توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  معنی اللهم صل علی فاطمه و ابیها

  1 بازدید

  معنی اللهم صل علی فاطمه و ابیها را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  فضیلت صلوات حضرت فاطمه (س)

  «لولاک لما خلقت الافلاک و لولا علی لما خلقتک لولا فاطمه لما خلقتکما»

  (مرجع: معجم صحیفة الزهراء، شیخ جواد قیومی)برکات استسنایی نهفته در فضیلت صلوات  حضرت فاطمه (علیه السلام):

  و از منزلت استثنایی آن حضرت در میان امامان معصوم (ع) سخن میگفتند .وصلوات ویژه

  آن بانو را به تعداد 135 مرتبه که هم عدد با اسم مبارکه "فاطمه" است را توصیه میکردند و 

  میفرمودند این صلوات برکات استثنایی دارد:

  "اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها بعَدَد ما اَحاطَ به عِلْمُکَ"

  " خداوندا به شماره آنچه که علم تو به آن احاطه دارد بر فاطمه و پدر و همسر و فرزندان او درود فرست."

  وچون علم خداوند حد و حصری ندارد و بی نهایت است تعداد این صلوات هم از حد شماره بیرون است.

  البته  در بعضی جاها این صلوات اینگونه نیز بیان شده:

  آیت الله ملا علی معصومی (ره)  میگفتند در توسل به حضرت زهرا (ع) 530 مرتبه این گونه بگو: 

  اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها بعَدَد ما اَحاطَ به عِلْمُکَ. 

  و یا این گونه بگو:

  الهی بحق فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و السر المستودع فیها؛

   اما چرا عدد 530 ؟بعضی از  سادات کرام علت این عدد را یافته اند که عبارت باشد ،

  (ص 257 کناب  در محضر افلاکیان)

  منبع مطلب : khabaredagh.ir

  مدیر محترم سایت khabaredagh.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  این صلوات را به هیچ وجه از دست ندهیم

  این صلوات را به هیچ وجه از دست ندهیم

  صلوات,ثواب صلوات

  حدیث «اللّهمّ صلّ علی فاطمة و أبیها ...» از کدام معصوم (علیهم السلام) است؟ می‌گویند سندی ندارد و بسیار علیه این صلوات ضد تبلیغ می‌شود!
  اگر چه صلوات‌های متعددی از معصومین(علیهم السلام) برای پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و سایر معصومین نقل شده است، اما دلیل و لزومی ندارد که حتماً هر صلواتی نقل از یک معصوم باشد.


  ذکر «اللّهمّ صلّ علی فاطمة و أبیها و بعلها و بنیها [و السّرّ المستودع فیها] بعدد ما أحاط به علمک» نیز از مرحوم شیخ انصاری نقل شده است که البته نظر به توفیقات ایشان در زیارت حضرت مهدی(عج) بعید نمی‌دانند که آموزه‌ی ایشان باشد.
  اما مهم است که با مفهوم «صلوات» بیشتر آشنا شویم تا بدانیم که به هیچ وجه ضرورت ندارد که ذکر صلوات حتماً از معصوم و برای معصوم باشد. انسان نه تنها می‌تواند برای زنده‌ها یا اموات صلواتی بر محمّد و آل محمّد بفرستد، بلکه حتی می‌تواند صلواتی برای پدر و مادر یا هر کسی که بخواهد بفرستد. مثلاً بگوید: «اللهم صل علی ابی – یا امّی»، چنان چه بارها در حق آنان دعاهای دیگر می‌نماید.


  الف - صلوات، درود و رحمت الهی است. در قرآن کریم هم فرموده که خدا و ملائک برای نبی اکرم (صلی الله علیه و آله) صلوات می‌فرستند، پس شما هم بفرستید:
  «إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِکَتَهُ یصَلُّونَ عَلَی النَّبی یا أَیهَا الَّذینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا» (الأحزاب، 56)
  ترجمه: خدا و فرشتگانش بر پیامبر درود می‏فرستند ای کسانی که ایمان آورده‏اید بر او درود فرستید و به فرمانش بخوبی گردن نهید.
  و هم می‌فرماید خدا و ملائکه به همه مۆمنین و شما صلوات می‌فرستند:
  «هُوَ الَّذی یصَلِّی عَلَیکُمْ وَمَلَائِکَتُهُ لِیخْرِجَکُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّورِ وَکَانَ بالْمُۆْمِنِینَ رَحِیمًا * تَحِیتُهُمْ یوْمَ یلْقَوْنَهُ سَلَامٌ وَأَعَدَّ لَهُمْ أَجْرًا کَرِیمًا» (الأحزاب، 43 و 44)


  ترجمه: اوست کسی که با فرشتگان خود بر شما درود می‏فرستد تا شما را از تاریکی‌ها به سوی روشنایی برآورد و به مۆمنان همواره مهربان است * درودشان روزی که دیدارش کنند سلام خواهد بود و برای آنان پاداشی نیکو آماده کرده است.
  «الَّذینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیهِ رَاجِعونَ * أُولَئِکَ عَلَیهِمْ صَلَوَاتٌ مِّن رَّبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ» (البقره، 156 و 157)


  صلوات نقل شده از مرحوم شیخ طوسی (ره) نیز بر همین قواعد بیان شده استوار است و از سنخ صلوات بر محمّد و آل محمّد است و تقاضای درود و رحمت شده است و نه نور هدایت، چرا که خود ایشان مانند سایر معصومین (علیهم السلام) همان نور هدایتی (صلواتی) هستند که خداوند متعال برای خروج مۆمنین از ظلمات به نور فرستاده است. درود و تحیّت الهی از جنس کلام و لفظ نیست، بلکه فعل اوست.


  ترجمه: [همان] کسانی که چون مصیبتی به آنان برسد می‏گویند ما از آن خدا هستیم و به سوی او باز می‏گردیم * بر ایشان درودها و رحمتی از پروردگارشان [باد] و راه‏یافتگان [هم] خود ایشانند.
  ب - «آیت الله جوادی آملی: صلواتی را که خدا و فرشتگان بر پیامبر می‌فرستند بر مۆمنان نیز می‌فرستند! ‏مۆمن، به جایی می‌رسد که خدای سبحان و فرشتگان بر او صلوات می‌فرستند! در ‏سوره احزاب هر دو مسئله بازگو شده است، یعنی هم صلوات خدا و ملائکه بر پیامبر و ‏هم صلوات خدا و فرشتگان بر مۆمنان.‏»


  صلوات نور هدایت است. لذا در مورد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نفرمود که خدا و ملائکه بر او صلوات می‌فرستند تا «لِیخْرِجَکُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَی النُّورِ» ایشان را از ظلمت به نور هدایت نماید، چون خود ایشان همان «نور هدایت» هستند، لذا فرمود بر ایشان صلوات (درود و رحمت) می‌فرستند و شما نیز بفرستید و کاملاً در سلم و سلامت، تسلیم او باشید (صَلُّوا عَلَیهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیمًا)، اما در مورد دیگران فرمود که صلوات (نور هدایت) می‌فرستد تا آنان را از ظلمات به نور هدایت نماید. لذا می‌فرماید آنان که به وقت مصیبت خود را نباخته و می‌گویند که ما از خدا هستیم و به سوی او بر می‌گردیم، یعنی وابستگی به این از دست رفته نداشته و نداریم که با مصیبتش (اصابت بلا) خود گم‌کرده و متزلزل گردیم، شامل همان نور هدایت شده و می‌شوند.


  ذکر «اللّهمّ صلّ علی فاطمة و أبیها و بعلها و بنیها [و السّرّ المستودع فیها] بعدد ما أحاط به علمک» نیز از مرحوم شیخ انصاری نقل شده است که البته نظر به توفیقات ایشان در زیارت حضرت مهدی (عج) بعید نمی‌دانند که آموزه‌ی ایشان باشد
  پ – پس انسان (مۆمن) می‌تواند برای هر کسی از خداوند منّان طلب درود، رحمت و نور هدایت (صلوات) نماید، چنان چه در کلام وحی آموزش داده شده است که چون حضرت ابراهیم (علیهم السلام) خود، فرزندان و والدین و همگان را دعا کنیم:
  «رَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلاَةِ وَ مِن ذُرِّیتِی رَبَّنَا وَ تَقَبَّلْ دُعَاء * رَبَّنَا اغْفِرْ لِی وَ لِوَالِدَی وَ لِلْمُۆْمِنِینَ یوْمَ یقُومُ الْحِسَاب» (إبراهیم، 40 و 41)


  ترجمه: پروردگارا مرا برپا دارنده‌ی نماز قرار ده و از فرزندان من نیز، پروردگارا و دعای مرا بپذیر، پروردگارا روزی که حساب برپا می‏شود بر من و پدر و مادرم و بر مۆمنان ببخشای.
  این دعا می‌تواند درخواست مغفرت، گشایش، قبولی طاعات و عبادت باشد و یا درخواست درود، رحمت و نور هدایت (صلوات) باشد و الزامی ندارد که حتماً از معصومی نقل شده باشد.


  ت – صلوات نقل شده از مرحوم شیخ طوسی (ره) نیز بر همین قواعد بیان شده استوار است و از سنخ صلوات بر محمّد و آل محمّد است و تقاضای درود و رحمت شده است و نه نور هدایت، چرا که خود ایشان مانند سایر معصومین (علیهم السلام) همان نور هدایتی (صلواتی) هستند که خداوند متعال برای خروج مۆمنین از ظلمات به نور فرستاده است. درود و تحیّت الهی از جنس کلام و لفظ نیست، بلکه فعل اوست.


  البته صلوات‌های دیگری برای حضرت فاطمه (علیها السلام) به نقل از معصومین (علیهم السلام) وجود دارد که از جمله آنها صلوات حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام) می‌باشد که در «مفاتیح الجنان – صلوات بر حج طاهره» آمده است.
  منبع: x-shobhe.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  یارب الزهرا بحق زهرا اشف صدر الزهراء به ظهور الحجة.. خدایا به آبروي حضرت زهرا سلام الله علیها نور خودت را به دلها مان بتاباند دستمونو بگیر ورها نکن خصوصا جوانها... آمین یارب العالمین

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  الهم صل علی مهدی الف فاطمه الموعود عج (همدان _ درمانگاه مهدیه) مهدیا منتظرانت همه در تاب وتبند ==== همه اهل جهان جمله گرفتار شبند ==== چوبیایی غم و ظلمت برود از عالم === شاد گردد دل آنان که گرفتار غمند === تعجیل در ام فرجش صلوات

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  با سلام الهم صل علی مهدی الموعود(عج)

  حسین 8 ماه قبل
  -1

  من هم به تعداد 135مرتبه این صلوات را تکرار کردم الهی به حق جدم حضرت زهرا سلام الله علیه همگی حاجت روا شویم من هم التماس دعا دارم

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  سلام و درود خداوند بر پیامبر رحمت و مهربانی و اهل بیت مطهرش.وتعجیل در فرج فرزندش.

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  این دعامعنی خیلی خوبی داره من ازاین به بعددرقنوت نمازهایم همیشه این دعاراخواهم خواند

  اللهم رزقناحسن العاقبه

  الهی آمین

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  شما این صلوات حضرت زهرا را ۵۳۰ مرتبه بخوان بعد به حضرت بگو من سلام دادام به پدر وهمسرو فرزندانتان حالا شما جواب سلام من را بدهید که خداوند بیماریم را شفا بدهد یقینن جواب داده میشود

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  برای شوهر من هم دعا کنید تا بره سر کار انگار این دم عیدی طلسم شده

  ابراهیم 1 سال قبل
  0

  خدایا به حق فاطمه الزهرا سلام الله علیه حاجت همه دردمندان را روا کن .امین.

  نجفی هستم 1 سال قبل
  0

  از دیروز سه بار این صلوات گفتم یکی به جای خواهرم خودش وقت ندارد به خاطر پرستار از مادرمان که بیمار است انشاالله قبول باشد

  م 1 سال قبل
  1

  معنی دعای الهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها سرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

  1
  المستودع 12 ماه قبل

  معنی المستودع چیست

  م 1 سال قبل
  1

  الهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها سرالمستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

  عادل 1 سال قبل
  -1

  اللهم صل علی محمدوآل محمد وعجل فرجهم

  جمال 1 سال قبل
  1

  سلام

  برهمه دوستان .من متوجه نشدم راز ۵۳۰ دفعه بیان شد یا نه؟

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  هرکس ۵۳۰ مرتبه بدون مکث بگویید هرگرفتاری یا مشکلی داشته باشه میگویند حل میشود وقتی تمام درها به رویت حس کردی بسته است

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام من یک مشکلی دارم این صلوات رو میخوام امروز شروع کنم ونتیجه این صلوات که صددرصد پرثمر هست تو همین گروه اعلام میکنم بزودی انشاءالله به آبروی حضرت زهراسلام علیها

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  من هم برای بار اول میخونم انشاالله به حق علی واولاد علی حاجت روا بشین هرکس این متن رو میخونه حتما برا منم دعا کنید خیلی التماس دعا دارم 😭😭😭😭😭💔

  miss.A 2 سال قبل
  2

  خداوندا درود بفرست بر فاطمه و پدرش

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید