توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  منظور از یاری خداوند چیست هفتم

  1 بازدید

  منظور از یاری خداوند چیست هفتم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سوالات درس دوم دینی(استعانت از خداوند)

  1-راه های بهره مندی از یاری خداوند را نام ببرید.

  صبر و تقوا و یاری دادن خداوند.

  2-راه های بهره مندی از یاری خداوند صبر و تقوا را توضیح دهید.

  یکی از راه هایی که می توان یاری خداوند را جلب کرد صبر کردن و تقوا داشتن است . اگر ما بتوانیم در برابر مشکلات و سختی ها صبر کنیم و در هر موقعیتی از گناهان دوری کنیم خداوند بیش از پیش یاری خود را نصیب ما خواهد کرد.

  3-تقوا یعنی چه؟

  تقوا یعنی انسان در هنگام مواجه شدن با گناهان از آنها دوری کند.

  4-خداوند در جنگ احد مسلمانان را با چه شرایطی یاری کرد؟

  صبر و ایستادگی در برابر مشکلات و توبه و پشیمانی مسلمانان از اشتباه و غفلت خود در جنگ احد آنان را شایسته این پیروزی کرد.

  5-توضیح دهید ما چگونه می توانیم خداوند را یاری دهیم؟

  ما با جهاد در راه خدا-دفاع از دین با جان و اموالمان و با عمل به دستورات خداوند در انجام واجبات و ترک محرمات.

  6-منظور خداوند از یاری او چیست؟

  یاری دین اوست.

  7- یکی از مهم ترین و ساده ترین راه های جلب یاری خداوند چیست؟

  یکی از مهمترین و ساده ترین راه ها برای جلب یاری خداوند دعا کردن است.

  8-چرا خداوند همه ی دعا های ما را مستجاب نمی کند؟توضیح دهید.

  البته گاهی اوقات از خداوند چیز هایی درخواست می کنیم که به مصلحتمان نیست. خداوند که بهتر از هر کس دیگری از سود و زیان ما آگاه است به جای خواسته ی ما چیزی را که مفیدتر است و مناسب تر است به ما می دهد.

  9-رسول خدا درمورد دعا چه می فرماید؟

  ((هیچ مسلمانی خداوند را نمی خواند مگر اینکه دعایش یا در همین دنیا مستجاب می شود یا خداوند آن را برایش در روز قیامت ذخیره می کند و یا در برابر آن دعا بخشی از گناهانش را می آمرزد.

  10یکی از بهترین حالت هایی که دعا در آن مستجاب می شود چیست؟

  یکی از بهترین حالت هایی که دعا در آن مستجاب می شود هنگام نماز است.

  منبع مطلب : aylashok95.blogfa.com

  مدیر محترم سایت aylashok95.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  راه های بهره مندی از یاری خداوند را نام ببرید/ پیام های آسمان هفتم

  صبر و تقوا:

  یاری دادن خداوند:

  دعا کردن

  روزه:

   توکل:

  یاد و ذکر خدا:

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟

  حجت الاسلام و المسلمین عادل محسنی مدرس و پژوهشگر دینی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، راه‌های یاری رساندن به خداوند را مطرح کرد و گفت: در برخی از آیات قرآن کریم به نصرت ویاری خداوند اشاره و این یاری به عنوان یک سنت الهی بیان شده است. مانند آیه هفتم سوره محمد که خداوند می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‏ اید اگر خدا را یاری کنید یاریتان می ‏کند و گام هایتان را استوار می دارد.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟

  ترویج دین همان یاری رساندن به خداوند است

  وی مراد از یاری رساندن به خداوند در این آیه را تفسیر و بیان کرد: سوالی در اینجا مطرح است که منظور از یاری رساندن به خداوند چیست؟ نکته اول و بسیار مهم که علما و مفسران قرآن کریم در تفسیر این آیات گفته اند، منظور از نصرت خداوند همان یاری دین الهی است؛ به این معنا که ما در راستای برپایی دین الهی در جامعه انسانی، کمک خداوند باشیم و با گفتار، رفتار و تلاش خویش دین الهی را تبلیغ کنیم و به تمام بشریت برسانیم.

  بیشتر بخوانید

  این کارشناس مذهبی ادامه داد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که دین در جامعه اقامه و حاکم شود، زیرا دین تنها برنامه زندگی الهی است و باید در جامعه کاملاً نمود پیدا کند و تا می‌توانیم در گسترش سبک زندگی دینی تلاش کنیم. در نتیجه مسئولین، مدیران ارشد جامعه، قوه قضاییه و مجریه باید در اقامه دین در جامعه کوشا باشند که این مصداق نصرت خداوند است.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟
  حجت الاسلام محسنی تصریح کرد: اگر بخواهیم خدا را یاری کنیم باید کمک کنیم تا در جامعه اراده تشریعی محقق شود، منظور از اراده تشریعی یعنی خدا پرستی در سراسر جهان گسترش یافته و استعداد‌های الهی انسان شکوفا شود. به عنوان مثال انقلاب اسلامی ایران یکی از بهترین راهکار‌های تحقق این حاکمیت الهی است لذا نصرت انقلاب و یاری رساندن جمهوری اسلامی در تحقق آرمان‌ها یکی از مصادیق دیگر نصرت الهی است.

  یاری اهل بیت و زمینه سازی ظهور 

  وی در ادامه به مصداق دیگری از یاری الهی اشاره کرد و گفت: نکته دیگر آمادگی همه جانبه مسلمانان و آزادیخواهان است. ما باید برای ظهور دولت امام زمان (عج) در تمام زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود را قوی کرده و زمینه سازی کنیم.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟
  این کارشناس مذهبی با توجه به مطلب فوق بیان کرد: با توجه به آیه ۱۴ سوره صف که خداوند در قرآن می‌فرماید: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! یاوران خدا باشید. همان‌گونه که عیسی بن مریم به حواریون گفت: «چه کسانی در راه خدا یاوران من هستند؟!» حواریون گفتند: «ما یاوران خدائیم» در این هنگام گروهی از بنی اسرائیل ایمان آوردند و گروهی کافر شدند؛ ما کسانی را که ایمان آورده بودند در برابر دشمنانشان تأیید کردیم و سرانجام بر آنان پیروز شدند!»؛ یاری رساندن به، ولی خدا همانند یاری رساندن به خود خداوند است لذا در این آیه یکی از مصادیق نصرت الهی، نصرت امام و ولی خدا معرفی شده است.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟

  سه قدم تا یاری خدا

  حجت الاسلام محسنی به فرازی از زیارت جامعه کبیره اشاره کرد و توضیح داد: امام هادی (ع) در زیارت جامعه کبیره که یک دوره امام شناسی است، می‌فرمایند: اگر کسی بخواهد خدا و امام خویش را یاری رساند باید سه قدم بردارد. در قدم اول «وَقَلْبی لَکُمْ مُسَلِّمٌ»؛ قلبی تسلیم از محبت و عشق به خدا داشته باشد و «وَرَأْیِی لَکُمْ تَبَعٌ» یعنی معیار، میزان و شاخص را امام قرار دهیم با کمی سیر در تاریخ می‌بینیم آن‌ها که در کربلا لغزیدند به دلیل این است که رای شان خلاف رای امام بود.

  بیشتر بخوانید

  وی افزود: قدم سوم در نصرت الهی «نُصْرَتِی لَکُمْ مُعَدَّةٌ»؛ یعنی یاری اهل بیت (ع) باید به گونه‌ای باشد که تمام امکانات وجودی و هستی خود را در راه اطاعت از امام بگذاریم همانطور که شهدای کربلا این کار را کردند.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟

  جهاد از مصادیق یاری خداوند است

  حجت الاسلام محسنی به موضوع جهاد در راه خدا اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه آیه هفتم سوره محمد، در دل آیاتی است که ما را تشویق به جهاد می‌کندف فهمیده می‌شود یکی از مهمترین مصادیق نصرت الهی جهاد و دفاع از دین است، زیرا دشمنان دین، توحید و انسانیت آرام نمی‌نشینند و می‌خواهند اساس دین و توحید در جامعه را از بین ببرند و هر کاری برای چپاول و استثمار ملت‌ها انجام می‌دهند.

  وی افزود: اگر انسان‌های دینمدار و الهی نباشند که با تمام وجود در مقابل دشمنان و طاغوت بایستند، قطعاً هیچ چیزی از توحید بر روی کره زمین باقی نخواهد ماند؛ نه فقط مسجد بلکه کنیسه یهودیان، صومعه مسیحیان و تمام معابد از بین خواهد رفت.

  سه قدم تا یاری خداوند/ منظور خداوند از یاری او توسط ما بندگان چیست؟
  این کارشناس مذهبی در پایان تصریح کرد: مسلما اگر جهاد و مجاهدت‌های شهدای بزرگ مانند سردار دل‌ها، شهید سلیمانی نبود، همه ادیان از مسلمان، یهودی و مسیحی گرفته تا ایزدی  نابود می‌شدند، اما شهید سلیمانی نه فقط از مساجد بلکه از صومعه‌ها و کلیسا‌ها هم دفاع کرد، زیرا هدف جهاد اقامه توحید و نصرت الهی است و شهدای عظیم الشأن مثل شهید سلیمانی، همدانی و تقوی کسانی بودند که از حرم الهی دفاع کردند و خداوند نیز به آن‌ها عزت عطا کرد.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نازی 3 ماه قبل
  0

  یاری دین خداوند به چه معناست

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  یکی از بهترین مواقع که دعا مستجاب می‌شود هنگام نماز است.

  تقوا يعنی انسان هنگام مواجه شدن با گناهان از آن دوری کند

  خداوند همه‌ی دعا های مارا مستجاب نمیکند،زیرا ممکن است که به مصلحتمان نباشد و اینکه دعا ها یا در این دنیا مستجاب می‌شوند، یا گناهان مارا پاک می‌کنند یا در روز قیامت ذخیره می‌شوند

  منظور پرودگار مهربان از یاری خداوند متعال یاری دین او است 😊

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  یاری دین خداوند

  شی 1 سال قبل
  -1

  یاری دین

  1 سال قبل
  -1

  یاری دین

  کتایون ریاحی 2 سال قبل
  2

  منظور از یاری خداوند چیست؟

  یاری دین خداوند

  برای ارسال نظر کلیک کنید