توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نحوه دریافت کد رهگیری اجاره نامه

  1 بازدید

  نحوه دریافت کد رهگیری اجاره نامه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نحوه دریافت کد رهگیری املاک + شناسه یکتای ملک | ۲نبش

  نحوه دریافت کد رهگیری املاک + شناسه یکتای ملک | ۲نبش

  چگونه کد رهگیری املاک بگیریم؟

  هر چند همچنان نیز برخی از خریداران و مشاورین املاک از روش قدیمی دست‌نویس استفاده می‌کنند، اما اگر دغدغه‌ی به روز کردن اطلاعات خود را در حوزه ثبت و استعلام اسناد ملکی دارید و به دنبال آموزش گرفتن کد رهگیری املاک هستید، بهتر است ادامه مقاله را بخوانید.

  کد رهگیری املاک چیست؟

  از سال 87 دولت برای به دست آوردن آمار دقیقی در حوزه مسکن، ثبت تمام معاملات مسکن را به صورت هوشمند تغییر داد و از آن سال قراردادهای دست‌نویس بی‌اعتبار شدند! از آن تاریخ، تمامی خریداران و فروشندگان موظف‌اند تا با ارائه مدارک به یک مشاور املاک، از طریق «سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور» مشخصات ملک خود را ثبت کنند. در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه نامه های پرینتی، کد رهگیری قرارداد (املاک) درج شده است.

  کد رهگیری چند رقمی است؟

  همانطور که گفتیم، کد رهگیری املاک در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه نامه آمده. بهتر است بدانید که کد رهگیری املاک 13 رقمی است و از طریق پیام کوتاه به فروشنده و خریدار فرستاده می‌شود.

  نمونه کد رهگیری املاک

  همانطور که پیش‌تر گفتیم، کد رهگیری املاک در سمت چپ برگه‌ی چهارم مبایعه نامه است. نمونه کد رهگیری املاک را در شکل زیر می‌توانید ببینید:

  آموزش دریافت کد رهگیری املاک

  اگر مشاور املاک هستید و قصد گرفتن کد رهگیری برای مشتریان خود دارید، ابتدا باید در سامانه‌ی ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به عنوان یک مشاور املاک مجاز، ثبت‌نام کرده باشید. سپس با ورود به سامانه و وارد کردن اطلاعات، این کار میسر می‌شود. برای اطلاع بیشتر از جزئیات این کار پیشنهاد می‌کنیم «فرم ثبت نام مشاورین سایت املاک کشور» را بخوانید.

  دریافت کد رهگیری از طریق sms

  برای دریافت کد رهگیری از طریق پیام کوتاه، تنها کافی است کد ملی یکی از طرفین قرارداد و کد رهگیری قرارداد خود را با فرمِ «کدملی#کدرهگیری» به شماره 110203001 بفرستید.


  هزینه کد رهگیری املاک

  طبق آخرین مصوبه‌ی قانونی موجود، حداکثر نرخ خدمات کارمزد دریافتی واحدهای صنفی مشاورین املاک که در سایت رسمی املاک کشور آمده، به شرح زیر است:

  لیست مشاورین املاک | مشاورین املاک مجاز تهران و سایر شهرها

  در پروسه‌ی دریافت کد رهگیری و پرداخت هزینه های جانبی ملک، پیدا کردن اعتماد به مشاور املاکی که به آن مراجعه کرده اید، امری مهم و ضروری است. برای حل این مسئله می‌توانید در «لیست مشاورین املاک سایت املاک کشور» لیست مشاورین املاک مجازی که عضو رسمی سامانه هستند را مشاهده کنید.

  دریافت شناسه یکتای استعلام ملک | رمز تصدیق سند

  شناسه یکتای 18 رقمی سند در سمت راستِ بالای سند و رمز تصدیق سند نیز در سمت چپ بالای سند هست. جالب است بدانید که طبق آخرین مصوبه‌ی قانونی موجود، اختصاص شناسه ملی یکتا بر عهده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است. در مورد این سازمان، در ادامه بیشتر توضیح داده‌ایم.

  سازمان ثبت اسناد و املاک

  سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از سازمان‌های دولتی ایران است که وظیفه ثبت معاملات، شرکت‌ها، املاک و دارائی‌های شخصی اتباع ایران را به عهده دارد. این سازمان با وظایف حقوقی و ساختار عملکرد مستقل، از نهادهای وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است.

  قوانین کد رهگیری و شناسه معاملات املاک

  دولت برای جلوگیری از کلاهبرداری و فروش چندباره یک ملک، ثبت معاملات در رایانه و ایجاد کد رهگیری و مهر دیجیتال را اجباری کرد. بر این اساس برای هر ملک یک کد رهگیری تعریف شده و در سراسر کشور این کد قابل پیگیری است. از نظر اتحادیه مشاوران املاک و شورای حل اختلاف، معاملاتی معتبر هستند که حتماً در متن مبایعه نامه کد رهگیری ذکر شده باشد.

  قوانین کد رهگیری برای خریدار و فروشنده ملک

  خریدار و فروشنده باید با امنیت خاطر اقدام به انجام معامله کنند و این امر از طریق ارتباط با سامانه ثبت محقق می شود به این صورت که با وارد کردن پلاک ثبتی می توان از شرایط سند مطلع شد. این امر از بروز تخلفات جلوگیری می‌کند و از طریق ارتباط با سازمان ثبت احوال هویت فرد را شناسایی و از جعل جلوگیری می‌شود. همچنین افراد می‌توانند هنگام خرید، با استعلام از شهرداری از واقع شدن ملک در طرح‌هایی مانند مترو، فضای سبز و... آگاهی پیدا کنند.

  اهمیت وجود قوانین کد رهگیری

  اطلاعاتی که با کد رهگیری ملک به دست می‌آید

  با استفاده از این طرح می‌توان از میزان بدهی صاحب ملک به بانک مطلع شد، حتی میزان بدهی مالیاتی صاحب ملک نیز از طریق سامانه ثبت معاملات ملکی قابل تشخیص است. در کنار سامانه ثبت معاملات املاک، جعبه سیاهی وجود دارد که در زمانی که مشاور املاک با رمز عبور و شناسه صنفی خود وارد سامانه می‌شود، هر گونه استعلامی که توسط وی انجام شود، در سامانه به ثبت می‌رسد. اگر ملک هیچگونه مشکلی نداشته باشد، سامانه آن را به عنوان یک معامله سالم ثبت کرده و برای آن کد رهگیری صادر می کند.

  اهمیت وجود کد رهگیری ملک در معاملات املاک

  از طرف دیگر بی‌توجهی نسبت به دریافت کد رهگیری توسط برخی از خریداران و یا مستاجران، و عدم تفاهم با مالک و در نتیجه درخواست برای فسخ قرارداد به دلیل عدم برخورداری سند از کد رهگیری، زمینه ساز مشکل دیگری خواهد شد. اعتبار حاصل از کد رهگیری برای معاملات خرید و فروش املاک و مستغلات بیش از ارزش کد رهگیری برای قراردادهای اجاره است.

  تاثیر کد رهگیری بر مالیات معاملات املاک

  در صورتی که معاملات انجام شده دارای کد رهگیری نباشند، وزارت اقتصاد برای آن‌ها حساب مالیاتی صادر نمی‌کند. با استفاده از سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات، رسیدگی به شکایات نیاز به نامه نگاری ندارد. به صورتی که اگر بنگاه‌داری شاکی داشته باشد، توسط اتحادیه مشاوران املاک حق انتفاع از او گرفته می‌شود.

  از چه بنگاه املاکی ملک بخریم؟

  آمار به دست آمده از میزان جرایم کلاهبرداری در زمینه معاملات ملکی، نشان می‌دهد، بسیاری از معاملات مغشوش و مخدوش منجر به ایجاد شرایط مساعد برای کلاهبرداری می‌شود. این اتفاق غالبا در بنگاه های املاکی که پروانه کسب ندارند و کد رهگیری از اتحادیه نگرفته‌اند انجام می‌شود!

  به چه مشاور املاکی اعتماد کنیم؟

  برای خرید، فروش و یا رهن و اجاره ملک حتما به مشاورین املاکی که دارای کد رهگیری از اتحادیه صنف مشاوران املاک می‌باشند مراجعه کنید. این کار باعث می‌شود در مدت زمانی که تا تنظیم سند قطعی فرصت مانده است، معاملاتی که در تعارض هستند، کاهش یابد. برای بررسی اطمینان از صحت کد رهگیری قرارداد خود می‌توانید با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری قرارداد در سایت ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور مربوط به اتحادیه صنف مشاوران املاک، استعلام بگیرید.

  مشاورین املاک و خریداران باید دقت کنند کد رهگیری بر اساس کد پستی ملک صادر می‌شود و اگر فروشنده کد پستی ملک دیگری را به بنگاه اعلام کند، کد ثبت شده مربوط به ملک مورد معامله نخواهد بود و زمینه کلاهبرداری به وجود می‌آید.

  ملاک صحت معاملات املاک

  به گفته حسام عقبایی رییس اتحادیه املاک استان تهران، ملاک صحت معاملات پیش از اخذ کد رهگیری، دریافت تاییدیه کد پستی توسط خریدار است. وی افزود: «ملاک دریافت کد رهگیری و صحت معاملات داشتن تاییدیه کد پستی است؛ به گونه‌ای که افراد پیش از انجام هر معامله باید به شرکت پست مراجعه کنند و تاییدیه‌ای برای واحد مسکونی و کد پستی خود دریافت کنند.»

  آموزش دریافت کد رهگیری املاک و شناسه یکتای ملک

  در ادامه توضیحات کاملی را در خصوص این موضوع و در قالب یک ویدئو آورده‌ایم.

  منبع مطلب : www.2nabsh.com

  مدیر محترم سایت www.2nabsh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کد رهگیری املاک خرید یا اجاره خانه چیست و چگونه می‌توانیم این کد را دریافت کنیم؟

  کد رهگیری املاک خرید یا اجاره خانه چیست و چگونه می‌توانیم این کد را دریافت کنیم؟

  کد رهگیری املاک یکی از پروسه‌هایی است که در زمان خرید یا اجاره خانه باید پشت سر بگذاریم و یکی از مهمترین دغدغه‌های همه افرادی که در فرآیند معامله ملک به صورت خرید و فروش یا اجاره هستند، گرفتن این کد ۱۳ رقمی است. خرید خانه برای همه ما سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت به حساب می‌آید و برای همین باید مطمئن شویم که خانه‌ای که انتخاب کردیم استانداردهای لازم را دارد و به لحاظ مالیاتی و قانونی نیز مشکلی نداشته باشد تا پولی که سال‌ها برای آن زحمت کشیده‌ایم هدر نرود. در ادامه درباره این موضوع بیشتر صحبت می‌کنیم.

  نکته‌های مهم برای گرفتن کد رهگیری املاک

  چطور می‌توانیم از قانونی بودن معامله مطمئن شویم؟

  خبرهایی که در روزنامه‌ها بابت کلاه‌برداری و فروش یک خانه به چندین نفر مختلف منتشر می‌شوند را همه‌مان شنیده‌ایم یا مواردی که یک خانه بدهی هنگفتی به بانک داشته، اینکه ملک در طرح‌های شهرداری قرار دارد، فروشنده خانه را در زمان مقرر تحویل نمی‌دهد و … برای جلوگیری از چنین مشکلاتی هیئت دولت مصوبه‌ای در سال ۱۳۸۷تنظیم کرد که بر اساس این بخشنامه همه دفاتر مشاور املاک موظف شدند که در سامانه هوشمند معاملات مسکن ثبت‌نام کنند و با درج مبایعه‌نامه‌ها در این سامانه کد رهگیری به مشتریان خود اعلام نمایند.

  با کد رهگیری املاک می‌توانیم مطمئن باشیم که معامله انجام شده کاملاً براساس ضوابط قانونی کشوری است و هیچ‌یک از طرفین معامله نمی‌تواند تغییری در محتوای آن ایجاد کند. در واقع با این کار علاوه بر اطمینان از خریدی مطمئن، خریدار و فروشنده متعهد می‌شوند که براساس شروط قرارداد عمل کنند و نمی‌توانند آن را فسخ کرده و یا قیمت را بالا یا پایین ببرند.

  در صورتی که هریک از طرفین از معامله منصرف شوند و یا سعی کنند که بر خلاف توافق قانونی عمل کنند می‌توانیم با در دست داشتن قولنامه و کد رهگیری به مراجع قضایی مراجعه و از آنها شکایت کنیم.

  کد رهگیری املاک

  چه مبلغی برای دریافت کد رهگیری باید بپردازیم؟

  برای دریافت کد رهگیری املاک نیاز به پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای نیست و مشاورین املاک به درخواست شما این کار را انجام می‌دهند. تنها توجه کنیم که حتماً بنگاهی که به آن مراجعه می‌کنیم آژانس رسمی و معتبری باشد که توسط ارگان‌های دولتی مجوز لازم برای این کار را دارد.

  چه طور کد رهگیری املاک دریافت کنیم؟

  این کد توسط مشاورین املاک در هنگام انتقال سند ملک قابل دریافت است که تمامی مفاد قولنامه مانند تاریخ قرارداد، تاریخ تحویل ملک، مبلغ فروش یا اجاره، بیعانه پرداخت شده، امکانات خانه، مشخصات هویتی خریدار و فروشنده به همراه کد پستی و پلاک ثبتی ملک و … در سامانه معاملات املاک ثبت می‌شود. سپس کد رهگیری برای هر دو خریدار و فروشنده به‌صورت پیامکی ارسال می‌شود که در قولنامه نیز مشخص شده است.

  منبع مطلب : address.ir

  مدیر محترم سایت address.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گرفتن کد رهگیری املاک | چگونگی گرفتن کد رهگیری املاک به زبان ساده

  گرفتن کد رهگیری املاک | چگونگی گرفتن کد رهگیری املاک به زبان ساده

  گرفتن کد رهگیری املاک مسئله‌ای است که این روزها روی زبان مردم است. آیا می دانید این کد چیست؟ اهمیت استفاده از آن را می‌دانید؟ هر چند همچنان بعضی از خریداران و مشاوران املاک از روش قدیمی دست‌نویس در انجام معاملات استفاده می‌کنند، اما اگر دغدغه‌ به روز کردن اطلاعات خود را در حوزه ثبت و استعلام اسناد ملکی دارید، به شما توصیه می کنیم به دنبال دریافت کد رهگیری املاک باشید. برای افزایش آگاهی خود در این زمینه این مقاله از زومیلا را تا انتها بخوانید.

  کد رهگیری املاک چیست؟

  دولت جمهوری اسلامی ایران از سال ۸۷ برای به دست آوردن آمار دقیقی در زمینه مسکن، ثبت همه معاملات و خرید و فروش های ملک را به صورت هوشمند تغییر داد و از آن سال قراردادهایی که به صورت دست‌نویس بودند، اعتبار خود را از دست دادند.

  از آن به بعد همه معامله کنندگان باید با ارائه مدارک به یک مشاور املاک، مشخصات ملک خود را در «سامانه‌ ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور» به ثبت برسانند.

  باید بدانید در سمت چپ برگه‌ چهارم مبایعه نامه های پرینتی، کد رهگیری قرارداد (املاک) درج شده است.

  اهمیت گرفتن کد رهگیری املاک

  ۱- تضمین امنیت: کدرهگیری برای جلوگیری از کلاهبرداری در بازار مسکن صادر می‌شود که امنیت حقوقی معامله را تا صد در صد تضمین می‌کند. با ثبت مبایعه نامه در سامانه هوشمند ثبت معاملات املاک و دریافت کد رهگیری می توانید از فروش مجدد آن توسط فروشنده جلوگیری کنید.

  ۲- عدم امکان جعل: ویژگی کد رهگیری، بارکد دو بعدی حک شده در بالای قرارداد است که تمامی مشخصات را ذخیره می‌کند و امکان جعل و مخدوش شدن مبایعه نامه را به طور کامل از بین می‌برد.

  ۳- شفاف سازی آمار معاملات: ویژگی مهم قراردادهایی که کد رهگیری دارند، شفاف سازی آمار معاملات مسکن (اعم از خرید و فروش، رهن و اجاره)، رکود و رونق در بازار مسکن و جلوگیری از تکرار معاملات است.

  ۴- امکان پیگیری در مراجع قضایی: قراردادهایی که دارای کد رهگیری هستند در مراجع قضایی اعتبار زیادی دارند و به راحتی می‌توان نسبت به حقوق از دست رفته هر یک از طرفین قرارداد اقدام نمود.

  ۵- امکان استعلام ثبت قرارداد: گرفتن کد رهگیری املاک به دو طرف قرارداد این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به سامانه ثبت معاملات و املاک کشور، کد ملی و کد رهگیری خود را وارد کرده و از صحت قراردادشان اطمینان حاصل کنند.

  کد رهگیری املاک چند رقمی است

  کد رهگیری املاک در سمت چپ برگه‌ چهارم مبایعه نامه آمده و ۱۳ رقمی می باشد. این کد از طریق پیام کوتاه به فروشنده و خریدار فرستاده می‌شود.

  نمونه کد رهگیری املاک

  نمونه کد رهگیری املاک را در شکل زیر می‌توانید ببینید:

  گرفتن کد رهگیری املاک

  چگونه کد رهگیری املاک بگیریم

  آیا شما مشاور املاک هستید و قصد گرفتن کد رهگیری املاک برای مشتریان خود را دارید؟

  ما به شما می گوییم چه کنید؟

  اول لازم است در سامانه‌ ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور به عنوان یک مشاور املاک مجاز، ثبت‌نام کنید.

  بعد از آن که ثبت نام انجام شد با ورود به سامانه و وارد کردن اطلاعات، این کار میسر می‌شود.

  توصیه می‌کنیم برای اطلاع بیشتر از جزئیات «فرم ثبت نام مشاورین سایت املاک کشور» را مطالعه کنید.

  دریافت کد رهگیری از طریق sms

  در صورتی که هنگام معامله تمایل داشتید، کد رهگیری املاک از طریق sms برای شما ارسال شود و شما آن را دریافت کنید باید ابتدا درسامانه پیام کوتاه آن ثبت نام بفرمایید.

  برای این کار باید قبل از ثبت قرارداد در بنگاه معاملاتی عدد ۱ را به شماره ۱۱۰۲۰۳۰۰ ارسال کنید.

  هنگام ثبت شماره همراه خود دقت کنید که وارد کردن شماره واقعیتان بسیار ضروری است و دادن شماره‌های اشتباه و ناموجود برای شما تخلف محسوب خواهد شد.

  بنگاه املاکی قابل اعتماد

  آمار و اطلاعات به دست آمده از میزان جرایم کلاهبرداری در زمینه معاملات ملکی، نشان از آن دارد که بسیاری از معاملات مغشوش و مخدوش منجر به ایجاد شرایط بسیار مناسبی برای کلاهبرداری می‌شود.

  این اتفاق غالبا در بنگاه‌هایی که فاقد پروانه کسب مشاوران املاک هستند و کد رهگیری از اتحادیه نگرفته‌اند انجام می‌شود!

  به شما توصیه می کنیم برای خرید، فروش یا رهن و اجاره ملک حتما به مشاورین املاکی که دارای کد رهگیری از اتحادیه صنف مشاوران املاک هستند، مراجعه کنید.

  این کار باعث می‌شود در مدت زمانی که تا تنظیم سند قطعی فرصت مانده است، معاملاتی که در تعارض هستند، کاهش یابد.

  برای بررسی اطمینان از صحت کد رهگیری قرارداد خود می‌توانید با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری قرارداد در سایت ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور مربوط به اتحادیه صنف مشاوران املاک، استعلام بگیرید.

  مشاورین املاک و خریداران باید دقت کنند کد رهگیری بر اساس کد پستی ملک صادر می‌شود و اگر فروشنده کد پستی ملک دیگری را به بنگاه اعلام کند، کد ثبت شده مربوط به ملک مورد معامله نخواهد بود و زمینه کلاهبرداری به وجود می‌آید. پس حواستان را به خوبی جمع کنید.

  جمع بندی

  گرفتن کد رهگیری املاک در زمینه معاملات ملکی اهمیت ویژه‌ای دارد چون برای شما امنیت به همراه می آورد و مطمئن می شوید فروشنده ملک را به شخص دیگری نفروخته است. علاوه براین شفاف سازی آمار معاملات را به همراه دارد و امکان جعل اسناد از بین می‌رود. 

  توصیه مهم

  این مقاله صرفا جهت آگاهی رساندن به مخاطبان گرامی بوده است. نکات و قوانین ذکر شده در متن در زمان نوشتن مقاله مورد تایید بوده و توصیه می شود پیش از اقدام به دریافت کد رهگیری املاک به مراجع ذیربط قانونی مراجعه کنید.

  مقاله پیشنهادی:

  از سری مقالات زومیلا می‌توانید مقاله چگونگی استعلام سند مالکیت با کد ملی را مطالعه فرمایید. همچنین می‌توانید نظرات خود را در بخش نظرات پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید، از شما همراهان گرامی سپاسگزاریم.

  نویسنده: فاطمه سرابی / تیم تحریریه وب سایت زومیلا

  منبع مطلب : www.zoomila.com

  مدیر محترم سایت www.zoomila.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  MARYAM GORPANPOR 4 ماه قبل
  0

  کدرهیگیری چرانمیاد

  سهراب محمدی 7 ماه قبل
  0

  مشاور املاک یاران جوادیه که‌ اصلا کد اصناف ندارد پس برای کد رهگیری چه کنم

  سهراب محمدی 7 ماه قبل
  0

  برای گرفتن کدرهگیری

  درخواست ۶۰۰هزار تومان کرده در حالی که موقع قرارداد نوشتن ۱،۵ میلیون گرفته

  فرشته نجفی 1 سال قبل
  -1

  کدرهگیری رومی خوام برای بانک فوری

  فرشته نجفی 1 سال قبل
  0

  کدرهگیری رومی خوام برای بانک فوری

  مصطفی 2 سال قبل
  0

  کد رهگیری سوری 13رقمی برای اجاره نامه املاک

  میرحسین فاطمی 2 سال قبل
  0

  نحوه دریافت کد رهگیری مسکن اجاره ای

  -2
  میرحسین فاطمی 2 سال قبل

  نحوه دریافت کد رهگیری مسکن اجاره ای

  مهین محمدیان 2 سال قبل
  1

  استعلام کد رهگیری اجاره نامه

  0
  مصطفی 2 سال قبل

  استعلام کد رهگیری رو از کجا بگیرم

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید