توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  نام پدربزرگ و مادربزرگ حضرت زینب چیست

  1 بازدید

  نام پدربزرگ و مادربزرگ حضرت زینب چیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شناسنامه حضرت زینب علیه السّلام

  نام : زینب

  نام خانوادگی : بنی هاشم (از فرزندان اسماعیل ابن ابراهیم خلیل علیه السّلام)

  نام پدر : امیر المومنین علی علیه السّلام

  نام مادر : سیده النساءالعالمین فاطمه سلام الله علیها

  نسب پدر : علی ابن ابو طالب ابن عبدالمطلّب ابن هاشم ابن عبدمناف ابن .... معد ابن عدنان .... اسماعیل ابن ابراهیم خلیل الله علیه السّلام

  نسب مادر: فاطمه بنت رسول الله صلّی الله علیه وآله – محمد ابن عبدالله ابن عبدالمطلّب ابن ....اسماعیل ابن ابراهیم خلیل الله علیه السّلام

  نام مادر بزرگ مادری: خدیجه همسر رسول الله (صلّی الله علیه وآله ) – بنت خویلد ابن اسد ابن عبد العزّی ابن قصّی ابن القریشه الاسدیه....

  سال تولّد : پنجم وبه روایتی ششم هجری قمری

  محل تولّد : مدینه منوّره

  روز تولّد : پنجم جمادی ا لاولی

  کنیه مبارکه : ام الحسن و ام کلثوم- ام المصائب و...

  القاب مبارکه :  صدّیقة الصغری، عصمة الصغری، ولیة اللّه العظمی، ناموس الکبری، شریکة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، کامله - زینب الکبری و.....

  تعداد خواهران : 16 خواهر  (ام کلثوم – از حضرت فاطمه )  و سایر خواهران از همسران دیگر امام علی علیه السلام هستند که عبارتند از : رقیّه – ام الحسن – رمله- نفیسه – زینب صغری – رقیه صغری – ام هانی – ام الکرام – جمانه مکنّاه – ام جعفر – امامه – ام سلمه – میمونه- خدیجه – فاطمه  (در کتب تاریخی، نام  خواهران  حضرت – یا در مورد نام مادران خواهران حضرت زینب – که دختران امام علی علیه السّلام از همسران دیگرند - مورد اختلاف بین مورّخین است )

  تعداد برادران : 12 برادر  ( حسن وحسین و محسن - جنین کامل ورسیده شهید شده - علیه السّلام  سید وشباب اهل جنت از حضرت زهرای مرضیه وباقی از همسران دیگر امام علی علیه السّلام می باشند )

  ابوالفضل العباس – جعفر – عثمان – عبدالله (همگی در کربلا شهید شدند ) محمد حنفیه – عمر - محمد اصغر - عبید الله – یحیی – (در تعداد برادران هم مورّخین چه در نام وچه در محل دفن و نام مادر اختلافاتی با هم دارند )

  نام همسر : عبدالله ابن جعفر ابن طیّار علیه السّلام

  نام فرزندان : محمّد وعون (که در کربلا شهید شدند –) علی وعباس وام کلثوم (که شوهرش در کربلا شهید شد )

  عمه : نه امام معصوم  از فرزندان  امام حسین علیه السّلام (که البته امام حسن وامام حسین علیها السّلام درست تر است چون امام محمد باقر علیه السّلام فرزند امام سجاد وحضرت فاطمه دختر امام حسن علیه السّلام هستند که سایر ائمّه هم از فرزندان امام باقر علیه السّلام می باشند )

  و عمه همه سادات و مادر همه مظلومان وصابران دنیا و بزرگ اسیران کربلا و دانشمند به تمام معنی در تمام علوم روز به خصوص در قرآن – حدیث وتفسیر – که رشادتهایش با ایثار حسین علیه السّلام  ، اسلام را برای همیشه در جهان بیمه نمود .

  بنابراین حضرت زینب سلام الله علیها که نام مبارکش با حماسه کربلا عجین است به غیر از خانواده پدری ومادری (برادران وبرادرزاده ها و...) دو فرزند ودامادش نیز در کربلا به شهادت رسیدند در حالی که هر گز غم آنها را که جگر گوشه هایش بودند بر غم حسین وبرادران دیگرش ابوالفضل العبّاس – و جعفر ، عثمان ، عبدالله وفرزندان برادر ویارانش برتری نداد وبی تابی اش را مگر به شمشیر سخنان تیزش بر دشمن نشان نداد و هرگر کسی سستی او را ندید کار به جایی می رسید که گاهی امام سجّاد علیه السّلام جلوی عمّه را می گرفتند ، و می گفتند : عمّه جان خودم جواب می دهم .

  سخنرانی های کوبنده اش در هر کجا تمام پایه های حکومت جور ودورغ وستم اموی را به تزلزل می کشاند و گروههای مردم را به هیجان می آورد که در ادامه این افشاگری ها در تاریخ می خوانیم که قیام توّابین کوفی به رهبری مختار ثقفی آغاز می شود واکثر مسئولان دست اندر کار فاجعه کربلا توسّط این گروه کشته می شوند و بعد از او هم در کل حکومت عباسی با تبلیغ همین مسأله ونسبت خویشاوندی به حضرت  محمّد صلّی الله علیه وآله وسلّم اساس حکومت زور وتزویر اموی را به کمک مردم پابرهنه از جا می کنند و البته عباسیان بعد از سر کار آمدن ودریافت این حقیقت که عشق فرزندان رسول الله در دل مردم نهادینه است و به آنها به عنوان خویشاوند حضرت محمّد صلّی الله وعلیه وآله احترامی قایل نیستند ، پس عداوت وکینه ورزی را شروع کردند ویک به یک فرزندان حضرت رسول را که امامان راسخ در علم بودند را به شهادت رسانند تا به آخرین شان که مهدی نام داشت وپنج ساله بود رسیدند . آنها همه جا را به دنبال انتقام گیرنده کربلا ودردهای زینب سلام الله علیها گشتند تا برادرزاده حضرت زینب سلام الله علیها را به شهادت برسانند ولی به امر خدا از نظرها پنهان شد . و در مدّت هفتاد سال با مردم به وسیله رابطه های خود که نوّاب اربعه نامیده می شدند در ارتباط بود وسپس برای همیشه از نظرها ناپدید شد و ارتباط ظاهری ورسمی میان مردم با امام ویا نایب امام علیه السّلام قطع شد .هر چند او همه جا هست وبه امر خداوند به کمک مردم وپیروان دین جدّش می شتابد ولی فیض بزرگ همراهی با او از میان مردمان وپیروان حضرت محمّد صلّی الله علیه وآله به خاطر اشتباهات مکرر پیروان ریا کار پیامبر و دروغگویان غاصب دین ودنیا وخلفای دروغین جفاکار به دین وملّت  از میان رفت ، چونان عیسی علیه السّلام که فیض وجود مبارکش از بنی اسرائیل رخت بست تا دوباره در ظهور مجدد به همراه مهدی صاحب الزّمان – آن روز که خدا بخواهد -  دنیا را پر از عدل وداد کنند .

  حضرت زینب سلام الله علیها بزرگترین شگفتی آفرین عرصه ادبیات عرب است . چنانکه خطبه های آتشینش جانهای مسموم را به روح آزاد تبدیل می کرد وکاری می کرد که خونخوارترین ووحشی ترین انسان روی زمین هم چه از روی ریا وچه از روی تأثیرسخنان حضرت به گریه می آید وبر پهنای صورتش اشک می نشیند .

  البته سخنوری ارث پدری ومادری اوست . چون هیچ درس خوانده ای هم در آن زمان نبود که اینگونه آسمانی وکوبنده سخن بگوید . چنانچه سخنانی که حضرت فاطمه هم در مسجد النبی که برای دفاع از حضرت امیر المومنین علی علیه السّلام ایراد فرموده بودند باعث شده بود تا صحابه منحرف حضرت رسول هم به گریه درآیند وخلایق همه حق را به او می دادند ولی می گفتند : اگر شما زودتر می آمدید شما را انتخاب می کردیم .

  وحضرت فاطمه پاسخ می دادند : حجّت بر شما تمام شد .

  یعنی کوتاهی دیگر از شما پذیرفته نیست  . علی که نمی توانست پیکر مبارک حضرت نبی اکرم را بر زمین بگذارد تا با فرار کنند گان امر رسالت در همراهی لشکر اسامه رقابت کند . آنها اگر راستگو بودند امر حضرت رسول را اجابت می کردند واو را که خداوند وهمه فرشتگان وقرآن کریم وتورات وانجیل بر راستگویی اش ومقام بزرگش اعتراف دارند ، هذیان گو – نمی نامیدند !

  از طرف پدر هم که علی را در علم وسخنوری نه همتایی بود ونه همتایی هست ونه همتایی خواهد بود . کافیست به نهج البلاغه نظری بیندازیم تا از دانش گسترده وبیکران حضرت آشنا شویم .

  وبه همین دلیل - آشنایی با علم علی علیه السّلام بود - که ابن زیاد در برابر حضرت زینب (که توان پاسخگویی را در خود نمی دید ) گفت : ا. مثل پدرش سجع گوی است !

  وحضرت زینب سلام الله علیها در پاسخ فرمودند : زنان را چه به سجع و شاعری ؟

  با نگاهی به زندگانی حضرت زینب در می یابیم که آن حضرت در تمام لحظات زندگی اش با روح حماسه آشنا بوده است . چنانکه در شش سالگی پدربزرگ ومادرش را به فاصله کوتاهی از دست می دهد وسپس در جوانی وپس از ازدواج با پسر عمویش عبدالله – همراه با پدرش از مدینه به کوفه می آید و پشتیبان همسر وبرادران وخواهران خود می شود که سایه به سایه با امیر المومنین در سخت ترین پیکارهای عالم بودند – پیکارهایی که فقط به خاطر کج بینی و نفاق ومال پرستی از بین گروهی از یاران پیامبر با وصی اش انجام می گرفت ! در آن زمان البته کلاسهای حدیث وتفسیر قرآن هم داشتند که به زنان و یاران نزدیک   علی - علیه السّلام – درس می دادند و اینگونه همزمان به امور فرهنگی هم اشتغال داشتند  . وپس از شهادت امام علی علیه السّلام – باز هم همراه شوهرش عبدالله به یاری امام حسن علیه السّلام به کوفه آمدند و با جان ودل در هر دوجبهه حماسی وفرهنگی پشتیبان امام بودند تا نوبت به امام حسین – یعنی کسی که جانش به جانش بسته بود رسید – دیگر نمی توانست بدون او جایی برود – البته در خبرها هم آمده است که شرط ازدواج عبدالله با حضرت زینب از طرف امام علی علیه السّلام این بود که هر گاه زینب خواست با حسین از مکّه بیرون برود  مزاحمتی برای او ایجاد نکن! چون خاندان نبوت با جریان کربلا آشنایی داشتند واز طریق منبع وحی الهی در جریان تمام سرنوشت زینب وحسین علیه السّلام قرار داشتند ، چنان که  تاریخ نویسان ثبت کرده اند – حضرت محمّد صلّی الله وعلیه وآله وسلّم هنگام شرح ماجرای کربلا توسّط جبریل امین در حالی که زینب را در آغوش داشتند بسیار گریستند . آنچنان که پیراهن شان با اشک چشمان مبارک شان خیس شده بود وآنگاه برای علی علیه السّلام وفاطمه سلام الله علیها شرح واقعه را بیان فرمودند .

  امروزه وقتی به دنیای روابط انسانی نگاه می کنیم وحقارت زن را در غرب به نام آزادی می بینیم ( که بیشتر در آزادی جنسی خلاصه می شود ) و از طرف دیگر تعصّب کور کورانه  ومبانی خواری وزلّت زن 1 را به نام اسلام در بسیاری از کشورهای اسلامی یا بر عکس برهنه تر شدن از غرب و انعکاس آن در شوهای تلوزیونی وسینما وویدوئو وحتّی روزنامه ها ومجلّه ها ی کشورهای اسلامی می بینیم  در می یابیم که چقدر جای تعالیم حضرت زینب سلام الله علیها  خالی است . و چرا مسلمانان با این همه الگو به دنبال الگوی سکس خارجی هستند ؟

  باید به غیرت بسیاری از سران کشورهای اسلامی تبریک گفت اسلام را باب دل هرهری مذهبان قرار می دهند و تبلیغ می کنند ؟

  به راستی این همه افراط وتفریط در مورد مقام زن وایجاد فرقه های تندی مثل فیمینیسم در کجای جامعه برای زن حرمت – آزادی به معنی واقعی به وجود آوردند ؟

   

  منبع مطلب : www.quranlorestan.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.quranlorestan.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نگاهی به زندگی فرهنگی و حماسی حضرت زینب(س)

  حضرت زینب

  این مطالب مربوط به مقدمه کتاب جدید بنده به نام زندگی حماسی وفرهنگی حضرت زینب سلام الله علیها می باشد که تقدیم می شود .

   

  شناسنامه حضرت زینب علیه السّلام

  نام : زینب

  نام خانوادگی : بنی هاشم (از فرزندان اسماعیل ابن ابراهیم خلیل علیه السّلام)

  نام پدر : امیر المومنین علی علیه السّلام

  نام مادر : سیده النساءالعالمین فاطمه سلام الله علیها

  نسب پدر : علی ابن ابو طالب ابن عبدالمطلّب ابن هاشم ابن عبدمناف ابن .... معد ابن عدنان .... اسماعیل ابن ابراهیم خلیل الله علیه السّلام

  نسب مادر: فاطمه بنت رسول الله صلّی الله علیه وآله – محمد ابن عبدالله ابن عبدالمطلّب ابن ....اسماعیل ابن ابراهیم خلیل الله علیه السّلام

  نام مادر بزرگ پدری : فاطمه بنت اسد ابن هاشم ابن عبد مناف ...( تا آن زمان تنها زن هاشمی از قبیله بنی هاشم که با مرد هاشمی ازدواج نمود )

  نام مادر بزرگ مادری: خدیجه همسر رسول الله (صلّی الله علیه وآله ) – بنت خویلد ابن اسد ابن عبد العزّی ابن قصّی ابن القریشه الاسدیه....

  سال تولّد : پنجم وبه روایتی ششم هجری قمری

  محل تولّد : مدینه منوّره

  روز تولّد : پنجم جمادی ا لاولی

  کنیه مبارکه : ام الحسن و ام کلثوم- ام المصائب و...

  القاب مبارکه :صدّیقة الصغری، عصمة الصغری، ولیة اللّه العظمی، ناموس الکبری، شریکة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، کامله - زینب الکبری و.....

  تعداد خواهران : 16 خواهر(ام کلثوم – از حضرت فاطمه )و سایر خواهران از همسران دیگر امام علی علیه السلام هستند که عبارتند از : رقیّه – ام الحسن – رمله- نفیسه – زینب صغری – رقیه صغری – ام هانی – ام الکرام – جمانه مکنّاه – ام جعفر – امامه – ام سلمه – میمونه- خدیجه – فاطمه(در کتب تاریخی، نامخواهرانحضرت – یا در مورد نام مادران خواهران حضرت زینب – که دختران امام علی علیه السّلام از همسران دیگرند - مورد اختلاف بین مورّخین است )

  تعداد برادران : 12 برادر( حسن وحسین و محسن - جنین کامل ورسیده شهید شده - علیه السّلامسید وشباب اهل جنت از حضرت زهرای مرضیه وباقی از همسران دیگر امام علی علیه السّلام می باشند )

  ابوالفضل العباس – جعفر – عثمان – عبدالله (همگی در کربلا شهید شدند ) محمد حنفیه – عمر - محمد اصغر - عبید الله – یحیی – (در تعداد برادران هم مورّخین چه در نام وچه در محل دفن و نام مادر اختلافاتی با هم دارند )

  نام همسر : عبدالله ابن جعفر ابن طیّار علیه السّلام

  نام فرزندان : محمّد وعون (که در کربلا شهید شدند –) علی وعباس وام کلثوم (که شوهرش در کربلا شهید شد )

  عمه : نه امام معصوماز فرزندانامام حسین علیه السّلام (که البته امام حسن وامام حسین علیها السّلام درست تر است چون امام محمد باقر علیه السّلام فرزند امام سجاد وحضرت فاطمه دختر امام حسن علیه السّلام هستند که سایر ائمّه هم از فرزندان امام باقر علیه السّلام می باشند )

  و عمه همه سادات و مادر همه مظلومان وصابران دنیا و بزرگ اسیران کربلا و دانشمند به تمام معنی در تمام علوم روز به خصوص در قرآن – حدیث وتفسیر – که رشادتهایش با ایثار حسین علیه السّلام، اسلام را برای همیشه در جهان بیمه نمود .

  بنابراین حضرت زینب سلام الله علیها که نام مبارکش با حماسه کربلا عجین است به غیر از خانواده پدری ومادری (برادران وبرادرزاده ها و...) دو فرزند ودامادش نیز در کربلا به شهادت رسیدند در حالی که هر گز غم آنها را که جگر گوشه هایش بودند بر غم حسین وبرادران دیگرش ابوالفضل العبّاس – و جعفر ، عثمان ، عبدالله وفرزندان برادر ویارانش برتری نداد وبی تابی اش را مگر به شمشیر سخنان تیزش بر دشمن نشان نداد و هرگر کسی سستی او را ندید کار به جایی می رسید که گاهی امام سجّاد علیه السّلام جلوی عمّه را می گرفتند ، و می گفتند : عمّه جان خودم جواب می دهم .

  سخنرانی های کوبنده اش در هر کجا تمام پایه های حکومت جور ودورغ وستم اموی را به تزلزل می کشاند و گروههای مردم را به هیجان می آورد که در ادامه این افشاگری ها در تاریخ می خوانیم که قیام توّابین کوفی به رهبری مختار ثقفی آغاز می شود واکثر مسئولان دست اندر کار فاجعه کربلا توسّط این گروه کشته می شوند و بعد از او هم در کل حکومت عباسی با تبلیغ همین مسأله ونسبت خویشاوندی به حضرتمحمّد صلّی الله علیه وآله وسلّم اساس حکومت زور وتزویر اموی را به کمک مردم پابرهنه از جا می کنند و البته عباسیان بعد از سر کار آمدن ودریافت این حقیقت که عشق فرزندان رسول الله در دل مردم نهادینه است و به آنها به عنوان خویشاوند حضرت محمّد صلّی الله وعلیه وآله احترامی قایل نیستند ، پس عداوت وکینه ورزی را شروع کردند ویک به یک فرزندان حضرت رسول را که امامان راسخ در علم بودند را به شهادت رسانند تا به آخرین شان که مهدی نام داشت وپنج ساله بود رسیدند . آنها همه جا را به دنبال انتقام گیرنده کربلا ودردهای زینب سلام الله علیها گشتند تا برادرزاده حضرت زینب سلام الله علیها را به شهادت برسانند ولی به امر خدا از نظرها پنهان شد . و در مدّت هفتاد سال با مردم به وسیله رابطه های خود که نوّاب اربعه نامیده می شدند در ارتباط بود وسپس برای همیشه از نظرها ناپدید شد و ارتباط ظاهری ورسمی میان مردم با امام ویا نایب امام علیه السّلام قطع شد .هر چند او همه جا هست وبه امر خداوند به کمک مردم وپیروان دین جدّش می شتابد ولی فیض بزرگ همراهی با او از میان مردمان وپیروان حضرت محمّد صلّی الله علیه وآله به خاطر اشتباهات مکرر پیروان ریا کار پیامبر و دروغگویان غاصب دین ودنیا وخلفای دروغین جفاکار به دین وملّتاز میان رفت ، چونان عیسی علیه السّلام که فیض وجود مبارکش از بنی اسرائیل رخت بست تا دوباره در ظهور مجدد به همراه مهدی صاحب الزّمان – آن روز که خدا بخواهد -دنیا را پر از عدل وداد کنند .

  حضرت زینب سلام الله علیها بزرگترین شگفتی آفرین عرصه ادبیات عرب است . چنانکه خطبه های آتشینش جانهای مسموم را به روح آزاد تبدیل می کرد وکاری می کرد که خونخوارترین ووحشی ترین انسان روی زمین هم چه از روی ریا وچه از روی تأثیرسخنان حضرت به گریه می آید وبر پهنای صورتش اشک می نشیند .

  البته سخنوری ارث پدری ومادری اوست . چون هیچ درس خوانده ای هم در آن زمان نبود که اینگونه آسمانی وکوبنده سخن بگوید . چنانچه سخنانی که حضرت فاطمه هم در مسجد النبی که برای دفاع از حضرت امیر المومنین علی علیه السّلام ایراد فرموده بودند باعث شده بود تا صحابه منحرف حضرت رسول هم به گریه درآیند وخلایق همه حق را به او می دادند ولی می گفتند : اگر شما زودتر می آمدید شما را انتخاب می کردیم .

  وحضرت فاطمه پاسخ می دادند : حجّت بر شما تمام شد .

  یعنی کوتاهی دیگر از شما پذیرفته نیست. علی که نمی توانست پیکر مبارک حضرت نبی اکرم را بر زمین بگذارد تا با فرار کنند گان امر رسالت در همراهی لشکر اسامه رقابت کند . آنها اگر راستگو بودند امر حضرت رسول را اجابت می کردند واو را که خداوند وهمه فرشتگان وقرآن کریم وتورات وانجیل بر راستگویی اش ومقام بزرگش اعتراف دارند ، هذیان گو – نمی نامیدند !

  از طرف پدر هم که علی را در علم وسخنوری نه همتایی بود ونه همتایی هست ونه همتایی خواهد بود . کافیست به نهج البلاغه نظری بیندازیم تا از دانش گسترده وبیکران حضرت آشنا شویم .

  وبه همین دلیل - آشنایی با علم علی علیه السّلام بود - که ابن زیاد در برابر حضرت زینب (که توان پاسخگویی را در خود نمی دید ) گفت : ا. مثل پدرش سجع گوی است !

  وحضرت زینب سلام الله علیها در پاسخ فرمودند : زنان را چه به سجع و شاعری ؟

  با نگاهی به زندگانی حضرت زینب در می یابیم که آن حضرت در تمام لحظات زندگی اش با روح حماسه آشنا بوده است . چنانکه در شش سالگی پدربزرگ ومادرش را به فاصله کوتاهی از دست می دهد وسپس در جوانی وپس از ازدواج با پسر عمویش عبدالله – همراه با پدرش از مدینه به کوفه می آید و پشتیبان همسر وبرادران وخواهران خود می شود که سایه به سایه با امیر المومنین در سخت ترین پیکارهای عالم بودند – پیکارهایی که فقط به خاطر کج بینی و نفاق ومال پرستی از بین گروهی از یاران پیامبر با وصی اش انجام می گرفت ! در آن زمان البته کلاسهای حدیث وتفسیر قرآن هم داشتند که به زنان و یاران نزدیک   علی - علیه السّلام – درس می دادند و اینگونه همزمان به امور فرهنگی هم اشتغال داشتند. وپس از شهادت امام علی علیه السّلام – باز هم همراه شوهرش عبدالله به یاری امام حسن علیه السّلام به کوفه آمدند و با جان ودل در هر دوجبهه حماسی وفرهنگی پشتیبان امام بودند تا نوبت به امام حسین – یعنی کسی که جانش به جانش بسته بود رسید – دیگر نمی توانست بدون او جایی برود – البته در خبرها هم آمده است که شرط ازدواج عبدالله با حضرت زینب از طرف امام علی علیه السّلام این بود که هر گاه زینب خواست با حسین از مکّه بیرون برودمزاحمتی برای او ایجاد نکن! چون خاندان نبوت با جریان کربلا آشنایی داشتند واز طریق منبع وحی الهی در جریان تمام سرنوشت زینب وحسین علیه السّلام قرار داشتند ، چنان کهتاریخ نویسان ثبت کرده اند – حضرت محمّد صلّی الله وعلیه وآله وسلّم هنگام شرح ماجرای کربلا توسّط جبریل امین در حالی که زینب را در آغوش داشتند بسیار گریستند . آنچنان که پیراهن شان با اشک چشمان مبارک شان خیس شده بود وآنگاه برای علی علیه السّلام وفاطمه سلام الله علیها شرح واقعه را بیان فرمودند .

  امروزه وقتی به دنیای روابط انسانی نگاه می کنیم وحقارت زن را در غرب به نام آزادی می بینیم ( که بیشتر در آزادی جنسی خلاصه می شود ) و از طرف دیگر تعصّب کور کورانهومبانی خواری وزلّت زن 1 را به نام اسلام در بسیاری از کشورهای اسلامی یا بر عکس برهنه تر شدن از غرب و انعکاس آن در شوهای تلوزیونی وسینما وویدوئو وحتّی روزنامه ها ومجلّه ها ی کشورهای اسلامی می بینیمدر می یابیم که چقدر جای تعالیم حضرت زینب سلام الله علیهاخالی است . و چرا مسلمانان با این همه الگو به دنبال الگوی سکس خارجی هستند ؟

  باید به غیرت بسیاری از سران کشورهای اسلامی تبریک گفت اسلام را باب دل هرهری مذهبان قرار می دهند و تبلیغ می کنند ؟

  به راستی این همه افراط وتفریط در مورد مقام زن وایجاد فرقه های تندی مثل فیمینیسم در کجای جامعه برای زن حرمت – آزادی به معنی واقعی به وجود آوردند ؟

  آیا غوطه ور شدن در سکس ویا پیشرفت در بعضی از امور تجارت واقتصاد وعلم که با سخت کوشی زنان موفق همراه است آزادی زنان است یا اینکه آن زنان با زحمت زیاد وبا اراده فولادین خود را به آن جامعه زشت نشان دادند تا حرمتی داشته       باشند ؟

  آیا شرایط وعدالت برای پیشرفت همگی شان فراهم است ؟پس تکلیف آن زنانی که در باندهای کثیف تجارت زن گرفتار می شوند وصدای هیچ ارگانی هم برای نجات شان بلند نمی شود چیست ؟ آیا آنها حق ندارند چونان برده نباشند ؟

  آیا با کودکان کار اعم از دختران وپسران کوچک در اقصا نقاط جهان برای نجات شان چه برخوردی شده که بیشترین داعیه دار آن همین فرقه فیمینیسم است ؟

  این شعارهای پوچ لانه عنکبوتی نه به زن ونه به مرد ارزش واعتبار می دهد بلکه در نهایت حامی ازدواج های معکوس همجنس گرایی- و روشهای زشت دیگر می شوند .--------------------------------------

  1-به تعصّب های کورکورانه اعراب نسبت به زنان بنگرید – واز آن طرف به افراط بی هویتی زن در پاکستان را ببینیند – سال گذشته 2005 اتفاقی افتاد که جهان را تکان داد . پسری به پسر دیگری به زور تجاوز می کند . شیخ قبیله پسر مورد تجاوز شده حکم می کند که خواهر آن پسر تجاوزگر بر چهل مرد این قبیله حلال است . وهمه اینها البته به نام اسلام تمام می شود

  چقدر جای سخنان حضرت زینب برای هدایت انسان امروز خالی است . حیف که تاریخ نگاران هم بزرگترین ظلم را به حضرت زینب سلام الله علیها کردند چون شاید فکر نمی کردند که زنی باشد کهدر هر زمینه ای برتر از تمام مردان روی زمین است .

  به هر حال جایگاه والای حضرت برای کسی پوشیده نیست وحتّی برادران وخواهران اهل سنّت هم به مقام ومعنویّت حضرت اشاره دارند ودر کتب شان از صحاح مسلم وبخاری تا سنن نسایی و...موجود است . تاریخ شرمنده از حضرت زینب سلام الله علیها است . آنچنان که مظلومیّت ایشان به حدّی بزرگ بود که در ظرف تاریخ نمی گنجید . و بسیاری هم برای اینکه لکّه ننگ کمتری بر سینه شاهانی که قرار نبود بر ملّت مسلمان شاهی کنند و تنها رهبر وراهبر باشند . چون پیامبری که برتر از سلیمان نبی علیه السّلام بود هم بر مردم پادشاهی نکرد و این رسم غلط هنگامی آغاز شد که پیامبر در بستر قرار گرفتو البته افکار انحراف کننده سه خلیفهاوّل سبب فراهم شدن اندیشه حکومت گردانی برای معاویه وفرزندش وسپس سایر امویان وعباسیان شد . وبه همین دلیل بود که تمام این خلفاء میلیونها سکّه جایزه می دادند تا برای خلفاء از نزدخود به نام رسول خدا صلّی الله وعلیه وآله احادیثی جعل کنند تا در آن از مقام ومنزلت سه خلیفه اوّل ومعاویه وسایرین ذکر شود . وبا این احادیث دروغین دهان مردم را ببندند . واوّلین حدیث دروغ را ابوبکر ساخت – در هنگام غصب فدک گفت : پیامبر فرمود : پیامبران از خود ارث به جا نمی گذارند .

  در حالی که حضرت فاطمه سلام الله می فرمودند که دروغ می گویی ! مگر نه اینکه در قرآن می خوانیم : و ورث داود سلیمان ....

  یعنی این حدیث درست برخلاف نص صریح قرآن است . از طرف دیگر چگونه حدیثی را فقط ابوبکر می داند وعلی وفاطمه زهرا علیها السّلام نمی دانند ؟ ابوبکر اگر راست می گفت چرا حدیث سقلین – حدیث غدیر و بیعت روز غدیرش با علی علیه السّلام یادش رفته بود ؟

  تاریخ – شرمنده است ! شرمندهاز این که این همه به مقام ومنزلت حضرت زینب وبه خصوص سایر اسرای کربلا که در سخنوری ودانش بسیار دانا بودند و هنگامی که حضرت زینب سلام الله از سخنوری با قوم دل کور وکر خستهمی شدند آنها شروع به خطبه خوانی می کردند .

  این اثر تلاشی است برای آغاز یک تفکّر نو – برای تحقیق وپژوهشی ناب در معرّفی چهره حقیقی اسلام . چون این گونه که بعضی ها مشغول معرّفی اسلامند – ما نیاز به هیچ دشمنی نداریم . وظیفه پژوهشگر تاریخ وتاریخ دان معرّفی حقیقت واقعهورویداد است نه دخل وتصرّف عقاید مذهبی خود در تحریف آن که متأسّفانه مدّتی است که توسّط بعضی از نویسندگان مذاهب گوناگون انجام می شود در حالی که این امر به خودی خود ظلم به اسلام است . چون زنجیر های اخوّت وبرادری را میان مسلمانان سست می کند و تنها سودش برای دشمنان واحد اسلام ومسلمین است .

  برای نمونه امروزه برایوهابیّون این امر جا افتاده که خون شیعه مباح است .یعنی کشتن او اشکالی ندارد چون از دین اسلام خارج شدند .

  در حالی که اینگونه نیست ! مرتد شدن در اسلام قواعدی دارد ! آیا شیعیان به یگانگی خداوند معتقد نیستند ؟ آیا شیعیان پیامبر وقرآن را قبول ندارند؟ پس کجای این قوم مرتد است ؟ نقش فعّال علمای اسلامی که متأسّفانه در اثر بی توجّهی سران حکومتهای جور و مبارزه شدید با هرنوع بینش اسلامی – سبب کمرنگ شدن حضور آنها در عرصه تصمیم گیری شده وامروزه این می شود اندیشه گروهی مثل ابو مصعب زرقاوی که به جای نجات عراق از دست متجاوزان به کشتن شیعیان اکتفاء می کرد چون فقط آنها را دشمن می دانست !!!!

  تازه خود آن بیچاره هم تمام وکمال مورد بازی قرار گرفته بود چون کاری را می کرد که به حضور فیزیکی آمریکا در منطقه کمک کند وبعد هنگامی که نیاز بود تا بوش چهره اش دوبارزه باز سازی شود . او قربانی این چهره شدن قرار گرفت ! پس جای تاریخ نگاران و نویسندگان رویدادهای مهم واطّلاع رسانی درست در عرصه تاریخ ومذهب وآموزش بسیار مهم است که باید به آن توجّه بیشتری نمود .

  نویسنده اثر خود را تلاشی بس کوچک در شناسایی بزرگ معلّم انسانیّت وصبر ووفاداری می داند که ان شاءالله مورد قبول علاقه مندان و روندگان معرفت وعلم قرار بگیرد . و با تمام عشق ووجودم آن را تقدیم به منجی عالم بشریّت حضرت صاحب الزّمان منتقم دشت کربلا و عاشقان کویش می نمایم .از خداوند صبر وبردباری وشرح صدر و دانایی برایخود وهمه جوانان مسئلت می نمایم .یا حق            حسین قاسم نژاد – رشت – 5/7/1385

  منبع مطلب : www.quran3.blogfa.com

  مدیر محترم سایت www.quran3.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهتاب : نام پدر بزرگ چیست؟

  ناشناس : مادر بزرگ وپدربزرگ حضرت زینب

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  نام مادر حضرت فاطمه (س)/ نام پدر امام علی (ع)

  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  نام پدر امام علی( ع)/ نام مادر حضرت فاطمه (س).

  ناشناس 10 ماه قبل
  1

  .

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  لا

  الناز 12 ماه قبل
  0

  یه کلمه جوابش هست رفتی بیوگرافیشو نوشتی استاد؟؟ خب بگید محمد

  نیکا فلاحی 1 سال قبل
  0

  ممنون

  نیکا فلاحی 1 سال قبل
  1

  خیلی ممنون😗

  هستی عکاشه 1 سال قبل
  0

  خوبه اما اخر اسم پدر بزرگ رو ننوشته 😒

  موز‌ذ 1 سال قبل
  -1

  ململهبم

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  خیر

  مریم محمدی 2 سال قبل
  0

  شرمنده نه

  ارورا 2 سال قبل
  -1

  اخه چرا پیدا نمیکنم

  -1
  ههههههههخ 2 سال قبل

  خیلی ممنون

  ارورا 2 سال قبل
  -1

  ممنون درسم رو مشکل داشتم و الان حل کردم

  0
  ههههههههخ 2 سال قبل

  چرا واسه من نمیاد گلم

  مهب 2 سال قبل
  -1

  نام پدر بزرگ

  5
  ناشناس 2 سال قبل

  مادر بزرگ وپدربزرگ حضرت زینب

  مهتاب 2 سال قبل
  7

  نام پدر بزرگ چیست؟

  برای ارسال نظر کلیک کنید