توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نقاشی درباره ی کتاب و کتابخوانی

  1 بازدید

  نقاشی درباره ی کتاب و کتابخوانی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  کاریکاتور کتاب و کتابخوانی (3)

  کاریکاتور کتاب و کتابخوانی (3)

  کاریکاتور در مورد کتاب, کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور کتاب

  کاریکاتورهای مفهومی, کاریکاتور جدید

  کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور کتاب خوانی, کاریکاتور و تصاویر طنز

  کاریکاتور و تصاویر طنز

  کاریکاتور در مورد کتاب, کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور مفهومی کتاب

  کاریکاتور در مورد کتاب, کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور در مورد کتاب

  کاریکاتور مفهومی کتاب, کاریکاتور در مورد کتابی

  کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور در مورد کتاب, کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتورهای مفهومی

  کاریکاتور در مورد کتاب, کاریکاتور کتاب خوانی

  کاریکاتور کتاب خوانی

  گردآوری:بخش سرگرمی بیتوته

  منبع:farsnews.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کتاب و کتابخوانی و نقاشی کودکان

  کتاب و کتابخوانی و نقاشی کودکان

  تاثیر کتاب خوانی بر روی نقاشی کودکان و بر عکس

  یکی از موضوعات حوزه کودک بحث کتابخوانی است در سراسر دنیا روی کتابخوانی کودکان سرمایه گزاری های زیادی انجام میشود . چرا که خواند یاد گیری را به دنبال دارد و یاد گیری پیشرفت و سعادت یک جامعه را به ارمغان خواهد آورد.برای اینکه کودکان کتابخوانی را جزیی از برنامه های روزانه خود قرار بدهند طرحها و برنامه های زیادی اجراشده است من در اینجا میخواهم موضوع کتاب و کتابخوانی و نقاشی کودکان را در قالب یک پیشنهاد بیان کنم تا شما بتوانید یک کار جذاب دیگر را با کودکان انجام دهید که هم روی نقاشی آنها تاثیر بگذارد و هم کتابخوانی آنها .

  دنیای کودکان و کتابهای کودکان

  در دنیای کودکان کتاب جایگاه خاصی دارد. کودکان عاشق کتاب و کتاب خواندن هستند. هر ساله میلیونها کتاب کودک منتشر میشود که می توانم به جرات بگویم همه آنها جذاب و مفید هستند در کنار هر کتابی مسلما تصاویری قرار دارد که هم برای درک بیشتر کودکان طراحی میشود و هم اینکه به ساختار زیبایی کتاب کمک کند . که به آن تصویرگری گفته میشود . تصویر هر کتاب معرفی دنیایی تخیلی برای کودکان است. این تصاویر کودکان را وارد رویا داستان میکند و همین باعث میشود که داستان برای کودکان جذابتر دیده شود.

  تصاویر کودکانه داستانها دارای خلاقیت  است که امروز من میخواهم به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی جریان تصویر سازی برای کتاب داستان کودکان را برای شما شرح دهم تا شما بتوانید با بچه ها این کار هنری و خلاقانه را انجام دهید . موضوع اول انتخاب داستان است معمولا داستانهای کودکان، داستانهایی هستند که سرشار از تصویر و تصویرگری است و کودکان به راحتی میتوانند تصویر سازی ذهنی داشته باشد. شما چند نوع کار هنری را میتوانید انجام دهید .که من برای شما شرح خواهم داد .

  نقاشی از داستان بعد از شنیدن و تصویر سازی ذهنی 

  در حالت اول معمولی شما یک داستان را بخوانید و بچه ها یک تصویر از آن داستان را برای شما بکشند و سبک ونوع رنگ آمیزی به عهده خود بچه ها باشد. تمرین تصویر سازی ذهنی بسیار مهم است .

  در حالت دوم بچه ها دربعد از شنیدن داستان موضوعی  یا قسمتی که شما  میخواهید را برای شما تصویر سازی میکنند  این کار با کار اول چه فرقی دارد ؟ تفاوت این کار روی اهدافی است که شما در نظر دارید. فرض کنید مربی یک داستان را میخواند و در یک صحنه از داستان که بسیار مهم است جزئیات و تعداد بیشتری کاراکتر داستاتی وجود  دارد و یا اتقاق اصلی داستان در آنجا قرار داردرا انتخاب و بچه ها از ذهن خود استفاده میکنند و نقاشی میکشند.

  به همین شما برای این کار اهدافی در نظر داریدمثلا دقت و تمرکز کودک را تقویت کنید یا به طراحی آنها کمک کنید و..  در حالت سوم از بچه ها میخواهید سه تصویر از یک داستان را ترسیم کنند برای این کار هم اهداف خاصی مد نظر است مثلا دقت بچه ها در کشیدن سه تصویر که به لحاظ ساختاری شبیه هم باشد. مثلا اگر در داستان یک خرس قرار دارد و کودک در تصویر اول خرس را ترسیم کرده باید در دو تصویر دیگر از آن داستان خرس شبیه خرس اولی باشد ( البته حالت ایستادن آن مد نظر نیست بلکه به صورت کلی به هم شبیه باشند.)فضای سازی هم به همین صورت بایستی انجام شود .

  blank

  در حالت پنجم شما میتوانید از تکنیک نقاشی برجسته یا همان مهندسی کاغذ استفاده کنید و تصاویر برجسته را از داستان مورد نظر به وجود بیاورسد .

  من درادامه کتاب و کتابخوانی و نقاشی کودکان یکی از کلاسهای خودم را برای شما شرح بدهم تا بیشتر با این درس آشنا شوید 

  بچه ها که به کلاس آمدند به آنها گفتم امروز قراره کارهای جالبی انجام بدیم و به همین خاطر از یک نوع تصویر سازی ذهنی شروع کردم به این صورت که از بچه ها خواستم چشمانشان را ببندند و به داستان کوتاهی که من میگم خوب گوش بدهند و تصور کنند داخل داستان هستند. این کار تمرین برای تصویر سازی ذهنی بود. من داستان را آرام و با حس کلمات بازی میکردم تا بچه ها احساس بیشتری به دست آورند. بعد از چند دقیقه بچه ها که کلی از این کار لذت برده بودند به سراغ موضوع اصلی رفتم.

  به بچه ها گفتم میخواهم داستان امروز که برایتان میخوانم را خوب گوش بدهید و بیان خواهم کرد که کار نقاشی امروز به چه صورت است.بچه ها با دقت گوش دادند و بعد از بچه ها خواستم یک صحنه زیبا از داستان را برایم نقاشی کنند مسلما تعدادی از بچه ها سعی داشتند صحنه های ساده از داستان خرگوش با هوش و شیر بدجنس را نقاشی کنند ولی خاصیتی که این داستان داشت این بود که در اکثر صحنه ها و لحظات داستان شیر و خرگوش وجود داشتند.

  blank

  برای آنها قبل از نقاشی  درباره نقاشیاز واقعیت به انتزاعصحبت کردم و شیر و خرگوش را به صورت ساده برای بچه ها ترسیم کردم و بچه ها با اعتماد بنفس بیشتری نقاشی کشیدند. بعد قرار شد توضیحات آن صحنه نقاشی را پشت آن بنویسند . از بچه ها خواستم در منزل داستان های مختلف بخوانند و با توجه به ذهن خودشان نقاشی کنند و به تصاویر کتابها دقت نکنند و از ذهن خودشان استفاده کنند .

  این کار برای بچه ها خیلی جالب بود و بعدها بچه ها بارها و بارها در خانه انجام دادند. توجه کنید در رویکر آموزشی در این درس تشویق کودکان به کتاب خوانی و درست کتاب خوانی و نقاشی از روی کتاب از جمله اهداف است در این فرایند نوع نقاشی و تکنیک خیلی اهمیت ندارد. و آنچه مهم است کار کردن بچه ها و همکاری آنها با شما و با همدیگر است که اهمیت دارد. شما میتوانید در پایان نمایشگاهی از نقاشی ها و کتابهایی که بچه ها درست کرده اند را در مدرسه خودتان بر پا کنید . 

  کتاب و کتابخوانی و نقاشی کودکان

  حتما عضو تلگرام و اینستاگرام ما باشید 

  منبع مطلب : www.artkoodak.ir

  مدیر محترم سایت www.artkoodak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید