منع تعقیب حضوری است ؟

  اصولاً و در قریب به اتفاق موارد رسیدگی به اعتراض به قرار منع تعقیب به صرف توجه به پرونده انجام می شود و نیاز به تشکیل جلسه حضوری نیست ولی شاکی یا متهم می  تواند در زمان مناسبی به قاضی رسیدگی کننده به منع تعقیب مراجعه نموده و در جهت روشن نمودن ذهن قاضی به نفع خود تلاش نماید (به عنوان یک اقدام غیر رسمی چون در قانون چنین حقی وجود ندارد).

  منبع مطلب : www.dadgaran.com

  مدیر محترم سایت www.dadgaran.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعتراض به قرار منع تعقیب - دادگران حامی

  اعتراض به قرار منع تعقیب - دادگران حامی

  لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب 

  ریاست محترم دادگاه کیفری دو تهران
  باسلام 
  احتراماً درخصوص پرونده به شماره ............. که درتاریخ 03/11/1396 منتهی به صدور قرار منع تعقیب از شعبه 4 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یک (شمیران) تهران شد و درتاریخ 18/11/1396 ابلاغ گردید مراتب اعتراض موکل را به قرار صادره به شرح ذیل به استحضار عالی  می رساند ؛ 
  موکل و خانم .............. دارای رابطه زوجیت بوده و زوجین به اتفاق مبادرت به اخذ حکم طلاق توافقی از شعبه 260 دادگاه خانواده مجتمع قضایی شهید باهنر تهران نمودند و طلاق ایشان نیز در تاریخ 03/04/1396 در دفتر ثبت طلاق شماره 59  حوزه ثبت تهران  گردید. پس از سپری شدن مدت زمان نه چندان طولانی، خانم .............. و آقای ................ (پدر خانم ...........) به کرات با موکل تماس گرفته و با به کاربردن الفاظ و کلمات رکیک و زشت مبادرت به توهین و تهدید و فحاشی و قذف موکل نمودند و به موکل نسبت های ناروا داده موجبات آزار و اذیت ایشان را فراهم ساختند.

  مستندات شکواییه مطروحه عبارتند از : 

  الف) فایل صوتی و صدای ضبط شده . 
  ب ) پرینت تصویر اسکرین شات پیام های ارسالی . 
  ج ) شهادت شهود . 
  د ) پاسخ استعلام از اپراتور همراه اول . 
  هر یک از دلایل اشاره شده به ترتیب به شرح ذیل به استحضار عالی می رسد ؛ 
  الف ) همانطور که ذکر شد فایل صوتی و صدای ضبط شده خانم ....... و پدر ایشان ( آقای.......) از جمله مستندات و دلایل شکواییه است ، که با کمال تأسف بازپرس محترم دادسرا هیچ گاه به آن ها اعتنایی ننمودند و این در حالی است که محتوای فایل های صوتی گویای تماس های تلفنی مکرر ایشان با موکل است و در تمامی این تماس ها نیز موکل را آماج کلمات زشت و رکیک و خلاف ادب خود قرار داده اند و به موکل نسبت های ناروا داده اند لکن به چنین دلیل قابل توجه و مهمی وقعی ننهادند و فقد دلیل را مستند چنین قراری دانسته اند .
  ب‌) علاوه بر فایل صوتی ، پرنیت تصویر اسکرین شات پیام های ارسالی ایشان به موکل نیز مستند شکوائیه قرارگرفته است و در آن پیام ها نیز ( در صورت مطالعه توسط مرجع تحقیق ) کلمات توهین آمیز و الفاظ رکیک به کار رفته به وضوح قابل رؤیت و مشاهده بوده است لکن با کمال تأسف این دلیل اثباتی نیز از دید مرجع تحقیق مغفول مانده و بی توجه به آن ها چنین قرار قابل تأمل و حیرت انگیزی صادر شده است .
  ج‌) شهادت شهود و مطلعین نیز ازجمله دلایل ابرازی و استنادی شکواییه مطروحه است به نحوی که در زمان تماس های  مکرر خانم و آقای ....... ( مشتکی عنهم ) ، موکل صدای ایشان را روی اسپیکر ( بلندگو ) گوشی قرار داده و به وضوح ایشان شنونده مکالمه فی مابین موکل و این اشخاص بوده و به طور کامل محتوای بیانات و توهین و فحاشی ها و نسبت های ناروای ابرازی به موکل را شنیده و قادر به ادای شهادت هستند و میتوانند شهادت دهند که خانم و آقای ........ با موکل تماس گرفته اند و چه الفاظی و کلماتی را گفته اند ، لکن علی رغم تمامی این تفاسیر بازپرس محترم شهود را احضار ننمودند تا شهادت ایشان را استماع کنند و با توجه به اظهارات ایشان تصمیم شایسته و در خور اتخاذ کنند نه اینکه فقدان دلیل را دست مایه چنین قرار شتاب زده ای قرار دهند. 
   د) مطابق با اولین دستور صادره از سوی مرجع تحقیق (دادسرا) براساس شماره موبایل های خانم....... ( ........... ، ...............،  ............ ) و آقای ............ (..............) و ریز مکالمات و پیامک های ایشان ( ورودی و خروجی ) از اپراتور مربوطه (همراه اول) استعلام به عمل آمد و کثرت تماس ها و پیام های ارسالی این دو شخص و مراتب پیامک ها و تماس های خانم و آقای ........... به موبایل موکل محرز گردید و  مورد گواهی و تأیید قرار گرفت ولیکن این امر نیز توجه مرجع تحقیق و بازپرس محترم را به مجرمیت ایشان جلب ننموده است و شکوائیه مطروحه را فاقد دلیل برداشت کرده اند و دلایل ابرازی که هر یک از ایشان به تنهایی برای صدور قرار مجرومیت کافی بوده است ، تماماً با بی توجهی بازپرس محترم مواجه شده و نادیده گرفته شده است .
  بازپرس محترم دادسرا حداقل کار ممکن را هم در راستای تحقیق صورت ندادند و خانم و آقای ....... را احضار ننمودند و این در حالی است که پیش از ارجاع به شعبه 4 بازپرسی به کلانتری مربوطه دستور داده شد که ایشان حداقل از طریق تماس تلفنی به کلانتری جهت ادای توضیح احضار شوند ولیکن علی رغم تماس با ایشان از طریق کلانتری و تعیین زمان مشخص برای حضور ، این اشخاص از حضور درکلانتری امتناع نمودند و از دستور صادره عدول نمودند و با این حال باز هم بازپرس محترم اندکی برآن نشدند، تا در مقام اخذ توضیح از ایشان برآیند و درخصوص شکایت مطروحه از ایشان توضیح بخواهند و این امر نهایت بی توجهی بازپرس محترم را نسبت به رسیدگی به شکایت مطروحه آشکار می نماید و این در حالی است که اگر خانم .......... و آقای ............... توسط دادسرا و شعبه بازپرسی احضار می شدند می بایست به وضوح بیان می نمودند که چرا چنین الفاظ  زشت و ناشایست و نسبت های ناروایی را در رابطه با موکل به کار برده و موجبات آزار و اذیت ایشان را فراهم داشته اند . 

  علیهذا با عنایت به دلایل و مدارک ابرازی ، مراتب مطروحه و اوضاع و احوال حاکم بر پرونده و با عنایت به بی توجهی حیرت انگیز مرجع تحقیق به دلایل استنادی صدور چنین قرار شتابزده ای، تقاضای نقض قرار صادره و صدور اوامر مقتضی از محضرعالی مورد استدعاست. 

  باتشکر و تجدید احترام

  مطالب مرتبط با اعتراض به قرار منع تعقیب: 

  1- قرار جلب به دادرسی(مجرمیت)

  2- اعتراض به قرار منع تعقیب وکیل کیفری

  3- موارد ممنوع الخروجی و راههای رفع ممنوع الخروجی

  4- مراحل رسیدگی به پرونده های کیفری در دادسرا و دادگاه


   

  منبع مطلب : www.dadgaran.com

  مدیر محترم سایت www.dadgaran.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نمونه اعتراض قرار منع تعقیب

  نمونه اعتراض قرار منع تعقیب

  چنانچه اقدام به طرح شکایت نموده باشید در مواردی با قرار منع تعقیب یا موقوفی تعقیب از سوی دادیار و یا بازپرس مواجه می شوید. در صورت جرم نبودن عمل ارتکابی و یا فقدان دلایل کافی جهت انتساب جرم از سوی دادیار و یا بازپرس قرار منع تعقیب صادر می شود. در صورت تأیید دادستان در موارد موقوفی یا منع تعقیب، بازپرس مراتب را به طرفین ابلاغ می کند. در صورت صدور قرار منع تعقیب قرار تأمین کیفری و همچنین قرار نظارت قضایی ملغی الاثر می گردد و در صورتی که متهم بازداشت باشد با قید فوریت آزاد می شود مگر به دلیل دیگری در بازداشت باشد.

  گاهی صدور قرار منع تعقیب به دلیل عدم تکمیل تحقیقات از سوی دادیار و یا بازپرس صورت می گیرد که در این موارد چنانچه دادستان تحقیقات را کامل نداند تکمیل تحقیقات را و صرفاً مواردی که برای کشف حقیقت لازم است به تفصیل و بدون هرگونه ابهام در پرونده درج می نماید و تکمیل آن را از بازپرس یا دادیار می خواهد. دادیار و بازپرس مکلف به انجام تحقیقات مورد نظر دادستان می باشند.

  مواردی که در خصوص اعتراض به قرار منع تعقیب می بایست مد نظر قرار دهید عبارت است از

  آیا قرار منع تعقیب قابل اعتراض است؟

  پاسخ به این سوال مثبت است و قرار منع تعقیب و یا موقوفی تعقیب صادره از سوی دادیار و یا بازپرس از سوی شاکی قابل اعتراض در دادگاه کیفری دو می باشد.

  مهلت اعتراض به قرار منع تعقیب 10 روز از تاریخ ابلاغ برای اشخاص مقیم ایران و 1 ماه از تاریخ ابلاغ برای اشخاص مقیم خارج از کشور می باشد.

  رسیدگی به اعتراض شاکی در دادگاه کیفری دو در جلسه ای فوق العاده صورت می پذیرد.

  تصمیم دادگاه قطعی و غیرقابل اعتراض می باشد.

  تنها استثناء موجود نسبت به جرایم موضوع بندهای الف، ب، پ و ت ماده 302 قانون آیین دادرسی کیفری می باشد که مطابق مقررات قابل تجدیدنظر است.

  نمونه لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب چگونه است؟

  ریاست محترم دادگاه کیفری دو استان تهران

  با عرض سلام و ادب

  احتراماً در خصوص پرونده شماره... مبنی بر خیانت در امانت، سوء استفاده از سفید امضاء، شروع به کلاهبرداری و تبانی برای بردن مال غیر به وکالت از آقای... مراتب اعتراض خود را نسبت به قرار اصداری در مهلت مقرر قانونی به شرح ذیل به استحضار می رساند:

  شرح ماوقع:

  موکل اقدام به امضاء ظهر 2 فقره چک سفید امضاء به عنوان ضمانت وام 20 میلیون تومانی می نماید (طبق نظریه کارشناسی موجود در صفحات 161 و 168 پرونده تقدم امضا بر متن اثبات شده است)، چک های موصوف در اختیار آقای... برای دریافت وام سپرده می شود (آقای... اقرار به دریافت چک های موصوف به کرات از جمله صفحه 188 پرونده نموده است).

  بعد از مدتی آقای... مدعی می شود که چک های یادشده در ید آقای... می باشد و ایشان از استرداد آن امتناع می نماید و آقای... نیز منکر می گردد.

  النهایه آقای... اقدام به اعلام مفقودی چک به بانک و طرح موضوع در شورای حل اختلاف و مسدودی حساب می نماید.

  آقای... به عنوان شخص ثالث اقدام به مطالبه دو فقره چک هرکدام به مبلغ 600 میلیون تومان و جمعاً یک میلیارد و دویست میلیون تومان از موکل به عنوان ظهر نویس و آقای... می نماید.

  پس از شکایت و ارجاع پرونده به شعبه، دادیار محترم بدون توجه به نظر کارشناسی، پرینت مکالمات تلفنی مبنی بر ارتباط دو نفر از مشتکی عنها، اظهارات شهود و بدون بررسی دیگر ادله اقدام به صدور قرار منع تعقیب می نماید که در این خصوص موارد ذیل به استحضار عالی می رساند.

  اظهارات ضد و نقیض مشتکی عنها:

  پس از طرح شکایت آقای... در مواجهه حضوری مدعی می شود که چک در ید ایشان نیست و آقای... را نمی شناسد حال آنکه در صفحه 200 پرونده و در قسمت 6 آقای... اظهار میدارد با ایشان چند بار تماس داشته است و برای حل مشکل از ایشان کمک خواسته است. این موضوع که ارتباط این دو شخص قبل از طرح دعوی به صورت تلفنی از قرائن و ادله مثبته برای دادگاه می تواند باشد.

  عدم استعلام از اداره ثبت، اتحادیه مشاور املاک و تحقیق محلی:

  هرچند نحوه تنظیم مبایعه نامه و عدم پیگیری خریدار و فروشنده نسبت به حقوق قانونی و ثمن معامله و شروط ضمن عقد و نحوه دریافت ثمن همگی صوری بودن آن را به ذهن متبادر می نماید لیکن:

  1- هیچگونه تحقیق و استعلام در خصوص ملک مورد ادعای مشتکی عنه... در خصوص مالکیت از اداره ثبت صورت نپذیرفته است.

  2- هیچگوه تحقیق در خصوص صحت و سقم مبایعه نامه تنظیمی فی مابین آقای... و... از جمله ارجاع به کارشناسی با توجه به تقدم و تاخر تاریخ صدور چک و مبایعه نامه و همچنین تاریخ شماره مبایعه نامه های قبل و بعد تنظیمی در دفتر املاک در خصوص تبانی و یا صحت اظهارات شاکی و مشتکی عنه صورت نپذیرفته است.

  3- هیچگونه تحقیق محلی در خصوص اصالت زمین مورد معامله و مالکیت آن و همچنین تصرف کنونی آن با توجه به عدم شناسایی و وجود خریدار صورت نپذیرفته است.

  علی ایحال با عنایت به موارد فوق البیان و مواد قانونی فوق الاشاره و مطابق قاعده فقهی لاضرر ولاضرار و جهت جلوگیری از ورود ضرر و تضیع حقوق قانونی موکل پس از اثبات صدق عرایض با عنایت بدین موضوع که قرار معترض عنه بر خلاف موازین شرعی و قانونی اصدار گردیده و موجب ورود ضرر به موکل را فراهم نموده است از شما ریاست محترم تقاضای می گردد نسبت به نقض قرار منع تعقیب و صدور دستور تکمیل تحقیقات یا عندالزوم قرار جلب به دادرسی اقدام مقتضی را مبذول فرمایید.

  منبع مطلب : dadnastouh.com

  مدیر محترم سایت dadnastouh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید