توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ممنوعیت تردد بین شهری تا کی هست

  1 بازدید

  ممنوعیت تردد بین شهری تا کی هست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  محدودیت‌های کرونایی تا کی ادامه دارد؟ پاسخ احتمالی مسئولان به این سوال

  به گزارش «تابناک»؛ نخستین روز آذرماه، زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس جمهور کشورمان تشکیل جلسه داد، چند ساعت از شروع طرح جدید محدودیت‌های کرونایی در کشورمان می‌گذشت؛ طرحی که هدف از اجرایش، کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در کشورمان بود که روز به روز ابعاد هولناک تری می‌یافت و رکوردشکنی می‌کرد.

  بر اساس این طرح، تردد بین شهری در کل کشور ممنوع شد، شهر‌ها به سه گروه قرمز، نارنجی و زرد تقسیم شدند و بسته به این دسته بندی، تعطیلی‌هایی در دستور کار قرار گرفت و منع تردد شبانه به اجرا درآمد و بسیاری از مشاغل ملزم به تعطیلی شدند. سلسله اقداماتی که به فاصله چند روز، دستخوش تغییراتی شده و به نوعی به روز شدند و تا به امروز ادامه یافته اند.

  البته بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، طول دوره اجرای این طرح دو هفته است و بعد از آن درباره تداوم یا پایان دادن به آن تصمیم گیری خواهد شد، اما روحانی در همان نخستین روز اجرای این طرح تاکید کرد که اگر مردم در اجرایش کوشا باشند، ممکن است محدودیت‌ها ده روزه پایان داده شود و اگر مراعات نکنند، ممکن است بیش از دو هفته به اجرا درآید!

  این اظهار نظر و برخی اظهارات مشابه موجب شده که هر چه به پایان دومین هفته محدودیت‌ها نزدیک‌تر می‌شویم، ابهام درباره تداوم یا پایان یافتن این محدودیت بیش از پیش شود، به ویژه وقتی می‌بینیم هیچ خبری از تشکیل جلسات ویژه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص تمدید یا پایان دادن به این محدودیت‌ها نیست و با تامل در آمار‌های کرونایی به این نتیجه می‌رسیم که شمار مبتلایانِ شناسایی شده نیز کاهش محسوسی نداشته است.

  البته در این مدت آمار مرگ و میر کرونا در کشورمان روند کاهشی نشان می‌دهد که اگرچه اتفاق خوشایندی است، به تاکید کارشناسان و مسئولان وزارت بهداشت، ارتباط چندانی با اعمال محدودیت‌های اخیر ندارد، چون فاصله میان ابتلای افراد به کووید ۱۹ با مرگ ایشان حدود یک ماه است و بنابراین، باید نتیجه تعطیلات اخیر را دو هفته بعد در آمار‌ها دید.

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید