توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نتایج شمارش ارا انتخابات امریکا

  1 بازدید

  نتایج شمارش ارا انتخابات امریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز  چهارشنبه ایرنا، رسانه های انگلیسی زبان و تحلیلگران رسانه های آمریکایی که ادعای ترامپ مبنی بر پیروزی در انتخابات را یک  «ادعای غلط» عنوان کردند، با وجود آنکه ۹۴ درصد آرا در ایالت های جرجیا و کارولینای شمالی شمارش شده و در آنها ترامپ به ظاهر پیشتاز است اما هنوز اعلام رسمی نشده است

  تا لحظه مخابره این خبر شبکه فاکس نیوز اعلام کرد؛ جوبایدن نامزد حزب دموکرات توانسته است با کسب بیش از ۶۷ میلیون آرای مردمی، ۲۳۸ آرای الکترال را به دست آورد و رقیب جمهوریخواه وی نیز با بیش از ۶۵ میلیون ارای مردمی تا این لحظه ۲۱۳ آرا الکترال را به خود اختصاص داده است.

  این درحالی است که سایر رسانه های آمریکایی این آمار را کم تر نشان می دهند. سی ان ان  این آمار ۲۲۰ آرا الکترال برای بایدن و ۲۱۳ آرا برای ترامپ و  تارنمای خبری  «ریل کلیر پلتیکس» آرای الکترال بایدن و ترامپ را به ترتیب  ۲۲۵ و ۲۱۳ اعلام می کنند.

  با وجودی که هنوز ارای نهایی در ایالت های جرجیا، کارولینای شمالی، ویسکانسین، پنسیلوانیا، نوادا و آلاسکا  اعلام نشده است، بایدن با اعلام این مطلب که وی در مسیر پیروزی قرار دارد و ترامپ با این ادعا که وی دراین انتخابات برده است، اکنون اعلام نتایج شمارش آرا با تاخیر قابل ملاحظه ای در آمریکا مواجه شده است.

  تام ولف فرماندار ایالت پنسیلوانیا در واکنش به ادعای ترامپ در  حساب توئیتر خود نوشت که هنوز یک میلیون رای پستی  در این ایالت شمارش نشده و به دموکراسی، انتخابات و آرای این ایالت یک حمله حزبی صورت گرفته است. وی در عین حال وعده داد که تمامی آرا شمرده خواهد شد.

  **۱۳۰۲**

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعلام نتیجه انتخابات آمریکا تا چه وقت به طول خواهد انجامید؟

  اعلام نتیجه انتخابات آمریکا تا چه وقت به طول خواهد انجامید؟

  با پایان مهلت رای‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و اعلام تدریجی نتایج شمارش آرا در ایالت‌ها، بحث درباره نامزد پیروز بالا گرفته است.

  تا کنون بیش از ۱۳۴ میلیون رای (معادل حدود ۸۴ تا ۸۸ درصد مجموع احتمالی آرا) شمرده شده است و انتظار می‌رود ۱۸ تا ۲۵ میلیون رای دیگر نیز شمرده شود.

  مطابق سیستم انتخاباتی آمریکا دستیابی به اکثریت نسبی آرا در کل کشور برنده را تعیین نمی‌کند (جایی که در حال حاضر جو بایدن با کسب ۵۰.۰ درصد آرا از دونالد ترامپ با ۴۸.۳ درصد جلو است)، بلکه فرد پیروز نهایی باید بتواند ۲۷۰ از مجموع ۵۳۸ کالج‌های الکترال ایالتی را به خود اختصاص دهد. امری که تا کنون برای هیچ‌کدام از دو نامزد محرز نشده است.

  در حال حاضر سهم دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه از کالج‌های الکترال ۲۱۳ بوده است و سهم جو بایدن نامزد حزب دموکرات ۲۲۷ عدد.

  آقای بایدن در اولین نطق پسا انتخاباتی خود با اعلام اینکه به پیروزی یقین دارد از هوادارانش خواسته است صبور باشند تا تمامی رای‌ها شمرده شوند. در سوی مقابل آقای ترامپ اعلام کرده است که تا آن‌جا که به او مربوط می شود خود را پیروز انتخابات می‌داند و از دادگاه عالی خواسته است به به خاطر تخلفات احتمالی جریان شمارش آرا متوقف کند.

  اظهارات طرفین در حالی بیان می‌شود که شمارش آرا در ایالت‌های کلیدی ادامه دارد و چشم همگان به نتایج در پنج ایالت میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین، جورجیا و کارولینای شمالی دوخته شده است تا مشخص شود کدام فرد زودتر به عدد تعیین کننده ۲۷۰ کالج الکترال می‌رسد و رئیس‌جمهور جدید لقب می‌گیرد. مطابق آخرین نتایج اعلام شده وضعیت این ایالات به شرح زیر هستند:

  جورجیا، دارای سهمیه ۱۶ الکترال کالج: دونالد ترامپ ۵۰.۵ درصد در برابر ۴۸.۳ درصد جو بایدن (۹۳ درصد آرا شمرده شده)

  میشیگان، دارای سهمیه ۱۶ الکترال کالج: دونالد ترامپ ۴۹.۸ درصد در برابر ۴۸.۵ درصد جو بایدن (۸۳ درصد آرا شمرده شده)

  کارولینای شمالی، دارای سهمیه ۱۵ الکترال کالج: دونالد ترامپ ۵۰.۱ درصد در برابر ۴۸.۷ درصد جو بایدن (۹۵ درصد آرا شمرده شده)

  پنسیلوانیا، دارای سهمیه ۲۰ الکترال کالج: دونالد ترامپ ۵۵.۷ درصد در برابر ۴۳.۰ درصد جو بایدن (۷۴ درصد آرا شمرده شده)

  ویسکانسین، دارای سهمیه ۱۰ الکترال کالج: دونالد ترامپ ۴۹.۱ درصد در برابر ۴۹.۴ درصد جو بایدن (۸۹ درصد آرا شمرده شده)

  اگر نتایج به همین ترتیب باقی بمانند، دونالد ترامپ در کاخ سفید باقی خواهد ماند. اما اگر آقای بایدن بتواند در دستکم دو ایالت ورق را برگرداند می‌تواند رئیس‌جمهور جدید لقب گیرد.

  اما چرا شمارش آرای این ایالت‌ها به طول انجامیده و تا چه وقت باید برای دانستن نتیجه نهایی صبر کرد؟

  هرچند در انتخابات چهار سال پیش نتیجه به سرعت معلوم شد، با این حال در انتخابات امسال نتیجه ممکن است از یک روز تا چندین هفته به طول بیانجامد. یکی از دلایل این امر رای پستی پرشمار افراد در انتخابات جاری است.

  بسیاری از شهروندان آمریکایی به دلیل شیوع همه‌گیری کرونا تصمیم گرفته‌اند از روش پستی برای رای دادن استفاده کنند. امری که باعث زمان‌بر شدن پروسه خواندن رای‌ها و اعلام نتایج شده است.

  بنابراعلام نیویورک‌تایمز، تنها ۹ ایالت از مجموع ۵۰ ایالت آمریکا قادرند در بیست و چهار ساعت اول بیش از ۹۸ درصد آرا را شمارش کنند.

  مقامات دو ایالت کلیدی میشیگان و پنسیلوانیا گفته‌اند شمارش کامل می‌تواند چندین روز به طول بیانجامد. مقامات رسمی ایالتی از مشخص کردن تاریخ یا زمان دقیق پایان شمارش آرا خودداری کرده‌اند. این در حالی است که صرف اعلام کردن اعداد نیز وجه رسمی بودن به آن نمی‌بخشد و تا تایید نهایی که معمولا در هر ایالتی چند هفته بعد از انتخابات انجام می‌شود این اعداد کماکان غیررسمی باقی می‌مانند.

  یک عامل به وجود آمدن وضعیت عدم اطمینان نهایی از میزان توزیع آرا، نحوه رای‌دهی بخش‌های ایالت‌ها است. در واقع نتایج انتخابات در هر ایالت معمولا به این نحو نیست که یک نامزد پیش بیافتد و تا آخر پیشتازی خود را حفظ کند. ایالت به چندین بخش تقسیم شده‌اند و آرا نهایی با اضافه شدن هر بخش تغییر می‌کند. نتایج می‌تواند به شدت متغیر باشد و پیشتازی یک نامزد حتی در صورت شمارش ۹۰ درصد آرا نمی‌تواند به معنی پیروزی قطعی وی به حساب بیاید. هرچند کار برای رقیب بسیار سخت است.

  برای مثال آقای بایدن برای اینکه بتواند ایالت ویسکانسین را به خود اختصاص دهد، باید در آرای شمارش نشده با نسبت ۶۷ به ۳۳ برنده شود. هواداران حزب دموکرات امید دارند که با اعلام شدن آرای پستی بتوانند عقب‌ماندگی را جبران کنند.

  یک عامل دیگر دیر اعلام شدن نتایج آرا، دیر رسیدن رای‌های پستی است. بعضی ایالت‌ها مهلت رسیدن برگه‌های رای را چند روز بعد از انتخابات تعیین کرده‌اند، امری که باعث کند شدن اعلام نتایج می‌شود.

  برای مثال در پنسیلوانیا شعب اخذ رای مجاز هستند تا روز ۱۰ نوامبر، یعنی یک هفته پس از روز برگزاری انتخابات، رای‌های پستی بخشی از رای‌دهندگان را بپذیرند البته به شرطی که نهایت تا شب انتخابات ارسال شده باشند.

  جدال‌های حقوقی

  دونالد ترامپ در اولین نطق خود از دادگاه عالی خواسته است وارد پروسه شمارش شود. این بدین معنی است که اگر تیم وکلای دونالد ترامپ به این دادگاه شکایت برند، پایان رسمی شمارش آرا و اعلام نتایج می‌تواند چندین روز تا چند هفته به عقب بیافتد. همچنان که در مورد انتخابات سال ۲۰۰۰ اتفاق داد.

  بیست سال پیش در آن انتخابات، ال‌گور نامزد حزب دموکرات وقتی با فاصله نزدیک به رقیب‌اش جرج بوش در ایالت فلوریدا باخت تلاش کرد با شکایت به دادگاه و اقدامات سیاسی فرجام‌‌خواهی کند. امری که پروسه اعلام نهایی نتایج آرا را با تاخیر مواجه کرد و سرانجام با انصراف او از شکایت پس از یک ماه کارزار پایان یافت.

  به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نتایج انتخابات آمریکا، پوشش لحظه به لحظه+ تصاویر و جدول

  نتایج انتخابات آمریکا، پوشش لحظه به لحظه+ تصاویر و جدول

  نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تا این لحظه بر اساس رای الکترال کالج

  بایدن: ۱۳۱

  ترامپ: ۱۰۸

  بر اساس قانون اساسی آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور نه با رای مستقیم مردم که با رای الکترال کالج (Ellectrol College) یا "مجمع برگزینندگان" انتخاب می‌شود.

  هر ایالت با توجه به شاخص‌های مختلف از جمله جمعیت، تعداد الکترال (فرد برگزیننده) مشخصی دارد و هر نامزدی که در یک ایالت بتواند اکثریت آرای مردمی را کسب کند، تمام آرای الکترال آن ایالت را از آن خود می‌کند.

  در واقع مردم آمریکا دیروز به پای صندوق‌های رای رفتند تا افراد برگزیننده (الکترالها) را انتخاب کنند و این افراد نیز در ۲۴ آذر همزمان در تمام ایالت‌های آمریکا جلسه تشکیل می‌دهند و به نامزد مورد نظر خود یعنی ترامپ یا بایدن رای می‌دهند.

  هم‌اکنون مجموع الکترال‌های تمام ایالت‌های آمریکا ۵۳۸ نفر است و هر نامزدی که بتواند ۱+۵۰ درصد این افراد، یعنی ۲۷۰ نفر را از آن خود کند، پیروزی نهایی انتخابات و رئیس‌جمهور آمریکا خواهد شد.

  بر اساس تصویر نیویورک‌تایمز نتایج تاکنونی شمارش آرا در ایالت‌های مختلف نشان می‌دهد ترامپ با ۱۰۸ رای الکترال در مقابل ۱۳۱ رای بایدن عقب است.

  نتایج انتخابات آمریکا، پوشش لحظه به لحظه+ تصاویر و جدول

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید