در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مهم ترین و تاریخی ترین اسلحه بشر

  1 بازدید

  مهم ترین و تاریخی ترین اسلحه بشر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مرگبارترین سلاح‌های تاریخ جهان؛ از شخمال تا بمب 25 مگاتنی هیدروژن!

  مرگبارترین سلاح‌های تاریخ جهان؛ از شخمال تا بمب 25 مگاتنی هیدروژن!

  از ابتدای تاریخ، بشر تاکنون سلاح‌های مختلفی اختراع کرده است که هر کدام نسبت دیگری برتری‌هایی داشته‌‌اند، کاملاً‌ مشخص است وقتی از برتری سلاح حرف می‌زنیم منظورمان کشنده بودن آن است. در ادامه نگاهی انداخته‌ایم به مرگبارترین سلاح‌های دنیا.

  شخمال

  سلاح شمخال درواقع اولین تفنگ ساخت بشر است که بر روی شانه قرار می‌گیرد. ریشه ساخت این سلاح به اسپانیا و قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد.

  هزینه ساخت این سلاح در آن زمان چندان گران نبود و در نتیجه شاهد گسترش آن به نقاط مختلف دنیا بودیم، شمخال دقت بالایی در فاصله‌های دور نداشت و مسلح کردن آن حدود یک دقیقه زمان می‌برد و در صورت عدم استفاده صحیح، فرد شلیک کننده را کر می‌کرد.

  قدرت کشتار: ۱۰

  شمشیر

  شمشیر سلاحی بسیار قدیمی است و تاریخ‌شناسان ریشه ساخت این سلاح را به عصر مفرغ نسبت می‌دهند.

  به این ترتیب می‌توان گفت حدود ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح شمشیر اختراع شده است، اما چند هزار سال بعد از اختراع شمشیر بود که شاهد رواج این سلاح بودیم. از آنجایی که شمشیر باید حتما در دست قرار بگیرد قدرت کشتار کمی ‌دارد.

  قدرت کشتار: ۲۰

  کمان صلیبی

  برای اولین بار در ششمین قرن قبل از میلاد مسیح بود که تیر و کمان صلیبی در آسیای شرقی اختراع شد.

  کمان صلیبی نسبت به تیر و کمان معمولی قدرت کشتار بالاتری دارد و حمل آن هم راحت‌تر است. برای شلیک تیر نیز کمان صلیبی قدرت کمتری را طلب می‌کند.

  قدرت کشتار: ۳۲

  توپ قرن شانزدهم میلادی

  توپ‌های اولیه، سلاح بسیار خوبی برای محاصره دشمن به حساب می‌آمدند، این توپ‌ها با شلیک گلوله‌هایی به وزن ۵.۵ کیلوگرم می‌توانستند استحکامات دژ دشمن را تخریب کنند.

  ناگفته نماند که توپ‌ در میدان جنگ نکات منفی نیز داشت. حمل و نقل توپ بسیار سخت بود و حتی اسب‌ها از انتقال توپ ناتوان بودند، هدف‌گیری با توپ نیز اصلاً دقیق‌ نبود.

  قدرت کشتار: ۴۳

  تفنگ سرپرچخماقی

  این سلاح در اولین بار در اوایل دهه ۱۷ میلادی در اروپا اختراع شد، کارشناسان نظامی تفنگ سرپرچخماقی را نسخه‌ ارتقا داده شده تفنگ‌های شمخال قدیمی ‌به حساب می‌آورند. تفنگ سرپرچخماقی وزن کمتری داشت و شلیک و نشانه‌‌گیری با آن نیز ساده‌تر بود.

  این سلاح سریع‌تر مسلح می‌شد و سربازان در عرض ۱ دقیقه می‌توانستند چهار گلوله شلیک کنند. تمامی این موارد دست به دست هم دادند تا این تفنگ‌ها در قرن هجدهم به سلاح مورد علاقه ارتش انگلستان تبدیل شود. تفنگ سرپر چخماقی معایبی نیز داشت، این سلاح در هدف گیری خطای زیادی داشت و در صورت خیس شدن نیز کاملاً بلااستفاده می‌شد.

  قدرت کشتار: ۴۷

  تفنگ ته‌پر

  برخلاف تفنگ سرپر، تفنگ ته‌پر از قسمت پشت پر میشد، این امر منجر می‌شد تا سربازان سرعت عمل بیشتری داشته باشند. از طرف دیگر امنیت بیشتری را نیز برای فردی که این سلاح را حمل می‌کرد به دنبال داشت. نشانه‌گیری با تفنگ‌های ته‌پر دقت بیشتری داشت.

  در این عکس که مربوط به حدود ۱۳۰ سال پیش است، یک سرباز آمریکایی آفریقایی با تفنگ ته‌پر حضور دارد، تفنگ ته‌پر در جریان جنگ داخلی آمریکا جان انسان‌های زیادی را گرفت.

  قدرت کشتار: ۲۲۹

  تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳

  این تفنگ در جریان جنگ جهانی اول به محبوب‌ترین تفنگ نظامیان آمریکایی تبدیل شد، اسپرینگ‌ فیلد مدل ۱۹۰۳ به صورت نیمه خودکار شلیک می‌کند و در این سلاح شاهد یک خشاب ۵ گلوله‌ای هستیم. این موارد در تفنگ اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ باعث شد به عنوان اسلحه‌ای قابل اطمینان، کشنده و دقیق معروف شود.

  اسپرینگ فیلد مدل ۱۹۰۳ توانست حتی به میادین نبرد در جریان جنگ جهانی دوم نیز به عنوان یک اسلحه دوربین دار راه پیدا کند، البته میزان برد این سلاح حدود ۵۰۰ متر بیشتر نبود.

  قدرت کشتار: ۷۷۸

  مسلسل

  سربازان آلمان در جنگ جهانی دوم برای اولین بار از مسلسل استفاده کردند، این سلاح به نظامیان اجازه می‌داد تا ۵۵۰ گلوله را در دقیقه به سمت دشمن شلیک کنند، حمل و نقل مسلسل نیز بسیار ساده و راحت است.

  انتخاب حالت تک تیر و رگبار، خشاب قابل جدا شدن و برد بالای ۳۰۰ متر از مواردی است که مسلسل را به سلاحی مرگبار تبدیل می‌کرد.

  قدرت کشتار: ۴۲۰۰

  تیربار جنگ جهانی اول

  با شروع جنگ جهانی اول، بیشتر کشورها شروع به استفاده از تیربار کردند. در آن زمان برای خنک کردن تیرباز ار آب استفاده می‌شد.

  تیربار حاضر در جنگ جهانی اول قادر به شلیک ۵۵۰ گلوله در هر دقیقه بود. اما وزن زیادی داشت و چهار تا شش نفر باید آن را حمل می‌کردند.

  قدرت کشتار: ۱۲۷۳۰

  تانک جنگ جهانی اول

  انگلیس‌ها بودند که در جنگ جهانی اول برای اولین بار در سال ۱۲۹۵ شمسی از تانک استفاده کردند. تانک با هدف عبور از استحکامات دشمن و سیم‌خاردار ساخته شده بود.

  در این عکس تانک Mark I را مشاهده می‌کنید که سرعت بسیار کندی داشت و به سرعت خراب می‌شد. داخل این تانک نیز هوا به خوبی جریان نداشت و گاهی اوقات از گازهای سمی پر می‌شد.

  قدرت کشتار: ۶۸۳۰۰

  جنگنده بمب افکن جنگ جهانی اول

  در جنگ جهانی اول برای اولین بار در تاریخ نبرد‌های انسان، شاهد حضور هواپیما نیز بودیم. بمب‌افکن‌های آن روزها دید کمی را در اختیار خلبان قرار می‌داند و تنها قادر به حمل چند بمب کوچک بودند.

  در قسمت جلو و عقب این هواپیماها نیز مسلسل نصب شده بود تا برای حمله و دفاع بتوان از آن استفاده کرد.

  قدرت کشتار: ۲۲۹۲۰۰

  توپ فرانسوی ۷۵ میلی‌متری

  این توپ ۷۵ میلی‌متری که توسط فرانسوی‌ها در سال ۱۲۷۷ شمسی ابداع شده است، می‌تواند ۱۵ گلوله را در هر دوقیقه به سمت استحکامات دشمن شلیک کند.

  در سال ۱۲۹۵ از این توپ برای شلیک گاز خردل و گلوله‌های سمی گاز فسژن استفاده می‌شد.

  قدرت کشتار: ۳۴۰۰۰۰

  موشک بالستیک V-2

  آلمانی‌ها در طی جنگ جهانی دوم اولین بار در سال ۱۳۲۳ برای بمباران لندن از موشک بالستیک V-2 استفاده کردند.

  در طول جنگ جهانی، آلمان‌ها بیشتر از ۳ هزار موشک V-2 را به سمت لندن شلیک کردند، این تعداد موشک باعث کشته شدن ۲۷۵۴ شهروند لندن شد و خانه‌های زیادی را تخریب کرد.

  قدرت کشتار: ۸۶۱۰۰۰

  نارنجک‌انداز خودکار

  نارنجک‌انداز خودکار MK-19 اولین بار توسط آمریکایی‌ها در جنگ ویتنام استفاده شد. این سلاح می‌تواند نارنجک‌های ۴۰ میلی‌متری را با برد ۱.۵ کیلومتر شلیک کند.

  افرادی که در شعاع ۵ متری محل برخورد این نارنجک هستند به احتمال زیاد کشته خواهند شد، و افرادی که در فاصله ۱۵ متری قرار دارند نیز زخمی خواهند شد.

  قدرت کشتار: ۱۵۰۰۰۰۰

  تانک شرمن M4 جنگ جهانی دوم

  پس از پایان جنگ جهانی دوم، آمریکا بیشتر از ۴۰ هزار دستگاه تانک M4 شرمن را برای استفاده در سواره نظام این کشور و قرض دادن به انگلیس، فرانسه، لهستان، چین و کانادا ساخت.

  بیشترین سرعت تانک M4 شرمن چیزی برابر با ۴۸ کلیومتر در ساعت است.

  قدرت کشتار: ۲۲۰۳۰۰۰

  جنگنده بمب‌ افکن جنگ جهانی دوم

  به لطف حضور مواد آهنی بیشتر در ساخت هواپیماهای جنگ جهانی دوم، این هواپیما‌ها به سلاح کشنده‌تری تبدیل شدند، استفاده از سیستم خنک‌کنندگی مایع نیز باعث قدرت ببیشتر این جنگ‌افزارها شد.

  هواپیماهای جنگنده بمب افکن جنگ جهانی دوم نقش اساسی در استراتژی حمله رعدآسای آلمان‌ها داشتند. هواپیمایی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، یک جنگنده انگیسی Hawker Typhoon است که می‌تواند ۲ بمب به وزن ۵۰۰ کیلوگرم را حمل کند. در اواخر جنگ جهانی این هواپیما قادر به حمل راکت نیز بود.

  قدرت کشتار: ۳۰۳۷۹۰۰

  بمب اتمی ۲۰ کیلوتن

  قدرتمندترین بمب اتمی که تاکنون در میادین نبرد استفاده شده است بمب ۲۰ کیلوتن پلوتونیوم است که بر سر مردم بیگناه ناکازاکی در ۱۸ مرداد سال ۱۳۲۴ انداخته شد.

  این بمب اتم که آمریکایی‌ها آن را Fat Man خطاب می‌کنند در همان لحظه برخورد با زمین جان ۴۰ هزار نفر را گرفت و انسان‌های زیادی نیز بر اثر پرتوهای مرگبار این بمب اتم کشته شدند.

  قدرت کشتار: ۴۸۵۵۰۰۰۰

  بمب ۲۵ مگاتنی هیدروژن

  بمب B-41 هیدروژنی را اولین بار در سال ۱۳۳۹ شاهد بودیم، این بمب قوی‌ترین سلاحی است که تاکنون توسط آمریکا ساخته شده است، بیشترین قدرت تخریب بمب B-41 برابر با ۲۵ مگاتن است.

  جالب است بدانید این میزان با حدود ۲۵ میلیون تن تی‌ان‌تی برابری می‌کند. قدرت کشتار این بمب نیز ۴ هزار بار بیشتر از بمب اتمی است که در ناکازاکی استفاده شد. خوشختانه این سلاح مرگبار به سرعت کنار گذاشته شد. در حال حاضر بمب B83 با مقدار تنها ۱.۲ مگاتن، خطرناک‌ترین سلاح‌ آمریکایی به حساب می‌آید.

  قدرت کشتار: ۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

  منبع مطلب : farnet.io

  مدیر محترم سایت farnet.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سلاح هایی که در تاریخ ثبت شدند (+تصاویر)

  عصرایران؛ مجله تصویری سلاح- آیا تاکنون به اهمیت استفاده از سلاح های متنوع طی برهه های زمانی مختلف توجه کرده اید؟ دلیل توسعه و تکامل به سوی جنگ افزارهای پیشرفته تر چه بوده است؟ نظرتان در مورد مهم ترین سلاحهای تاریخی مورد استفاده  تا به امروز چیست؟ در ادامه نگاهی به 11 مورد اسلحه متفاوت خواهیم داشت که هرکدام انقلابی بزرگ را در زمان خود رقم زده اند.

  توپ دستی؛ قرن سیزدهم

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  همانطور که می دانید چین دارای سابقه ای درخشان در زمینه طراحی و تولید انواع سلاح های باروتیتحت عناوینی همچون "نیزه های آتشین" و یا "اژدهای آتش"، از قرن دهم به بعد بوده است. با این وجود نخستین جنگ افزارهای واقعی که از باروت برای شلیک پرتابه های مختلف استفاده می کردند، مربوط به دودمان یوآن در قرن سیزدهم خواهند بود. مقصود از این جنگ افزارها، توپ های دستی از جنس برنز است که بردی کوتاه و دقتی ضعیف داشتند. هرچند انتقادات متعددی به سیستم های نام برده وارد خواهد بود، اما این مجموعه در زمان خود توانایی زیادی برای تهدید دشمن در اختیار داشته است.

  مسلسل گاتلینگ؛ 1862

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  همانطور که از نام سلاح مشخص است، گاتلینگ در دسته مسلسل های خودکار جای می گیرد. این مسلسل به جای یک لوله، مجهز به لوله های چندگانه است که باعث می شود نواخت تیر بالاتری را (بیش از 700 گلوله در دقیقه با کالیبر .50) در مقایسه با مسلسلهای عادی به نمایش بگذارد. این سلاح توسط مبتکر آمریکایی به نام ریچارد گاتلینگ طراحی و ساخته شد. البته لازم به ذکر است که این مسلسل به علت حرکت توپ گاتلینگ توسط دسته گردانده و کمک اپراتور، یک سلاح خودکار واقعی به شمار نمی رود. نخستین سلاح خودکار تاریخ را مسلسل ماکسیم می دانند.

  کلت تکنواخت ارتشی؛ 1873

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  این سلاح در سال 1873 توسط کارخانه کلت برای سواره نظام ارتش آمریکا تولید و ظرف مدت زمانی کوتاه به پرطرفدارترین رولور در دنیای غرب تبدیل شد. جالب است بدانید که این اسلحه به علت دقت قابل توجه در مقایسه با رولور های خودکار، هنوز هم در کارخانه های مختلفی از سراسر دنیا ساخته می شود.

  مسلسل ماکسیم؛ 1883

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  این مسلسل نخستین بار توسط مخترع بریتانیایی به نام سر هیرام ماکسیم طراحی شد. وی در اصل آمریکایی بود اما به اروپا مهاجرت کرد. شاید بتوان موفق ترین ابتکار سر هیرام ماکسیم را همین سلاح به شمار آورد. در این مسلسل از لگد سلاح به منظور تامین نیروی محرکه مجموعه استفاده می شود. ماکسیم در مقایسه با رقبای خود، از دقت و عملکرد بهتری برخوردار بود. همین موضوع سبب شد که مسلسل ماکسیم تا دهه 1960 به خدمت نظامی خود ادامه دهد.

  کلت ام 1911؛ 1911

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  مورد بعدی سلاحی نیمه خودکار است که توسط کمپانی اسلحه سازی کلت ساخته شد. کلت ام 1911 را تحت عنوان کلت 45 نیز می شناسند. طراح این سلاح جان برونینگ است که نسخه تکمیل شده آن را در سال 1911 معرفی کرد. پیش از جایگزینی با برتا ام 9، کلت ام 1911 در نبردهای مختلفی در کره و ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. ظرفیت خشاب این جایگزین، دو برابر بیشتر از کلت ام 1911 است.

  ام 2 برونینگ؛ 1933

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  تیربار سنگین ام 2 برونینگ با کالیبر 12.7 میلی متر توسط جان برونینگ در اواخر جنگ جهانی اول طراحی شد. ام 2 برونینگ را می توان سلاحی چند کاربردی به شمار آورد. به عنوان مثال از آن برای پشتیبانی نیروهای پیاده نظام، مسلسل برجک خودروهای زرهی جنگی و همچنین مسلسل هواگردها استفاده می شود. همچنین ام 2 برونینگ سابقه حضور در جنگ های مختلفی همانند جنگ جهانی دوم، جنگ عراق، جنگ ویتنام و یا جنگ کره را در کارنامه نظامی خود به ثبت رسانده است.

  ام 1 گرند؛ 1936

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  ممکن است تاکنون بارهای بار نام "ام 1 گرند" را در شمار تفنگ های آمریکایی شنیده باشید. این تفنگ نیمه خودکار جایگزین تفنگ اسپرینگفیلد ام 1903 در ارتش این کشور شد. این سلاح در سال 1932 به دست جان گرند طراحی و از سال 1936 وارد فاز تولید انبوه شد. کمتر از سی سال بعد یعنی در سال 1957، این تفنگ نیز جای خود را به ام 14 داد. البته امروزه از ام گرند 1 برای مقاصد آموزشی و یا تشریفاتی استفاده می شود.

  یوزی؛ 1948

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  یوزی نوعی مسلسل دستی بود که توسط رژیم صهیونیستی ساخته شد. از این سلاح امروزه به عنوان یکی از موفق ترین مسلسل های تاریخ نظامی دنیا یاد می شود. تعداد تولید شده یوزی از مرز 10 میلیون عدد نیز می گذرد. از جمله مهم ترین مزایای این اسلحه 9 میلی متری می توان به وزن سبک و همچنین خوش دست بودن آن اشاره کرد.

  آکا- 47؛ 1949

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  همانطور که می دانید کلاشنیکف به دسته ای از تفنگ های تهاجمی اطلاق می شود که شامل مدل آکا- 47 نیز خواهد شد. 47 یعنی روند تولید انبوه این سلاح در سال 1947 آغاز شد. تفنگ های این خانواده به عنوان نمونه هایی ساده، ارزان، قابل اعتماد و همچنین دقیق شناخته می شوند. آکا- 47 با کالیبر 7.62 میلی متر نیز با اختلاف نظر، یکی از محبوب ترین سلاح های تاریخ به شمار می رود.

  گلاک 17؛ 1982

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  گلاک نام یکی از کمپانی های اتریشی است که برای اولین بار خانواده ای از پیستول های نیمه خودکار به همین نام را وارد بازار کرد. این خانواده به خاطر وزن سبک و مقاومت بالا به محبوبیت زیادی میان نیروهای نظامی دست یافت. گلاک 17 نیز یکی از اعضای خانواده مذکور محسوب می شود. این سلاح به غیر از قسمت لوله، اغلب از جنس پلاستیک تهیه شده است. وزن فریم این مجموعه از انواع فولادی کمتر و مقاومت آن بیشتر خواهد بود.

  XM-25؛ 2010

  جنگ افزارهایی که تاریخی هستند!(+تصاویر)

  به احتمال زیادی یکی از خلاقانه ترین تسلیحات ساخته شده در سال های اخیر، نارنجک انداز 25 میلی متری XM-25 خواهد بود. نوعی سیستم لیزری برد هدف را اندازه گیری کرده و سپس نارنجک برای اصابت با دقت بالا تنظیم می شود. 5 عدد از این سلاح در سال 2010 در افغانستان مورد استفاده قرار گرفت که نتایج مطلوبی نیز از آنها گزارش شد. گفته می شود که هزینه هر واحد بیش از 30،000 دلار خواهد بود.

  مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ۱۸ سلاح عجیب ساخته بشر

  ۱۸ سلاح عجیب ساخته بشر

  به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ از ابتدای تاریخ، انسان‌ها همواره در صدد کشتار یکدیگر بوده‌اند و در این راه سلاح‌های هوشمندانه و گاهی هم احمقانه‌ خلق کرده اند.در این مطلب شما با  18 سلاح عجیب ساخته دست بشر آشنا خواهیم کرد.

  سگ رباتیک

  سلاح عجیب

  در حالی که سگ‌ها معمولا در نبرد وظایفی مانند پیدا کردن بمب را بر عهده دارند، این بار کمپانی بوستون داینامیکز با الهام از این حیوانات یک سگ باربر رباتیک به نام بیگ داگ (Bid Dog) ساخته است. این ربات بزرگ برای عبور از عوارض نا‌هموار و سخت و حمل بارهای سنگین برای سربازان طراحی شده است و هم‌اکنون توسط ارتش آمریکا در حال آزمایش در افغانستان است.

  بیگ داگ بسیار پر سر و صدا است و راه رفتن عجیب این سگ رباتیک بیشتر شبیه به سگ‌های نمایش است تا راه رفتن عادی و به همین خیلی پنهان‌کار و چابک نیست. اما هدف این هیولای 109 کیلویی چابکی یا ساکت بودن نیست، بلکه حمل کردن محموله‌هایی تا 45 کیلوگرم است. با این حال ارتش آمریکا خیلی از این ربات راضی نبوده و معتقد است که اندازه و سر و صدای آن محل سربازان را لو می‌دهد.

  اسلحه کور کننده

  سلاح عجیب

  این سلاح عجیب کسی را نمی‌کشد، بلکه تنها با اشعه لیزر موقتا هدف را کور می‌کند. این اسلحه که PHASR نام دارد، برای این طراحی شده تا به چشم تابانده و موجب کوری موقتی شود. هدف از این کار متوقف کردن خلافکارها و یا هر کسی که به اندازه کافی برای دستیگر کردن خطرناک باشد است. البته این سلاح یک مشکل کوچک دارد و آن هم این است که سازمان ملل بر اساس کنوانسیون ژنو استفاده از تسلیحات کور کننده را منع کرده است!

  کانال پلاسمای القا شده با لیزر

  سلاح عجیب

  مهندسان در مرکز تحقیقاتی پیکاتینی آرسنال در نیوجرسی سلاحی طراحی کرده‌اند که در طول اشعه لیزر، صاعقه ایجاد می‌کند. کانال پلاسمای القا شده با لیزر، همانطور که از نامش پیداست، می‌تواند بر علیه هر هدفی که رسانایی‌اش از هوا و زمین بیشتر باشد استفاده شود. با استفاده از نور لیزری که شدت و انرژی زیادی دارد، می‌توان صاعقه را در یک مسیر مستقیم و قابل تنظیم ایجاد کرد تا به طور دقیق به هدفی از پیش تعیین شده برخورد کند.

  بمب خفاشی

  سلاح عجیب

  در زمان جنگ جهانی دوم، ایده یک سلاح عجیب به تفنگداران دریایی آمریکا پیشنهاد شد و آن آموزش دادن خفاش‌ها به عنوان عامل انتحاری بود. این ایده برای اولین بار توسط یک دندان پزشک ساکن پنسیلوانیا ارائه شد که آن را از غارهای پر از خفاش در پارک ملی حفره‌های کارلزبد در نیومکزیکو الهام گرفته بود. هدف این بود که این موجودات را به مواد منفجره مجهز کنند و برای پیدا کردن اهداف با استفاده از توانایی فرستادن و دریافت امواج صوتی‌شان، آن‌ها را آموزش دهند. پس از این که ارتش از هزاران خفاش دم‌آزاد در آزمایشات خود استفاده کرد، مقامات آمریکا این پروژه را به نفع ساخت بمب اتم کنار گذاشتند.

  بمب هدایت شونده توسط کبوتر

  سلاح عجیب

  خفاش‌ها تنها موجوداتی نبودند که برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گرفتند. در پروژه دیگری که پروژه کبوتر نام گرفت، تلاش‌هایی برای تولید بمب هدایت شونده توسط کبوترها انجام گرفت. این پرنده‌ها با استفاده از جعبه معروف اسکینر آموزش دیدند تا هدف را در یک صفحه نمایش که درون جعبه تعبیه شده بود پیدا کنند و پس از پیدا کردنش، به آن نوک بزنند. این پروژه در سال 1944 کنسل شد و بار دیگر در سال 1948 با نام پروژه اورکن احیا شد. اما در نهایت با ورود بمب‌های مجهز به سامانه‌های هدایت الکترونیکی، پروژه این سلاح عجیب هم کنار گذاشته شد.

  دلفین‌های نظامی

  سلاح عجیب

  شوروی هم علاقه زیادی به استفاده از حیوانات به عنوان جنگ‌افزار داشت و موجودی که آن‌های انتخاب کردند، دلفین بود. در دهه 60 پروژه‌ای با هدف آموزش این موجودات برای انجام وظایفی نظیر پیدا کردن مواد منفجره در زیر آب آغاز شد. روسیه اما تنها کشوری نیست که دلفین‌ها را با هدف نظامی آموزش می‌دهد، بلکه آمریکا هم برنامه آموزش دلفین خود را دارد. البته قرار نیست این آبزیان دوست داشتنی هیچ گونه سلاح کشنده‌ای حمل کنند، زیرا توانایی تشخیص دوست از دشمن را ندارند.

  سلاح هسته‌ای مرغی

  سلاح عجیب

  بریتانیا در اوج جنگ سرد یک سلاح هسته‌ای عظیم 8 تنی به نام طاووس آبی ساخت. این سلاح یک مین هسته‌ای بود که قرار بود در آلمان قرار گیرد و در صورتی که شوروی از شرق به اروپا حمله کرد منفجر شود. مشکل اینجا بود که زمین در زمستان به شدت سرد می‌شد و باعث می‌شد که اجزاء درون مین کار نکنند. اما چه چیزی این مین را به یک سلاح عجیب بدل می‌کرد؟

  سلاح عجیب

  یکی از پیشنهادات عجیب و غریب این بود که این مین را با استفاده از مرغ‌ها گرم کنند. مرغ‌ها درون پوسته مین قرار می‌گرفتند و غذا، آب و اکسیژن کافی برای یک هفته در اختیارشان قرار می‌گرفت. در نهایت اما این پروژه به دلیل نگرانی در مورد به هوا رفتن میزان زیادی از ذرات آلوده به موارد رادیواکتیو کنار گذاشته شد.

  ابر سربازها

  سلاح عجیب

  یکی از راه‌های ایجاد ارتشی مرگبار، خلق سربازان شکست‌ناپذیر است. آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته آمریکا مدت‌هاست بر روی پروژه‌ای برای خلق سربازانی نامیرا یا مقاوم‌تر در برابر حملات کار می‌کند. این سربازان باید بتوانند برای مدت‌های طولانی در مقابل چالش‌های به شدت دشوار محیطی دوام بیاورند.

  یکی از این برنامه‌ها به نام زره درونی، بر روی خصوصیات ژنتیکی تحقیق می‌کند که به گونه‌هایی نظیر فوک‌های بندرگاه یا آرکی‌باکتری‌ها اجازه می‌دهد برای مدت‌های طولانی بدون توقف حرکت کنند، در زیر آب بدون اکسیژن دوام بیاورند و بدون این که تحت تاثیر اثرات سلاح‌های شیمیایی یا رادیواکتیو قرار بگیرند از آن‌ها نجات پیدا کنند. هدف نهایی آن دستکاری نورون‌ها و یا تولید ویتامین‌هایی است که قدرت‌های گفته شده را به انسان‌ها ببخشد.

  بمب بی زد

  حتما لازم نیست یک سلاح عجیب باعث آسیب فیزیکی شود؛ گاهی هم سلاح‌ها می‌توانند ذهن را هدف قرار دهند. در دهه 50 میلادی، سازمان سیا در جریان پروژه بدنام ام کی اولترا در مورد استفاده از مواد محرک روانی مانند LSD  پژوهش‌هایی انجام داد.

  یکی از سلاح‌های غیر کشنده‌ای که سیا توسعه داد، بمب بی زد (BZ) بود. این بمب یک بمب خوشه‌ای بود که با  هالوسینوژن 3-کینوکلیدیلینیل بنزیلات پر می‌شد. یکی از داوطلبانی که این ماده بر روی وی آزمایش شده بود عوارضی مانند رویاهای عجیب و غریب، احساس بی‌قراری، عدم توانایی تمرکز و سردرد را گزارش کرده است. در نهایت این پروژه هم به دلیل قابل اطمینان نبودن اثر روانی بی زد کنار گذاشته شد.

  ناو هواپیمابر یخی

  سلاح عجیب

  در زمان جنگ جهانی دوم بریتانیا قصد ساخت یک سلاح عجیب یخی را داشت. این ایده استفاده از یک ناو هوایمابر یخی بود که پروژه هاباکوک نام گرفت. قرار بود مقدار کمی خمیر چوب با یخ ترکیب شود تا ساختاری مستحکم ایجاد شود که البته در عرض چند ماه آب می‌شد، اما مواد خام کمی نیاز داشت. تعمیر آن نیز ساده بود و به سادگی با آب انجام می‌شد. در سال 1943 چرچیل اجازه آغاز پروژه را صادر کرد، اما در نهایت مشخص شد که این سلاح خیلی کارا نخواهد بود. چرا که اولا ساخت نیازمند فریزرهای عظیمی بود و ثانیا بسیار سنگین و کند بود و برای جلوگیری از آب شدن باید توسط چوب پنبه عایق می‌شد.

  توپ بابل بزرگ

  سلاح عجیب

  گاهی یک سلاح عجیب نه به خاطر طراحی‌اش، بلکه به خاطر اندازه بزرگش لایق این عنوان می‌شود. در دهه 60، یک مخترع بریتانیایی طرحی از یک ابرتوپ ارائه داد که بسیار عظیم بود. این توپ که بابل بزرگ نام گرفت، لوله‌ای 156 متری داشت و به قدری بزرگ بود که از فضا قابل رویت بود. هر چند که این پروژه هرگز عملی نشد، اما مخترع کانادایی آن، جرالد بول، بر اساس آن توسعه یک توپ برای دیکتاتور عراق، صدام حسین، را آغاز کرد و در سال 1988 چندین پیش نمونه ساخته شد. البته هدف نهایی بول فرستادن ماهواره به فضا با استفاده از توپ بود و این توپ‌ها با توجه به اندازه بزرگ و غیرقابل حرکت بودنشان به عنوان یک سلاح کارایی چندانی نداشتند.

  تفنگ چراغ قوه

  سلاح عجیب

  به نظر می‌رسد سازمان‌های جاسوسی کره شمالی علاقه زیادی به فیلم‌های جاسوسی جنگ سرد دارند. زمانی که ماموران این کشور در تلاش برای ترور فعال سیاسی، پارک سانگ هاک دستگیر شدند، ماموران اطلاعاتی کره جنوبی چندین سلاح عجیب کوچک را همراه آن‌ها کشف کردند. در میان آن‌ها دو خودکار سمی و یک چراغ قوه کوچک با سه سوراخ کوچک برای شلیک گلوله پیدا شد.

  اسلحه گردبادی

  سلاح عجیب

  یکی دیگر از سلاح‌های غیر مرگبار، سلاح گردبادی است. این سلاح حلقه‌های پر انرژی هوا ایجاد می‌کند که می‌تواند اشخاص را به زمین بیاندازد یا مواد شیمیایی را بر روی آن‌ها اسپری کند. این پروژه از سال 1998 توسط ارتش آمریکا در دست توسعه بوده است. نازی‌ها هم قصد ساخت سلاح مشابهی به نام توپ گردبادی را داشتند که هواپیماها را با امواج هوا هدف قرار می‌داد اما این پروژه به جایی نرسید، زیرا ساقط کردن هواپیماها به دلیل ارتفاع و سرعت بالایشان غیر ممکن بود.

  جنگجویان انسان-شامپانزه

  سلاح عجیب

  گاهی یک سلاح عجیب، بسیار حیرت‌انگیزتر از آن است که قابل باور باشد. در دهه 20 میلادی، دانشمندی روس به نام الیا ایوانف، قصد خلق موجودی از ترکیب انسان و شامپانزه را داشت. هدف پروژه بارور کردن شامپانزه‌ها با اسپرم انسان بود. پس از شکست این پروژه، ایوانف به آفریقا رفت و در آن‌جا تلاش کرد که زنان آفریقایی را با اسپرم شامپانزه بارور کند. بعد‌ها ادعا شد که این پروژه‌ها بخشی از نقشه جوزف استالین، دیکتاتور شوروی برای خلق ابرجنگجویانی دورگه از انسان و شامپانزه بوده است.

  پوشش نامرئی کننده

  در سال 2016 ارتش آمریکا درخواستی برای یک یونیفرم نامرئی ارائه داد که شخص استفاده کننده را از همه زوایا و در همه محیط‌ها نامرئی کند. مشخص نیست که این پروژه تا کنون به کجا رسیده، اما ایده نامرئی کردن اشیاء در برخی طول موج‌ها مشخص خیلی هم عجیب نیست. در سال 2006 دانشمندان نشان‌دادند که می‌توان نور را در اطراف برخی مواد خواص که فراماده نام داردند، خم کرد، به گونه‌ای که در برخی از طول موج‌ها نامرئی شوند. در سال 2015 یک دانشمند ادعا کرد که ماده‌ای سرامیکی و بسیار نازک اختراع کرده که در بسیار از طول موج‌ها نامرئی است.

  سامانه بازدارنده فعال

  سلاح عجیب

  برخی سلاح‌ها شما را نمی‌کشند، اما باعث ایجاد درد زیادی در شما خواهند شد. ارتش آمریکا در حال کار بر روی سلاحی غیر کشنده به نام سامانه بازدارنده فعال است. این سلاح امواج مایکروویر به سمت هدف می‌تاباند که باعث داغ شدن پوست و ایجاد حس شدید سوزش می‌شود. هدف آن دور نگه داشتن افراد مشکوک از اطراف پایگاه‌های نظامی بدون کشتن آن‌ها است. فعلا این سلاح تنها بر روی خودروها سوار می‌شود، اما ارتش آمریکا امیدوار است که بتواند این سلاح را برای استفاده نفرات کوچک کند.

  نارنجک چسبان

  سلاح عجیب

  نارنجک‌ چسبان سلاح دیگری است که در طول جنگ جهانی دوم توسط بریتانیا ساخته شد. برای استفاده از این سلاح، سربازان باید ابتدا یک پین را آزاد می‌کردند تا جلد محافظ نارنجک باز شود و سطح چسبنده آن بیرون بیاید و سپس می‌توانستند با استفاده از آن نارنجک را به بدنه تانک‌های دشمن بچسبانند.

  با این که مسئولان بخش مواد انفجاری ارتش بریتانیا مخالف این سلاح بودند، اما چرچیل طرفدار آن بود و 2.5 میلیون نارنجک چسبنده در طول جنگ ساخته شد و در شمال آفریقا، یونان و جبهه‌های دیگر مورد استفاده قرار گرفت. متاسفانه این نارنجک‌ها چندین مشکل داشتند. مثلا اگر بدنه تانک‌ها خیلی کثیف بود، به آن نمی‌چسبیدند. از طرفی گاهی به لباس خود کاربر می‌چسبیدند و تصور کنید که این شخص تنها 5 ثانیه فرصت داشت تا نارنجک را از لباسش جدا کند!

  تفنگ پاکل

  سلاح عجیب

  تفنگ پاکل در سال 1718 توسط وکیل بریتانیایی، جیمز پاکل در انگلستان اختراع شد. این سلاح عجیب به جای گلوله‌های گرد، گلوله‌های مربعی شلیک می‌کرد که ظاهرا هدف آن وارد کردن حداکثر درد و جراحت به قربانی بود. به گفته خود مخترع، هدف آن نشان دادن قدرت تمدن مسیحیان به ترک‌های عثمانی بوده است. تفنگ پاکل می‌توانست 9 گلوله در دقیقه شلیک کند و شاید بتوان گفت اولین مسلسل دنیا بود، اما هرگز توسط ارتش بریتانیا مورد استفاده قرار نگرفت زیرا مکانیسم شلیک آن بسیار نا مطمئن بود.

  منبع مطلب : stnews.ir

  مدیر محترم سایت stnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Sss 18 روز قبل
  0

  فکر کنم شمشیر میشه

  Sss 18 روز قبل
  1

  لطفا جواب درست را بگید🙇‍♀️🙇‍♂️

  ayda 5 ماه قبل
  1

  ۱.سد۲.دوومیدانی۳.دو۴.لی۵.سایپا۶.دفاعی۷.دی۸.نرمش۹.ا ا۱۰.یرا۱۱.دنا۱۲.شمشیر

  مهدی 7 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید