توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نقاشی در مورد احترام به بزرگترها

  1 بازدید

  نقاشی در مورد احترام به بزرگترها را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مسابقه نقاشی احترام به والدین

  مسابقه نقاشی احترام به والدین

  درباره ما

  سایت شمیم بر پایه احترام به ارزش‌های خانواده بنا شده است و تمامی تلاش خود را در تحقق این مهم انجام خواهد داد. برای تماس با ما توسط راه های ارتباطی زیر اقدام نمایید:
  سامانه پیامکی : 100020010
  رایانامه : [email protected]
  شبکه اجتماعی:

  منبع مطلب : shamiim.ir

  مدیر محترم سایت shamiim.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نقاشی احترام به پدر و مادر

  نقاشی احترام به پدر و مادر

  نقاشی احترام به پدر و مادر

  همه ما می دانیم که احترام به پدر و مادر امری واجب است و بارها و بارها در قرآن و احادیث ما به آن تاکید و سفارش شده است. ما در اینجا نمونه نقاشی احترام به پدر و مادر و همچنین مطالب و احادیث مرتبط با این مهم را برایتان گردآوری کرده ایم. برای احترام و نیکی به پدر و مادر هم احسان لازم است, هم سخن زیبا همچنین می گویند بهتر است که از پدر و مادر جدا نشوید و با آنان زندگی کنید به علاوه فرمان به نیکی به والدین هم چون فرمان توحید, قطعی و نسخ نشدنی می باشد

  نگاه مهربان به والدین, پاداش حج مقبود را دارد. رضایت آن ها رضای خداوند است و خشمآن ها خشم خدا. احسان به پدر و مادر عمر فرد را طولانی می کند و سبب می شود خداوند فرزندان صالحی به وی عطا کنند که آن نیکی به خود شخص بازگردد. در احادیث دینی ما تاکید شده است که حتی اگر تو را زدند تو «اوف» نگو, خیره نگاه مکن, دست بلند مکن, جلوتر از آنها راه نرو, کاری نکن که مردم به آن ها دشنام دهند, آنان را با نام صدا نزن, زودتر از آنها نشین و قبل از آن که از تو چیزی بخواهند به آنان کمک و یاری کن.

  مردی مادرش را روی دوشش گذاشته بود و طواف می داد و پیامبر (ص) را در همان حال دید. پرسید: آیا حق مادرم را ادا کردم؟ آن حضرت فرمود: حتی حق یکی از ناله های زمان زایمانرا ادا نکردی.

  از پیامبر (ص) سوال شد: پس از مرگپدر و مادر هم می توانیم به آن ها احسان کنیم؟ فرمود: آری, از راه نماز خوندن برایشان و استغفار و وفا به تعهداتشان و پرداخت بدهی هایشان و همچنین احترام به دوستانشان می توانید به آن ها احسان و نیکی نمایید.

  مردی از پدرش نزد پیامبر (ص) شکایت کرد. حضرت پدر را خواست و از وی پرسش نمود. پدر پیر گفت: پسر من قوی و پولدار شده ولی به من کمک نمی کند. پیامبر گریست و فرمود: هیچ سنگ و شنی نیست که این قصه را بشنود و نگرید. سپس به فرزند فرمود: تو و داراییت از آن پدرت هستید.

  مردی از مادرش شکایت کرد که بد اخلاق و عصبی است. رسول خدا فرمود: آن روز که حامله بود, بداخلاق نبود, شب های فراوانی به خاطر تو بیدار شد, روزها برایت غصه خورد. تو برای مادرتچه کردی؟ گفت: او را به حج بردم. فرمود: حق او را ادا نکرده ای.

  منبع مطلب : www.idehshot.com

  مدیر محترم سایت www.idehshot.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : qnama.ir

  مدیر محترم سایت qnama.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 روز قبل
  0

  نه

  ناشناس 7 روز قبل
  0

  نه

  طخخ 8 ماه قبل
  0

  سلام لطفا به یکدیگر احترام بگذاریم حتی کوچکتر تشکر

  یایا 8 ماه قبل
  0

  ااییتتی

  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید