توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

  1 بازدید

  منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس

  معرفی منطقه ویژه

  منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در کیلو متر 13 بزرگراه شهید رجایی در غرب بندر عباس واقع شده است.

  این منطقه در تاریخ 24-10-76 با نام منطقه ویژه معادن و فلزات، بر اساس مصوبه هیات وزیران تاسیس و از تاریخ 16-06-84 به منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و سپس با اضافه شدن عبارت اقتصادی در ابتدای سال 88 به منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تغییر نام داد .

  این منطقه با وسعت تقریبی 5000هکتار در 4 سایت جنوبی ،میانی ، شمالی و توسعه به لحاظ جغرافیایی تقسیم که 2000 هکتار آن عملیاتی و شرکتهای سرمایه گذار در حال اجرا یا بهره برداری طرح های مورد نظر می باشند و 3000 هکتار دیگر در حال آماده سازی زیرساختها می باشد . منطقه از شمال به کوههای پولادی پالایشگاه های هشتم ، ستاره خلیج فارس و هرمز و از جنوب به اسکله های تخلیه و بارگیری مواد معدنی و مواد نفتی ، آبهای آزاد و خلیج فارس ، از غرب به بندر شهید رجایی و از شرق به نیروگاه 1200 مگاواتی توانیر و شهر بندرعباس و خطوط ریلی مرتبط و شرایط متمایزی را پدید آورده است .

  فراهم آوردن شرایط جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و هدایت آنها در جهت احداث واحد های صنعتی و معدنی صنایع انرژی بر و فرآوری مواد معدنی و همچنین رشد توسعه اقتصادی ، افزایش فرصت های شغلی ، افزایش و توسعه فناوری های مدرن حوزه تولید ، مهارتهای مدیریتی ، ارتقای کیفیت تولیدات و افزایش توان صادرات به منظور رقابت در بازارهای جهانی جزء اهداف ترسیم شده می باشد.

  فعالیت های شرکت با عملیاتی شدن سایت جنوبی و احداث ساختمان های اداری ، حصار کشی سایت میانی ، احداث شبکه های راه و تاسیسات ، هتل پنج ستاره خلیج فارس ، کارخانجات آبشیرین کن ، پل های روگذر به محور شهید رجایی و راه آهن شروع و با ادغام شرکت نورد بندرعباس (بارکو) و ملحق شدن اسکله های تخلیه و بارگیری مواد معدنی ، نفتی و استقرار گمرک با عملیاتی شدن سایت ها محقق گردید و هم اکنون با توجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر فولاد – آلومینیوم و سایر صنایع، این منطقه به قطب صنعت فولاد ، آلومینیوم ، آند ، تخلیه و بارگیری مواد معدنی و نفتی و انرژی برق تبدیل شده است .

  مزایا و نقاط قوت

  افزایش روز افزون نهاده های تولید و تغییرات شدید بهای نفت در بازارهای جهانی سبب گردیده صنعت جهان راهکارهای مناسب به منظور حضور در عرصه رقابت و فروش محصولات را در دستور کار خود قرار دهد و آنچه که امروز حاصل از این زایش فکر صورت پذیرفته تقویت و حضور در مناطق ویژه به دلیل بهره مندی از مزایای قانونی است که هر کشوری تلاش دارد با ارائه مشوق ها سرمایه گذاران خارجی و داخلی را جذب نماید. توسعه سطح اقتصادی – افزایش فرصت های شغلی – اخذ و توسعه فناوری ، بالا بردن مهارت های مدیریتی ، ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و افزایش توان صادرات، بدون تردید منطقه به یکی ازموفق ترین مناطق ویژه اقتصادی کشور در بعد غیر نفتی تبدیل خواهد شد. همچنین:

  تسهیلات منطقه ویژه

  1-آماده واگذاری 3000هکتار زمین به سرمایه گذاران بصورت 30% مبلغ زمین پیش پرداخت و70% باقیمانده طی زمان اجرای پروژه ویا بعد از بهره برداری وتولید

  2-تامین زیرساخت های آب،برق ،گاز ومخابرات توسط منطقه

  3-استفاده از معافیت های گمرکی برای واردات تجهیزات ومواد اولیه

  4- معافیت گمرکی برای ورود کالاهای ساخته شده در منطقه به داخل کشور به میزان ارزش افزوده

  5-معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای شرکتهای فعال در منطقه

  6-امکان صادرات،ترانزیت،ترانشیب وصدور مجددکالا

  7- حمایت برای اخذ وام از طریق منابع داخلی وخارجی

  8-مشاوره در تمام مراحل اجرای پروژه

  9-انجام عملیات اخذ مجوز اشتغال برای کارکنان خارجی سرمایه گذاران


  منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

  1- طرح های سرمایه گذاری در دست ساخت و نصب تجهیزات

  منبع مطلب : imidro.gov.ir

  مدیر محترم سایت imidro.gov.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، حسن خلج طهرانی روزدوشنبه افزود: منطقه ویژه خلیج فارس درهفتمین دوره این جایزه موفق به دریافت این نشان ارزشمند شد که دلیل آن هم راستایی با استراتژی‌های کلان دولت و سازمان ایمیدرو مانند تدوین و اجرای رویکردهای نظام‌مند و توجه به استقرار مناسب استانداردهای بین المللی ایزو بوده است.

  وی بیان داشت: تحقق جهش تولید در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس در گروی بهبود شاخص‌های بهره وری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای جذب سرمایه گذاران است.

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس، اهداف و طرح‌های بهبود را در منطقه ویژه به حداکثر رساندن توانمندی سرمایه‌های انسانی با استقرار نظام‌های مرسوم حوزه کارکنان، استفاده هرچه بیشتر از ابزار انفورماتیک برای پشتیبانی تصمیم، یکپارچه سازی فرآیندها و تعهد به پاسخگویی مشتریان و رعایت مسوولیت‌های اجتماعی اعلام کرد.

  خلج طهرانی در پایان اظهارداشت: برنامه‌های همه جانبه در شرکت برای تحقق استراتژی‌های سازمان ایمیدرو تدارک دیده شده و درنظر داریم زیرساخت‌های موجود را با نگاه به شاخص‌های بهره وری بیش از پیش درجهت تبلور سیاست‌های نظام ارتقاء دهیم.

  منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با دارا بودن اسکله اختصاصی مجهزبه نوارمتحرک تخلیه و بارگیری به طول ۳۲ کیلومتر به عنوان قطب تولید فولاد، آلومینیوم و فلز روی با جذب چهار میلیارد دلار سرمایه گذاری در یک دهه گذشته و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۱ هزارو ۵۰۰ نفر در ۱۳ کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.

  فراهم آوردن شرایط  جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و هدایت آنان در جهت احداث واحدهای صنعتی و معدنی انرژی بر و فرآوری مواد معدنی و همچنین رشد توسعه اقتصادی، افزایش فرصت‌های شغلی، افزایش و توسعه فنآوری های جدید حوزه تولید، مهارت‌های مدیریتی، ارتقای کیفیت تولیدات و افزایش توان صادرات به منظور رقابت در بازارهای جهانی ازجمله مهم‌ترین اهداف ترسیم شده این منطقه است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر۱۲هزارنفر به صورت قراردادی در این منطقه مشغول به کار هستند که از این تعداد ۹هزار نفر با ۱۱شرکت مادر و ۱۵۴شرکت پیمانکاری همکاری دارند.

  حسن خلج طهرانی افزود: یکی از برنامه های سال جهش تولید، بکارگیری و آوزش نیروهای متخصص با مهارت فنی مورد نیاز برای این منطقه اقتصادی است.

  وی اظهار داشت: به همبن منظور مذاکراتی با اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان انجام شد تا دوره های آموزشی براساس نیاز واحدهای صنعتی شامل، آتش نشانی، جوشکاری، هدایت جرثقیل سقفی برای جویندگان کار برگزار شود.

  مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس تصریح کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت نیروهای بومی استان در صنایع غرب بندرعباس، بکارگیری متقاضیان از طریق واحد کار منطقه ویژه خلیج‌فارس صورت می پذیرد.

  منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با دارا بودن اسکله اختصاصی مجهز به نوار متحرک تخلیه و بارگیری به طول ۳۲ کیلومتر به عنوان قطب تولید فولاد و آلومینیوم و فلز روی با جذب ۴ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در یک دهه گذشته و ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۱ هزار و۵۰۰ نفر در غرب شهر بندرعباس قرار دارد.

  این منطقه ویژه در کیلومتر ۱۳ بزرگراه شهید رجایی در غرب بندر عباس واقع شده است.این منطقه در دیماه سال ۱۳۷۶ بر اساس مصوبه هیات وزیران با نام منطقه ویژه معادن و فلزات تاسیس و از شهریورماه ۱۳۸۴ به منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس و سپس با اضافه شدن عبارت اقتصادی در ابتدای سال ۸۸ به منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تغییر نام داد.

  منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس، از شمال به کوه‌های پولادی پالایشگاه‌های هشتم، ستاره خلیج فارس و هرمز و از جنوب به اسکله‌های تخلیه و بارگیری مواد معدنی و مواد نفتی، آب‌های آزاد و خلیج فارس، از غرب به بندر شهید رجایی و از شرق به نیروگاه هزار و ۲۰۰ مگاواتی توانیر و شهر بندرعباس و خطوط ریلی مرتبط و شرایط متمایزی را پدید آورده است.

  فعالیت‌های شرکت با عملیاتی شدن سایت جنوبی و احداث ساختمان‌های اداری، حصارکشی سایت میانی، احداث شبکه‌های راه و تاسیسات، هتل پنج ستاره خلیج فارس، کارخانجات آب شیرین کن، پل‌های روگذر به محور شهید رجایی و راه آهن شروع و با ادغام شرکت نورد بندرعباس (بارکو) و ملحق شدن اسکله‌های تخلیه و بارگیری مواد معدنی، نفتی و استقرار گمرک با عملیاتی شدن سایت‌ها محقق گردید و هم اکنون با توجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر فولاد، آلومینیوم و سایر صنایع، این منطقه به قطب صنعت فولاد، آلومینیوم، آند، تخلیه و بارگیری مواد معدنی و نفتی و انرژی برق تبدیل شده است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید