در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  میزان عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی

  1 بازدید

  میزان عیدی مستمری بگیران تامین اجتماعی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مبلغ عیدی در سال ۹۸ چقدر است؟

  مبلغ عیدی در سال ۹۸ چقدر است؟

  یکی از مهمترین موضوعات در روزهای پایانی سال ۹۸ برای کارمندان، کارگران و صاحبان کار مبلغ عیدی سال 98 است. مبلغ عیدی و پاداش در سال ۹۸ همانند سال‌های گذشته برای کارگران کاملا وابسته به میزان پایه حقوق هر فرد است و متناسب با آن تعیین و پرداخت می‌شود و برای کارمندان دولت نیز توسط هیات وزیران تعیین می‌شود.

  مبلغ عیدی سال 98 کارگران

  تمامی کارگاه‌های مشمول قانون کار موظف هستند عیدی و سنوات هر یک از کارگران خود را پرداخت نمایند. مبنای محاسبه عیدی و پاداش کارگران برای یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد وی می‌باشد. مبلغ پرداختی عیدی و پاداش نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه هر یک از کارکنان بیشتر باشد.

  مبلغ عیدی سال ۹۸ کارگران برای افرادی که که کمتر از یکسال در کارگاه کار کرده‌اند با در نظر گرفتن ماخذ ۶۰ روز مزد و متناسب با ایام کارکرد وی در سال محاسبه می‌گردد. مبلغ پرداختی برای این افراد در هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده در فوق بیشتر باشد.

  حداقل عیدی سال ۹۸ کارگران‌، برای کارگرانی که یک سال کامل در کارگاه مربوطه مشغول به کار بوده‌اند دو برابر حداقل حقوق پایه و سقف عیدی سال ۹۸ کارگران به شرط این که از مصوبه قانون کار بیشتر نشود، سه برابر پایه حقوق خواهد بود.

  عیدی و پاداش سال 98

  حداقل و حداکثر عیدی سال ۹۸ مطابق جدول بالا محاسبه می‌شود. حداقل عیدی کارگران در سال ۹۸ برای افرادی که یکسال کامل در واحد مربوطه مشغول به کار بودند، 2 میلیون و 228 هزار و 112 تومان و حداکثر عیدی سال 98 نیز 3 میلیون و 342 هزار و 168 تومان است.

  میزان عیدی سال ۹۸ کارکنان دولت

  محاسبه مبلغ عیدی کارکنان دولت از عیدی کارگران متفاوت است و از ترکیب این دو، یعنی میزان امتیاز عیدی و همچنین ضریب حقوق شاغلان تعیین می‌شود. براساس قانون مدیریت خدمات کشوری میزان امتیاز عیدی برای هر سال 5000 است و از سوی دیگر هیات وزیران هر ساله ضریب حقوق را برای مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مشخص می‌کند، ولی در نهایت در روزهای پایانی سال هیات وزیران میزان عیدی را بررسی کرده و رقم نهایی را اعلام می‌کنند.

  مبلغ عیدی سال ۹۸ کارکنان دولت یک میلیون تومان (1.000.000) به نسبت مدت خدمت تمام وقت کارمند در سال 1397 است.

  میزان عیدی سال ۹۸ بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه وراث متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، حقوق وظیفه از کارافتادگی و سایر صندوق‌های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کارافتاده کلی نیز معادل یک میلیون تومان (1.000.000) است.

  زمان واریز عیدی بازنشستگان در سال 98 

  سرپرست سازمان تامین اجتماعی بیان کرد که «عیدی» مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا ۱۰ اسفند ماه سال 97 واریز خواهد شد.

  جدول عیدی در سال 98مبلغ عیدی سال ۹۸

  بیمه بازارنخستین سامانه مقایسه و خرید اینترنتی انواع بیمه با فراهم ساختن بستر آنلاین محاسبه‌گر بیمه، این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا به راحتیقیمت بیمه شخص ثالث پراید، قیمت بیمه بدنه با تخفیف و سایر رشته‌های بیمه‌ای  را به راحتی استعلام گرفته و خریداری کنید و به صورت رایگان در زمان و مکان دلخواه تحویل بگیرید.

  به خواندنش می‌ارزد:

  از جزئیات و نحوه خرید طرح ترافیک مطلع شوید

  بیمه بیکاری و شرایط و مدارک لازم جهت دریافت آن

  با پرداخت ۱۰ قسط بازنشسته شوید و مستمری دریافت کنید

  ۸ نکته که قبل از استعلام بیمه عمر باید بدانید

  منبع مطلب : bimebazar.com

  مدیر محترم سایت bimebazar.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عیدی بازنشستگان چقدر است؟ / مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را کارمند دولت حساب می‌کنند!

  عیدی بازنشستگان چقدر است؟ / مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را کارمند دولت حساب می‌کنند!

  علی‌اکبر عیوضی با تاکید بر اینکه عیدی کارگران بازنشسته بایستی مطابق عیدی کارگران شاغل پرداخت شود، می‌گوید: یکی از مطالبات کانون‌های بازنشستگان، افزایش مبلغ عیدی است.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از مطالبات مزدبگیران در ماه‌های پایانی سال، مبلغ عیدی است. این مبلغ همیشه برای کارگران به مراتب بیشتر از کارمندان بوده است؛ درحالیکه عیدی امسال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، حداقل  ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان و حداکثر ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان است، کارمندان دولت قرار است ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی بگیرند.

  در یکی از پیوست‌های بخشنامه بودجه سال بعد آمده است: «مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۱۳۹۹ معادل (۱۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال پیش‌بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.»

  اما تکلیف بازنشستگان تامین اجتماعی یا همان کارگران بازنشسته چه می‌شود؟ آنها چقدر قرار است عیدی بگیرند؟ علی‌اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان شهر تهران) در این رابطه می‌گوید: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را دولت اعلام می‌کند و طبق سنوات گذشته، مبلغ آن به اندازه‌ی عیدی کارمندان دولت است.

  وی با تاکید بر اینکه، پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی به اندازه‌ی کارمندان دولت، مصداق بارز تبعیض است؛ اضافه می‌کند:  بازنشستگان تامین اجتماعی کارگر و مشمول قانون کار هستند؛ درنتیجه، همه دریافتی‌های آنها باید مشمول قانون کار باشد نه اینکه مشابه کارکنان دولت عیدی بگیرند.

  عیوضی به عنوان نماینده بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گوید: آنجایی که به ضرر ماست، کارکنان دولت محسوب می‌شویم اما آنجایی که به نفع ماست، می‌گویند کارگرید!

  امیدواریم گوش شنوایی باشد!

  او ادامه می‌دهد: سال گذشته اعتراض کردیم که عیدی ما را مثل کارگران که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند، پرداخت کنید اما نتیجه‌ای نداشت. یکی از خواسته‌های کانون‌های بازنشستگان این است که عیدی بازنشستگان باید مطابق عیدی کارگری باشد؛ ما کارگران بازنشسته، براساس قوانین کار و تامین اجتماعی بیمه پرداخته‌ایم؛ سی سال بیمه را از حقوق خودمان پرداخت کرده‌ایم و دولت برایمان حق بیمه نپرداخته؛ حالا چرا باید به ما عیدی کارمندی بدهند؟!

  عیوضی در ادامه تاکید می‌کند: امیدواریم گوش شنوایی باشد که صدای بازنشستگان را بشنود؛ کارکنان دولت براساس قانون مدیریت خدمات کشوری فعالیت می‌کنند و  دستمزدهای به نسبت بالاتری می‌گیرند در حالیکه ما کارگران بازنشسته در دوران اشتغال، طبق  مصوبات شورای عالی کار حقوق گرفته‌ایم و بیش از هفتاد درصد نیز حداقل‌بگیر هستیم. این عدالت نیست که سر عیدی ما را کارمند حساب کنند!

  وی در پایان با تاکید بر اینکه این شیوه پرداخت عیدی، اجحاف و بی‌عدالتی‌ست؛ اضافه می‌کند: امیدواریم مدیرعامل جدید این موضوع را در زمان مدیریت خودش اصلاح کند تا حق و حقوق کارگران بازنشسته بیش از این ضایع نشود.

  منبع مطلب : www.ilna.news

  مدیر محترم سایت www.ilna.news لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در مورد عیدی بازنشستگان در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

  خبرها را در تلگرام تابناک دنبال کنید:

  حال تزریق کنندگان واکسن ایرانی کرونا چطور است؟ (کلیک کنید)

  در کدام نیروگاه‌ها مازوت مصرف می‌شود؟ (کلیک کنید)

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید