در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی به دنبال دارد

  1 بازدید

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی به دنبال دارد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد

  جواب فعالیت صفحه ۷۹ پیام اسمانی هشتم

  از آنجا که مصرف‌گرایی، برداشت بیش از اندازه‌ی هر فرد از منابع نادر و کمیاب خانواده است، لاجرم این موضوع باعث فشارهای متعددی بر خانواده خواهد شد. مصرف‌گرایی، سدی در مقابل توسعه است، زیرا مانع از سرمایه‌گذاری جهت طرح و اجرای زیر‌ساخت‌های توسعه می‌شود.

  هر اندازه که در درون جامعه تبلیغات ناسالم در سطح بالا و سطح فرهنگ عمومی در حد پایین باشد به همان اندازه نیز امکان پذیرش روحیه‌ی راحت‌طلبی و تجمل پرستی بیشتر است. انسان‌هایی که کمتر اعتماد به نفس داشته و کمتر در مورد نقش‌شان در درون جامعه تفکر می‌کنند، سهل‌تر پذیرای روحیه‌ی مصرف‌گرایی در جامعه هستند.

  زیان های فردی: اگر خانواده ای دو برابر مقدار همیشگی مواد خوراکی خریداری کند یا باید همه آن را تا خراب نشده اند مصرف کند که نتیجه اش پرخوری، افزایش وزن و بیماری های مختلف است یا اینکه مقدار اضافی را دور بریزد که این هم اسراف و هدر دادن نعمت های الهی است و فقر و محرومیت را به دنبال دارد.

  زیان های اجتماعی: خرید بیش از حد کالا موجب کمیاب شدن آن می شود و کمیاب شدن کالا قیمت آن را افزایش می دهد به این ترتیب با رشد مصرف گرایی کالاها هر روز گران تر می شوند و قدرت خرید مردم کاهش می یابد

  یکی از جریان های موثر بر روی میزان مصرف گرایی رسانه های جمعی هستند. زیرا تبلیغات در رسانه ها به صورت ناهشیارانه و گاهی هوشیارانه فرهنگ مصرف گرایی را تبلیغ می کنند و افراد را به مصرف بیشتر و بیشتر تشویق می کنند. بسیاری از شبکه های تبلیغی که در بیشتر کشورها راه اندازی شده اند به طور کل همین وظیفه را دارند. نوع کالاهایی که در تبلیغات یک کشور وجود دارد می تواند سطح مصرف جامعه رانیز منعکس کند. تبلیغ در تلویزیون بیشتر از هر نوع تبلیغی بر روی افراد جامعه موثر است

  زیرا هم سمعی و هم بصری است و چون دو احساس را در بر می گیرد، قدرت اقناع بیشتری دارد و می تواند برروی اقشار مختلف و گروه های سنی متفاوت اثر به سزایی بگذارد. چنانکه می بینیم کودکان بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند و به نوعی قربانی تبلیغات تلویزیونی هستند.

  مصرف گرایی چه زیان های فردی و اجتماعی را به دنبال دارد

  منبع: سایت انشاء باز

  منبع مطلب : nexdan.ir

  مدیر محترم سایت nexdan.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  گروه آموزشی پیام های آسمانی- عربی - قرآن

  سوالات متن

  1-میل دائمی به خرید بیشتر و بیشتر کالاها و اجناس  ....مصرف گرایی.... نامیده می شود.
  2-اسراف یعنی چه ؟ به معنی  زیاده  روی در مصرف است که از گناهان بزرگ است و عذاب الهی در پی دارد .
  3- دو راه برای درمان مصرف گرایی بیان کنید. هر گز بیشتر از مقدار نیاز خرید نکنیم – تا وقتی کالای با کیفیت ایرانی در دسترس است ، به سراغ کالاهای خارجی نرویم.
  4- کدام از گروه سنی در مواجهه با مدها تأثیر بیشتری می پذیرد ؟ چرا؟ نوجوانان و جوانان ، به دلیل تنوع طلبی و نوگرایی در مواجهه با مدها بیشتر تأثیر پذیرد.

  منبع مطلب : alialavy-azb.blogfa.com

  مدیر محترم سایت alialavy-azb.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید