در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مهلت ارسال ارزش افزوده پاییز ۹۹

  1 بازدید

  مهلت ارسال ارزش افزوده پاییز ۹۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تمدید مهلت زمانی ارسال اظهارنامه ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم 1399، صورتهای مالی حسابرسی شده و ... - Arianik hesab

  تمدید مهلت زمانی ارسال اظهارنامه ارزش افزوده دوره های سوم و چهارم 1399، صورتهای مالی حسابرسی شده و ... - Arianik hesab

  رئیس کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در مورد اقدامات ستاد برای کسب و کار‌ها افزود: عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه 1399 متوقف خواهد شد، برای صدور و تمدید پروانه کسب و کار‌های اقتصادی اشخاص حقیقی نیاز به اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نخواهد داشت.

  نهاوندیان تصریح کرد: در مورد اظهارنامه مالیات ارزش افزوده که هر سه ماه باید واحد‌های اقتصادی پر کنند، تسلیم آن برای دوره سوم و چهارم سال ۹۹ یک ماه تمدید می‌شود که در این مدتی که کسب و کار‌ها تعطیل هستند این فشار زمانی از روی آن‌ها برداشته شود[یعنی مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز 1399 تا 1399/11/15 و مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده زمستان 1399 نیز تا 1400/02/15 خواهد بود].

  وی افزود: جرائم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون تجمیع عوارض تا پایان سال ۹۹ تمدید می شود که فرصت بیشتری خواهند داشت. مهلت قانونی برای اعتراض به اوراق مالیاتی که ابلاغ می‌شود[زمان خاتمه اعتراض به آنها از اول آذر ۱۳۹۹ باشد] به مدت یک ماه و نیم این اعتراض تمدید خواهد می‌شود.

  رئیس کمیته اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: در مورد مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی که در فاصله آذر و دی زمان آن‌ها باشد تا پایان بهمن ماه تمدید می‌شود و برای ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده [سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398] تا آخر بهمن ماه 1399 این مهلت تمدید می‌شود.

  وی در مورد صدور مجوز‌ها گفت: همه مجوز‌هایی که هر دستگاهی لازم بود صادر کند اگر زمان آن تا اول بهمن ماه به پایان می‌رسد به طور اتوماتیک تا بهمن ماه تمدید می‌شود و نیازی به مراجعه به نهاد‌ها و دستگاه‌ها در این دو ماه نخواهند داشت.

  نهاوندیان در مورد پرداخت عوارض پیشه شهرداری‌ها اظهار داشت: مهلت این عوارض تا اول بهمن ماه تمدید شد.

  معاون اقتصادی رئیس جمهور در مورد تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کسب و کار‌های شدیداً آسیب دیده در دوران تعطیلات بیان داشت: در کارگروه اقتصادی ستاد ملی مبارزه با کرونا ۱۴ رسته به عنوان رسته‌های آسیب دیده شدید شناسایی شد مانند واحد‌های گردشگری که مقدار زیادی از کسب و کار‌های آن‌ها از دست رفته است.

  وی افزود: اقساط تسهیلات دریافتی آن‌ها که مورد پرداخت آن‌ها در آذر ماه است یک ماه تنفس خواهند داشت و به پایان دوره می‌رود تا مشمول هیچ جریمه تأخیر نشوند و اگر هم پرداخت دفعی داشتند آن هم یک ماه تمدید می‌شود.

  نهاوندیان بیان داشت: اگر خدای نکرده در فاصله آذر ماه که تعطیلات کسب و کار بوده مشکلات مالی طوری شد که از این واحد‌ها کسی با چک برگشتی مواجه شود با مراجعه به بانک آثار مترتبه چک برگشتی که تنبیهاتی در سیستم بانکی است آن آثار انجام نمی‌شود، اما لازم است به بانک مراجعه کنند و شرایط خود را اعلام کنند و همچنین در این واحد‌ها قبض گازی که مهلت زمانی پرداخت آن‌ها از اول آذر است تا پایان دی این مهلت به مدت دو ماه امهال خواهد شد و بعد می‌تواند پرداخت کند.

  خلاصه تصمیمات مربوط به عموم کسب و کارها:

  -عملیات اجرایی وصول مالیات مستقیم تا بهمن ماه متوقف شد.

  -صدور و تمدید پروانه کسب و کار واحدهای اقتصادی نیازمند اخذ گواهی پرداخت مالیاتی نخواهند داشت.

  -مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده (که در شرایط عادی هر سه ماه یک بار از سوی واحدهای اقتصادی پر می شود) برای دوره سوم و چهارم سال ۹۹ به مدت یک ماه تمدید شد.

  -بخشودگی جرائم پرداخت نشده بدهی های مالیات و عوارض در صورتی که همه این ها را پرداخت کنند تا پایان سال ۹۹ تمدید می شود.

  – مهلت اعتراض به اوراق مالیاتی به مدت یک و نیم ماه مهلت تمدید شد.

  -مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی که باید در فاصله آذر تا دی 1399 انجام می شد تا پایان بهمن تمدید شد.

  -همه مجوزهایی که دستگاه ها لازم بوده صادر کنند اگر زمان آن ها تا اول بهمن بوده تا پایان بهمن به طور اتوماتیک تمدید می شود و نیازی به مراجعه به نهادها و دستگاه ها نیست.

  -مهلت پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری ها تا اول بهمن تمدید شد.

  “مشاهده بخشنامه صادره توسط سازمان امور مالیاتی”

  منبع مطلب : anh.ir

  مدیر محترم سایت anh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بخشنامه ۲۰۰/۹۹/۶۶ مورخ ۹۹/۹/۱۰ (تسهیلات مالیاتی و تمدید مهلت اعتراض، تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده، بخشودگی جرایم مالیاتی و…) - Arianik hesab

  بخشنامه ۲۰۰/۹۹/۶۶ مورخ ۹۹/۹/۱۰ (تسهیلات مالیاتی و تمدید مهلت اعتراض، تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده، بخشودگی جرایم مالیاتی و…) - Arianik hesab

  شماره: 200/99/66

  تاریخ: 1399/09/1

  دانلود بخشنامه

  ضمن ارسال تصویر مصوبات چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا موضوع نامه شماره 98325 مورخ 1399/09/01 رییس دفتر محترم و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، احکام مالیاتی جزء های 4 الی 10 بند ج مصوبات مذکور به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می شود :

  4. موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ1399/09/01تا 1399/11/01 باشد، و نیز احکام اجرای ماده (238) قانون مالیات های مستقیم و ماده 29 قانون ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می شود .

  5. بخشودگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب1381/10/22به شرط پرداخت اصل مایلات و عوارض از اول آذر تا پایان سال 1399 تمدید می شود .

  6. مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم و چهارم سال1399و سر رسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی به مدت یک ماه تمدید می شود .

  7. صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده (186) قانون مالیات های مستقیم تا پایان سال1399نیاز به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

  8. کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیاتهای مستقیم (وصول مالیات) تا1399/11/10برای اشخاص حقیقی موقوف الاجرا می شود .

  9. آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده (110) قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی1399/09/01تا 1399/11/01 باشد ، تا تاریخ 1399/11/30 تمدید می شود .

  10. مهلت ارائه صورت های مالی حسابرسی شده توسط سازمان حسابرسی یا موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران موضوع ماده(272)قانون مالیات های مستقیم برای اشخاص حقیقی و حقوقی که در اجرای مقررات ماده مذکور ملزم به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده می باشند حداکثر تا تاریخ 1399/11/30 تمدید می شود .

  امید علی پارسا

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور

  منبع مطلب : anh.ir

  مدیر محترم سایت anh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز ۹۹

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید