در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مصرف قرص مترونیدازول در پریودی

  1 بازدید

  مصرف قرص مترونیدازول در پریودی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مصرف قرص مترونیدازول برای عفونت واژن

  مصرف قرص مترونیدازول برای عفونت واژن

  مترونیدازول یک داروی آنتی بیوتیک است که یکی از داروهای درمان عفونت باکتریایی واژن می باشد که باعث مهار باکتری ها می شود و عفونت را درمان می کند.

  البته مترونیدازول جهت درمان عفونت های التهابی لگنی نیز تجویز می شود که ممکن است در این درمان از شیاف مترونیدازول استفاده شود که این به تصمیم و تشخیص پزشک دارد.

  عوارض قرص مترونیدازول بر پریود : قرص مترونیدازول بر پریود تاثیری نمی گذارد و باعث عقب افتادن پریود و قاعدگی نمی شود و تا چند روز تاخیر طبیعی است.

  مصرف قرص مترونیدازول برای عفونت واژن معمولا برای 7 روز تجویز می شود که البته دوز مصرف و مدت زمان را پزشک بر اساس تشخیص و شرایط بیماری تجویز می کند.

  مقدار مصرف برای درمان واژینوز باکتریال مقدار 250 میلی گرم هر 8 ساعت به مدت 7 روز می باشد که البته ممکن است از شیاف مترونیدازل واژینال جهت درمان استفاده شود.

  نکات مهم قبل از مصرف

  قرص مترونیدازول بر قرص های ضد بارداری تاثیر می گذارد و اثر داروهای ضد بارداری را کاهش می دهد. سعی کنید در مدت زمان مصرف مترونیدازول از روش های دیگر پیشگیری استفاده کنید.

  اگر به بیماری کبد یا کلیوی متبلا هستید یا سابقه ابتلا به این بیماری ها را دارید نباید از این دارو استفاده کنید و قبل از تجویز حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  مترونیدازول ممکن است با برخی از داروها تداخل داشته باشد و در صورت مصرف هر دارویی قبل از تجویز با پزشک خود مشورت کنید تا از بی خطری مصرف همزمان داروها مطلع شوید.

  وارفارین یکی از داروهایی است که ممکن است در مصرف همزمان با مترونیدازول ایجاد عوارض جدی مانند خونریزی کند.

  اگر به کودک خود شیر می دهید و در دوران شیردهی قرار دارید نباید از مترونیدازول استفاده کنید زیرا ممکن است به کودک شیرده آسیب برساند.قبل از تجویز با پزشک درباره شیردهی صحبت کنید شاید لازم باشد شیردهی را در طول درمان قطع کنید.

  مصرف میترونیدازول در دوران بارداری در گروه B قرار دارد و سه ماهه اول بارداری ممکن است باعث سقط جنین شود.اگر باردار هستید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  مصرف قرص مترونیدازول در پریودی

  مصرف قرص مترونیدازول در پریودی منعی ندارد و می توانید مصرف کنید و تاثیری در عملکرد قرص مترونیدازول در دوران قاعدگی نمی گذارد.

  قرص مترونیدازول روی هورمون های زنانه هیچ تاثیری نمی گذارد و باعث عقب یا جلو افتادن پریودی نمی شود. اگر تاخیری در پریودی شما رخ داد تا چند روز طبیعی است و ممکن است علت های مختلفی از جمله استرس، تغییر آب و هوا و نوسان وزن داشته باشد.

  عوارض مترونیدازول برای عفونت واژن

  مترونیدازول ممکن است در برخی از افراد ایجاد عوارض جانبی کند که این عوارض ممکن است خفیف باشد مانند احساس خستگی، تهوع و استفراغ که از عوارض های شایع هستند باشد.

  عوارض ممکن است طی چند ساعت یا چند روز از بین برود، اما اگر ادامه داشت و عوارض شدید بود حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

  عوارض های شایع مترونیدازول شامل :

  عوارض های اسهال، ادرار دردناک، مشکل در خواب، افسردگی، سردرد، سرگیجه، زخم در دهان از عوارض های جدی مترونیدازول می باشد که در صورت مشاهده هر کدام از این علائم باید با پزشک تماس بگیرید.

  منبع مطلب : www.shafamag.com

  مدیر محترم سایت www.shafamag.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مصرف مترونیدازول در پریودی؟

  پرسش‌های مشابه :

  منبع مطلب : nobat.ir

  مدیر محترم سایت nobat.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عقب افتادن پریود، تاثیر قرص مترونیدازول

  قرص مترونیدازول روی هورمون های زنانه تاثیر نمی گذارد و باعث عقب و جلو افتادن پریود نمی شود. تاخیر پریود تا چند روز و حتی 10 روز طبیعی است.
  برای عفونت باکتریایی واژن دکتر بهم قرص مترونیدازول داده که هر 8 ساعت استفاده کنم اما این ماه پریودم 3 روز عقب افتاد. ممکنه تاثیر قرص مترونیدازول باشه؟ آیا این قرص باعث تاخیر پریود می شود؟ عوارض قرص مترونیدازول چیه؟
  پاسخ مشاور
  قرص مترونیدازول روی هورمون های زنانه تاثیر نمی گذارد و باعث عقب و جلو افتادن پریود نمی شود. تاخیر پریود تا چند روز و حتی 10 روز طبیعی است و علل مختلفی مثل استرس، تغییرات آب و هوا و نوسان وزن و کیست تخمدان و ... می تواند داشته باشد.
  قرص مترونیدازول برای عفونت های قارچی واژن کاربرد ندارد. با معاینه پزشک باید مشخص شود که عفونت واژن باکتریایی است یا قارچی.

  عوارض شایع مترونیدازول برای عفونت واژن
  احساس خستگی، تهوع و استفراغ از عوارض شایع دارو می باشد که با مصرف غذاهای ساده و سبک و مصرف دارو همراه میان وعده ی سبک یا پس از غذا کمتر می شود.
  این دارو باعث احساس تغییر مزه ها در دهان، تیره شدن زبان و احساس طعم فلزی در دهان و زخم دهانی می شود که با اتمام دوره ی درمان دارو برطرف می شوند. با این حال می توانید از دهان شویه های غیر الکلی برای کاهش این علائم استفاده نمایید.
  کاهش اشتها نیز یکی از علائم این دارو می باشد.

  نکات مهم قبل از مصرف قرص مترونیدازول
  - در صورت بارداری یا قصد باردار شدن و شیردهی، مشکلات کبدی، خونی و سابقه ی حساسیت دارویی حتما پزشک خود را مطلع کنید.
  - مصرف الکل در مدت درمان با این دارو ممنوع می باشد.
  - از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی دارو های مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید.

  تداخلات مهم
  دارویی‌
  – مصرف همزمان با داروهای ضد انعقاد خوراکـی‌، تشدید اثر این داروها و طولانی‌ شدن PT
  – در مصرف هـم زمان الکل بروز واکنش‌ های شبه دی‌ سولفیرام شـامل بـرافـروختگی‌، سـر درد، حـالت تــهوع‌، استفراغ‌، دل‌ درد و تعریق زیاد؛
  – بروز سایکوز و منگی در مصرف دی‌ سولفیرام (‌توصیه شده به حداقل ۲ هفته فاصل بین قطع دی‌ سولفیرام و شروع مترونیدازول‌)‌؛
  – کاهش نـیمه عـمر در مـصرف هـمزمان بـا فنوباربیتال‌؛
  – مصرف با احتیاط و کنترل مرتب غلظت سرمی لیتیم در تجویز مترونیدازول برای بیمارانی که از قبل لیتیم مصرف می‌ کرده‌اند.
  – نوتروپنی گذرا در مصرف فلوئوراوراسیل یا آزاتیوپرین‌؛
  – احـتمال افزایش نیمه عمر پلاسمایی در مصرف همزمان سایمتیدین‌.
  آزمایشگاهی‌
  – تداخل عمل با سنجش غلظـت سرمـی ALT , AST , LDH تریگلیسیرید یا گلوکز با روش کاهش جذب پرتو فرا بنفش در اثر اکسید شدن NADH به NAD .

  موارد منع مصرف و احتیاط مترونیدازول
  منع‌ مصرف
  دیسکرازی‌ های خونی‌، بیماری فعال CNS ، سه ماهه اول بارداری‌، زمان شیردهی‌.
  احتیاط:
  سه ماهه دوم و سوم بارداری‌، الکلیسم‌، بیماری کبدی‌.

  منبع مطلب : niniban.com

  مدیر محترم سایت niniban.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  شیوا 30 روز قبل
  0

  خیلی خارش داره قسمت واژنم الانم که پریود شدم بد تر شده دوشبه شیاف میزاوم

  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  -1
  شیوا 30 روز قبل

  سلام من میخواستم بدونم شیاف واژینال مترونیدازول در دوران پریودی خطری نداره

  وچه تاثیری روی بدن میزاره

  برای ارسال نظر کلیک کنید