توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  میرزا ارسلان قوانلوی قاجار واقعی

  1 بازدید

  میرزا ارسلان قوانلوی قاجار واقعی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  داستان فخر الزمان و شاهزاده ارسلان سند تاریخی دارد ؟

  داستان فخر الزمان و شاهزاده ارسلان سند تاریخی دارد ؟

  به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا ؛  احسان جوانمرد در  پاسخ به این سوال که آیا داستان فخر الزمان و شاهزاده سند تاریخی دارد یا نه گفت:

  "ظاهرا عده‌ای از مخاطبان سریال به قصد آشنایی بیشتر با شازده ارسلان میرزای قاجار به سراغ کتب تاریخی و اینترنت رفته‌اند. ضمن ابراز خوشحالی از علاقه این دوستان به تاریخ باید عرض کنم که قصه سریال بانوی عمارت و شخصیت‌هایش یکسره مبتنی بر خیال بنده است و ارسلان، فخری، افسر و اسد و بقیه همگی آدم‌های خیالی هستند که در بستر تاریخ واقعی زندگی می‌کنند.

  در سالی که ناصرالدین شاه به دست میرزا رضای کرمانی کشته شد، شازده ارسلان و بقیه، درگیر این ماجرای واقعی شدند اما فقط سه شخصیت میرزا رضا کرمانی، کلنل کاساکوفسکی و ابوتراب نظم‌الدوله از دل تاریخ وارد قصه می‌شوند و حضور کوتاهی دارند.

  سایر شخصیت‌ها و وقایع سریال همگی خیالی هستند و قصه حاصل برخورد خیال نویسنده با واقعیت تاریخ است. شاهزاده یا شازده لزوما لقب مستقیم شاه نبوده است. در زمان قاجار شازده‌های زیادی در دولت و دربار وجود داشتند که نسبت‌شان به محمدشاه و فتحعلی شاه می‌رسیده است. احترام و منزلت اجتماعی آنها همان‌طور که در مورد شازده ارسلان می‌بینید به اندازه پسران شاه نبوده است اما به هر حال شازده محسوب می‌شدند و به هم‌خونی با پادشاه افتخار می‌کردند. به همین واسطه لقب و منصب می‌گرفتند."

  احسان جوانمرد، نویسنده سریال«بانوی عمارت» در باره شخصیت شازده ارسلان توضیح داد: "شازده ارسلان شخصیت خیالی است که صدها معادل در سلسله قاجار داشته است. کسانی که پدربزرگ یا پدر پدربزرگ‌شان شاه بوده است. البته ارسلان یک شازده بداقبال است که دوست دارد با تلاش خودش به جایی برسد اما .... باقی قصه را خودتان ببینید."

  ارسلان میرزای قاجار یا شازده ارسلان قاجار کیست؟ | موج باز

  ارسلان میرزای قاجار یا شازده ارسلان قاجار کیست؟ | موج باز

  ارسلان میرزا قوانلوی قاجار کیست؟
  ارسلان میرزا قوانلوی قاجار (ارسلان میرزا قوانلو قاجار) نام کامل ارسلان میرزای قاجار، شازده ای است که به روایت سریال بانوی عمارت عاشق دختر جوان عمارت به نام فخرالزمان با ایفای نقش مریم مومن می شود. اما آنچه در مورد شازده ارسلان قاجار مطرح است واقعی بودن شخصیت ارسلان در تاریخ ایران است. از زمان آغاز پخش سریال بانوی عمارت مخاطبان بسیاری از این سریال در جستجوی زندگینامه و عکس های حقیقی ارسلان میرزای قاجار هستند، در حالیکه به گفته احسان جوانمرد (نویسنده ی بانوی عمارت) شخصیت ارسلان میرزا شخصیتی خیالی است که در ذهن او ساخته و پرداخته شده است.

  همچنین بخوانید : بازیگر کلیپ زندان محسن چاووشی

  بر اساس اعلام احسان جوانمرد قصه سریال بانوی عمارت و شخصیت‌ های داستان مبتنی بر خیال اوست و ارسلان، فخری، افسر، اسد و بقیه همگی آدم‌ های خیالی داستان سریال او هستند که در بستر تاریخ واقعی زندگی می‌کنند.

  همچنین بخوانید : بهنام صفوی در سی سی یو بستری شد

  حسام منظور بازیگر نقش ارسلان میرزای قاجار است که شیفته دختری به نام فخرالزمان با بازی مریم مومن میشود و برای به دست آوردن او هرکاری انجام میدهد اما در روایتی نقل شده است که نهایتا اسد، برادر فخرالزمان، به دلیل کینه ی قدیمی از ارسلان با چاقو او را به قتل می رسد. در این میان طلا با ایفای نقش اندیشه فولادوند شخصیت مشکوکی است که مراوده های بسیار مشکوکی با شازده ارسلان دارد و گمان می رود قبلا به صورت پنهانی با شازده ارسلان ازدواج کرده باشد در صورتیکه طلا خواهر ناتنی شازده ارسلان است. از سوی دیگر با توجه به نام بردن و حضور شخصیت حضرت والا در بانوی عمارت، برخی فرضیه ها بر کینه ی قدیمی حضرت والا و ارسلان اشاره دارد و این باور را تقویت می کند که بلاهایی که سر ارسلان شازده می آید نقشه های حضرت والا است و از کینه ای قدیمی سرچشمه گرفته است!

  همچنین بخوانید : بازیگر نقش حضرت والا در بانوی عمارت
  بیوگرافی حسام منظور
  بازیگر نقش جواهر در بانوی عمارت
  (بازیگر نقش ارسلان میرزای قاجار در سریال بانوی عمارت)

  احسان جوانمرد : «در سالی که ناصرالدین شاه به دست میرزا رضای کرمانی کشته شد شازده ارسلان و بقیه درگیر این ماجرای واقعی شدند اما فقط سه شخصیت میرزا رضا کرمانی، کلنل کاساکوفسکی و ابوتراب نظم‌الدوله از دل تاریخ وارد قصه می‌شوند و حضور کوتاهی دارند و سایر شخصیت‌ها و وقایع سریال همگی خیالی هستند و قصه حاصل برخورد خیال نویسنده با واقعیت تاریخ است. علاوه بر این شاهزاده یا شازده لزوما لقب مستقیم شاه نبوده است. در زمان قاجار شازده‌های زیادی در دولت و دربار وجود داشتند که نسبت‌ شان به محمد شاه و فتحعلی شاه می‌ رسیده است. احترام و منزلت اجتماعی آنها همانطور که در مورد شازده ارسلان می‌بینید به اندازه پسران شاه نبوده اما به هر حال شازده محسوب می‌شدند و به هم‌خونی با پادشاه افتخار می‌کردند. به همین واسطه لقب و منصب می‌گرفتند. شازده ارسلان هم شخصیت خیالی است که صدها معادل در سلسله قاجار داشته است، منظور کسانی است که پدربزرگ یا پدر پدربزرگ‌ شان شاه بوده است. البته ارسلان یک شازده بد اقبال است که دوست دارد با تلاش خودش به جایی برسد اما موفق نمی شود.»

  در موج باز بخوانیم:

  آیا داستان سریال «بانوی عمارت» واقعی است؟

  به گزارش سلام سینما سریال «بانوی عمارت» عاشقانه‌ای را در مقطعی از تاریخ قاجار روایت می کند، به همین دلیل، این سوال برای مردم پیش آمده که آیا شخصیت‌های داستان مانند شازده ارسلان، فخرالزمان، افسرالملوک و .. واقعی هستند یا خیر؟

  احسان جوانمرد در پاسخ به این سوال گفت: "ظاهرا عده‌ای از مخاطبان سریال به قصد آشنایی بیشتر با شازده ارسلان میرزای قاجار به سراغ کتب تاریخی و اینترنت رفته‌اند. ضمن ابراز خوشحالی از علاقه این دوستان به تاریخ باید عرض کنم که قصه سریال بانوی عمارت و شخصیت‌هایش یکسره مبتنی بر خیال بنده است و ارسلان، فخری، افسر و اسد و بقیه همگی آدم‌های خیالی هستند که در بستر تاریخ واقعی زندگی می‌کنند.

  در سالی که ناصرالدین شاه به دست میرزا رضای کرمانی کشته شد، شازده ارسلان و بقیه، درگیر این ماجرای واقعی شدند اما فقط سه شخصیت میرزا رضا کرمانی، کلنل کاساکوفسکی و ابوتراب نظم‌الدوله از دل تاریخ وارد قصه می‌شوند و حضور کوتاهی دارند.

  سایر شخصیت‌ها و وقایع سریال همگی خیالی هستند و قصه حاصل برخورد خیال نویسنده با واقعیت تاریخ است. شاهزاده یا شازده لزوما لقب مستقیم شاه نبوده است. در زمان قاجار شازده‌های زیادی در دولت و دربار وجود داشتند که نسبت‌شان به محمدشاه و فتحعلی شاه می‌رسیده است. احترام و منزلت اجتماعی آنها همان‌طور که در مورد شازده ارسلان می‌بینید به اندازه پسران شاه نبوده است اما به هر حال شازده محسوب می‌شدند و به هم‌خونی با پادشاه افتخار می‌کردند. به همین واسطه لقب و منصب می‌گرفتند."

  احسان جوانمرد، نویسنده سریال«بانوی عمارت» در باره شخصیت شازده ارسلان توضیح داد: "شازده ارسلان شخصیت خیالی است که صدها معادل در سلسله قاجار داشته است. کسانی که پدربزرگ یا پدر پدربزرگ‌شان شاه بوده است. البته ارسلان یک شازده بداقبال است که دوست دارد با تلاش خودش به جایی برسد اما .... باقی قصه را خودتان ببینید."

  مریم مومنپانته آ پناهی هاحسام منظورمینا وحید, غزل شاکری, علیرضا شجاع نوری, رامتین خداپناهی, نیکی نصیریان, اندیشه فولادوند, شبنم فرشادجو, سیروس میمنت,مهتاج نجومی, محمد فیلی, صالح میرزاآقایی و احسان امانی در این سریال بازی می‌کنند.

  «بانوی عمارت» به كارگرداني عزيز الله حميد ن‍ژاد و تهيه كنندگي مجيد مولايي، ساعت 20:45 روی آنتن شبکه سه می‌رود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 15 روز قبل
  0

  باسلام وقتی میخواید یه فیلم خیالی هم درست کنید کمی بیشتر مطالعه کنید چون پدر ارسلان در زمان مظفر الدین شاه وزیر دربار بوده

  ناشناس 17 روز قبل
  1

  سلام

  فخرالزمان واقعی هست و مدرسه و بیمارستان فخریه را در ملایر ساخته ، قبر ایشان در بیمارستان ملایر وجود دارد

  0
  ناشناس 17 روز قبل

  اون کسی که بیمارستان فخریه و مدرسه فخریه را ساخته اسمش فخرالحاجیه بوده فخرالزمان نبوده

  سیدمحسن ابراهیمیان 1 ماه قبل
  0

  من برای شعورتان متاسفم آقای ناجوانمرد

  ابله، چراباتاریخ کشورمان بخاطر پول تخیل بافی وناجوانمردانه عمل میکنی؟ ای ننگ برتو و شعورت

  زهرا 1 ماه قبل
  0

  این قصه واقعیت دارد یا خیر فقط اینو میخوام بدونم

  0
  مریم 25 روز قبل

  بله من ملایری هستم و تماما درسته حتی مقبره همشون توی پارک سفیه هست پیشنهاد میکنم یه سفر بیاین

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  ا

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید