توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش مباش چیست

  1 بازدید

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش مباش چیست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش نباش و یک انشا درباره آن

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش نباش و یک انشا درباره آن

  ستاره | سرویس فرهنگ و هنر - یکی از سوالات قلمرو فکری صفحه ۲۰ کتاب فارسی پایه دهم، مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش نباش است که در قابوسنامه آمده و پیامی اخلاقی دارد. در ادامه ابتدا معنی و مفهوم این ضرب المثل بررسی می شود و سپس یک انشا درباره گندم نمای جو فروش نباش ارائه می‌گردد. 

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش نباش

  این ضرب المثل انسان را از دو رویی و ریاکاری و کلک زدن بر حذر می‌دارد. گندم نمای جو فروش بودن به مفاهیم زیر اشاره می‌کند:

  انشا درباره عبارت گندم نمای جو فروش نباش

  مقدمه:

  ضرب المثل گندم نمای جو فروش اگرچه کمی قدیمی به نظر می‌رسد و امروزه کمتر در میان مردم به کار می‌رود، اما مفهوم آن هنوز تازه است و البته با کمال تاسف بسیار کاربرد دارد.

  بدنه: 

  وقتی به بازار می‌رویم، دست روی هر جنسی که بگذاریم صاحب مغازه از آن حسابی تعریف می‌کند. نمی‌دانیم باید باور کنیم و قیمت گزافی که می‌گوید را بپردازیم یا به مغازه دیگری برویم و همان حرف‌ها را بشنویم! 

  وقتی با کسی آشنا می‌شویم، آنقدر خوبی و معرفت می‌بینیم که به خود می‌گوییم کاش زودتر این آدم را می‌شناختم اما بارها شده که همان آدم با معرفت بر سر رقابت یا حسادت، پشتمان را خالی کرده و تازه فهمیده ایم ای دل غافل، پشت سرمان چه دسیسه هایی که رخ نداده!

  با خود می‌گوییم کاش آدم‌ها کمی بیشتر شبیه خودشان بودند. کاش انصاف بیشتری داشتند و کاری نمی‌کردند که از اعتماد کردن بترسیم و همیشه مراقب باشیم که گول نخوریم.

  شاید خود ما هم گاهی مواقع مصداق گندم نمای جو فروش شده باشیم. وقتی خودمان را از آنچه هستیم خوب‌تر نشان می‌دهیم و نقاب می‌زنیم. گاهی از ترس قضاوت شدن و گاهی به طمع چیزهایی که می‌خواهیم به دست بیاوریم...

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش نباش و یک انشا درباره آن

  نتیجه: 

  اگر هر کس به این فکر کند که همانقدر که نمی‌خواهد فریب بخورد و پاسخ اعتمادش را با بدی ببیند، هر کس به یاد بیاورد چه حال بدی داشته وقتی فهمیده چیزی که به دست آورده، به اصطلاح، جو بوده و نه گندم! شاید در این صورت کمتر شاهد دورویی و تظاهر باشیم. آن روزی که هیچکس گندم نمای جو فروش نباشد، شاید بتوان بیشتر اعتماد کرد، کمتر ترسید و از زندگی با خیال راحت لذت برد. کافی است از خودمان شروع کنیم. 

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مفهوم عبارت گندم نمای جو فروش مباش چیست صفحه 20 فارسی دهم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گندم نما

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمدرضا 1 سال قبل
  0

  سلام محمدرضا خیلی خیلی چرت بودو به کار پن نیومد

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  له قونت بم

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  له قونت بم

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عسل

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  گندم نمای جو فروش ایا با هم تضاد دارن

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  باش

  مهدی 2 سال قبل
  5

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید